Sprawdź nas też tutaj

News

Cukier szóstym Młodym Wilkiem Popkillera 8

Rap „do tańca i do różańca”.

Opublikowany

 

cukier
cukier

Chrześcijański trap, czyli rap „do tańca i do różańca”. Cukier wnosi nową jakość do rapu o zabarwieniu religijnym i pokazuje, że nie trzeba mówić o Bogu na poważnie i moralizująco – można po prostu emanować uśmiechem, szczęściem i dobrą energią oraz dystansem. Rap, który dotyka głębokiej tematyki, ale robi to w formie z miejsca wciągającej odbiorcę do wspólnej zabawy. Dajcie mu szansę, a na pewno zapewni Wam sporo uśmiechu!

Cukier

Cukier (’96) – nowe podejście do muzyki dotykającej tematyki duchowej. Bujanka na dmuchanym flamingu na krytym basenie. Flexin z dzwonieniem nie z pliku hajsu, a z Biblii i wersy o tym, że „robi ten chleb jak Jezus”. Baunsowanie na zmianę w kolorowym dresie i lisim futrze, po czym impreza na kilkudziesięcioosobową ferajnę skaczącą i śpiewającą o wielbieniu Boga. To wszystko w rytm trapu i w formie zblazowanych, autotune’owych podśpiewywanek. Oto nowy wymiar chrześcijańskiego rapu w Polsce oraz „rap do tańca i do różańca”. Poznajcie Cukiera.

Póki co trzeba przyznać, że jego twórczość jest dość hermetyczna. Na fanpage’u na facebooku nie ma nawet pełnego tysiąca osób. Swoje robi jednak na kanale Steeped, na którym można znaleźć chrześcijański, ale bardzo różnorodny w formach kontent – live sessions, podcasty, rozmówkowe vlogi, teledyski, muzyka. No i dwa albumy naszego Młodego Wilka. „Ostatnio idzie mi tak dobrze, że jedyne postanowienie to progres (…) sam Bóg robi mi promocję” – doprawdy jest coś urzekającego w tym ziomku. Nie że tylko przekonuje przekonanych, a po prostu zaraża pozytywną energią. Dowód? To jak rozkręcił bibę w newonce.barze. Wspominałem, że sam również produkuje sobie bity? I do tego osadzone w nowoczesnych rapowych trendach?

No dobrze, ale ktoś by pewnie i tak powiedział – eee, no wszystko fajnie, ale przecież to muza skierowana na konkretnego odbiorcę, z konkretnym przekazem dla tego, kto akurat takiego poszukuje, po co to promować. Hmmm, a może przydałoby się na scenie trochę takiego pozytywnego vibe’u, apoteozy Boga i życia, ale jednocześnie bez zadęcia i moralizatorskiego tonu? Może by dać szansę słuchaczowi na otwarcie się na takowe treści? A może by tak jednocześnie… dać samemu twórcy szansę na artystyczne otwarcie się na formy i tematykę bliżej środka? Ja bym dał. I ja już wiem, że nie będzie to szansa zmarnowana po żadnej ze stron.

Od ubiegłej soboty przez 11 dni będziemy poznawać kolejnych uczestników akcji, codziennie o godzinie 17:00, wcześniej na kanałach Popkillera znajdować będą się podpowiedzi i tropy.

 
13 komentarzy
13 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
GRX
10 miesięcy temu

Rudy ohydny spasiony gej wypierdalać

Odb
10 miesięcy temu
Reply to  GRX

Sól szóstym Młodym Transem Popanalera 8

AzbeST
10 miesięcy temu
Reply to  Odb

Ładnie te babki są wyruchane na kasę! Jeśli twój znajomy (a w domyśle – ty, jebany frustracie) tylko nosi ciężkie rzeczy i się poci, to jest jebanym magazynierem. W sumie żadna to produkcja, tylko jakiś pomagier PPP. Tę pracę może wykonywać małpa, bawół, koza i cała twoja rodzina. Z drugiej strony, panie zakładają „jakieś” uszczelki, są więc monterkami, i to one pracują na rzeczywistej produkcji. Powinny mieć wyższą stawkę i same dodatkowe przerwy tego nie załatwią

NOWE BEKOWO
10 miesięcy temu
Reply to  GRX
QUEBONAFIDENT
10 miesięcy temu

Przecież jego kawałki brzmią jak jakieś parodie rapu które mogłyby być w ziarnie wypierdalać z tym gównem

KaczeridiJasonLuv
10 miesięcy temu

Sól szóstym Młodym Tranzolem Analkillera 8
Rap „od tylca i do ruchańca”.

Stary Dzyndzel z Wałdowa
10 miesięcy temu

Kurwa, to jakaś beka, ta edycja to komedia, typ w bluzie ala hipis i włosy na Wiśniewskiego, ns to na trzeźwo nie da się patrzeć

­­­Flexin z rozwolnieniem
10 miesięcy temu

po kolędzie pedale też chodzisz?

Nie mam słów
10 miesięcy temu

Ta edycja to już mem jest…

JESUS
10 miesięcy temu

Nie hejtujcie jebane złamasy, sataniści, później płacz będzie u sw.Piotrka na rozmowie kwalifikacyjnej

AzbeST
10 miesięcy temu
Reply to  JESUS

Jesus is my gardener!

Stary Włodka
10 miesięcy temu

JEBAĆ CUKIER

POZDRO VEGE ZIOMY

pacino aldente
10 miesięcy temu

XD ja pierdole

Popularne