Sprawdź nas też tutaj

News

Gural pomoże osobom chorym na raka

Nowy ruch muzyczny rapera.

Opublikowany

 

Raper i producent, dla wielu człowiek instytucja polskiej sceny hip-hopowej – DonGURALesko będzie kolejnym twórcą Rak’n’Roll Music. Wszystkie pieniądze zebrane przez niego na Facebooku wesprą pacjentów onkologicznych – osoby szczególnie narażone w trwającej pandemii koronawirusa. Do włączenia się w nowy ruch muzyczny raper zachęca też młodych adeptów hip-hopu.

Rak’n’Roll Music to ruch, w ramach którego artyści zakładają zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll, a w podziękowaniu za wpłaty publikują nowe utwory. Jako pierwsza wyzwanie podjęła Margaret. Teraz brzmienia przechodzą w rap, a symboliczny czerwony mikrofon przejmuje DonGURALesko.

Do pomocy i zakładania własnych zbiórek raper zaprasza też innych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej:

Robi mi się mega ciepło na serduchu, kiedy myślę, że w tak fajny sposób możemy razem pomóc osobom chorym na raka. Czas, żeby nasze rymy i bity poniosły Rak’n’Roll Music. Dlatego zapraszam wszystkich reprezentantów kultury hip hop do włączenia się w akcję. Mamy głos, więc zróbmy dzięki niemu coś dobrego – zróbmy hałas! – komentuje Gural.

Rak’n’Roll Music żyje przede wszystkim w mediach społecznościowych – pomóc może każdy wpłacając pieniądze na już istniejącą zbiórkę DonGURALesko na Facebooku lub zakładając własną. Jak podkreślają przedstawiciele Rak’n’Roll, już od dwóch lat to właśnie suma drobnych wpłat przekazywanych codziennie za pomocą tej platformy stanowi jedną z podstaw finansowania działań pomocowych fundacji.

Osoby chore onkologicznie potrzebują dzisiaj naszego szczególnego wsparcia. Pandemia, która dotyka nas wszystkich, dla nich oznacza m.in. wstrzymanie diagnostyki i operacji, które „nie ratują życia”, brak aktualizacji list refundacyjnych, ale też codzienny stres. Sprawmy, że otrzymają potrzebne wsparcie i moc dobrej energii na te wyjątkowo trudne chwile. Pokażmy, że dobro można czynić nawet nie wychodząc z domu – zachęca do włączenia się w akcję Łukasz Kościuczuk z Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

Rak’n’Roll już od ponad 10 lat pomaga chorym na raka leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. W obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa z jeszcze większą intensywnością zapewnia wsparcie swoim dotychczasowym, ale i nowym podopiecznym. Fundacja dba, aby do nich oraz ich bliskich trafiały niezbędne środki ochrony osobistej, monitoruje sytuację i jej wpływ na indywidualne leczenie oraz zapewnia tak potrzebne wsparcie psychoonkologa w ramach tzw. dobrej rozmowy, czyli wydłużonego czasu rozmów ze specjalistą.

Rak’n’Roll Music to inicjatywa, której pomysłodawcą jest agencja kreatywna Saatchi & Saatchi IS. Działania realizowane są przy wsparciu komunikacyjnym MSL (PR) oraz Performics (paid digital) i Facebook Creative Shop. Partnerem odpowiedzialnym za koncepcję i realizację klipów jest Papaya Films.

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

Zmieniamy schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działamy na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomagamy przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy. Udało nam się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie w przestrzeni publicznej.

Wobec rosnącej skali problemu, utrudniamy życie rakowi. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień.

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji.

 
23 komentarze
23 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
iksde
9 miesięcy temu

Spoko inicjatywa, bez hejtu

Chuwdu
9 miesięcy temu
Reply to  iksde

Pewnie że spoko, ale to glamrap, napisz coś że chujowo bo bana dostaniesz

Profesoor Trapu
9 miesięcy temu
Reply to  iksde

A KTO POMOŻE LUDZIOM CHORYM NA POLSKI ULICZNY RAP?

Trystydycymyt!
9 miesięcy temu
Reply to  iksde

Czy to pomoże w zjebaniu lewackim umysłowym?

Ryś
9 miesięcy temu

Robi mu się ciepło na serduchu jak obraża ludzi z zespołem downa

Silesia
9 miesięcy temu

Bardzo dobra akcja oby więcej takich akcji jak to mówią nie słowa a czyny!!!! Props

szumok
9 miesięcy temu

pomoże tak że tak jego chujowa muzyka ich dobije

henio
9 miesięcy temu
Reply to  szumok

oby ciebie kurwo zycie dosiadczylo na grubo tego ci zycze chuju przecwelony

pacino aldente
9 miesięcy temu
Reply to  henio

Przecież nic nie mówi o ludziach co są chorzy to sklej ware kurwo tibijska

Hujowa Małpa
9 miesięcy temu

Najpierw napierdoli rakowej muzy a potem zbiera na leczenie gdzie wiadomym jest ze fundacje chapią 80% zebranej kasy. Perpetum mobile kurwa, geniusz zła

ReTo
9 miesięcy temu

Oooo, jak miło że pomoże swoim fanom

SłuchaczRapu
9 miesięcy temu

Myślałem że kończy karierę bo od słuchania go rzeczywiście można dostać raka

Rydzyk.ucz.sie
9 miesięcy temu
Reply to  SłuchaczRapu

Tobie ta pomoc się przyda, bo masz raka mózgu i prostaty.

Ludzie lasu
9 miesięcy temu

Stare Słowian lekarstwo to Amanita muscaria..my w lesie je znamy https://youtu.be/WyuG5ZfkKsE

rrrr
9 miesięcy temu

hejterzy gurala aktywni bo nie trzeba na przyrze siedzieć teraz, zamknijcie dupy i sobie sprawdzcie jego pierwsze 3 płyty to do dzisiaj może pare osób do takiego flow doszło w tej pizdolandii, gural wyprzedzał gre mocno , a że potem nagrywal w sumie to samo to chuj i tak mało kto tak potrafi

Silesia
9 miesięcy temu
Reply to  rrrr

Dokładnie mistrzu tu bym wymienił jeszcze abradab fokus łona l. U. C ostr fisz i może kilku jeszcze by się znajdlo ale tak czy siak jest różnica między takim MC jak wyżej wymienieni niż np jongmen katar 37 i inne wack MC co z rapem nie mają nic wspólnego

P. S props jeszcze raz za akcje

Ajatollah Hujini
9 miesięcy temu
Reply to  rrrr

Ta to lepiej sam se wlacz te plyty i posluchaj jeszcze raz. Podjebane patenty południowe plus czasownikowe rymy, potem jak próbował coś po swojemu bo sie podjarał propsami to wyszło jak wyszło, a potem gościa wykręciło i zaczął pierdolić że jeat dzikiem i po lesie biega i że znaczy teren smrodem. I tak już zostało. Byle rym dla rymu plus lewacka ideologia

Szu
9 miesięcy temu

Metafora taka. Kazdy znaczy swoj teren smrodem, bo wszyscy jestesmy zwierzetami. Utracilismy zmysl powonienia, ale wydzielamy zapach, kazdy czlowiek inny. Do rapu Gurala, trzeba otworzyc umysl. Wyobrazasz sobie, ze lecimy na planecie przez kosmos, wkomponowani w jedna z miliardow galaktyk? Pzdr

Odb
9 miesięcy temu

Osoby pomagają choremu guralowi

Odb Król
9 miesięcy temu
Reply to  Odb

Sraka pomoze osobom gurala

„Nowy wyruch muzyczny pseudo rapera”

rodzic 4 dzieci twardo stąpający po ziemi
9 miesięcy temu

JESTEM GÓRAL, ROBIE TU, OBOK MANIURA, PIJE WÓDA, W TLE CHYBA AWANTURA
W OCEANACH, NIE WIDAĆ TU SZATANA, TWOJA GANJA, NIE JEST JUZ TAKA SAMA

Rafał
9 miesięcy temu

Przestanie nagrywać?

Tomasz ran
9 miesięcy temu

Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień 
przez internet na stronie 
  —  https://inwestcrypto.com.pl

Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet.
Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie!
Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!

Popularne