Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

DJ TUNIZIANO & JWP – „JOT-WU-PE CLAN” – PREMIERA I ODSŁUCH

Opublikowany

 

Premiera i oficjalny odsłuch nowego mixtape'u DJ-a Tuniziano.

"Jot-Wu-Pe Clan" to najnowsze dzieło wirtuoza hiphopowych mixtape’ów – DJ-a Tuniziano. W oczekiwaniu na studyjny album JWP/BC, jaki ma się ukazać w 2015 roku, reprezentant Wielkiego Joł przygotował unikalny miks beatów i zwrotek legendarnego Wu-Tang Clanu z twórczością nie mniej popularnej nad Wisłą ekipy Jaśnie Wielmożnych Panów.

 

Efektem tej pracy jest ponad 20 starannie przygotowanych – tak pod względem muzycznym, jak i tematycznym – blendów oraz reworków znanych rapowych bangerów. Całość zmiksowana została z typowymi dla Tuniziana polotem, dynamiką i soczystą dawką skreczy. Aby tradycji "króla mixtape'ów" stało się zadość na "Jot-Wu-Pe Clan" usłyszycie także jeden całkowicie nowy i premierowy utwór – "Dawaj milion" na beacie Sir Micha – gdzie obok Erosa, Kosiego, Łysola i Siwersa wystąpił także Warszafski Deszcz, czyli Tede i Numer Raz! Oprócz tego spodziewajcie się również zwrotek: Method Mana, ODB, Raekwona, Inspectah Decka czy Ghostface'a Killah.

 

Odsłuch:
Oficjalna premiera mixtape’u „Jot-Wu-Pe Clan” odbędzie się już dzisiaj 13 grudnia w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia:

Pierwsze fizyczne egzemplarze nowego materiału Tuniziana będzie można nabyć podczas świątecznej odsłony największych hiphopowo-streetwearowych targów w stolicy – Street Marketu. Wśród całej gamy atrakcji możecie się również spodziewać licznej obecności waszych ulubionych marek streetwearowych; katalogów wydawniczych czołowych, niezależnych i nie tylko hiphopowych wytwórni płytowych; a także bogatego asortymentu około-muzycznych, miejskich oraz sportowych gadżetów. Nie pewno nie zabraknie więc nowych kolekcji tekstyliów (jak też tych szczególnie cennych limitowanych egzemplarzy ze starszych serii), nowych i używanych winyli oraz płyt CD, akcesoriów muzycznych i skate'owych czy też wreszcie: specjalistycznych czasopism i magazynów. A wszystko to w specjalnych promocyjnych cenach!

Pamiętając też, że wbrew najszczerszym chęciom Święty Mikołaj nie dotrze niestety do wszystkich potrzebujących, organizatorzy postanowili wspomóc go w dziele niesienia bożonarodzeniowej radości. 13 grudnia – w centralnym punkcie targów na terenie klubu 1500m2 do wynajęcia – stanie wielki worek na prezenty. Nie zabraknie w nim na pewno fantów od JWP, Rap History Warsaw i street-marketowych wystawców. Do świątecznej zbiórki będzie mógł się także przyłączyć każdy z gości targów. Wszystkie uzbierane w ten sposób podarunki zostaną przekazane dla najbardziej potrzebującego domu dziecka w Warszawie.

Targi – na które wstęp jest oczywiście darmowy – potrwają w godzinach 12:00-18:00. Świąteczny nastrój hiphopowej integracji dopełni wieczorem (start o godz. 22:00) oficjalne release party mixtape’u „Jot-Wu-Pe Clan”. Na scenie pojawią się bohaterowie wieczoru, czyli DJ Tuniziano z ekipą JWP/BC, by dać wyjątkowy okolicznościowy występ na beatach rodem ze świątyni Shaolin. O gruby koncertowy before i afterparty zadbają zaś zza adapterów: Deszczu Strugi, Steez83 oraz Anusz.

Płacąc za wstęp na bramce będzie można nabyć mixtape w cenie 10 zł.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Premiery Płyt

Fokus & Rahim „Katharsis”

Opublikowany

 

Przez

fokus rahim katharsis

Data premiery: 06.2026

„Katharsis” to najnowszy projekt duetu Fokus i Rahim – artystów od lat kształtujących polski rap. Album zawiera 13 spójnych utworów pełnych emocji, refleksji i bezkompromisowości – od obserwacji rzeczywistości po osobiste rozliczenia. Na płycie pojawiają się starannie dobrani goście, ujawniani stopniowo. To zamknięta, narracyjna całość, najlepiej odbierana od początku do końca.

„Katharsis Deluxe” to rozszerzona wersja projektu, podzielona na 5 aktów tworzących spójną, filmową historię – od konfliktu po oczyszczenie. Edycja zawiera 13 utworów z wersji podstawowej oraz 3 bonusowe tracki dostępne wyłącznie tutaj. To pełniejsze doświadczenie albumu, z wyraźną narracją i pogłębionym kontekstem dla słuchaczy, którzy chcą wejść w ten projekt jeszcze głębiej.

Tracklista

Na razie nieznana.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Gibbs „Zrobiłem to dla siebie”

Zainteresowanie płytą było tak duże, że „sklep spłonął”.

Opublikowany

 

Przez

Gibbs Zrobiłem to dla siebie

Data premiery: 2026

„Zrobiłem to dla siebie” to nowa płyta Gibbsa promowana singlem o takim tytule. Raper zapowiedział 24-godzinny preorder „ZDTS”, który z powodu dużego zainteresowania został przeniesiony na następny dzień.

– Dobra słuchajcie, (nie)stety przez wasze zaangażowanie nasz sklep spłonął i nie da się tego ugasić. Przenosimy start preorderu na jutro – godzinę 16:00. Na lepszych serwerach aby sprostać waszemu zainteresowaniu. Dzięki za taki odbiór, jesteście szaleni fest.

Tracklista

Na razie nieznana.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

JWP/BC „Krew”

Klasyczny rap ze stolicy

Opublikowany

 

Przez

jwp krew

Data premiery: 17.04.2026

Nie wszyscy super-bohaterowie noszą peleryny, ale na szczęście rozpoznasz ich po stylu. Pierwsza odsłona nowego albumu JWP/BC to konfrontacja światła i mroku, które “W ciemno” grają pierwsze skrzypce. Równocześnie z premierą singla Siwers, Łajzol, Kosi, Ero i DJ Falcon1 ogłosili preorder płyty “JWP KREW”, która ukaże się już 17 kwietnia.

Komu jak komu, ale ekipie JWP/BC można i warto zaufać “W ciemno”. Przez lata (a w tym roku miną już okrągłe trzy dekady) obecności na scenie Ero, Kosi, Łajzol, Siwers i DJ Falcon1 przyzwyczaili nas do twórczości najwyższej próby. I taka też jest pierwsza zapowiedź albumu “JWP KREW”, który ukaże się na rynku już 17 kwietnia. Muzykę do kameralnego “W ciemno” wyprodukował Siwers, natomiast za okładkę i oprawę graficzną nowej płyty odpowiada studio Full Metal Jacket.

Płyta “JWP KREW” powstawała konsekwentnie zarówno w rodzinnej Warszawie, jak i podczas licznych wyjazdów zespołu. Dość napisać, że nowy krążek został w dużej mierze zbudowany na wewnętrznych zasobach producenckich – za muzykę odpowiadają głównie Szczur, Siwers oraz DJ Falcon1. Nowy album to kilkanaście premierowych numerów, nagranych na przestrzeni ostatnich kilku lat.

A do premiery “JWP KREW” ukażą się jeszcze trzy single promujące nowy album.

Tracklista

Na razie nieznana.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Sobel „Napisz jak będziesz”

Koncepcyjne wydawnictwo.

Opublikowany

 

Przez

sobel napisz jak bedziesz okładka

Data premiery: 25.04.2025

Album “NAPISZ JAK BĘDZIESZ” jest kontynuacją dotychczasowej twórczości Sobla, a jednocześnie nowym rozdziałem, którego otwarciem był singiel “KOCHASZ?”. Różnorodność artysty stanowi core jego twórczości, dlatego po intymnym i autorefleksyjnym “W ZWIĄZKU Z MUZYKĄ” postawiono na lżejsze brzmienie oraz inkluzywność.

Najnowszy krążek koncepcyjnie opowiada o wachlarzu emocji towarzyszącym nam, gdy czekamy na coś lub na kogoś, na kim nam zależy. Tytułowa fraza jest czymś, z czym każdy może się utożsamić, ponieważ nie ma osoby na świecie, która nie otrzymała lub nie wysłała takiej wiadomości przynajmniej raz w swoim życiu.

Album został wyprodukowany w głównej mierze przez Francisa oraz SHDOW-a. Jego charakter nadal łączy hip-hop z popem, ze szczyptą ballady. Tekstowo natomiast, każdy utwór reprezentuje osobną emocję, do czego Sobel przyzwyczaił słuchaczy.

Tracklista

Na razie nieznana.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Donguralesko „Atlas”

Prawdziwy rap wraca.

Opublikowany

 

Przez

gural atlas okładka

Data premiery: 16.05.2025

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, zmienia się świat i technologia. Niezmienne jest tylko jedno: donGURALesko rok w rok wydaje nowy album.

Po trzydziestu latach na scenie wciąż zaskakuje świeżym brzmieniem, mistrzowską techniką i unikatowym flow na bitach wyprodukowanych przez renomowanych producentów.

ATLAS to album, który nie pozostawia złudzeń, kto trzyma na barkach ciężar gatunku. Nie zapraszając żadnych gości na płytę, Gural mówi: sprawdzam. Prawdziwy Rap wraca!

Tracklista

Na razie nieznana.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2026.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: