Sprawdź nas też tutaj

News

Floral Bugs trzecim Młodym Wilkiem Popkillera 8

„Moją główną inspiracją jest scena niemiecka”.

Opublikowany

 

Poznaliśmy już trójkę uczestników tegorocznych Młodych Wilków! Do rip scotty’ego i Kary dołącza pochodzący z Bielska-Białej Floral Bugs! „Chropowaty wokal, liryczna bezkompromisowość i ciągła muzyczna ewolucja – czytamy w opisie. Bugsa poznaliśmy jako horrorcore’owca, ubiegłoroczna „Nowa Sztuka” pokazała go z zupełnie innej strony, a nadchodzący album… o tym dokładnie mówi w wywiadzie sylwetkowym.

Od soboty przez 11 dni będziemy poznawać kolejnych uczestników akcji, codziennie o godzinie 17:00, wcześniej na kanałach Popkillera znajdować będą się podpowiedzi i tropy.

Floral Bugs

Floral Bugs (’01) – reprezentant Bielska-Białej, BDF i horrorco… a nie, wróć. Ech, jak szybko ci raperzy dorastają. Tak, można powiedzieć, że zarówno na polu wydawniczym, jak i artystycznym ten sympatyczny młody twórca już na tym etapie kariery postanowił podkreślić swoją niezależność. Ale to dobrze, bo choć w tekstach przebrzmiewa wciąż młodzieńcza bezkompromisowość i energia, to świadczy tylko o nieustannej chęci rozwoju.Szlifował swój brudny styl w bielskim podziemiu, działając w ramach Floral Gang i nagrywając pod szyldem 3/4 UDGS. Ciekawym jest, że już na początkowym etapie kariery nagrywał jedynie po angielsku, a to dlatego że… nie wymawiał „r”. Zauważył go Słoń, wziął pod skrzydła, jednak postawił mu warunek – musiał zacząć pisać po polsku. Okazało się, że nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Niewątpliwie mocnym strzałem był utrzymany w stylistyce wczesnego Eminema „Czemu Bugs?”. Następnie cały album pt. „Brzydka Sztuka” wypuszczony nakładem Brain Dead Familii zapewnił 18- letniemu wówczas raperowi całkiem solidną rozpoznawalność. Stabilność wypracowanego stylu, mocne, świadczące o dużej lirycznej wyobraźni linijki i równy poziom utrzymany przez cały krążek to cechy tego bardzo porządnego debiutu. Raper z Bielska-Białej nie osiadł na laurach i już po niespełna roku wypuścił kolejny, wydany już we współpracy z My Music krążek „Nowa Sztuka”, na którym póki co odbił od horrorcore’owej stylistyki, by pójść w kierunku środka, jednocześnie nie tracąc nic ze swojej chropowatości. Bezczelna, przewieziona bragga idealnie sprawdza się przecież w formie dynamicznych bangerów, ale znajdziemy też choćby tematykę relacji damsko-męskich (np. klubowy hit „Playa” oraz całkowicie odmienny, oparty na zgrabnym koncepcie „Znać mnie” o niechcianych zalotach). Bugs rozwija flow, jednocześnie starając się robić jak najciekawszy użytek ze swojej chrypy a’la Skits Vicious (właśnie, ilu newcomerów może pochwalić się wspólnym kawałkiem ze swoim idolem w wieku 18 lat?). Wreszcie, zmienił generyczne, boombapowe (ale jak najbardziej porządne!) bity od D-Low na newschool w najróżniejszych postaciach od 4Money. Na koncie są już współprace z tuzami sceny (Peja, KaeN), często go widać też obok naszych ubiegłorocznych wybrańców – Opała i Bobera.Właśnie, raper wydaje się zmierzać drogą odrobinę podobną do wspomnianego wyżej Opała. Pomijając obiektywnie dłuższy staż naszego Młodego Wilka z 7. edycji, Bugs także wbił się w mainstream w stylistyce horrorcore’owej, obecnie zaś poszukuje nowych kierunków, sprawdza się w innych klimatach, ewidentnie chcąc stale rozwijać się i zaskakiwać. Nie mamy nic przeciwko, przecież niszczy już teraz!

20 komentarzy
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
NIESŁUCHAMŁAKÓW
1 rok temu

Takie solidne 3/10. Czyli i tak 3 razy lepiej od Szpaka i Kubańczyka, ale to w sumie żadne osiągnięcie. Jak dotąd ta edycja to dno niestety. Jeśli to ma być ta elita polskiego rapu, która będzie w przyszłości rozpieprzać scenę to nie za bardzo widzę dla naszej rodzimej sceny przyszłość… Porównajcie amerykański i polski rap. Tam to o wiele lepiej brzmi. Tam jakieś cholerne Lil Pumpy składają potrójne. Tam Migosi mają nawet świetnie zrymowane utwory, które się dobrze słucha, pomimo, że są o niczym wartościowym. A w Polsce? Tutaj nie ma nikogo z dobrym flow nawet. I nie, to nie jest z powodu, że polski język brzmi jakoś wiejsko w porównaniu do angielskiego. Zobaczcie se scenę czeską. Chłopaki z Million Plus mają kozackie brzmienie pomimo bekowego języka. Ba, nawet niemiecka scena ma kozackie brzmienie, a ich język Januszki od nas nazywają „chorobą gardła”. Jestem przekonany, że mamy w Polsce wiele osób, które by wprowadziły Polskę na salony. Problem jest jednak taki, że streamującej Juleczce obojętne będzie o czym jest piosenka, jak jest zrymowana i tam dalej. One słuchają, aby słuchać. Zero świadomości. Zaś świadomi słuchacze nie słuchają zbytnio rapu, ba, plują na rap, bo nasi rodzimi dukacze zrobili temu gatunkowi taką świetną opinię.

Świadomi słuchacze rapu w Polsce są jak Żydzi. Czekają na Mesjasza. Tylko ten nie przychodzi.

NIESŁUCHAMŁAKÓW
1 rok temu

Przepraszam bardzo, popełniłem idiotyczny błąd. Szpaku i Kubańczyk to 0/10, więc nawet nie da się powiedzieć, że ktoś jest ileś razy lepszy.

BOOMER
1 rok temu

Jeśli to jest świadomość, to czas schodzić do bazy! Przykładowe „potrójne, których dobrze się słucha”: low – oh – whoa – ho. I faktycznie, jesteś jak żyd, bo myślisz, że jesteś mądry, a zajebiście by się tobą myło ręce…
Rap – od idiotów, dla idiotów!

Sawid
1 rok temu

Podawali już że Alberto z Josefem też będą czy dopiero podadzą?

Wtajemniczony
1 rok temu
Reply to  Sawid

Nie będzie go

Wtajemniczony
1 rok temu
Reply to  Wtajemniczony

I na chuj minusujecie jak ich nie będzie mówię wam?

Young matka
1 rok temu
Reply to  Wtajemniczony

1 farmazona mniej

Odb
1 rok temu

Oral Plugs trzecim Młodym Odbytem Popanalera 8

Cyganskakurewka
1 rok temu

Następny playboy z wodoglowiem

ewqe
1 rok temu

Po co oni biorą Kurwa Raperków który są znani przecież Floral ma duży hype i ksywka jest znana

KaczeridiJasonLuv
1 rok temu

Pedał

Adolf Volksvagen
1 rok temu

Nic nie mam do Florala i kiedys scena niemiecka owszem Fler (z polskimi korzeniami) ale dzis to jest scena arabska. Sa niezli garacze jak Zuma ale jesli masz podrabiac te tureckie densy to lepiej nie.

,,,
1 rok temu

Tylko GZUZ

szszfufu
1 rok temu

Fler nie ma polskich korzeni, przyjął polskie nazwisko po rodzinie która go adoptowała

Trzy Korony
1 rok temu

Scena niemiecka o mój Boże nie słuchałem cię i teraz na pewno jest z nie mam zamiaru. Pozdrow rodzinę w SS

RECTAL PROLAPSE
1 rok temu
Reply to  Trzy Korony

to spierdalaj

Narkotyki na smietniki
1 rok temu
AzbeST
1 rok temu

Wynika z tego artykuły, że wypatrzył go Sroń!

Dawid O.
1 rok temu

Chyba wiadome że Floral dołączy tutaj ,chłopak ma talent i już wiele twórców bierze go na feat

AzbeST
1 rok temu
Reply to  Dawid O.

Spierdalaj Odsiadło!

Popularne