Sprawdź nas też tutaj

News

Druga płyta w preorderze od Gurala i Matheo

Znamy tracklistę, gości i okładkę mixtape’u „Miłość, szmaragd i krokodyl”.

Opublikowany

 

Gural

DonGURALesko i Matheo wracają po przeszło dekadzie z kolejną odsłoną legendarnej serii wspólnych mixtape’ów, które są w zasadzie pełnoprawnymi, autorskimi albumami. Szalony flow, bezkompromisowe teksty, bujające bity oraz plejada gości sprawią, że będzie to obowiązkowa pozycja na półce każdego miłośnika rapu!

Został ostatni tydzień preorderu i ostatnie kilka set sztuk limitowanej edycji mixtape’u „Miłość, szmaragd i krokodyl”. – To dobry moment by zaprezentować pełną trackliste projektu i pokazać jak fizycznie wygląda okładka i płyty – informuje duet.

Tracklista podstawowej wersji mixtape’u

  1. donGURALesko & Matheo – Outro do intra
  2. donGURALesko & Matheo – Nalot
  3. donGURALesko & Matheo – Teraz
  4. donGURALesko & Matheo – Spitfire feat. Shellerini
  5. donGURALesko & Matheo – Się na tym nie znam
  6. donGURALesko & Matheo – Ciuchy z Ameryki
  7. donGURALesko & Matheo – Lampart
  8. donGURALesko & Matheo – Co
  9. donGURALesko & Matheo – Magic boi
  10. donGURALesko & Matheo – Normalnie feat. Sitek
  11. donGURALesko & Matheo – Pale dym walę płyn
  12. donGURALesko & Matheo – Robię rap feat. JWP
  13. donGURALesko & Matheo – Muzyka miast (Matheo Remix)
  14. donGURALesko & Matheo – Grunwaldzki Walczyk feat. Kaczor
  15. donGURALesko & Matheo – O kruca (Dj Frodo Remix)
  16. donGURALesko & Matheo – Maniak lunatyk
  17. donGURALesko & Matheo – Ale dym walę płyn (Remix P.A.F.F.)
  18. donGURALesko & Matheo – Intro do Outra

To nie wszystko. Gural i Matheo przygotowali też drugi krążek, który jest dostępny tylko w wersji preorderowej. Idąc szlakiem tradycji „Inwazji porywaczy ciał”, drugi krążek to prawdziwa jazda bez trzymanki – Chopped and screwed Miłość Szmaragd i Krokodyl by Dj Ace. Album jest dostępny na donguralesko.pl.

Tracklista dodatkowego krążka

  1. donGURALesko & Matheo – Spitfire feat Sheller (chopped and screwed)
  2. donGURALesko & Matheo – Co (chopped and screwed)
  3. donGURALesko & Matheo – Palę dym walę płyn (chopped and screwed)
  4. donGURALesko & Matheo – Normalnie feat Sitek (chopped and screwed)
  5. donGURALesko & Matheo – Nalot (chopped and screwed)
  6. donGURALesko & Matheo – Teraz (chopped and screwed)
  7. donGURALesko & Matheo – Magic boi (chopped and screwed)
  8. donGURALesko & Matheo – Robię rap feat JWP (chopped and screwed)


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Ten Typ Mes atakuje Stasiaka i jego żonę

„Straciłem firmę, przyjaciela, rzuciła mnie baby mama”.

Opublikowany

 

Przez

Mocne wersy Mesa w singlu „God Bless” w stronę jego byłego kompana Łukasza Stasiaka z Alkopoligamii. Cały singiel wypełniony jest dosadnymi linijkami.

Mes o Stasiaku

Ten Typ Mes rozstał się z własną wytwórnią w atmosferze skandalu. Nie dziwią więc wersy skierowane do byłych kompanów z Alkopoligamii.

„I ch*j nie storczyk w serce Ady Gregorczyk. Żona tego Stasiaka, było fajnie gorszyć? W kiblu, w klubie, przyłapani jak dzieci. Ale kto jest niemoralny? Oczywiście Mesik” – nawija.

Mes o Tycjanie, swojej ex… i Pułtusku

Raper nie gryzie się w język i puszcza linijki, które jednym się spodobają, innym zajdą za skórę, a jeszcze innych zniesmaczą. Szczególnie na samym wstępie, bo numer zaczyna się od tych wersów:

„Zostawiłem sygnet, w twojej starej. Spadł mi z palca, przez chwilę była coś warta. Straciłem firmę, przyjaciela, rzuciła mnie baby mama. Mm, mm, tutaj nie pomoże Xanax”.

Dalej nie jest wcale lżej, a Mesowi puściły lejce:

„Żegnam lewaka w sobie, liczy się nowy klasizm. Nic mnie nie obchodzi, że się patus wzbogacił. To zły człowiek, bił słabszych, oszukiwał. Nie, nie jesteśmy równi, ja deliver” .

„I źle się zachowała Tycjana, chłopców zwabia. Potem screenuje DMy, je ręcznie przerabia?”

„Cały ten Pułtusk zakłamany, prawie cały. Kurw**rze, pantofle i kryptop**ały. Z modlitwą na ustach i ch**em w d**ie. W moje życie z butami w gnojowej skorupie”.

„God Bless” zapowiada płytę Mesa „Bukowski”, która trafi do sklepów przed wakacjami. Za produkcję odpowiada Magiera.

Czytaj dalej

News

Kukon i @atutowy niespodziewanie wydali album

18 pełnokrwistych utworów.

Opublikowany

 

Przez

Kukon & @atutowy - Pauza

Takie premiery bronią się same. Bez singlowej kampanii, setek zapowiedzi czy storiesów – za to wspólnym wysiłkiem dwóch utalentowanych i wyrazistych twórców. Kukon i @atutowy już kilkukrotnie przecinali się na kanwie muzycznej, ale jeszcze nigdy w takim natężeniu. Tymczasem zupełnie znienacka w ręce słuchaczy trafia “Pauza” – pełnowymiarowy album tego nieoczywistego duetu.

Jeśli tytuł wspólnego albumu Kukona i @atutowego rozumieć dosłownie to zakrawa on na paradoks. Zarówno charyzmatyczny raper i tekściarz z Biłgoraja, jak też jeden z najbardziej wszechstronnych producentów muzycznych w Polsce, dawno przecież nie zafundowali sobie “pauzy” od pracy twórczej. Z perspektywy słuchacza jest wprost przeciwnie. Każdy z artystów od lat konsekwentnie i metodycznie buduje silną markę na scenie, a sprzyja temu szereg jakościowych projektów, jakie wyszły zarówno spod muzycznych skrzydeł Kukona, jak i @atutowego.

Okładka

Wychodząc z założenia, że dobre rzeczy bronią sią same, twórcy w żaden sposób nie zapowiadali tej premiery. Misterny plan został więc ujawniony dopiero o północy z 3 na 4 kwietnia. “PAUZA” czeka już na Was we wszystkich serwisach streamingowych. 18 pełnokrwistych utworów.

Czytaj dalej

News

Wspólnik Bonusa RPK broni polityki migracyjnej

Współautor książki rapera słynie z lewicowych poglądów.

Opublikowany

 

bonus rpk Janusz Schwertner

Czy biografia Bonusa RPK będzie miała szansę się przebić w kręgach lewackich? Wygląda na to, że tak. Wszystko za sprawą współtwórcy działa Janusza Schwertnera, który słynie z lewicowych poglądów, czemu dał wyraz w najnowszych wpisach na portalu X.

Wsłuchując się w twórczość Bonusa RPK wydawać by się mogło, że jego ukierunkowanie polityczne jest antysystemowe. Dla niektórych pewnym zaskoczeniem mogło być zatem podjęcie współpracy z Januszem Schwertnerem, który nie ukrywa swoich sympatii, jakim daleko do prawicowości. Wspólnik Bonusa jawi się jako gorący obrońca migrantów i wkłada dużo energii, żeby troszczyć się o ich interesy w Polsce.

Schwertner krytykuje Sławomira Mentzena

Schwertnerowi wyjątkowo nie spodobał się krytyczny wpis Sławomira Mentzena odnośnie tureckiej demonstracji. W sprzeciwie wobec polityki otwartych granic doszukiwał się „prowokowania do fizycznej napaści na obcokrajowców”. Chwilę później próbował przekonywać, że osobom, które są przeciwne przyjmowaniu migrantów „nie chodzi o bezpieczeństwo”.

Czy dzięki temu biografia Bonusa rozejdzie się w większym nakładzie w lewackich kręgach? Zapewne przekonamy się wkrótce.

Czytaj dalej

News

Chris Carson, Gucci Mane, Juicy J i trzy butelki Bociana

Polski producent opowiedział niesamowitą historię.

Opublikowany

 

Przez

Gucci Mane i Juicy J stworzyli wspólny numer z Chrisem Carsonem – poinformował polski producent, przytaczając historię z trzema butelkami Bociana.

– Kochani, 1 kwietnia 2025 to jest w końcu TEN DZIEŃ, w którym dołączam oficjalnie do Panteonu producentów z najwyższej półki. Pracowaliśmy nad tym nagraniem razem z Gucci Mane’m i Juicy J’em 3 lata! A wszystko zaczęło się podczas mojego pobytu w studio Patchwerk w Atlancie. Kupiłem wtedy przed wylotem na bezcłowym 3 butelki Bociana, żeby chłopakom dać namiastkę polskiego folkloru nie tylko swoją osobą. W prezencie podarowałem im również koszulki Rasiaka z reprezentacji tłumacząc im, że to taki nasz LeBron. Tyle starczyło, by stworzyć niesamowitą więź między nami i stworzyć to nagranie. Spędziliśmy w studio tyle godzin, bo to nagranie powstało! Dzięki Panowie za Wasze zaangażowanie! Numer już dostępny na Spotify! Klip o 12:00 – napisał Chris Carson.

Czytaj dalej

News

Fragment kłótni Brauna i Winiego rozbił bank interakcji w sieci

Szef Stoprocent stracił w oczach wielu swoich fanów.

Opublikowany

 

Wini wzbudził w tamtym tygodniu emocje, jakich dawno nie widziano na polskiej scenie rapowej. Najpierw rozmową na kolanach przed Trzaskowskim, chwilę później poprawił Braunem. To właśnie z tego drugiego wywiadu powstał fragment, który zdobył już ponad 11 tysięcy lajków na portalu X.

Ostatnie nagrania Winiego okazaly się sprężyną do powstania wielu spiskowych teorii. Z jednej strony nadal nie wiemy, czy sztab Trzaskowskiego sfinansował występ, gdzie Winicjusz spijał z dziubków prezydentowi Warszawy. Z drugiej pojawiły się również głosy, że chamski styl i próba ośmieszenia Brauna nie były dziełem przypadku. Tym samym szef Stoprocent zastosował mainstreamowy modus operandi, gdzie władzę traktuje się z galantą taryfą ulgową, bo cala energia wkładana jest na rozliczanie opozycji, co nie świadczy zbyt dobrze o stanie polskiej demokracji.

Jedno jest pewne – Wini przeszarżował i stracił w oczach wielu swoich fanów. Znając życie zostanie mu to i tak za jakiś czas zapomniane, skoro inni reprezentanci sceny potrafili się wykaraskać z dużo gorszych tarapatów wizerunkowych (np. Belmondziak, Sebastian Fabijański czy Popek). Jednak fakt jest faktem, że takich cięgów w sieci nie zebrał dawno nikt, o czym świadczą reakcje pod poniższym krótkim fragmentem spiny bohaterów tego tekstu.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: