Sprawdź nas też tutaj

News

Bosski Roman usunął dissy na Kaliego. Co się dzieje? (tylko u nas)

„Priorytetem jest dla mnie rozwój duchowy”.

Opublikowany

 

Bosski Roman

Od kilku dni informujecie nas, że dissy Bosskiego Romana wymierzone przed laty w Kaliego zniknęły z jego kanału na Youtube. Faktycznie tak się stało. Skoro Kali pogodził się z Popkiem, równie dobrze mógł podać sobie rękę również z Bosskim. Zamiast jednak dywagować na ten temat postanowiliśmy zapytać bezpośrednio Bosskiego Romana, o co chodzi?


„To nie zagrywka marketingowa”

Współtwórca Firmy wyjaśnia, że dissy na Kaliego zniknęły z jego kanału już kilka miesięcy temu. – Zrobiłem to absolutnie nie chwaląc się tym nikomu, bez potrzeby reakcji drugiej strony czy jakiegoś skutku. Miałem taką wewnętrzna potrzebę. Jestem pełen uznania, że ktoś to jednak, po chwili odnotował – mówi w rozmowie z GlamRap.pl raper. – Na wstępie, aby uciąć jakiekolwiek dywagacje i teorie spiskowe, które publiczności internetowa uwielbia tworzyć. Napiszę, że w żadnym razie nie jest to zagrywka marketingowa jak również przyznanie się do winy, biczowanie czy próba godzenia się na siłę – this is not who i am. Od dłuższego czasu stawiam na ewolucje na każdej płaszczyźnie, co dobitnie przejawia się w mojej twórczości, a rozwój duchowy jest w tym wypadku dla mnie priorytetem. Sytuacje najlepiej ilustruje jedna z moich ulubionych buddyjskich lekcji: To co inni robią tobie, to ich karma. To jak reagujesz, to twoja karma. Twoja odpowiedzialność i twoje konsekwencje– dodaje.

„Firma zasługuje na lepszy finał”

Bosski wyjaśnia, że doszedł do etapu, w którym konflikty i zaszłości zaczęły mu zwyczajnie przeszkadzać. – Życie mi pokazało nieraz , że kiedy dałem się sprowokować i walczyłem sprowadzałem się do poziomu rynsztoka i obrywałem za to na wielu płaszczyznach, ale kiedy odpuszczałem, los sam za mnie bez mojej najmniejszej ingerencji załatwiał sprawę. Słuchając dissów i innych swoich zaczepek, ale i innych kolegów z branży dostrzegam kwas i walkę na ego. Widzę fajnych ludzi posiadających wspaniały potencjał, a wyniszczających się w tak marny sposób. Dla publiki nie ma specjalnie znaczenia słuszność i kto ma racje – liczy się spektakl… małości – mówi. – Sam byłem nieraz ofiarą ego jak każdy z nas, ale postanowiłem coś z tym zrobić. Dzisiaj wolę widzieć moich przyjaciół z Firmy przez pryzmat wielu lat wspaniałych przygód, przeżyć i przyjaźni niż użalać się nad niefortunnym rozczarowaniem, które było zaledwie splotem kilku epizodów. Uważam, że Firma zasługuje na lepszy finał i kto wie, może kiedyś uda nam się stworzyć lepsze zakończenie – dodaje.„Nie oczekuję reakcji innych”

Swój gest raper dedykuje wszystkim przyjaciołom i kolegom, z którymi nie ma obecnie kontaktu. – Roztrząsanie, rozliczanie, spory są niczym wobec mocy przebaczenia – takiego prawdziwego bez żadnych oczekiwań od drugiej strony – to wspaniałe oczyszczające uczucie – polecam. Wybaczenie jest o wiele potężniejsze od zemsty, walki o słuszność czy wyjścia na swoje. Nawet jeśli druga strona miała by być oporna, wystarczy, że zrobisz to dla siebie – ma to niezwykłą moc – przyznaje. – Mleko się rozlało i poniosłem konsekwencje, upadłem, lecz powstałem lepszy i dziś po latach mogę poprzez taki mały gest i symbol oczyścić trochę mroczną aurę bez żadnych oczekiwań. Ten czyn sam w sobie jest swoistym katharsis. Nie oczekuje reakcji innych, robię to co uważam za słuszne, choćby i dla samego siebie, i nie miałbym też żadnego problemu aby podać sobie ręce . Nie ma dla mnie znaczenia jak zareaguje na to opinia publiczna, bo wiem co robię i wiem, że ma to wielki sens. Komentarz ten opracowałem na wyraźną prośbę publiki ale nie w ramach tłumaczenia się, a raczej zainspirowania do refleksji wszystkich nad naszą obecną kondycją umysłową i podejściem do wielu spraw.

Ludzie dzisiaj łakną syfu i tym się emocjonują co jest dla mnie chore a okaleczanie się słowem czy czynem jest dla mnie dzisiaj po prostu żałosne i smutne. Nie chce promować takiej wizytówki swojej małości. Nie chcę być kojarzony po tych wszystkich pięknych rzeczach jakie udało mi się stworzyć w ostatnich latach, z mową pełną nienawiści i to w stosunku do kogoś kogo przez lata wspierałem i nazywałem bratem. Każdy z nas ponosi winę ale nie ma sensu do tego wracać – dziś to nieistotne, dziś nie mam w sobie za grosz chęci do niszczenia kogokolwiek.

Jednak po to upadamy i robimy błędy aby się uczyć i rozwijać. Nie przekreśla nas upadek tylko głupota jeżeli nie chcemy wyciągnąć wniosków. Porażka, upadek, błąd to często najlepsi nauczyciele i gwaranci ewolucji – pod warunkiem, że chcemy iść na przód – Ja tego pragnę. Parę lat temu usłyszałem na kazaniu prowadzonym w Kościele na Skałce wspaniałą sentencje z ust zakonnika – zapytał – czy zamierzasz zabrać ze sobą do raju te wszystkie smutki, żale, gniew i głód wyrównania rachunków, by towarzyszyły ci przez wieczność? Wtedy zrozumiałem, że niezależnie od drugiej strony nie warto niszczyć się nawzajem bo wbrew pozorom wszyscy jesteśmy kroplami tej samej wody – braćmi i siostrami – dodaje raper.

„Przekaz może ratować życie”

Bosski Roman życzy każdemu, aby odnalazł swoje błogosławieństwo. – Nie mam w sobie zazdrości czy poczucia lepszości i nie porównuje się do nikogo, ale nie zawsze taki byłem jak i pewnie większość ludzi. Mimo wszystko cieszę się, że dotarłem już jakiś czas temu do tego etapu i nie mogę się doczekać co będzie dalej. Jako ojciec Drużyny Mistrzów chcę dawać Wam światło, siłę i motywację –szczególnie w dobie zblazowania, błazenady, samozwańczych pseudocelebrytów i masy negatywnego, prymitywnego ociekającego syfem przekazu.

Dziwi mnie czemu ludzie tak bardzo tym żyją, tak bardzo chcą oddawać swój czas i takim czymś się karmić, a olewają rzeczy wartościowe i ciekawe, lecz niezależnie od koniunktury dziś świadomie tworzę i nasączam dobra mocą moje dzieła, bo nieraz już widziałem jak przekaz może ratować życie i zdrowie. Tego nie przeliczysz na followersów, lajki, wyświetlenia czy hajs. Publika uwielbia afery, frakfighty, dissy, bałagan, kontrowersje, seksizm, wulgaryzmy – lubi na to patrzeć bezpiecznie zza ekranu komputera w ciepłym mieszkaniu, przy okazji wylać pomyje w komentach – nie wydaje mi się jednak, że taki świat chcemy mieć wokół siebie. Wszyscy dziś oceniamy, sądzimy wydajemy opinię – rzadko kiedy w oparciu o fakty i znajomość kontekstu ba bardziej w oparciu o przesłanki i emocje – te opinie są nic nie warte a wielu kreuje nimi swoje czyny… – mówi.

„Nie mylcie ewolucji z fałszem”

Dissy, kolędy czy hymny mimo fali hejtu w komentach są zazwyczaj w czołówce karty na czasie – spirala się nakręca – fajni ludzie zmieniają się jak bohaterowie Władcy Pierścieni gdy widzą „jedyny pierścień” i pragną go posiąść. Wychodzą z nas demony i rządzi nami ego. I co z tego, że w tym samym czasie kilku wspaniałych artystów serwuje dzieła spektakularne podnoszące energię i moc – dziś niestety takie dzieła są w niszy, są dla nielicznych. Ktoś może powiedzieć, że przecież wiele utworów Firmy było nasączonych hejtem, choćby w stronę np. policji etc. To fakt, jednak dissy były czymś osobistym i odnosiły się do człowieka będącego jednym z moich najlepszych przyjaciół przez lata, a utwory regularne były pewnym manifestem buntu młodocianych, głosem sprzeciwu wobec systemu, spraw czy osób nas krzywdzących, a czasem niestety wyrazem naszego zaślepienia i niedojrzałości.

Dlaczego zatem pozostawiam resztę repertuaru? Cóż, po pierwsze, bo kocham wszystkie firmowe utwory kawałki, po drugie chce, abyście mogli zobaczyć jak człowiek ewoluuje – jeśli mając 20 lat i mając kiełbie we łbie zobaczysz mnie jak byłem taki sam jak Ty, ale dziś będąc starszy jestem gdzie indziej, to może dzięki temu ty zaoszczędzisz czas i będąc młodszy zaczniesz od lepszej drogi…. Niedawno ktoś mi zarzucił, że kiedyś stylizowałem się na prawilniaka, a dziś promuje sport i rozwój, to w takim razie jestem zmienny i fałszywy – odparłem, że jeśli myli mu się ewolucja z fałszem to mam chociaż nadzieję, że nie pomyli sobie lodówki z klozetem – zakończył raper.

Update: 11.03.2019

Kali odpowiedział Bosskiemu Romanowi, również usuwając swoje dissy: Kali również usuwa dissy ze swojego kanału

 
66 komentarzy
66 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Oskar Pam Pam
3 lat temu

Boska bierz tę kurwe dziewczyne swoją Tadzie i za 15min pod jubilatem, a nie pierdolisz jakieś kocopoły

Jprdl
3 lat temu
Reply to  Oskar Pam Pam

Boziu zmień ksywe na Boziu

Peja
3 lat temu
Reply to  Oskar Pam Pam

To juz nawet smieszne nie jest

Pjoter
3 lat temu
Reply to  Peja

Przestalo byc smieszne jak pampam sie rozprul na policji jak ostatni szmata.

JebacRedi
3 lat temu
Reply to  Pjoter

Tym większa beka że zwykły frajer und 60tka ustawił tych pseudoprawilniakow.

Wasz ziom
3 lat temu

jp jp na 100%, firma firma… pamietacie ? Od tych przyglupow zaczelo sie kurestwo w polskim rapie. Wczesniej nie bylo dresiarstwa, sebixow czy popeliny typu popek. Skurwiliscie polski rap. Do tego Roman zawsze marnie nawijal…

głos rozsądku
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

Jak zacząłeś słuchać rapu od Firmy to twój problem, a nie ich lol

Wasz ziom
3 lat temu

Zacząłem od NWA w 1997..

Tyty
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

Nwa jest od 87

Pam pam
3 lat temu
Reply to  Tyty

Ale zaczął słuchać w 97 xd

XrkXrk
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

nie było dresiarstwa w polskim rapie? to ty w dupie byłeś, gówno widziałeś. dresiarstwo będzie jest i było od samego początku.przed firmą to chociażby w latach 90 wokół Slums Attack czy Molesty.

JebacRedi
3 lat temu
Reply to  XrkXrk

ZE SLUMS ATTACK TO DRESIARZE W LATACH 90 MIELI BEKE JAK STAD DO GLASGOW

B1Lą
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

Wcześniej nie było dresiarstwa? 😀
A to dobre.
Albo trolujesz, albo jesteś za młody by pamiętać czy wtedy widzieć.

Fjut
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

Kurestwo to sie zaczelo od Tedego teraz namy ta cala fale nowego rapu o dziwkach i dragach. Przy tym syfie JP to byla poezja

MMMM
3 lat temu
Reply to  Fjut

panu to już podziękujemy

Tyty
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

To mało widziałeś i mało wiesz poczytaj trochę może książek albo pogrzeb w internecie jak było, tzw dresiarstwo to jest od bardzo dawna a ruskie dresy pamiętasz? W latach 70 już były w Polsce

ACAB
3 lat temu
Reply to  Wasz ziom

Ptzyglup to twój stary bo Cię spłodził

Pomidorro
3 lat temu

Jaki filozof i lingwista nagle xD

Piczka
3 lat temu
Reply to  Pomidorro

No on akurat jest po studiach, ma magistra. Co prawda z religioznawstwa, ale zawsze 😀

Ol'dirty Bastard
3 lat temu

Cocaine for sure

devx1
3 lat temu

Nasz rozmowa na skajpe to byla tylko formalnosc wiedziales od dawna chcialem odbic w chuj odbic w chuj zlo siegnela zenitu gdy odwiedzilem wasz magazyn a tam wisi podkoszulek gandzia mafii na nim chuj, nanim chuj namazany, ja nie chce juz byc z wami pseudo ziomami co mi jada za plecami..

vladivostok
3 lat temu
Reply to  devx1

nam nim CHUJ na nim CHUJ NAMAZANY

Odb
3 lat temu

Bosko dzieje się u Kaliego. Tylko usunął Romana od dissów.

Fufacz
3 lat temu

Czyżby Kali polecił mu szamanska ceremonie z użyciem dmt?

WINI NA SALCESONIE
3 lat temu

CO BYŚ NIE NAPISAL ROMECZKU TO I TAK KURWA UPADLIŚCIE WSZYSCY BARDZO NISKO,NAGRYWACIE Z JAKIMIŚ CHUJAMI DO SZCZANIA UDAJECIE WIELKICH ULICZNIKÓW A TAK NAPRAWDĘ TO FIKCJA NA POTRZEBY NAGRANIA PŁYTY CZY JAKIEGOŚ PROJEKTU WAS JUŻ POWYJAŚNIALI DAWNO,”podobno.. FIRMA NIE SPRZEDAŁA SIĘ NIGDY..”RESZTE SOBIE SAM DOKOPTUJ

KogoObchdziTwojeZdanieLeszczu?
3 lat temu

Nagraj cokolwiek. Nawet dno najgłębsze ale spróbuj. Nie? Nie umiesz? Tylko nie mów że nie chcesz. Beztalencia z klawiaturą zawsze prują się najwięcej o Rapie a mają najmniejsze prawo. Żeby rozumieć Rap trzeba go robić. Inaczej będziesz tylko pizdą której zdanie jest tak samo ważne jak psia kupa. Raperzy pierdolą wasze propsy i wasze hejty i w ogóle wasze zdanie na temat tego co i jak robią. Jeżeli myślisz inaczej to myśl ale wiedz że żaden z nich nie bierze tego wszystkiego pod uwagę. Na Rapie da się robić pieniądze ale nie da się robić Rapu tylko dla pieniędzy.

JebacRedi
3 lat temu

SIEMA Z TEJ STRONY MC POLI Z MIASTA KDW,KOTLINA KRU DZIECIAKU. JA TEZ BYM CHCIAL ZABRAC GLOS W SPRAWIE TEGO OBSZCZANCA Z CZĘSTOCHOWY.JAK USŁYSZĘ JESZCZE RAZ,ZE NAPIERDALASZ NA FIRME,NA LUDZI Z KRAKOWA CO ROBIA TA MUZYKĘ TO WEZME DLUGOPIS I NAGRAM TAKIEGO DISSA ZE POPAMIETASZ

Rudy horeszio
3 lat temu

Podoba mi się to podejście bravo

Grzechu
3 lat temu

Brawo Romek. To teraz tylko pozostaje podać łapę Marcinowi nagrac cos z Tadkiem Popkiem i Pomidorem. To będzie prezent dla firmy na jej koniec. Oby pieczątek czegoś nowego w firmie.( Moze to prorocywo) Tego wam życzę i bede się modlił do Pana Romek aby tak było Jezus wybaczał i kazał wybaczać amen. Pozdrawiam.

Tyty
3 lat temu

No i pozytywnie, to co było to było każdy coś głupiego robił za młodu szczególnie w latach 90 gdzie każdy pierdolił policję jak się wychowywał w takim otoczeniu ważny jest progres nie tylko muzyczny ale i własny osobisty i to się ceni

Naczelnik
3 lat temu

Najpierw to skończ podstawówkę, matole. Nagrywałeś disco, śpiewane refreny, miałeś gołe dupy na klipach, potem sportowy tryb życia, potem feta i jeszcze kilka innych ideologii się przewinęło, ale nic nie pykło. Solo nic nie znaczysz, więc zacząłeś się bawić w jakieś pokurwione pozy i modne postawy tak jak ten śmieciarz wjenio licząc, że coś na tym ugrasz, a tu chuja.

Daniel
3 lat temu

Boski… mam to samo. Inaczej teraz patrze na to co nas otacza. Polecam muze ras luty i damianasyjonfama. Z fartem 😀

Synek
3 lat temu

Nie spodziewal sie, ze ktos to wychwyci ale wypracowanie to na cala strone jebnal xd.

POLAK
3 lat temu

Jakie życie taki rap w nim zawarte jest wszystko ,lata 90 to były piekne czasy te kasety rapowe sie słuchało przegrywało bo stać niektorych na płyte niebyło pamietam te czasy trzeba to przeżyć ,bo Rap to życie i ma pomagać,narkotyki alkohol to niema sensu,potem zostaniesz sam z uzależnieniem ale muzyka będzie zawsze ,niema sensu hejtowac i sie kłócić,lepiej przemilczec choć wokół chorzy ludzie i chory system to ten rap ma nas budowacc zdrowo ,zeby pomagał jak jest zle rap niejest dla zabawy to poważna muzyka

Twój stary
3 lat temu

Następne pedały będą sobie obciągać bo kwit się nie zgadza… Jprdl… Uliczniki kórwa spod biedronki, filmy o sobie kręcą, jaja sobie liżą, jp… tak kórwa na 30 % bo więcej się boję… Pluję wam w ryj sprzedawczyki

Kliczko
3 lat temu
Reply to  Twój stary

Naucz się kurwa pisać flecie jebany 😉

Twój stary
3 lat temu
Reply to  Kliczko

Flet to Ci matka do ryja zapodaje cioto jebana

Japierdole logika kurwa
3 lat temu
Reply to  Twój stary

Czy ty kurwa naprawde uważasz że ludzie NIGDY nie powinni się godzić?

IbisZ
3 lat temu

Oskar po pom pom to dziecioruch

Aro
3 lat temu

Blaski lubiłem Twoje motywacyjne traki i niektóre utwory z płyt Kraju….hłehu ale rym…..ale tak na serio to po tym co tu przeczytałem to jesteś bez kitu NAJBARDZIEJ ZAKŁAMANYM RAPEREM W TEJ GRZE….pozdro mimo to

BYLO
3 lat temu
Sprzedam vw touran
3 lat temu

Ram param pam pam

14:07 47 17:00 27
3 lat temu

Opublikowany 53 minuty temu Przez Mariusz
Opublikowany 53 minuty temu Przez Mariusz Jop
15:52 7

Real Hip Hop For Life
3 lat temu

Bosaki Roman święta racja szacunek dożywotni ozdrowienie KRK.

Aaa
3 lat temu

boska jestes skonczony w rap grze. Zadne gierki jie pomoga ci wrocic. Nie masz szacunku. Karma wrocile ze zdwojona sila za wszystkie krzywe akcje, ktore zrobiles. Ojcem druzyny mistrzow jestes ?? Co najwyzej ojczymem. To kolejny przyklad twoich krzywych akcji. Powiedz w koncu skoro masz taka super przemiane jak bylo z druzyna mistrzow!!! Farmazoniarz boska hehehe. Stan przed lustrem.

Beztroski
3 lat temu

Boski zwększył kwit

Beztroski
3 lat temu
Reply to  Beztroski

Zwęszył*

Chłopak który $am $ię wychował [gdański boowka(R)]
3 lat temu
Reply to  Beztroski

Jak świnka trufle

sebastian
3 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=Iqz1VCFgnzE najlepiej bym tego nie ujął

Chłopak który $am $ię wychował [gdański boowka(R)]
3 lat temu

Długość tekstu śmierdzi solidną łapówą na 200 metrów, jeśli znacie firmę od przekrętów i swetrów….to wali gównem na odległość centymetrów

Kurwacozaświat
3 lat temu

Ten pedryl liczy na to, że ktoś przeczyta te jebiące niemytym rowem wypociny?

ccc
3 lat temu

Jak jeszcze zacznie pierdzielić o bogu to jak rapera trzeba go olać

jbac
3 lat temu

Co on pierdoli

huj
3 lat temu

Ale mam ból dupy o PNauk. On jest tqki zajebisty i zawsze śmieszne rzeczy pisze i go ludzie tu znają a ja jestem tylko jebaną kurwą z nudnym życiem

chuj - Ojciec huja
3 lat temu
Reply to  huj

Popieram. Też tak mam. Widzę że sporo nas łączy. Też mam ból dupy. Może się poruchamy i wtedy będzie prawdziwy ból dupy?

huj
3 lat temu

Ok! Wyliże Ci jajca!

Cipka
3 lat temu
Reply to  huj

A mi ojebcie Cipcie

ccc
3 lat temu

Następny raper który zamiast zapodawać stary dobry styl lat 90 zacznie pierdzilieć bzdury . Ja tak wole coś szokującego pełnego kontrowersji sexu brutalności itd przynamniej nie jest nudno . A dissy zawsze lubiłem to zawsze jakiś nowy kawałek

Mason
3 lat temu

Ja pierdole, typowy gość po uzależnieniu alkoholowym / narkotykowym.
Uciekają w religię, pseudo kurwa filozofie i są wielce oświeceni i świętojebliwi.
Zawsze mam bekę z takich podludzi.
Normalny, inteligentny człowiek jest albo kurwa ateistą albo agnostykiem.

zardoz
3 lat temu
Reply to  Mason

Kazdy ma swoje życie i ma prawo robić to co jest dla niego dobre i pomaga mu być lepszym. Taka ocena daje świadectwo o Tobie i jaką bardzo chujową osobą jesteś.

Mason
3 lat temu
Reply to  zardoz

No dokładnie, dlatego wykształceni i zamożni ludzie mają bekę ze świętojebliwych plebejuszy i na nich zarabiają

ObrońcaPokornych
3 lat temu
Reply to  Mason

Mason jebać Cie kurwo

Mason
3 lat temu

: A ciebie jebać

Patrosik
3 lat temu
Reply to  Mason

W pewnym sensie masz rację bo jest to schemat, który często można zauważyć właśnie u ludzi zagubionych, aczkolwiek nie oznacza to, że duchowość jakakolwiek nie ma sensu, skrajności są złe, niezależnie od tego, z której strony spojrzeć.

Boski
3 lat temu
Reply to  Mason

dawaj na solo lamusie rozjebie cie

Mason
3 lat temu
Reply to  Boski

@Boski : Liścia dostaniesz i się sturlasz w wału na bulwarach wiślanych pod Sheratonem

Popularne