Sprawdź nas też tutaj

News

Były kolega Pomidora: „Dostał 100 tysięcy, bo Popek go sprzedał”

Kulisy powrotu Popka do Polski.

Opublikowany

 

Popek i Pomidor

Ekipa PureStuff, która kilka miesięcy temu wymierzyła w Popka i Pomidora utwór „Diss na pseudo prawilniaków” zapowiedziała kilka dni temu, że zamierza udostępnić zeznania osób, które zostały „przekręcone” przez Pomidora. Dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy tego typu filmik.

Małolat K2 i Młody ZB dotarli do byłego przyjaciela Pomidora, który podczas rozmowy telefonicznej ujawnił kulisy powrotu Popka do kraju i jego konflikt z Pomidorem, który został złagodzony położeniem na stół okrągłej sumy.

Powrót Popka do Polski

Popek dotąd nie mógł przyjechać do Polski, ponieważ był poszukiwany listem gończym za kradzież z włamaniem. Po wielu latach pobytu w UK, udało mu się to dopiero w 2016 roku. – Popek nie jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Ostatni mój czas spełniałem się także w roli menadżera, lubię podejmować nowe wyzwania, pierwszym jakie sobie postawiłem we współpracy z Popkiem to ze ściągnę go do Polski. Udało się – informował przed dwoma laty Rozbójnik Alibaba, który obecnie jest w konflikcie z raperem.

Do tej pory nie wiedzieliśmy w jaki sposób Popkowi udało się oczyścić kartotekę, żeby móc po wieloletnim ukrywaniu się za granicą wrócić do kraju. Według zeznań byłego przyjaciela Pomidora, Popek przyznał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości do kradzieży z włamaniem sprzed wielu lat i dobrowolnie poddał się karze. W podobnej sytuacji był i nad jest jednak Pomidor, który mieszka od lat w Liverpoolu. O wizycie Popka w Polsce i przyznaniu się do winy miał się dowiedzieć się z sieci. Pomidor odebrał to jako niehonorowe zachowanie i wystawienie go jako wspólnika.

W dalszej części nagrania były znajomy Pomidora nawiązuje do nagrania z grudnia 2016 roku. Popek i Pomidor nagrali filmik, w którym zapowiedzieli wspólne nagrywki. – Przyjechał do mnie Popek. Między nami nie było i będzie żadnej afery. A jak ktoś chce się wpi*rdalać w nasze interesy, to niech wypi*rdala – oświadczył w nagraniu Pomidor. Według znajomego Pomidora pogodzenie Popka i Pomidora wyglądało od kulis bardzo groteskowo. Przed przyjazdem Popka w odwiedziny do Liverpoolu, Pomidor zebrał grupę znajomych, żeby zemścić się na raperze za „sprzedanie go”. Ostatecznie nie doszło jednak do żadnych rękoczynów, a Pomidor miał przyjąć od Króla Albanii 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Sitek, Zbuku, Polska Wersja, Gural i inni będą koncertować o „Lepsze Dziś”

Wielkie rapowe wydarzenie na Dolnym Śląsku.

Opublikowany

 

Przez

W dniach 19-21 lipca w Marciszowie wystąpi plejada rapowych gwiazd w ramach charytatywnego festiwalu Lepsze Dziś.

Na scenie wystąpią: Polska Wersja, Donguralesko, Kaen, Zbuku, Sitek, Medusa, Ares, Letni Chamski Podryw oraz Pablo Tybori. Organizatorzy przygotowali także występy stand-up, potężną strefę gastro, licytacje, quady, wesołe miasteczko i inne atrakcje.

– Wydarzenie jest w pełni charytatywne, a wszystkie środki które podczas niego zbierzemy
trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Lepsze Dziś, działającego i pomagającego potrzebującym w Kamiennej Górze już od 5 lat – informują organizatorzy.

Bilety są dostępne na stronie lepszedzis.pl.

Plakat festiwalu

Wydarzenie poprowadzi Andrzej Gliniak konferansjer gal FEN oraz twórca jednego z najpopularniejszych polski podcastów podróżniczych.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Aleshen traci w oczach fanów za nagranie z tym artystą

Duet reaguje na krytykę.

Opublikowany

 

aleshen

Aleshen połączył siły z Mr. Polską i lada chwila ich wspólny kawałek trafi do sieci wraz z klipem. Ta współpraca zdecydowanie nie przypadła do gustu fanom szefa Gugu Gangu.

Fani nie chcą Aleshena z Mr. Polską

Aleshen wbił z buta na scenę zdobywając największe przyrosty w tym roku. Współpraca z Mr. Polską może mu się jednak odbić czkawką. Jego słuchacze wyrażają sprzeciw odnośnie tej kolaboracji.

Mr. Polska udostępnił zajawkę klipu z Aleshenem zza kulis, anonsując go: „Mr. Polska x Aleshen zrobili razem bangera”. I wtedy się zaczęło. Fani Młodego Shena – całkiem kulturalnie – dali do zrozumienia, że nie podoba im się to połączenie:

  • Aleshen sprzedał og garaczy dla meinu.
  • Aleshen -10000 aury.
  • Już nie ten sam Olek…
  • Pomyśleć, że to ten sam chłop od nnutz.
  • Aleshen poszedł w pop.

Aleshen i Mr. Polska reagują na krytykę

Kiedy jeden z fanów Aleshena napisał pod TikTokiem Mr. Polski: „Aleshen, co ty robisz?” Otrzymaliśmy odpowiedź. – Mordo, tutaj udaje, że jest koniec świata. Wyluzuj się. Po prostu 2 ziomali co zrobili razem nutę – odpisał mu Mr. Polska.

Aleshen natomiast dodał taki wpis na swoich socialach:

Komentarz Aleshena

Premiera wspólnego singla Mr. Polski i Aleshena wraz z klipem ma się odbyć 19 lipca.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Members Only Camp – raperzy zamieszkają w lesie pod Warszawą

Bardzo nietypowa akcja polskiego festiwalu.

Opublikowany

 

Przez

Organizatorzy Members Only Festivalu przed tegoroczną edycją gromadzą wykonawców ze swojego line-upu na tydzień w jednym miejscu, efektem czego mają być 2 pełnoprawne albumy!

– Na przestrzeni ostatnich tygodni przygotowaliśmy dla was szeroko zakrojony projekt muzyczny, który odbędzie się jeszcze przed tegorocznym festivalem. Wykonawcy z naszego line-upu (ci ogłoszeni i ci, których dopiero poznacie) zamieszkają w kilku domkach w lesie pod Warszawą! To będzie teren campu! – podają organizatorzy.

Z opublikowanych w sieci stories możemy wnioskować, że za warstwę produkcyjną odpowiedzialni będą m. in. Deemz, Francis, Bahsick, Lister, Skibovicz i Yarski, a w gronie raperów pojawią się Sheder, Okekel, Skumaj, DDOT, Pazzy, Zuza, Bobin, Fekir i wielu innych.

Rok temu na swoich cypherach gościli m.in. Aleshena, Rusinę, Asstera, Vkiego, Yung Adisza i wielu innych wykonawców, więc możemy spodziewać się, że lista wykonawców na tegorocznym materiale będzie znacznie większa.

Cały projekt dostarczyć ma, poza albumami, również 7 klipów, daily vlogi oraz masę contentu różnego formatu. Wszystko śledzić będzie można na platformach społecznościowych Members Only Festivalu oraz Spotify. Start 28 lipca.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Łukasz Kowalski, były naczelny „Ślizgu” nie żyje

49-latek brał też udział przy produkcji programu „Żywy Rap”.

Opublikowany

 

łukasz kowalski ślizg

W wieku 49 lat zmarł Łukasz Kowalski, były redaktor naczelny magazynu „Ślizg”, a także zastępcą naczelnego „Machiny”. Słuchacze mogą go kojarzyć również z programu „Żywy Rap” produkowanego przez ekipę Diil Gangu.

– Bardzo smutne wieści. Tego Kolegi będzie brakować – napisał na Instagramie DJ 600V.

O śmierci Łukasza Kowalskiego dowiedzieliśmy się dziś w nocy. 49-latek w swojej karierze dziennikarskiej zajmował się nie tylko hip-hopem, ale był też cenionym publicystą sportowym, związanym przez całe życie z Warszawską Legią.

Kondolencje złożył m.in. DJ 600V

Tak Kowala wspomina Andrzej Cała, współautor „Antologii polskiego rapu”:

– Nad reaktywacją „Machiny” w pewnym momencie pracowaliśmy w czteroosobowym składzie redakcyjnym – naczelny Piotrek Metz, zastępca Łukasz Kowalski, starszy redaktor Sławek Belina i ja, wówczas 22-letni młodzian, już po trzech latach pracy dziennikarskiej, tuż przed premierą pierwszej książki, ale wciąż nieopierzony w pisaniu szerzej niż do środowiska „młodzieżowego” i hiphopowego, ewentualnie „wielkomiejskiego”. Oni mi tę konieczną naukę, wsparcie dawali. Nie mogę się pogodzić z tym, że od kilku lat nie ma już Sławka, a od wczoraj też Kowala. Panowie, czemu? Łukasz, spoczywaj w pokoju – napisał.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pih złożył hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej

Raperzy raczej niechętnie poruszają ten temat.

Opublikowany

 

Tegoroczna rocznica ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców przebiega w wyjątkowych okolicznościach. Wszystko za sprawą łamiącej wszelkie możliwe konstytucyjne przepisy dwustronnej umowy, jaką Donald Tusk podpisał w poniedziałek z byłym prezydentem Ukrainy – Zełenskim (jego kadencja skończyła się w maju – przyp. red.). Dla sceny rapowej to wydarzenie okazało się zupełnie nieistotne, podobnie jak rocznica dramatu wołyńskiego; poza Pihem trudno zauważyć jakieś inne nawiązania do tematu.

Czy czytelników Glamrapu czeka wkrótce powszechna mobilizacja? Wczytując się w zapisy umowy Tusk – Zełenski, może być to nieuchronny scenariusz. Nawet dla części betonowego elektoratu Koalicji Obywatelskiej postanowienia tego paktu są szokujące, a o wpychaniu nas w wojnę ostrzega m.in. były pułkownik wywiadu Piotr Wroński. Mimo to polskie społeczeństwo bardziej ekscytuje się kolejną recenzją kebaba autorstwa Książula i wspomnieniami występu Taco na Openerze. Choć trzeba podkreślić, że chyba mało kto się spodziewał, że tuskowe 100 konkretów dotyczyło tak naprawdę naszych wschodnich sąsiadów, a nie Polaków.

I w tak nieszablonowych okolicznościach przypada kolejna rocznica Rzezi Wołyńskiej. Rzezi, której pomysłodawcy są ciągle bohaterami, zwłaszcza na zachodzie Ukrainy. Do wydarzeń sprzed ponad 80 lat nawiązał Pih we wpisie na Instagramie.

– Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. NIGDY NIE ZAPOMNIMY! – podkreślił na końcu, wbrew obowiązującej obecnie narracji, która ma na celu przemilczenie jednej z najtragiczniejszych kart polskiej historii.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Co z kanałem SBM Label? Wytwórnia z kolejnym komunikatem

Bezcenna reakcja środowiska rapowego na problemy wytwórni Solara i Białasa.

Opublikowany

 

Przez

solar białas helikopter

We wtorek kanały SBM Label na Youtube zostały zhackowane, a wszystkie filmy usunięto. Otrzymaliśmy dzisiaj kolejny komunikat od labelu, który jest tym razem pozytywny.

SBM poradziło sobie z hackerami

Kanał SBM oraz SBM Starter zostały przejęte przez osoby trzecie. Zmieniono im nazwę na „Tesla” oraz nadawano na nich transmisję z przemówieniem Elona Muska. Po kilkunastu godzinach od tych wydarzeń wszystko powoli wraca do normy.

– Udało się przywrócić kanały i wszystkie filmy. Minie jeszcze chwila zanim we wszystkich miejscach zmieni się nazwa. Dziękujemy wszystkim osobom z Sony Music Poland i YouTube za pomoc w szybkim rozwiązaniu sprawy. Dzięki też Wam za słowa wsparcia! Jedziemy dalej, do zobaczenia jescze w tym tygodniu – informuje label.

Bezcenna reakcja środowiska

Środowisko rapowe natychmiast zareagowało na problemy rapowego giganta. Wytwórnia QueQuality zmieniła avatar na Facebooku na Fiata Multiplę, a Malik Montana ustawił jako profilowe zdjęcie Tesli.

Humorystycznie do sprawy podszedł również Tomb. – SBM, macie zacząć wypuszczać moją muzykę, albo Elon Musk będzie pierdolił na Waszym kanale, aż nie zarobi na bazę na Marsie. Zrozumiano? – przekazał.

Natomiast Kinny Zimmer stwierdził, że to wszystko jego wina i dodał zdjęcie t-shirtu z napisem: „Kinny Zimmer kliknął w link ze współpracą Elona Piżmo 9 lipca 2024 roku.

Swoją cegiełkę dołożyliśmy również i my:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: