Sprawdź nas też tutaj

News

Fu boryka się z tym samym problemem, co Guova?

„Nie straciłem wiary w siebie i hip-hop”.

Opublikowany

 

Fusznik to bezwzględnie legenda sceny. Reprezentant kolektywu ZIP Skład, który swoją przygodę z hip-hopem zaczął w latach 90-tych. Na koncie ma wiele solowych płyt, kilka w duetach oraz te nagrane zespołowo. W tym tygodniu ukazała się jego ósma solowa płyta. Przy okazji jej premiery raper podzielił się z fanami gorzką refleksją na temat zaprzestania nagrywania kolejnych płyt. Podobną deklarację wyraziła kilka dni temu raperka Guova.

Fu był od lat hejtowany

Warszawski raper często miał pod górkę. Jak mówi przez lata borykał się z negatywnymi opiniami na swój temat, ale mimo to konsekwentnie wydawał kolejne płyty. Tym razem albumem „Personality”, który ukazał się 21 października chciałby zakończyć pewien etap i nie wydawać już więcej płyt.

Na dzień dzisiejszy to chyba, hmm ostatni mój solowy album, który powierzam w wasze ręce i umysły. Pomimo przeciwności losu przez te wszystkie lata z muzyką i negatywnej opini na mój temat i nieodłącznej fali hejtów i ludzi, którzy próbowali zniszczyć moje życie i mój sukces zamienić w błoto, to zawsze miałem przy boku bliskich i przede wszystkim swoich wiernych fanów, którzy mnie nigdy nie zawiedli i dawali mi siłę i za to dla nich odwieczna dziękówka! Wiem, że nie zawsze byłem grzeczny i popełniałem niezliczoną ilość błędów jako artysta-raper, ale jak to w życiu bywa na tym buduje się perfekcyjność i poprawność w tym wolnym zawodzie, zatem dalej szedłem swoją drogą przed siebie nie oglądając się w tył. Wiem, nikt nie jest idealny i nie będę udawał alfa i omegę w tej branży czy jakiegoś tytana pracy, bo nigdy kimś takim nie byłem. Robiłem to po prostu tak jak potrafię i czuję w sercu, latami szlifując swój warsztat, pracując nad słabą dykcją, która mnie prześladowała, ale nie dałem się suce. Dbałem o każdy szczegół przy każdy albumie. Nienawidziłem muzycznej monotonii. – komentuje raper na FB.

„Sporo osób śmiało się ze mnie”

Fusznik wraca pamięcią do lat młodzieńczych, kiedy w wieku 12 lat podjął decyzję, żeby zostać w przyszłości raperem. Nie żałuje, że obrał właśnie taki kierunek.

Przez lata, gdy zmieniało się moje życie razem ze mną zmieniała się również i moja muzyka i spostrzeżenie na świat i mój punkt widzenia na pewne sprawy to normalna kolej rzeczy. Spełniłem swoje skromne marzenie, które wtedy na początku lat 90 w wieku 12-letniego prostego wrażliwego dzieciaka pojawiło się w mojej małej głowie po obejrzeniu paru odcinków Yo Mtv Raps! na MTV. Wiedziałem, że Hip Hop to będzie to, czym będę się zajmował w życiu. Gdy to wszystko się zaczęło sporo osób śmiało się ze mnie mówiąc „Czym Ty się zajmujesz?! lepiej idź do zwykłej pracy nigdy nic nie osiągniesz w tej dziedzinie” lecz wchodziło mi to do ucha, a drugim wylatywało. Gdy to wszystko sie później zaczęło myślałem, że to sen ponieważ to przyszło nagle jak piorun z nieba i nie spodziewałem się nigdy na serio, że to sie spełni. Później bylem inspiracją dla wielu młodych ludzi i moje teksty miały znaczący wpływ na życie wielu małolatów, którzy stojąc na rozstaju życiowej drogi dzięki mojej muzyce wybrali odpowiedni kierunek i to jest moja nagroda. Nie jakaś złota płyta czy kupe siana na koncie na serio pi*rdole to i nigdy nie było to dla mnie najważniejsze! Chodź nie ukrywam, muzyka dawała mi hajs i mogłem czuć się przez to spełniony. – wyjaśnia.

Od 40-letniego rapera dostaniemy jeszcze parę numerów

Fu wyjaśnia, że nie porzuca muzyki. Nie ma jednak zamiaru wydawać całych płyt, a jedynie pojedyncze numery. – Zagrałem niezliczoną ilość koncertów zwiedziłem trochę świata. Grałem w USA i prawie w całej Europie. Poznałem multum wspaniałych ludzi. Pomimo wielu ciężkich momentów i załamek nie straciłem wiary w siebie i w muzykę Hip-Hop. Przetrwałem najgorsze momenty. Myślę, że w najbliższym czasie skoncentruje się na pojedynczych nagraniach. Mam w planie również parę ciekawych propozycji muzycznych i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale muza dalej jest mną ponieważ stara miłość nigdy nie rdzewieje. Za parę miesięcy kończę 40 lat. Myślę, że dla odmiany powinienem iść ku czemuś nowemu. Damy radę! – tłumaczy raper.

Fu, tak jak Guova ma zbyt mało fanów?

Kilka dni temu Guova zapowiedziała, że rezygnuje z wydawania płyt, a jej najnowszy album „Fucktycznie” jest ostatnim w karierze. Nie da się ukryć, że Guova i Fu borykają się z podobnym problemem. Ich płyty przechodzą w środowisku bez większego echa. Co za tym idzie nie mogą utrzymywać się z rapu, bo krążki przez nich wydawane sprzedają się w zbyt małych nakładach. Być może nawet nie zwraca się ich produkcja. Rezygnacja z wydawania pełnoprawnych albumów jest zatem w takiej sytuacji decyzją dość zrozumiałą. Na pytanie czy małe zasięgi to wina złej promocji, odpowiedniego pokierowania artystą czy stylu muzycznego ciężko odpowiedzieć. Prawdopodobnie składa się na to wiele różnych elementów.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kazior stanął w obronie chłopaka przed Strażą Miejską

Młody chłopak chciał dorobić sprzedając truskawki.

Opublikowany

 

kazior

Dużą empatią wykazał się Kazior Hermes stając w obronie młodego chłopaka handlującego truskawkami, który był spisywany przez Straż Miejską.

Sezon na truskawki już się rozpoczął, a na ulicach wielu miast pojawili się okoliczni rolnicy ze swoimi mały straganami. Wobec takiego straganu interweniowała Straż Miejska, co zwróciło uwagę Kaziora.

– Zabijają polską przedsiębiorczość. Biedny chłopak niczemu winny, a Straż Miejska już wypisuje mandaciki – mówi na nagraniu raper. Zwrócił się on także do pani strażniczki z pytaniem, czy nie wstyd jej pracować w takiej jednostce. – J*bać Straż Miejską – zakończył.

Poniżej, klikając w prawo możecie zobaczyć wideo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jędker nominował Sokoła w czelendżu dla chorej dziewczynki

„smachallange”.

Opublikowany

 

Przez wiele lat głośno było o plotkach, jakoby relacje Sokoła i Jędkera miały stać się dalekie od przyjaznych. Pojawiły się wręcz domysły i spekulacje, że „Sztruks” to diss na Jędkera za disco-polowe nagrywki z Monopolem. Jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że między bohaterami tego tekstu wszystko jest git, co potwierdza nominacja w czelendżu dla dziecka chorego na SMA.

Gdyby trzeba było znaleźć największego kozła ofiarnego w polskim rapie, Jędker zajmowałby wysokie, o ile nawet nie pierwsze miejsce. Żaden inny raper, który poszedł jego ścieżką (a było ich wielu) nie spotkał się z takim ostracyzmem środowiska i słuchaczy. Usunięcie z ZIP Składu spowodowało, że Jedi nie pojawił m.in. na koncercie symfonicznym Jimka, choć przecież brał udział w nagrywaniu „Chleba powszedniego”. Wiele teorii spiskowych odnosiło się do relacji z Sokołem, jednak z całą stanowczością można stwierdzić, że są one całkiem dobre.

Świadczy o tym chociażby niedawna nominacja w czelendżu, którego celem była zbiórka pieniędzy dla Nadii Gebauer. Pierwszy z inicjatywą wyszedł GSP, nominując Jędkera, następnie Jedi wyznaczył Sokoła. Z pozytywnych informacji: zaangażowanie wspomnianych raperów doprowadziło do tego, że zbiórka przekroczyła właśnie 100% zakładanego celu.

– Po policzkach ciekną łzy… Niemożliwe stało się możliwe! Mamy 100%!!! 163 561 niesamowitych osób sprawiło, że nasza córeczka ma szansę na normalne życie! – czytamy na stronie.

Póki co, Sokół jeszcze nie zareagował na nominację. Ale jeśli tak się stanie, będziemy Was informować.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pierwszy taki hip-hopowy poranek w Polsce! Dwóch raperów prowadzi program śniadaniowy

Pobudka z Tede i Wuwuniem.

Opublikowany

 

tede wuwunio kanał zero

Fakt, że hip-hop coraz częściej pojawia się w mediach nie powinien już nikogo dziwić. Przez lata na polskiej scenie medialnego folkloru ludzie Z naszej kultury pojawiali się w różnych medialnych konfiguracjach, rolach i układach. Natomiast pierwszy raz w historii crossowania się mediów z rapem, dwóch hip-hopowców poprowadziło… program śniadaniowy!

O tym, że Wuwunio dołączył do ekipy Kanału Zero pisaliśmy tutaj. Wówczas goszcząc u Tedego, debiutującego w formacie “Godzina Zero” został ogłoszony jako jeden z nowych prowadzących. A dziś otrzymaliśmy prawdziwe hip-hopowo-medialne combo w postaci dwóch rapowych prowadzących.

Gośćmi, z którymi TDF i Wuwunio rozmawiali byli m.in. Marcin Miotk – polski alpinista i himalaista, Fusialka i Ola Fijał oraz Renata Mackiewicz, czyli ciocia skazanego Polaka w Kongo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kizo i Bletka zarobili 1,5 mln zł tylko na jednym utworze

Teraz wydają razem EP-kę.

Opublikowany

 

Przez

Utwór „Taxi” w wykonaniu Kizo i Bletki zdobył status potrójnie diamentowego singla. To już drugie takie wyróżnienie w karierze artysty, które wcześniej otrzymał za singiel „Disney”.

Aby zdobyć diamentową płytę dla singla wydawca musi udowodnić, że zarobił na nim 500 tys. zł. W przypadku potrójnie diamentowej płyty oznacza to, że Kizo i Bletka osiągnęli przychód w wysokości 1.5 mln złotych tylko na tej jednej piosence.

Klip do „Taxi” cieszy się ogromnym zainteresowaniem, osiągając ponad 100 milionów wyświetleń na platformie YouTube.

Kizo x Bletka piosenką „Taxi” podbili lato 2023 i walentynki 2024 dzięki utworowi „Hero”. Wszyscy pytali, wszyscy potrzebowali: PATOPOP – pierwsza EP-ka duetu, który nie miał prawa się udać, ale z impetem rozjeżdża polską popkulturę. Premiera 20 czerwca.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Raperka Mei wraca na dobre. W drodze nie tylko projekt z Fazim

Nowy vlog raperki.

Opublikowany

 

Przez

Mei zabiera słuchaczy za kulisy kolejnego projektu, co oznacza, że raperka nie wróciła tylko na chwilę, ale znowu zamierza namieszać na scenie.

Mei po długoletniej przerwie, ponownie pojawiła się na scenie zapowiadając w zeszłym roku singiel „Stockholm Syndrome” i wyglądało na to, że będzie to jednorazowy projekt. Okazało się jednak, że tym razem raperka pozostanie z nami na dłużej, nie tylko ze względu na zapowiedzianą EP-kę z Fazim „Delirium”, ale również w związku z kolejnymi projektami, m.in. singlem „4 Elementy” i vlogami z serii „Czysty hip-hop”.

W ostatnim vlogu wyprodukowanym przez wytwórnie SOCV Music , Mei pokazała kulisy powstania płyty „Delirium”. Dziś można zobaczyć kolejny odcinek vloga, tym razem z planu zdjęciowego jej nowego singla „4 Elementy”, wyprodukowanego przez RX Produkcja.

Scenerię do ujęć przygotował znany grafficiarz Franek Mysza, a podczas tego przedsięwzięcia powstał vlog pt. „Kliknij w Myszkę”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

ReTo ostro o festiwalu hip-hopowym: „R*cham go”

Pełna żalu i goryczy wypowiedź rapera.

Opublikowany

 

Przez

fot. @mikestrykowsky

ReTo zaatakował Sun Festival ponieważ organizatorzy nie zaprosili go na tegoroczne wydarzenie w Kołobrzegu.

– Dostaję o was pytania, czy będę w tym roku na Sun Festivalu. Nie będzie mnie dlatego, że Sun Festival stwierdził, że w tym roku na głównej scenie nie ma miejsca na mój występ. Dlatego ja r*cham Sun Festival. Zapraszam was do Płocka na festiwal, zapraszam do Sławy i do Giżycka, gdzie będę. W moim terminarzu miejsca na Sun Festival już nie będzie – powiedział ReTo.

Zwróciliśmy się do organizatorów Sun Festivalu o komentarz w tej sprawie. Jak tylko go otrzymamy to Was o tym powiadomimy.

Przypominamy, że tegoroczna edycja Sun Festivalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca w Kołobrzegu. Na scenie zobaczymy m.in.: Pro8l3m, Bambi, Chivasa, G-Eazy, Gibbsa, Guziora, Gzuza, Okiego, Otsochodzi, Swae Lee, Szpaka, Taco Hemingwaya, Young Igiego i Young Multiego


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: