Sprawdź nas też tutaj

Wydarzenie

Dead Can Dance na dwóch koncertach w Warszawie

Nowa płyta „Dionysus” w listopadzie.

Opublikowany

 

Uwielbiany w Polsce zespół Dead Can Dance wraca do naszego kraju aż na dwa koncerty. Brendan Perry i Lisa Gerard wystąpią 21 i 22 czerwca na stołecznym Torwarze. Obok utworów ze wcześniejszych wydawnictw, na żywo zaprezentują materiał z najnowszego albumu „Dionysus”, którego premierę zaplanowano na 2 listopada. Organizatorem obu koncertów jest agencja Charm Music.

Zespół Dead Can Dance uważany jest powszechnie za zjawisko niezwykłe na muzycznej scenie. W Polsce grupa doczekała się statusu kultowego. Każdy z koncertów Dead Can Dance w naszym kraju cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a występy w Sali Kongresowej wyprzedały się błyskawicznie co do ostatniego miejsca. Tym razem Dead Can Dance zagrają dzień po dniu: 21 i 22 czerwca, na warszawskim Torwarze.

Koncerty związane są z promocją najnowszego albumu zespołu „Dionysus”. Płyta ukaże się 2 listopada nakładem wytwórni PIAS. Od momentu powstania w 1981 roku duet Dead Can Dance był zaintrygowany europejską folkową tradycją. Nie tylko w kontekście muzyki, ale również świeckich, religijnych czy duchowych rytuałów. Tym razem Brendan Perry zafascynowany misteriami dionizejskimi, zabiera nas w świat obrzędów, które, jak się okazuje, są praktykowane po dziś dzień. Prace nad albumem „Dionysus” trwały dwa lata. W tym czasie Brendan Perry zgromadził kolekcję unikatowych instrumentów ludowych, które nadały nowej muzyce wyjątkowy klimat. Podczas prac inspiracje czerpał z najróżniejszych zakątków świata i po raz kolejny starał się podkreślić, że muzykę w najróżniejszych formach możemy odnaleźć wszędzie. Album „Dionysus” ma być celebracją rodzaju ludzkiego, który żyje w zgodzie i z szacunkiem do natury.

W ramach promocji wydawnictwa „Dionysus” oraz by świętować trwającą od lat 80. po dziś dzień działalność artystyczną, Dead Can Dance ruszają w europejską trasę koncertową. Grupa wystąpi na warszawskim Torwarze 21 i 22 czerwca. Bilety w cenie od 239 zł trafią do sprzedaży 7 września o godzinie 11.00.

Uwaga! Bilety na koncerty Dead Can Dance na warszawskim Torwarze są spersonalizowane. Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie. Przy wejściu na koncert ważność biletu zostanie zweryfikowana poprzez sprawdzenie zgodności danych osobowych na bilecie z dokumentem potwierdzającym tożsamość uczestnika koncertu. W przypadku, gdy dane te nie będą zgodne – osoba nie zostanie wpuszczona na koncert.

7 komentarzy
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
­­­­­
3 lat temu

jak to jest rap, to ja jestem easy e

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  ­­­­­

No szok. Ktoś z redakcji chyba jest psycho fanem.
…ale zawsze lepiej niż news o tępym wyjcu. Z klasy l…gbtqwerty

TubylczyWujek
3 lat temu

Co ten news ma wspólnego z rapem? Przecież to zespół folk-rockowy.

Lilpipek
3 lat temu

Polecam posłuchać albumu pt. Piękny syf autorstwa Kukona. Można zamówić go pod tym linkiem.
[ https://whitestore.pl/pl/p/KUKON-Piekny-Bol-Plyta-CD-PREORDER/200 ]
Płyta zbiera pozytywne recenzje od zagranicznych portali [ Pitchfork 10/10, AllMusic 5/5 gwiazdek, Rolling Stone 5/5 gwiazdek. Metacritic 99/100. ] Poniżej wypowiedzi zagranicznych artystów o tej płycie :
„But hottest nigga in the rap game right now is Kukon from Poland” – Kanye West
„U must check it, It’s litttttttt!” – Travis Scott about Kukon’s album
„I love him, Piękny syf- instant classic” – Jay Z about Kukon’s album
„The realiest nigga in the Poland ” – Kendrick Lamar about’ Kukon
„There was this guy Quebonafide who gave me blowjob for a picture with me, but actually i didn’t liked him at all, only his lips around my white prick, but there was another artist who changed my mindset forever. His name was Kukon and he showed me his album „Pjékny Zif” it was something i never heard in my life before. Even though i don’t understand polish, i could still feel his vibe and it was so magical feeling that i will never forget. We will for sure make a track together in near future so stay tuned!” – G EAZY
„This is revolutionary! Too bad that Lil Peep died so fast, because if he didn’t he will for sure make a colaboration with Kukon on his debut album ‚Beautiful Muck’ ”–XXXTentation

asdasd
3 lat temu
Reply to  Lilpipek
xMisiax
3 lat temu

,,Oddałbym 1000 swoich wersów za jeden Kukona”-OSTR
,,Kiedy słucham Kukona mam wrażenie że to właśnie ten hiphop o który walczyłem”-Eldo
https://www.youtube.com/watch?v=y2U2jzclvNQ
https://www.bankfotek.pl/image/2124841.jpeg

Kukon
3 lat temu

Raper roku : Kukon
Utwor roku : Kukon-porshe
Hastler roku : Kukon
Plyta roku: Kukon-Piękny Ból
Raper z najładniejszą dziewczyną roku : Kukon
Kominiarka roku : Rogal DDL
Label roku: Kukon x Lex Clockwork (Piękny syf)

Popularne