Sprawdź nas też tutaj

News

Edzio ambasadorem projektu „Niebieskie Trampki”

To projekt przeciwdziałający samobójstwom wśród dzieci i młodzieży.

Opublikowany

 

edzio
fot. Wojciech Piskorski dla Fundacji FOSA

Piotr Bylina, znany jako Edzio Rap, został ambasadorem projektu „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Poprzez twórczość muzyczną będzie wspierać działania na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami i zaburzeniami psychicznymi.

Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA od 2008 roku działa w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego realizując rocznie blisko 30 projektów. Jeden z nich, „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” kierowany jest do dzieci i młodzieży w kryzysie. Pierwszym ambasadorem inicjatywy jest Piotr Myszka, mistrz windsurfingu i olimpijczyk, teraz dołączył do niego Edzio Rap.

– Edzio Rap jest głosem młodego pokolenia, artystą, który robi to, co mu w duszy gra, o czym marzy i czerpie z tego satysfakcję. Będąc idolem może swoją postawą i muzyką wspierać oraz motywować młodych ludzi – mówi Daria Sas-Bojarska z Fundacji FOSA.Wykonawcy muzyczni poruszają tematy istotne, uniwersalne, ale i problematyczne dotyczące różnego rodzaju zmagań. – Niektórzy piszą wprost o kryzysach psychicznych, tak jak ostatnio Organek w utworze „Walcz” czy Edzio Rap o trudnościach dorastania w utworze „Nie zrozumiesz mnie” – dodaje.

Jak Edzio został ambasadorem?

Twórcy muzyczni, którzy występują w koncertach Fundacji FOSA, przekazują ważne przesłania, wspierają, pokazują perspektywy wyjścia z kryzysów.

– Edzio Rap, jeszcze jako freestyler, wraz z Janem Elfem i DJ-em Fala, wzięli udział w „Ogrodzie tolerancji” już w 2016 i 2017 roku. Zrobili furorę i wrażenie na ekspertach znanych w środowisku psychiatrycznym, profesorze Bogdanie de Barbaro czy profesorze Jacku Wciórce – opowiada Alina Kaszkiel-Suska, Prezes Fundacji FOSA.

W marcu tego roku po raz pierwszy odbyło się wydarzenie muzyczne „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu”. Zaproszono na nie Edzia z ekipą, zespoły Mitra i Etna Kontrabande.

– Edzio Rap zdobył nasze serca swoim zachowaniem po koncercie, kiedy to wytrwale przez około godzinę robił zdjęcia z młodą publicznością, rozdawał autografy, podpisywał trampki. Był zaangażowany w sprawy fanów i ich uczucia – wspomina rozmówczyni.

Gdański raper lubi być blisko ludzi i faktycznie po każdym koncercie zostaje ze słuchaczami. Dodatkowo rozmowy artysty z najbliższymi, wśród których znajdują się także psychologowie, ale i doświadczenia własne sprawiają, że Edzio Rap rozumie emocje współczesnych nastolatków.

– W ostatnim czasie z im młodszą publicznością mam do czynienia, tym częściej podpisuję przedramiona pełne blizn, rozcięć i ran. Widzę więc, jaką epidemią w dzisiejszych czasach staje się depresja i zaburzenia psychiczne wśród młodzieży. Wiem, jak łatwo na pewnym etapie dorastania popaść w depresyjne stany, dlatego chciałbym zaangażować się w pomoc młodzieży dotkniętej tymi problemami – mówi Edzio Rap.

Nowy ambasador, ma na co dzień kontakt z młodzieżą poprzez social media i dostrzega, jak wielkie szkody w psychice i rozwoju młodych osób wyrządziła pandemia czy uzależnienie od smartfonów.

– Ograniczenie realnego kontaktu z rówieśnikami i rodzicami, skutkuje zamykaniem się w sobie i pogłębianiem depresji. Chciałbym zwiększać świadomość ludzi w tym temacie i przyczynić się do przeciwdziałania temu zjawisku – podkreśla.

Wspólne działania, czyli załóż Niebieskie Trampki i żyj

„Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” to projekt przeciwdziałający samobójstwom wśród dzieci i młodzieży, który ma prowadzić ku życiu i sprawić, że w tej podróży nikt nie będzie samotny. Zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne w ciągu 48 godzin od zgłoszenia potrzeby. Same trampki symbolizują odbiorców pomocy psychologicznej realizowanej przez lata w Fundacji FOSA.

Cele projektu są ambitne, a wrażliwość zespołu na ludzkie emocje wysoka. Kolejny koncert „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” z udziałem Edzia odbędzie się w 21 marca 2023 roku. W planach są spotkania, warsztaty muzyczne i stała promocja inicjatywy, aby młodzi ludzie i ich opiekunowie wiedzieli, dokąd zwrócić się w potrzebie, a osoby lub firmy chcące wesprzeć Fundację FOSA mogły łatwo to zrobić. Liczy się każde działanie, które niesie pozytywną energię.

Więcej informacji o projekcie „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu”, jego historii i możliwościach wsparcia znajduje się na stronie www: www.fundacjafosa.pl/niebieskie-trampki.

 


21 komentarzy
21 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bit
10 miesięcy temu

Wszystkie dzieci do 18 roku życia są zaburzone. Jedne wyrastają z tego a inne zostają raperami. Tak na serio jak to jest że dzieci z 3 świata mają silniejszą wolę życia niż te rozpieszczone bachory
w USA czy Europie mające w domu prąd, wodę, internet, Netflix’s, laptopiki, konsole, kilka par butów i ciepły obiadek codziennie.

Profesor Trapu
10 miesięcy temu
Reply to  Bit

O ty kurwo jebana, ja mam tylko jedne buty, na netflixa mnie nie stać, mam zabytkowego xboxa 360, laptopa już dawno ojebalem jak nie było na chleb, prąd mam czasem jak najebany sąsiad się pomyli i doładuje nie ten licznik co trzeba, o wodzie to mogę pomarzyć, chodzę się podmywać do kolegi pijaka frajera ale muszę mu za to browara stawiać

Jarosław "Prezes" Kaczyński
10 miesięcy temu
Reply to  Profesor Trapu

To wszystko wina Tuska!

Borek Wrona
10 miesięcy temu

Z perspektywy lat nie wiedziałem że Polska scena upadnie aż tak nisko..

Innertia
10 miesięcy temu

Edzio ? No spoko ale wolę erdzia edk 🙂

Robert Rs7 turbo anal
10 miesięcy temu

Siemanko moje byczki, mam nadzieję że trening anusa zrobiony.. Wybaczcie ze mnie dawno tu nie było ale mój kochaś jongmen wraca z Dubaju i musiałem porozciągać dupsko na analne zabawy bo będzie gruuubo.. Planuję wsadzić se Express do kawy w dupe co zajebałem z cpnu i mu robić latte z dupy jak będę mu odpierdalać pałke pryk pryk.. Jedni lubią w dupe albo ruchać pedzi ja lubię to i to haha.. Na sztywniutko byczki szpagat do samego spodu

Spocone Stringi Alberto
10 miesięcy temu

pEdzio st00pkarz

snup dogg
10 miesięcy temu

KTO

Zwieru
10 miesięcy temu

Powinien dostać niebieską listwę na ryj

Profesor nadzwyczajny
10 miesięcy temu

Chodzisz na siłkę, pozujesz z bronią na klipie
Ale masz z psami do czynienia jak sklep zoologiczny
Nie mów, że popychasz suki, ty pożyczasz bluzy
A gdy kończy się teledysk to odsyłasz ciuszki
I twój zegarek to Swarovski crystal
A za koncert płacą bo wyglądasz troszkę jak Mahler

XDDDDD
10 miesięcy temu

W SUMIE WYSTARCZY ŻE ZACZNIE PRZED SAMOBÓJCA FREESTYLOWAC I TO NIC GORSZEGO TEJ OSOBY JUZ NIE SPOTKA, WIĘC MOŻE BYĆ TYLKO LEPIEJ I JEST TO JAKAŚ MOTYWACJA DO ŻYCIA XDDD

Pasikonik Skurwiel
10 miesięcy temu

Edzio jest jaki jest, ale za taką akcję szanuję.
Choć i tak
Filipek > Edzio

Punch
10 miesięcy temu

Jebać ta kurwę i leszcza kto promuję takie gówno???

Codziennie zjadam grama
10 miesięcy temu

Cweldzio ambasadorem projektu „Różowe Dildosy”? Kto to kurwa jest, tik toker na kiju, wodzirej dla dzieci. Pewnie za sto zlotych wyskakuje z tortu.

Naczelnik Barszczyk
10 miesięcy temu

Chyba niebieskie wibratory i strapony…

Endrju
10 miesięcy temu

Edzio pedzio

Popularne