Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

HUKOS ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Hukos, reprezentant opolskiej wytwórni Step Records, który w ubiegłym roku wydał swój debiutancki materiał „Knajpa upadłych morderców”, a parę tygodni temu na rynku ukazała się jego wspólna płyta z Cirą „Głodni z natury”, odpowiada na Wasze pytania.

Pytania zadawali użytkownicy serwisu Glamrap.pl w dniach od 17 do 23 czerwca 2013.

 

Sebson: Jakie masz plany po płycie z Cirą? Solówka, czy może jakiś inny projekt?

Hukos: Solówka, mam już na nią koncept i ogólny zarys, teraz zaczynam zbierać teksty i bity. Nie wykluczamy jednak w dalszej przyszłości kolejnej wspólnej płyty z Cirą.

OLGIERD: Na jaką partię będziesz głosował w nadchodzących wyborach? Jak oceniasz obecny rząd?

Hukos: Obawiam się, że na żadną, bo od lat to te same twarze. Zmieniają się nazwy i opakowania, treść i forma pozostaje ta sama. Jestem ogólnie znudzony polityką,

 

Dawidqq4: Jakie jest twoje spostrzeżenie na rapowanie po angielsku, polscy raperzy powinni robić więcej takich wybryków czy raczej zostać przy ojczystym języku?

Hukos: Jako eksperyment i forma sprawdzenia się, jak najbardziej spoko. Natomiast cała płyta na takim patencie, to nie dla mnie. Wynika to z prostej rzeczy, że można perfekt znać angielski, jednak w obcym języku nie uchwycisz pewnego nazwijmy to ducha narodu i specyfiki myślenia. Jednak pojedyncze kawałki, tak jak to robi np. Cira jak najbardziej popieram.

 

Beduin: Jeśli miałbyś zakładać partię, to byłaby to partia prawicowa czy lewicowa? I jak postrzegasz poczynania pana Palikota(tfu.) w sejmie?

Hukos: Nie chciałbym zakładać partii hehe, jeśli już, to jakaś centrowa, centro-prawicowa. Generalnie nie lubię skrajności, nie tylko w polityce, także w innych aspektach życia, bo doświadczenie uczy mnie, że wszelkie radykalizmy są złe. Nie cenię specjalnie Pana Palikota jako polityka, gdyż to bardziej celebryta polityczny, niż mąż stanu, któremu zależy na zmianach dla dobra narodu. Pomijam juz fakt, że Pan Palikot jest chorągiewką na wietrze i zbyt łatwo zmienia poglądy. Od zdeklarowanego prawicowca do kreowania się na lidera lewicy. Mówiąc metaforycznie ten Kot pali, ale tylko na pokaz.

 

Goral74: Jakie jest twoje największe muzyczne marzenie? Myślałeś kiedyś o nagraniu jakiegoś kawałka z artystą spoza kręgu hip hopowego? Jest na to jakakolwiek szansa?

Hukos: Od dawna marzy mi się wyjście ze swoją muzyką poza hermetyczne środowisko hip-hopowe i robienie kolaboracji z przedstawicielami innych gatunków.
Chciałbym kiedyś nagrać właśnie cały album z ludźmi z innych środowisk, i niech będzie, że to moje największe muzyczne marzenie. Jeśli chodzi o konkretne nazwiska to pewnie dosyć standardowo by to wyglądało: Nosowska, Adam Nowak, Grabaż, Muniek Staszczyk, Kazik, Marek Dyjak, KSU, Brodka, Maria Peszek, Sojka, Ania Dąbrowska, czy cała stara gwardia rockmanów pokroju Acid Drinkers(Titus), czy Lady Pank (Janusz Panasewicz).

 

Sebastian J.: Jakie są szanse na wydanie kolejnej Fama Familii?

Hukos: Są takie plany, często, gdy się razem w większym, wspólnym gronie spotykamy to rozmawiamy o tym. Problemy są generalnie trzy. Raz, że ciężko zebrać do kupy
tyle osób i wypracować kompromis, bo każdy ma inne gusta i pomysły, dwa, że każdy jest zajęty swoimi sprawami, czy to muzycznie, czy życiowo, a trzy, że
to od początku był czysto zajawkowy, koleżeński projekt. Wydając taką płytę, raczej nie liczylibyśmy na legal i jakiś zarobek, bardziej liczyłaby się zajawka
i przyjemność z samego faktu nagrywania wspólnie. W związku z tym, że to pewnie będzie niszowy, niekomercyjny projekt musimy znaleźć pieniądze z własnej
kieszeni na opłacenie wszystkich rzeczy typu studio, bity, mastering itp. Ale jak mówię, plany są i bardzo mocno trzymam za nas samych kciuki, żeby to jeszcze kiedyś powstało.

 

RafiCBR: Szanujesz 'kolorowych chłopców’ w rapie? Nie będę. jechał po ksywkach, ale dobrze wiemy o kim mówię. Słuchasz ich rapu czy bardziej odsuwasz się od nich? Oldschool czy Newschool?

Hukos: Szanuję wszystkich dobrych raperów niezależnie od wizerunku, czy kreacji jaką mają. Jeśli do tego w relacjach prywatnych są w porządku ludźmi, to tym bardziej respekt dla nich. Muzyka generalnie powinna sie dzielić tylko na dobrą, albo złą, to się odnosi tez do 2 części pytania. Lubię wracać do starych rzeczy, ale też staram się śledzic nowe trendy. Bez szufladkowania i dzielenia na jakies konwencje. Rap nie ma barier.

 

Jasiek: Jakich zagranicznych raperów poruszających w swoich tekstach podobne tematy co Ty w swoich, cenisz najbardziej? Zauważyłem, że w polskim rapie takim raperem, który podobnie jak i Ty w ciekawy sposób porusza tematy społeczno-polityczne jest Golin. Słyszałeś może jego płytę Katakumby, jeśli tak to co o nim sądzisz?

Hukos: Trzeba by zdefiniować, jakie tematy dokładnie poruszam w swoich tekstach, bo staram się być wielowymiarowym, uniwersalnym mc. Generalnie zawsze najbardziej podobał mi się rap o jasno sprecyzowanej treści. Po prostu rap mówiący „o czymś”. Coś jak Nas, który potrafi nawinąć np. o biedzie w gettcie, o czym mówiło już milion raperów, jednak potrafi zrobić to w niestandardowy, często nie stroniący od liryzmu sposób.
Mówienie o zwykłych, codziennych sprawach, jednak w niebanalny sposób, to coś, co najbardziej lubię. Jeśli chodzi o rap nazwijmy go zaangażowany, od którego również nie uciekam, to numerem jeden jest Immortal Technique.
Co do Golina, to znam, słuchałem, życzę powodzenia przy następnych projektach, bo na pewno widać talent.

Dawid: W jakich okolicznościach powstał pomysł na wspólną płytę z Cirą?

Hukos: Znamy się po prostu od czasów podstawówki, razem zaczynaliśmy słuchać rapu, potem działaliśmy wspólnie w ramach ekipy Panorama Paru Faktów, więc to naturalna współpraca.
O wspólnej płycie myśleliśmy już od kilku lat, a teraz nadszedł akurat właściwy moment, by to sfinalizować.

 

Bartek: Co zamierzasz zrobić z tym Nowakiem? Bo to nie może tak być żeby blokował każdy twój występ

Hukos: Autentycznie współczuję Panu Nowakowi, bo musi być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Na szczęście nie udaje mu się blokować wszystkich koncertów, bo większość organizatorów rozumie, że ten Pan nie ma ku temu żadnych podstaw prawnych. A organizatorzy, którzy wystraszą się jego bezpodstawnych pomówień sami sobie wystawiają świadectwo braku kompetencji. Co dokładnie zamierzam zrobić, to jeszcze nie wiem, mam kilka pomysłów.

 

Łsk: Pamiętam jeden spór Twój i Piha , konflikt jest rozwiązany, czy Wasze relacje pogorszyły się przez to? Czy będzie można jeszcze Was usłyszeć razem na bicie?

Hukos: Nie ma między nami żadnych relacji. Wyjaśniliśmy sobie różne kwestie i każdy poszedł w swoją stronę. Nie sądzę byśmy kiedykolwiek coś razem nagrali, natomiast bedzie można nas usłyszeć razem na jednym bicie z pewnej stepowej okazji…
 
ZakochanyWwersachHukosa: W internecie na wielu portalach pojawiła się informacja o Twoim udziale w charytatywnym projekcie Równiachy dla dzieciaków z domów dziecka/patologicznych środowisk itp. Czy możesz zdradzić na czyim podkładzie pojawisz się w tym projekcie? Wiemy, że obok Ciebie pojawią się m.in. Vixen, HuczuHucz, Metrowy, Cira, Buka, Mrokas… i wielu innych mc. Kiedy można będzie usłyszeć efekty Waszej równiachowej pracy ?

Hukos: Przez ostatnie miesiące odkładałem na bok wszystkie featy, bo skupiałem się tylko na ukończeniu płyty „Głodni z Natury”. Dlatego też nazbierało mi się do napisania i nagrania aż za dużo gościnnych udziałów. Ostatnio jak sobie policzyłem, to wyszło mi, że mam do napisania 12 takich kawałków/zwrotek. Przez długi czas a propos projektu „Równiacha” panowała cisza i myślałem, że to umarło śmiercią naturalną.
Jednak ostatnio temat powrócił i zrobię co w mojej mocy, by się tam znaleźć, tylko jak mówię mam, aż za dużo zaległych rzeczy do napisania dla różnych osób, a nie ukrywam, że zacząłem już pisać zwrotki dla siebie na kolejne solo. Także na brak pracy nie narzekam, za to wiecznie czasu jest za mało.

 

Dział /Wstecz Story

JWPBCPCP: Co myślisz o starych zawodnikach takich jak Deluksi? Jarałeś się nimi?

Hukos: Pewnie, że się jarałem. Generalnie mam mega dużo szacunku do starych graczy, bo to dzięki nim robię teraz, to co robię. Jeśli tylko ktoś nie robi na siłę odgrzewanych kotletów i np. powraca po latach tylko by nachapać się hajsu, bo moda na rap wróciła, to jestem jak najbardziej na tak w kwestii wydawania płyt przez dawno nie słyszanych graczy.

Dział /Bekowo

TenTeges: Co myślisz o Pikeju, młody jest, ma szansę by stać się jeszcze „kimś” w rapgrze? Czy będzie robił wiochę siostrze do końca życia?

Hukos: Nie wiem, nie znam, nie lubię oceniać, niech robi co chce. Każdy sam pracuje na swoją markę i swoje nazwisko.

 

Dział Tekstylia:

Mareku: Planujesz może wypuścić jakąś serię ubrań, lub założyć własną markę odzieżową?

Hukos: Do każdej kolejnej płyty powstaje limitowana, krótka seria koszulek i na dzień dzisiejszy to tyle, jeśli chodzi o mój związek z tekstyliami.
Wolałbym zajmować się teraz muzyką niż ubraniami, bo czuję się raperem, a nie krawcem.
Jednak w przyszłości nie wykluczam, bo od zawsze mnie to jarało. Pamiętam jak jeszcze w czasach podstawówki z moim ziomkiem, z którym graliśmy w klubie w koszykówkę, zawsze na lekcjach w ostatniej ławce rysowaliśmy wymyślone przez nas modele butów, czy projekty koszulek. Wtedy nawet nie marzyłem, że te małolackie zajawki mogą się spełnić, a teraz mam ku temu możliwości, więc za jakiś czas nie wykluczam tego.

 

Dzięujemy artyście i użytkownikom za wzięcie udziału w akcji.

© Glamrap 2013

0 0 votes
Article Rating
 
45 komentarzy
45 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
AHHAAAA
8 lat temu

TEDE ROZPIERDALA TEN ROK Z KAZDYM DNIEM A GDZIE JEST RYSIU PEJA PENERIARA ??

CZARNUH
8 lat temu

PJERSZY, JEBAC DIOXA POZDRO BARY I ADAM

PIERUN
8 lat temu

[img]https://gamezilla.komputerswiat.pl/sites/default/files/blogposts/tede.jpg[/img]

[img]https://gamezilla.komputerswiat.pl/sites/default/files/blogposts/tede.jpg[/img]

BEEEEEKAAA

AJRON
8 lat temu

GLAMRAP, KIEDY BĘDZIE WYWIAD Z ARJONEM DO KTÓREGO PYTANIA MOZNA BYŁO ZADAWAĆ Z 2 MIESIĄCE TEMU ? PILNE

SuperRap
8 lat temu

Hukos ty nołnejmie ssij

PIERUN
8 lat temu

https://www.fotoszok.pl/upload/1391ce1e.jpg

A TEDE NA TOO…

[img]https://gamezilla.komputerswiat.pl/sites/default/files/blogposts/tede.jpg[/img]

kriso
8 lat temu

HAHAHA PIERWSZY w rap grze,pierwszy na forum . KŁaniać sie Krulowi!

JWPBCPCP
8 lat temu

WIADOMO PCP JWP BC

Kałach
8 lat temu

I CHUJ
[img]https://www.youtube.com/watch?v=Pe-lt7Jd_9k[/img]

koprobo
8 lat temu

[img]https://iv.pl/images/59095768437344799770.jpg[/img]

hexhexhex
8 lat temu

Wspólnym krążkiem z Cirą Hukos nieźle dorzucił do pieca krajowej rapgry. Niedowiarków zapraszam do przeczytania poniższej recenzji, ekstremalnie sceptycznych do obejrzenia teledysków na YouTubie, a zwykłych hejterów do skończenia swojego życia.

https://beczkadiogenesa.blogspot.com/2013/07/hukos-cira-godni-z-natury-gruba-recenzja.html

tej tej
8 lat temu

Suma racja, tej

[img]https://i.imgur.com/dl2sRb5.jpg[/img]

koprobo
8 lat temu

TEDE ROZJEBAŁ CAŁĄ RAP SCENE

[img]https://iv.pl/images/92802054700159954314.jpg[/img]

GlamRapowskiGłosCyców
8 lat temu

[img]https://krasnik.zak.edu.pl/wp-content/blogs.dir/30/files/2013/03/uwaga_wane5-595×288.jpg[/img]

DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM POLACZOM. WCZORAJ SZŁEM SOBIE PARKIEM, KIEDY NAGLE ZOBACZYŁEM PIENKNOM DZIEWCZYNE. OD RAZU MIENDZY NAMI ZAISKRZYŁO. KOCHAŁEM SIĘ Z NIOM CAŁOM NOC GŁOŚNO I NAMIETNIE. WIEDZIAŁEM, RZE ZAKUP PARALIZATORA TO ŚWIETNY POMYSŁ.

MUWIŁ KRUL ROMANTYKUW.

OLIWIER JANIAK
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dU8E8dhUMjI[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dU8E8dhUMjI[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dU8E8dhUMjI[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dU8E8dhUMjI[/youtube]

88meanshiphop
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BY4xpZwkGec[/youtube]

NACJONALIZM WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PIERUN
8 lat temu

[img]https://www.fotoszok.pl/upload/1391ce1e.jpg[/img]

BEKAA

GlamRapowskiGłosCyców
8 lat temu

[quote name=”PIERUN”][img]https://www.fotoszok.pl/upload/1391ce1e.jpg[/img]

BEKAA[/quote]

NA GLAMRAPIE POWINIEN BYC ZALOZONY SPECJALNY FILTR ROZPOZNAJACY MORDE TEGO PATUSA I WOGOLE NIE DOPUSZCZAC JEGO KRZYWEGO ZJEBANEGO RYJA DO KOMENTARRZY

OLIWIER JANIAK
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4XA1D2sHkKA[/youtube]

SZWAGIER
8 lat temu

[img]https://iv.pl/images/48732874607268361862.png[/img]

KOBE BRYANT
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=O-4WJlKO10U[/youtube]

guwieno
8 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”][img]https://iv.pl/images/48732874607268361862.png[/img][/quote]
ERIPE POWINIEN BYĆ NA SAMEJ GÓRZE, IDIOTO

Lisuziaaa
8 lat temu

beka z gimbów siedzom przy kompie zamiast wyjśc na dwór ,beka i beka po trzykroć to nawet medium teraz z synem gra w piłkę na boisku w czerwonej chustce na guowie 🙂

24zasd234
8 lat temu

[quote name=”GlamRapowskiGłosCyców”]NA GLAMRAPIE POWINIEN BYC ZALOZONY SPECJALNY FILTR ROZPOZNAJACY MORDE TEGO PATUSA I WOGOLE NIE DOPUSZCZAC JEGO KRZYWEGO ZJEBANEGO RYJA DO KOMENTARRZY[/quote]

wypierdalaj cwelu, powinni wykrywac twoje ip i ci wysadzac kompa za kazdym razem jak cos napiszezs. pis joł

24zasd234
8 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”][img]https://iv.pl/images/48732874607268361862.png[/img][/quote]

O chuj w tych kolorach chodzi?
btw Solar > laik1

SZWAGIER
8 lat temu

[img]https://img24.imageshack.us/img24/6985/ezre.jpg[/img]

MYLFOON
8 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”][img]https://iv.pl/images/48732874607268361862.png[/img][/quote]

KOGOŚ POJEBAŁO O.S.T.R NA TYM SAMYM POZIOMIE CO TEN MARNY GRAJEK KAEN!?

Tedefon
8 lat temu

[quote name=”tej tej”]Suma racja, tej

[img]https://i.imgur.com/dl2sRb5.jpg[/img][/quote]

prawie każdy artysta działa charytatywnie i się tym nie chwali tylko kurwa u ryśka co po chwile widać jakieś linki do tego komu pomaga pozer zasrany,[img]https://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121007204223/poznan/pl/images/f/f6/Peja2.jpg[/img]

SDZSDZ
8 lat temu

[quote name=”tej tej”]Suma racja, tej

[img]https://i.imgur.com/dl2sRb5.jpg[/img][/quote]

to poczatek licytacji i oni dali tylko plyte na pomoc, a ty nie masz zadnego orgynalu w domu wiec stfu

MATTT
8 lat temu

HAHAHA PARTIĘ PRAWICOWĄ BY ZAŁOŻYŁ, A NA FESTYNACH DLA ANTIFY GRYWAŁ, BEKA Z NIEGO.

Skarpejs
8 lat temu

Hukos wieczny props za zdrową polską dumę bez nacjonalistycznych dyrdymałów i pokazanie że masz jaja gdy wdałeś się w dyskusję z amerykańską policją.

eloooooo
8 lat temu

HUKOS NAJWIĘKSZY POZER Z POLSKICH RAPERÓW, PSEUDO ULICZNIK KTÓREGO NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ, WRACAJ ROBIĆ PODKŁADY WERBIE

ganeawse
8 lat temu

hukos kiedy kawalek z mhm?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=D9VKAgxlz0c[/youtube]

Yuk
8 lat temu

[quote name=”AHHAAAA”]TEDE ROZPIERDALA TEN ROK Z KAZDYM DNIEM A GDZIE JEST RYSIU PEJA PENERIARA ??[/quote]
kto to tede?

Tuskie
8 lat temu

[quote name=”ganeawse”]hukos kiedy kawalek z mhm?
https://www.youtube.com/watch?v=D9VKAgxlz0c%5B/quote%5D
GUWNO!!!!jeden

dafgagsggs
8 lat temu

[quote name=”SDZSDZ”]to poczatek licytacji i oni dali tylko plyte na pomoc, a ty nie masz zadnego orgynalu w domu wiec stfu[/quote]

Pierdolisz, jakbyś kurwa z sierocińca pochodził.

czerwień
8 lat temu

[quote name=”dafgagsggs”]Pierdolisz, jakbyś kurwa z sierocińca pochodził.[/quote]
niestety tez posiadam oryginal z chinskiej hurtowni warzyw oto dowod z moja kolekcja https://www.youtube.com/watch?v=DcPfKcXQkS0

wini prosto
8 lat temu

[quote name=”SDZSDZ”]to poczatek licytacji i oni dali tylko plyte na pomoc, a ty nie masz zadnego orgynalu w domu wiec stfu[/quote]
beka cwelu,słabo rycha śledzisz,na wideo jakimś pierdolił że jedzie do domu dziecka ciuchy rozdać a na jego fan page co po chwile jakieś linki do aukcji charytatywnych,żal mu chuja ściska wpłacić jakiemuś dzieciakowi kilka stówek na zapomogę nie chwaląc się tym?beka z penera

GlamRapAChujCiWdupe
8 lat temu

[quote name=”AJRON”]GLAMRAP, KIEDY BĘDZIE WYWIAD Z ARJONEM DO KTÓREGO PYTANIA MOZNA BYŁO ZADAWAĆ Z 2 MIESIĄCE TEMU ? PILNE[/quote]
NO WALSNIE KURWA!!Z DONATANEM TEZ W CHUJA WALICIE KURWY!

Del Toro
8 lat temu

hukos no skill
tede od 2004 no skill , chociaz na powrocifszy dawał rade
rysiu no skill moze nie , ale zgred , pewnie bedzie nawijal o pamperasach niedlugo

WTF
8 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”][img]https://iv.pl/images/48732874607268361862.png[/img][/quote]

SZWAGIER, Chyba Ci Ry23 kiedyś wpierdol spuścił bo jeśli chodzi o rap to niemożliwe żebyś go porównywał z tymi łakami z Ciepłej strefy

Kryminalny Raper
8 lat temu

[quote name=”WTF”]SZWAGIER, Chyba Ci Ry23 kiedyś wpierdol spuścił bo jeśli chodzi o rap to niemożliwe żebyś go porównywał z tymi łakami z Ciepłej strefy[/quote]
KURWA SZWAGIER, SZANUJE CIĘ JAK SWOJEGO SZWAGRA, ALE DO CHUJA, RAFI OSTATNI? DLACZEGO KURWA? ON PRZY RPK? JA PIERDOLE!

gangbang
8 lat temu

co to kurwa jest jakiś noname hokus z paszczą wieprza bardziej niż krul tede?

Skarpejs
8 lat temu

Hukos na zawsze props za poważny, mądry patriotyzm i niemałą odwagę wdając się w dyskusję z amerykańską policją.

Rozkraczona Syrena
8 lat temu

[img]https://images.tinypic.pl/i/00454/1awrlj18v9yu.jpg[/img]
ODSŁUCH PŁYT Z POLSKIM RAPEM ONLINE https://szczurowaplytoteka.blogspot.com/
ZASSYSAJ RAP W 100% ZA FREE https://szczurownia.blogspot.com/
SZCZUROWE RADIO https://myradiostream.com/szczurownia

Popularne