Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

Golin: „Diuna to kolejny etap, przeniesienie literackiej zajawki na rap” – wywiad

Rozmawiamy z raperem, podróżnikiem i literatem.

Opublikowany

 

golin

Piątym elementem hip-hopu jest obsuwa, więc i my serwujemy wam wywiad, który produkował się dobrych kilka miesięcy i niewiele by brakło, żeby w ogóle nie wyszedł. Całe szczęście możemy otworzyć styczeń krótką rozmową z Golinem i jego refleksjami dotyczącymi Diuny oraz literatury.

Wiesz co łączy w kolejności Londyn, Rio i Tokio?

Golin: Jeśli popatrzymy na kolejność, to przychodzą mi na myśl ostatnie Igrzyska Olimpijskie, odpowiednio w 2012, 2016 i 2020 (przełożone na 2021). Tak się składa również, że są to też daty wydanych przeze mnie solowych materiałów.

W takim razie Diuna EP to Igrzyska Śmierci ?

Na tyle na ile kojarzę fabułę tej książki, to raczej nie dostrzegam tutaj za wielu podobieństw. Zresztą, żadnego ze swoich projektów nie umieszczałbym w szekspirowskiej kategorii ‘być albo nie być’. Diuna to jakiś kolejny etap, przeniesienie literackiej zajawki na rap. Od zawsze ta saga mocno ze mną rezonowała, tym bardziej się cieszę, że udało mi się przekuć tę historię na swoją twórczość.

No właśnie, lata temu wziąłeś udział w serii Raperzy czytają u Mikołaja Więckowskiego. Można powiedzieć, że jest z ciebie bibliotekarz. Jaki nurt literatury oprócz SF jest twoim konikiem i co polecasz na długie jesienne wieczory?

Od zawsze byłem wielkim fanem twórczości Umberto Eco, choć sam do końca nie wiem do jakiego nurtu można ją zaliczyć. Powieść sensacyjno-historyczna? W każdym razie włoski autor jak nikt potrafił wplatać do swoich powieści ciekawe wątki historyczne czerpiąc przy tym pełnymi garściami z pozostałych dziedzin wielokrotnie skłaniając mnie ku temu abym troszkę się doedukował. Wspaniale się wraca do tych wielowymiarowych, erudycyjnych historii.

Twoje całe życie w drodze, ale teraz poleciałeś myślą, a nie samolotem. Czyżby to zapowiedź nowej serii wydawniczej opartej na literaturze?

Seria to może za dużo powiedziane, raczej traktowałbym to w kategorii pojedynczego wyzwania. Kiedyś gdzieś już wspominałem, że niełatwo jest po kilku nagranych płytach znaleźć motywację na tyle silną, by nagrać kolejny całkiem inny krążek. Do powstania Diuny przyczyniła się w jakiś sposób pandemia, gdy postanowiłem wrócić sobie do tej kultowej sagi. Napisałem kilka linijek nawiązujących do treningu Bene Gesserit, następnie cały numer, później kolejny i tak w końcu zrodził się pomysł stworzenia całego materiału.

Ok, a gdyby tak przydarzyła ci się niepamięć, to jaką inną książkę bądź serię chciałbyś odwzorować na podobnym patencie, co Diuna?

Myślę, że na pewno ciekawą opcją byłoby osadzenie fabuły w rzeczywistości postapokaliptycznej. Pierwszą powieścią, która mi przychodzi do głowy jest „Jestem Legendą” Mathersona. Klimaty survivalowe są mi dość bliskie ze względu na pokrewne zainteresowania, także fajnie byłoby połączyć te kilka rzeczy w całość – aczkolwiek niekoniecznie walcząc przy tym z hordą umarlaków.

Dzięki tobie Diuna stała się synkretyczną trylogią popkultury. Książka, film i teraz album muzyczny na jej podstawie. Brakuje chyba tylko gry planszowej?

Z dobrze mi znanych źródeł wiem, że gra planszowa powstała i podobno jest naprawdę kozacka, choć ja do mistrzów planszówek szczerze mówiąc nie należę (śmiech). Jeśli chodzi o książki to przeczytałem całą sagę, obejrzałem też film z 1984 i mini serial Dzieci Diuny z roku 2000. Z niecierpliwością wyczekuje najnowszego filmu Villeneuva bo trailer, obsada, zdjęcia i muzyka Hansa Zimmera zwiastują prawdziwy majstersztyk. (przyp. red. Wywiad tworzył się przez pewien okres czasu, a film zdążył już mieć premierę).

Niezły z ciebie kinomaniak, to może teraz taka zamiana miejsc i pora na zmierzenie się lirycznie w odniesieniu do jakiegoś filmu bądź serialu?

Myślę, że pozostaniemy w klimacie sci-fi i wybór padnie na Bladerunnera 2049. Futurystyczny, depresyjny obraz społeczeństwa i zmaganie się z egzystencjonalizmem brzmią jak świetne tło do stworzenia ciekawego materiału. Również muzycznie taki album miałby sporo do zaoferowania – syntetyczne, ambientowe brzmienia, to pewnie kierunek, w który trzeba byłoby pójść.

Ciekaw jestem czy wcześniej jakiś artysta mierzył się z podobną koncepcją albumu, pomijając oczywiście Kaliego i jego Krime story, które łączyło album i książkę. Przychodzi ci coś na myśl?

Cały album poświęcony jednej książce lub sadze to bardzo rzadka sprawa. Na pewno powstały materiały oparte o filmy – tutaj oczywiście świetna epka Jimsona „Gorączka w Parku Igieł” na podstawie Urodzonych Morderców zasługuje na uwagę.

W sumie cała twórczość Jacka Bałagana to jeden wielki shantaram. Może wytypujesz kogoś z naszej rodzimej sceny, kto mógłby pokusić się o nagranie albumu na podobnym patencie, który zaserwowałeś? A nóż wyszłoby z tego niezłe colabo?

Bisz, Laik, Słoń, Łona. W tej konwencji najlepiej odnaleźli by się raperzy którzy przywiązują wagę do tego, o czym rapują. Swego czasu liczyłem, że wyjdzie Technikolor – projekt wymienionej pierwszej dwójki, gdzie jeden wciela się w rolę Boga, a drugi w człowieka. Polski rap zdecydowanie potrzebuje takich projektów.

Kiedyś raperzy chcieli być gangsterami, teraz gangsterzy chcą być raperami … i autorami książek jak Krzysiek Kozak i jego Za drinem drin, za kreską kreska. Kiedy przyjdzie czas na twoje dzienniki z Azji?

Bardzo chciałbym to ukończyć w najbliższym czasie. To jedna z tych rzeczy, która była odkładana na dalszy plan ze względu na priorytety, które zaserwowało mi po drodze życie, aczkolwiek ta inicjatywa nigdy nie straciła dla mnie na ważności. To część mojego podróżniczego życia i chciałbym się nim podzielić ze światem, nie mówiąc już jak fajnym uczuciem byłoby mieć to fizycznie udokumentowane. Dopóki te dzienniki nie wyjdą, dopóty mój etap podróży po Azji nie będzie oficjalnie zakończony.

Obecne trendy muzyczne czy tematyka powoduje, że fani mogą czuć się otoczeni przez idiotów, i w sumie vice versa. Ty za to łączysz siły z Biszem czy Michałem Tomasikiem. Takim połączeniem raczej nie zawojujesz sceny?

Cały czas trzeba próbować (śmiech). Myślę ze konsekwentna realizacja swoich założeń jest lepszą opcją niż wielki sukces, osiągnięty za wszelka cenę. Rozumiem podejście ‘fake it till you make it’, ale ten wielki sukces straciłby wówczas dla mnie wartość, jeśli miałbym go osiągnąć i jednocześnie zatracić siebie gdzieś po drodze. Nie czułbym się z tym dobrze, nie miałbym wielkiej satysfakcji z tego, ale to tylko moje odczucie. To ciekawe, że zadałeś to pytanie, bo dokładnie o tym mówi intro na Diunie – o srebrnym medalu, ile wysiłku i poświeceń kosztuje zdobycie go, a mimo tego on zawsze będzie stał gdzieś w cieniu tego potencjalnego złota.
A co do gości na Diunie – zarówno twórczość Bisza jak i Michała Tomasika mówi sama za siebie, obaj są niezwykle utalentowani, bardzo się cieszę, że udało nam się połączyć siły.

Z ciebie to chyba słoń trąbalski. Wojtek proposuje cię w wywiadzie, a ty tylko wysyłasz pozdrowienia na Facebooku. Dlaczego za słowami nie poszły czyny?

Mam nadzieję, że dojdzie do takiej współpracy w najbliższej przyszłości u mnie lub u niego na projekcie. Na pewno wiele osób chciałoby nas wspólnie usłyszeć. Wielki props dla Słonia za twórczość i za chęć spropsowania kogoś, kogo się nie zna, to tylko pokazuje, że gość jest mega zajawkowiczem.

Na Nowy Rok mamy dla naszych czytelników mały konkurs, a do wygrania płytę Golina. Jeśli jesteście w stanie wymienić wszystkie tytuły nawiązujące do literatury ukryte w pytaniach podeślijcie nam odpowiedzi na redakcyjnego maila konkurs@glamrap.pl. Kto pierwszy poda poprawną odpowiedź zagarnie album. Do dzieła!

 
130 komentarzy
130 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Profesooor Traaapu Wysłannik Św Jesusa Malverde
15 dni temu

♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛

DEKRET KRÓLEWSKI – APOROFOBIA PŁYTĄ ROKU 2022!!!

NIECH NO JA WAM POKARZĘ CZEGO DOKONAŁ DON SENTINO
ALVAREZ W 2022 ROKU

WYDANE NA YT 31 GRUDNIA 2021

https://www.youtube.com/watch?v=syuAs-uI31Y

W 9 DNI NAJEBANE 627,926 TYŚ WYŚWIETLEŃ!!!

INTRUZOWI AZ SPADŁA JEGO FEJKOWA APASZKA BLOODSÓW
Z WRAZENIA

TPS POPUSCIŁ ROZLUZNIONE ZWIERACZE PO TYM JAK
GO ZGWAŁCILI POD CELĄ JAK SIEDZIAŁ W ZK ZA NARKOTYKI

DAWID KAFELKATOR UPUSCIŁ KIELNIĘ MURARSKĄ

NIE MACIE PODJAZDU DO DON ALVAREZA

TAK SIE KOŃCZY DOMINACJA GENETYCZNA

TAKIE LICZBY SIE MA JAK SIĘ MODLI DO ŚWIETEGO
JESUSA MALVERDE

KTO SIĘ POMODLI?

PS. SEBA W TYM KLIPIE MA CIUCHY DROŻSZE NIŻ WASZ
STARY AUTO

– PALM ANGELS ARCHIVE CHECKED JACKET 5,724 ZŁ
– PALM ANGELS CLASSIC LOGO T-SHIRT 1,122 ZŁ

ILE LAT MUSISZ ZAPIERDALAĆ ŻEBY TYLE ZAROBIĆ???

♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛

Profesooor Traaapu Wysłannik Św Jesusa Malverde
15 dni temu

♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛

ZOBACZCIE PROSTE PÓŁGŁÓWKI UTKANE DO SPODU MIGOMATEM
JAK SIĘ LUDZIE MODLĄ ZA SENTINO DO ŚW JESUSA MALVERDE!

https://www.equaltimes.org/local/adapt-img/1600/10x/local/cache-gd2/a4/e286d1641b227c428c892d3be8e691.jpg

#RESPECT

BRACIA, POMÓDLMY SIĘ DO ŚW JESUSA MALVERDE
ZA NASZEGO BRACISZKA DON ALVAREZA!

#PRAYERTIME

DON ALVAREZIE SENTINO NASZ,
KTÓRYŚ JEST W COSTA DEL SOL:
ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ LATYNOSKIE TWOJE,
PRZYJDŹ LIVESTREAMY TWOJE,
BĄDŹ WOLA TWOJA JAKO W MALADZE,
TAK I W RADOMIU.
RAPU GANGSTERSKIEGO NASZEGO POWSZEDNIEGO
DAJ NAM DZISIAJ.
I ODPUŚĆ BITYM CWELOM GLAMRAPOWYM ICH WINY,
JAKO I MY SPUSZCZAMY SIE 16 LATKOM DO CIP.
I NIE WÓDŹ NAS NA SUCHE BRĄZU PRYCZENIE,
ALE NAS ZBAW OD FLAKA TEDEGO.

AMENT.

#FREESENTINO

#SICARIOS

#JESUSMALVERDE

♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛♔♕♚♛

Profesooor Traaapu Wysłannik Św Jesusa Malverde
15 dni temu

ROBIE LODA DUPOM ŻULOM

Profesooor Traaapu Wysłannik Św Jesusa Malverde
15 dni temu

SSAM KUTASY

Profesooor Traaapu Wysłannik Św Jesusa Malverde
15 dni temu

23.15 MAMA WCHODZI DO POKOJU BORYSA WYTAPETOWANEGO W RÓZOWIE MISIE KOALA:

– BORYSEK A CO TY TAK SIEDZISZ NA GLAMRAPIE CODZIENNIE, CO TAM PISZESZ?

BORYS:

– WALCZE Z FAKTAMI, PROFESOOREM TRAPU I JEGO DOMINACJA GENETYCZNA

MAMA:

– A MODLITWĘ JUŻ ODMÓWIŁEŚ DO ŚWIĘTEGO JESUSA MALVERDE?

BORYS:

DON ALVAREZIE SENTINO NASZ,
KTÓRYŚ JEST W COSTA DEL SOL:
ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ LATYNOSKIE TWOJE,
PRZYJDŹ LIVESTREAMY TWOJE,
BĄDŹ WOLA TWOJA JAKO W MALADZE,
TAK I W RADOMIU.
RAPU GANGSTERSKIEGO NASZEGO POWSZEDNIEGO
DAJ NAM DZISIAJ.
I ODPUŚĆ BITYM CWELOM GLAMRAPOWYM ICH WINY,
JAKO I MY SPUSZCZAMY SIE 16 LATKOM DO CIP.
I NIE WÓDŹ NAS NA SUCHE BRĄZU PRYCZENIE,
ALE NAS ZBAW OD FLAKA TEDEGO.

23.45 MAMA BORYSA WSIADA DO ZŁOTEGO VOLVO XC90…

SKURWYSYN JEBANY®
15 dni temu

SŁOWNICTWO TYPOWEGO PATUSA PO MEFEDRONIE, OKRADAJĄCEGO WŁASNĄ MATKĘ I PRZESIADUJĄCEGO W NARKOTYCZNYM CUGU POD TRZEPAKIEM.

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

S cyklu Edzio tiktokowiec śpiewa polskie i zagraniczne hity:

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Buhara tup tup tup tendżien tup tup tup tendżien łitmi

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Fure chce za bańke sikor chce za bańke chate chce za dwie

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Bambola e guczi la

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Ołiniułes rejdijoł gaga rejdijoł gugu

Hrrrrrr haaa tfuu śmieciu
15 dni temu

nie dostałeś słownika Polskiego czasem pod choinkę w tym roku?

Ziominho
15 dni temu

odezwał się jebany inteligent z Nizin społecznych, który przymiotnika jakiego „polskiego” pisze z wielkiej litery hrrr ha tfu ci na ryło pedale, profesor jest tu królem!

Qtas
15 dni temu
Reply to  Ziominho

to po chuj propsujesz tą kurwe p0lki?

Qtas
15 dni temu
Reply to  Ziominho

teraz masz co odpierdala

Katsu
15 dni temu

Ale z Sebastiana ciacho! Nie powiem, białe ząbki, przystoniak ala Hiszpan, markowe ciuchy, z łóżka bym nie wygoniła :)))))))))))))))))))))))))), co nie dziewczyny?

Kibic
15 dni temu

Ooo kogo moje oczy widzą! Professor we własnej osobie. Co tam ile dziś nastolatek wyruchałeś?

Kibic
15 dni temu
Reply to  Kibic

góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem zawsze

Kibic
15 dni temu
Reply to  Kibic

nie no trochę się sram jak Professor będzie mnie wyzywał i zminusuje mnie

Kibic
15 dni temu
Reply to  Kibic

się tam pytam jak brat przecież Professor jest bliźnim

Znawca
15 dni temu
Reply to  Kibic

zrob test na obecnosc chuja Profesoora w dupie twojej siostry

  • otworz pranie
  • wyjmij majtki siostry
  • sprawdz czy jest brazowy pas startowy z odrobina krwi
  • jesli jest – profesoor ja odwiedzil
Kibic
15 dni temu
Reply to  Znawca

nie no znaczy mogę dać ale tam jest krew za to

Kibic
15 dni temu
Reply to  Znawca

ja ci dam siostre a ty mnie dasz tam gdzie siedzą te skurwysyn z dupymordy i inne takie te no czyli do armi waszej

Kibic
15 dni temu
Reply to  Kibic

jak mnie dasz do waszej armi to ja się rozpierdole na borysa jakie plany oni mają

SKURWYSYN JEBANY® CZYŚCI SEKCJĘ KOMĘTAŻY
15 dni temu

„UPUŚCIŁ KIELNIĘ MURARSKĄ” HAHAHA

Kibic
15 dni temu

ehe ehe hehe eh…

Kibic
15 dni temu
Reply to  Kibic

ja jestem taki samotny to borys mnie namowil zeby ja Professora jechal nie chcialem tego

Kibic
15 dni temu
Reply to  Kibic

to dobra potwierdze że chce być w armi waszej zrobie tak BORYS TO CHUJ I ZWYKŁA FAJA

Kibic
15 dni temu

będzie sztama? 😀

Borys Wygryw Wygryw Wygryw Wy kurwy
15 dni temu
Reply to  Kibic

opierdol jeszcze mu gówno i rodzyny z pizdy

Borys Wygryw Wygryw Wygryw Wy kurwy
15 dni temu
Reply to  Kibic

kibic z wystającą z dupy dioda migomatu

Tiger gonzo
15 dni temu

Jak ty jesteś pedale zwykłym pionkiem

FIZYK
15 dni temu

Senti jacket za prawie 6 koła a tem gollum ze zdjęcia z zakolami koszulina z pepco albo ze szmatexu za 49 zeta. Beka hahaha, to nie jest hiphop.

Future
14 dni temu

Call it how it is (Call it how it is)
Hendrix
I promise, I swear, I swear
You heard, spit it, yo

Percocets (Ya), molly, Percocets (Percocets)
Percocets (Ya), molly, Percocets (Percocets)
Rep the set (Yee), gotta rep the set (Gang, gang)
Chase a check (Chase it), never chase a bitch (Don’t chase no bitches)
Mask on (Off), fuck it, mask off (Mask)
Mask on (Off), fuck it, mask off (Mask)
Percocets (’Cets), molly, Percocets (Percocets)
Chase a check (Chase it), never chase a bitch (Don’t chase no bitches)

Two cups (Cup), toast up with the gang (Gang, gang)
From food stamps to a whole 'nother domain, ya
Out the bottom (Ye), I’m the livin’ proof (Super)
Ain’t compromisin’ (Woah), half a million on the coupe (Gang, gang)
Drug houses (where), lookin’ like Peru (Woah, woah, woah)
Graduated (Crazy), I was overdue (I’m on due)
Pink molly (Molly), I can barely move (Barely move)
Ask about me (’Bout me), I’m gon’ bust a move
Rick James (James), thirty-three chains (Thirty-three)

#SICARIOS

Filip
15 dni temu

Jebac ludzi ulicy.. zwykłe kurwy co wbiją ci nóż plecy, opierdalają za plecami co chwile i jak jest okazja to cie sprzedadzą przy okazji. A jak chcą to wyciągnął Ciebie spod ziemi. Gdy się ogarnąłeś i poznałeś kobietę to te żmije cie znajdą. Jest kilku lojalnych zazwyczaj ci co stoja z boku i obserwują mrówki.

24680
14 dni temu
Reply to  Filip

Myślałem że to pedał cieplota na zdjęciu, podobny tylko cieplota wygląda bardziej na niedojebanego i przegrywa

ACHŁAMRAPOFOBIA

Liz mi łyntę
15 dni temu

SRAM CI NA FLANELE NOŁNEJMIE PIERDOLONY.

Wnuk Tedego aka Donaszan
15 dni temu

Na tle reszty raperów wychodzi na w miarę oczytanego bo wie kto to Umberto Eco a większość dukaczy na eco to tylko złom nosiło. Muzykę robi średnią znam kawałek z Ripem i nawet fajny. Oby więcej takich ludzi a nie jakiś Złomków kolorowych

Dzień Dobry
14 dni temu

Muzyka to emocje. Zadna technika, zajawka, pieniadze czy cokolwiek innego nie przyprawia Cie o ciarki tak jak utwor, na ktorym artysta serio przelewa swoje emocje.
Tutaj tego brak.

Twoja Stara
15 dni temu

Ta płyta jest chujowo napisana, chujowo zarapowana i generalnie chujowo wymyślona. To jest taki najgorszy rodzaj polskiego dukacza co robi „koncept” album na banalnym pomyśle w stylu nawiązanie do książek, miast zza granicy albo innego gówna. Jak to komuś imponuje to ja wam kurwa gratuluję.

Makrel
14 dni temu
Reply to  Twoja Stara

Morda staruchów.

Głos Narodu
14 dni temu
Reply to  Makrel

Zamykasz pizde makrela i jeb! Lądujesz w wędzarce. Sentino Król!!!!!!!

Bedoes
15 dni temu

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki
To był tam taki Paweł
I ja jechałem na rowerze i go spotkałem
I potem jeszcze pojechałem do Biedronki na lody
I po drodze do domu wtedy jeszcze już do domu pojechałem

Duch Odb
15 dni temu

SkarPeTo został przecwelony przez Donaszana w koszulce od Big Stara.

Tiger gonzo
15 dni temu

On wygląda jak zwykły pionek

Spierdziałem się do ogrzewacza i śmierdzi jajcem
15 dni temu

Golin : „Pusia to kolejny etap, przeniesienie analnego seksu na rap” – wywiad

No, a jak? :) Skrzat w dupę brał.
15 dni temu

A wypierdalaj, łaku okrutny!!! Diuna? Raczej STRUNA. Trollan 🙂

Jak mnie rżną – stoi mi twardo
15 dni temu

Ten Borys wczoraj odjebał kurwa jakiś gość na darmo mnie jedzie co za psychol kurwa

Jak mnie rżną – stoi mi twardo
15 dni temu

wy musicie mieć z nim cały czas tak przejebane co?

JOLA JANUSZEWSKA
15 dni temu

KATRASMIERCJAKUMAMACIERZYNSTKMAGDMAMCIERZYNSWWZAKAZOPIOCMORDERSTAMACIERZYNSLONSJTIOMDOBYCZJIMACIKURWAKCEZRYSOSZYNJANMGRACZYUMACIERZYNSKIKOKARSMIMACUIERZYNSTGRASZKRASMIERCIO

SKURWYSYN JEBANY®
15 dni temu

WIESZ CO TO INTERPUNKCJA, PEDALE?

Pejson
15 dni temu

Na glamrapie interpunkcja nie obowiązuje cwelu 🙂 a Ty CIEPŁOTA miernoto ucz się od kolegi jak pisać artykuły, bo te twoje „artykuły” nadają się na wypracowanie z polskiego klas 1 – 3

SRENTINO KUPA
15 dni temu

Rucham cie

Borys Wygryw Wy kurwy
15 dni temu

Jebac cie kurwo twoja starą lbem do spodu.Zaczales to cie jechalem śmieciu.

Jak mnie rżną – stoi mi twardo
15 dni temu

nie kurwa wcale nie dziwie sie ze ten cos z dupą ciebie jedzie nie bez powodu

Borys Wygryw Wy kurwy
15 dni temu

Przeciesz ty to on. Ten sam styl pisania

bezkompromisowy gwałt
15 dni temu

trzeba być nie dojebanym żeby patrzeć na styl pisania

Jak mnie rżną – stoi mi twardo
15 dni temu

jebac borysa profesora volvo i covidem do spodu a od spodu diaxem!

doktor sowa
15 dni temu

Boisz się wirusa zasrańcu? Dobrze, bój się, ale nie próbuj paraliżować życia tym, którzy się nie boją.
Należy znieść przymus izolacji i kwarantanny.

Helmut
15 dni temu
Reply to  doktor sowa

I też sklepy otworzyć w niedzielę przy okazji, bo to już jest skandal, że ja świeżej bułki w niedzielę nie mogę kupić.

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

S cyklu Edzio tiktokowiec spiewa polskie i światowe hity:

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Jestem sam sam saaaam hej żeglarze, jestem sam sam saaaam bućkudu

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Bućkudu i karolka teretettetete

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Nie wierze twoim tyłkom nie, nie wierze twoim tyłkom

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Gonsziory itse berzdej, gonsziory itse berzdej goł goł goł

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Plebiscyt cumorą ktąn je je cumorął ktąn

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Hej ho żagle stop

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Zumbaje akoł majeja zumbaje akoł majeja akoł akoł akoł majeja

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Szubi dułap uu many mustafa nołbadi lisyn cu mi szubi dulap uu many let mi klołsa lemi ny sa

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Kła kła kła de bunin system don kła kła de bunin system

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Żyjesz jak rakieta beken bawi sie

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Uaha rowery dwa uaha zakochane

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Melodi szatiwo szkolny iwo szatiwo kłejs tu kłejs szatiwo

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Icno fajny ciamcia łiliwin sukieta ooo ic no fajny ciamcia ajlowiu sursoł

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Każdy chce kochać gej

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Ramaja to tylko ramaja a to jest lumpala lalala

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Albin łaczin ju alalalala lonk alalalala lonk lonk lonk lonk lilonk

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Laj laj laj laj laj laj laj laj laj laj graj cyganie na gitarze graj

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Fure chce za bańke sikor chce za bańke chate chce za dwie

Edzio tiktokowiec śpiewa
15 dni temu

Ewrybady misiej,misiej ewrybady

Pizda nad głową
15 dni temu

Golin pizdę podczas kąpieli

REDAKCJA
15 dni temu

Witam jestem BARTUS „CWEL” CIEPLOTA, dzisiaj napisal do mnie CWELTINO i kazal mi napisac recenzje na temat swojego zycia i tu pojawia sie pytanie, napisac ze codziennie sie ruchamy i ze jego gowno plyty wklada mi w dupe i kaze mi krzyczec „halloo policja”?

Pozdrawiam CIEPLY CWEL BARTUS

Profesooor Traaapu Wysłannik Św Jesusa Malverde
15 dni temu
Reply to  REDAKCJA

DZIEKI ZA POZDROWIENIA Z DNA KOMENTAŻY GDZIE NIKT TEGO NIE PRZECZYTA, UTKAŁEM CI PIZDZIELCA RUDEGO DO SPODU I CO ZROBISZ? HALO REDAKCJA!

Sentino
14 dni temu

Halo policja Ratujcie mnie

Popularne