News
KACPER HTA O ZATRZYMANIU DAWIDZIORA: „LAWINA KŁAMSTW”
Raper staje w obronie swojego muzycznego kompana.
Powołując się na Gazetę Krakowską poinformowaliśmy wczoraj o zatrzymaniu Dawidziora, który od siedmiu miesięcy przebywa za kratami, w związku z oskarżeniami o kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.
Gazeta Krakowska opierając się na sądowych zeznaniach kompanów Dawidziora, opisała szczegółowo jak działała grupa. Pięć osób usłyszało 14 lutego w krakowskim sądzie wyroki. Wszyscy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze uzgodnionej z Prokuraturą Krajową w Krakowie. Śledztwo w sprawie rapera Dawida D. i Krzysztofa S. wciąż jest prowadzone – grozi im do 15 lat więzienia, jako osobom, które grupą mieli dowodzić.
Kacper HTA, który działa z Dawidziorem w grupie Hipotonia odniósł się do prasowych doniesień. Raper twierdzi, że opisane przez media sytuacje, to lawina kłamstw. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wspólna płyta obu raperów „Elizjum” jednak ujrzy światło dzienne, i t ow tym roku.
Poniżej pełna treść komentarza Kacpra (zachowana oryginalna pisownia):
„W zwiazku z tym, ze media krajowe jak i spolecznosciowe portale coraz obszerniej rozpisuja sie na temat mojego przyjaciela, brata i ziomka z ktorym wspoltworze zespol HTA od ponad 10ciu lat poczuwam sie do paru slow wyjasnien zwiazanych z tą sprawą. Milczalem na ten temat przez ostatnie 7 miesiecy, poniewaz naglasnianie tego typu sytuacji w momencie kiedy ktos jest personą medialną napewno nie pomaga, a wrecz zaburza spokoj rodziny i bliskich.
Media nie majac wyroku skazujacego na Dawida postanowily ukarac go lawiną klamstw. Niestety w dzisiejszym swiecie nie jest to nic nowego, gazety uwielbiaja szukac sensacji – tak tez stalo sie i w tym wypadku.
Oficjalnie zatem w telegraficznym skrocie poznaliscie przyczyne wielu pytan, ktore przemilczalem od pazdziernika zwiazanych z tym czemu nie wyszlo HTA i kiedy wyjdzie nowe HTA „bo mialo byc w pazdzierniku” .
Dawid na szczescie w nieszczesciu zdazyl nagrac okolo 11 zwrotek na ten album i postanowilismy wspolnie, ze wydamy te plyte mimo niesprzyjajacych okolicznosci – chcemy, zeby album mimo tej feralnej sytuacji ukazal sie w 2017 roku, a ja na miare mozliwosci zrobie wszystko co w mojej mocy, zeby mozliwie mocno wesprzec Dawidziora w tym trudnym dla niego czasie. Mam nadzieje, ze jego prawdziwi fani rowniez to zrobia i nie dadza sie zbalamucic medialnemu szlamowi, mam nadzieje ze zobaczymy Go wsrod nas szybciej niz mu wroza,
a media choc troche opamietaja sie i przestana z muzyka robic gangstera szkalujac Jego dobre imie wymyslonymi historiami godnymi paraserialu.
W najblizszym czasie mozecie sie spodziewac info odnosnie dalszych poczynan z plyta, dziekuje za wsparcie i zainteresowanie nielicznym kolegom z branzy jak i poza w imieniu mojego brata,
PS. mam nadzieje, ze Gazeta Krakowska ktora szarga opinie Dawida zobowiaze sie conajmniej do przeprosin.”
W komentarzach pod wpisem Kacpra większość osób wspiera zamkniętego rapera. Oto najpopularniejsze z nich (pisownia oryginalna):
Mateusz: „Dokładnie to samo co z Materla…Kurwy jebane w tych mediach zjebanych nic nie robią tylko szukają sensacji. Jaki to jest zjebany kraj. Nie zainteresują się głodnym dzieckiem albo bitym dzieckiem w patologicznej rodzinie tylko interesują się tym jak oczernic inną osobe i opisać ją jak najgorzej można a barany które w to wierzą rozsyłają to po Internecie i właśnie tak powstają plotki…wlasnie przez Was pajace!!!! Pozdro dla Dawida i z fartem!!!!!5!”
Emil: „Wcześniej Michał Materla teraz Dawidzior, kogo jeszcze wsadzą , co za kraj .. PDW”.
Sebastian: „japierdole buczer też siedzi, dawidzor, chada, kurwa kogo jeszcze zamkną pojebane psy”
Daniel: „Dawidzior jesteśmy z Tobą!”
Kacper: „Szkoda że nie pisali o nim w tej gazecie jak wypuścił razem z tobą genialną płytę..”
Jedyny znaleziony komentarz, który jest w opozycji do pozostałych:
Szymon: ” >prawdziwość polskich raperów>rzeczywistość jak można opierdalać domy bogatym ludziom (chuj wie ile w tym prawdy, ale za coś go zwinęli ta) i dogrywać się na kawałek pt. 'Najwyższa Wartość’, gdzie sam refren leci -> 'Najwyższa wartość to nie jest banknot’ no kurwa mać i to tylko jeden przykład, mógłbym ich podać parę, ale po co skoro i tak mój komentarz zostanie skasowany na 99,9% jak większość niewygodnych..”
{jcomments off}
Dawidzior to raper wywodzący się z Nowego Sącza. Założyciel ekipy HipoToniA oraz współżałożyciel Ciemnej Strefy. Na koncie ma takie płyty jak „NS Unikat” oraz „Wspólnie i w porozumieniu”. W 2014 roku, przy wsparciu dystrybucyjnym Step Dystrybucja ukazało się jego solo pt. „Nowe Życie”. Współpracował m.in. z Maciejem Maleńczukiem.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Rumunia: Wiz Khalifa skazany na więzienie
Raper raczej nie pojawi się szybko na festiwalu w Costinești.
Rumuński sąd skazał Wiz Khalifę na dziewięć miesięcy więzienia za zapalenie marihuany na scenie. Wyrok zapadł zaocznie po tym, jak raper przyznał się do zapalenia jointa podczas festiwalu Beach, Please! w Costinești w lipcu 2024 roku.
Chodzi o występ z 13 lipca 2024 roku, po którym policja zatrzymała artystę na krótkie przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut posiadania „narkotyków wysokiego ryzyka” na własny użytek. Według śledczych Wiz Khalifa miał przy sobie ponad 18 gramów marihuany i dodatkową ilość spalił na oczach publiczności. Początkowo skończyło się na grzywnie w wysokości 3 600 lejów (ok. 3 tys. z), jednak sąd apelacyjny w Konstancy uchylił tę decyzję i orzekł karę bezwzględnego więzienia.
W uzasadnieniu sędziowie stwierdzili, że zachowanie rapera było „ostentacyjne” i niosło „przekaz normalizacji nielegalnych zachowań”, a tym samym „zachęcało do używania narkotyków przez młodzież”. Podkreślili, że był to „wykonawca muzyczny, występujący na festiwalu znanym wśród młodych ludzi”, który „posiadał i konsumował, na oczach licznej publiczności złożonej głównie z bardzo młodych osób, własnoręcznie skręconego papierosa”.
Wyrok zapadł zaocznie, a nie ma informacji, by raper przebywał obecnie w Rumunii. W dniu ogłoszenia decyzji sądu występował w Kalifornii razem z Gunną. Sam raper odniósł się do sprawy dzień po incydencie, pisząc na X:
– Nie chciałem nikogo obrazić. Władze były bardzo w porządku i mnie puściły. Wrócę wkrótce. Ale następnym razem bez wielkiego jointa.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Rick Ross w nowej książce opisał atak padaczki w samolocie wywołany grzybami
Raper przekonuje, że był krok od śmierci.
Rick Ross po raz kolejny bez upiększeń opisuje momenty, w których był o krok od śmierci. W nowej książce ujawnia, że w 2022 roku dostał ataku epileptycznego na pokładzie samolotu po zażyciu grzybów halucynogennych, co skończyło się awaryjnym lądowaniem. To kolejny epizod w długiej historii problemów zdrowotnych rapera związanych z używkami.
W nadchodzących wspomnieniach „Renaissance of a Boss: Notes From a Creative Reawakening” Rick Ross wraca do lotu z 2022 roku, podczas którego doznał ataku. Jak opisuje, był w trakcie psychodelicznego tripu po zażyciu grzybów i w fatalnej formie fizycznej oraz psychicznej. Sam podkreśla, że oglądany w samolocie film „Emancipation” z Willem Smithem nie miał żadnego związku z atakiem, choć okoliczności lotu tylko pogłębiały chaos, w jakim się znajdował. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczne było awaryjne lądowanie i natychmiastowa pomoc medyczna.
Ten epizod nie jest wyjątkiem. Ross od lat otwarcie mówi o atakach epileptycznych, a w książce „Hurricanes: A Memoir” opisał dramatyczne wydarzenia z 2018 roku. Wtedy znaleziono go nieprzytomnego w domu w Miami, z pianą na ustach i problemami z oddychaniem. Raper przyznał, że wcześniej lekarze łączyli jego ataki z nadużywaniem kodeiny, a z czasem doszły do tego alkohol i inne substancje.
W „Hurricanes” Ross bez wstydu opisał też momenty kompletnego upadku. Po jednym z ataków obudził się zdezorientowany i początkowo odmawiał wezwania karetki, mimo że znajomi nalegali. Zgodził się na pomoc dopiero wtedy, gdy pod prysznicem zaczął odkrztuszać krew. Wspomina również, że jeden z ataków był tak silny, iż stracił kontrolę nad ciałem w łóżku, a kobieta, z którą wtedy był, zaalarmowała domowników po tym, jak zauważyła pianę na jego ustach i fakt, że się nie kontrolował. Ross nie ukrywa, że te szczegóły pokazują, jak blisko było tragedii.
Historie z „Hurricanes” i „Renaissance of a Boss” składają się na spójny obraz rapera, który zapłacił wysoką cenę za lata baletów. Zbliżając się do pięćdziesiątki, Ross traktuje te doświadczenia jako brutalne sygnały ostrzegawcze, które zmusiły go do konfrontacji z ego, uzależnieniami i własną śmiertelnością.
Nowa książka została zaplanowana na maj 2026 roku.

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Blueface: ex partnerka usuwa z twarzy jego tatuaż, a nowa dziara sobie jego ksywkę
Raper w ten sposób wbił szpilę poprzedniej dziewczynie.
Blueface znów prowokuje, tym razem tatuażem swojej nowej partnerki. Podczas gdy była partnerka usuwa laserem jego wizerunek z twarzy, obecna dziewczyna rapera wytatuowała sobie jego imię na szyi.
Chrisean Rock pokazała w sieci, jak zaczyna usuwać tatuaż z podobizną Blueface’a, który miała na twarzy. Byli partnerzy, mający wspólnego dwuletniego syna, rozstali się w 2023 roku po trzech latach burzliwej relacji.
– Na to sobie zasłużyłam – mówiła przez łzy.
Chrisean Rock is seen crying in pain at her first tattoo removal appointment while removing her Blueface face tattoo 😭👀 pic.twitter.com/CsT3bqYAjt
— Akademiks TV (@AkademiksTV) December 17, 2025
Niemal równocześnie Blueface postanowił odpowiedzieć w swoim stylu. Wrzucił na Instagram nagranie z obecną dziewczyną, influencerką Nevaeh Akirą, która ma wytatuowane jego imię na szyi. Na wideo słychać, jak kobieta mówi:
– Nie zaczynaj ze mną. Raper odpowiada: – Co? Jak się czujesz? Co to jest na twojej szyi?, po czym dodaje: – Uwielbiam to. Jest ogień. Dziś w nocy będę cię dusił jak poj**any.
Blueface's new girlfriend, Nevaeh Akira, recently got his name tattooed under her chin 😳 pic.twitter.com/KNMYm4TgOb
— HotNewHipHop (@HotNewHipHop) December 17, 2025
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
A$AP Rocky od lat karmi fanów zapowiedziami, ale tym razem sprawa wygląda poważniej. Album „Don’t Be Dumb” ma tytuł, okładkę, single i deklarowaną datę premiery – 16 stycznia 2026. Oto skrót tego, co faktycznie wiadomo, bez zgadywania i lania wody.
Płyta, która zmieniła nazwę i utknęła na lata
W 2021 roku Rocky mówił w GQ, że płyta roboczo nazywa się „All Smiles”. Rok później w rozmowie z DAZED uciął temat i potwierdził, że ten tytuł wypada. Wtedy twierdził też: – Kończę nowy album. Kręciłem do niego mnóstwo klipów. Nie chcę brzmieć jak sprzedawca, ale wycisnąłem z niego wszystko, co się da.
Od tamtej rozmowy minęły lata.
Rocky ogłasza: albumu gotowy
W marcu 2025 roku Rocky powiedział wprost w rozmowie z GQ, że „Don’t Be Dumb” jest skończone i znajduje się na etapie miksu i masteringu. – Ludzie mają dość słuchania aktualizacji o albumie. Chcą po prostu usłyszeć ten materiał. Obiecuję, że mam nową muzykę i rzucam sobie kolejne wyzwania – stwierdził.
Okładka, która narobiła szumu
Okładkę albumu zaprojektował Tim Burton, a jego nazwisko widnieje obok pseudonimu rapera. To nie jest tylko wizualny dodatek. Rocky potwierdził w rozmowie z Vanity Fair, że Danny Elfman współtworzył muzykę: – Danny Elfman zrobił ze mną album, podłożył muzykę pod kilka numerów. Mieliśmy włączony telewizor bez dźwięku i robiliśmy muzykę do starych filmów – ‘Pee-wee’s Playhouse’, ‘The Simpsons’ i innych”.
O Burtonie dodał: – Inspiruje mnie od dzieciaka. To pieprzony geniusz.

Data premiery i gierki rapera
Dzień po publikacji okładki Rocky ogłosił na Instagramie, że płyta ukaże się 16 stycznia, czyli w National Nothing Day. Wcześniej na Camp Flog Gnaw wystąpił w bluzie z datą „01/16/2026”, jednocześnie sprzedając merch z hasłem „Album Never Dropping”. To jego klasyczna zagrywka.
Cztery konkretne numery
Do tej pory wyszły cztery oficjalne single: „HIGHJACK” i „Tailor Swif” (sierpień 2024), „Ruby Rosary” (wrzesień 2024) oraz „pray4dagang” (lipiec 2025). To jedyny pewny fragment tracklisty.
Goście – nazwiska
W „Ruby Rosary” pojawił się J. Cole, a numer wyprodukował The Alchemist. Rocky potwierdził też w Billboardzie, że przy albumie pracowali Mike Dean, Pharrell i Madlib. „HIGHJACK” i „Tailor Swif” to produkcje HitKidda. Metro Boomin był zapowiadany wcześniej, ale jego udział w finalnej wersji płyty nie jest potwierdzony.
Numer ze Slick Rickiem?
W 2024 roku w rozmowie z Zane’em Lowem Rocky ujawnił, że ma utwór „Hood Happy” z udziałem Fatmana Scoopa, Flavor Flava, Slick Ricka, Morrisseya i Busty Rhymesa. Czy trafi na „Don’t Be Dumb” – tego jeszcze nie potwierdził.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Natsu twierdzi, że Avi chciał ją poderwać. Fani piszą do rapera
„Ty też wypisujesz do kobiet?”.
Jedna z najpopularniejszych influencerek w kraju wymieniła trzy osoby, które próbowały ją poderwać. Wśród nich znalazł się Avi.
Podczas nowego programu „Trudne pytania” Natsu została poproszona o wymienienie trzech osób, które do niej pisały prywatne wiadomości w celu podrywu. – Piotr Żyła, to jest skoczek narciarski – powiedziała, nie mogąc powstrzymać śmiechu. Drugi w kolejności był Sebastian Fabijański. – On do wszystkich pisze – podsumowała aktora aspirującego do roli rapera Natsu.
Na końcu influencerka wymieniła Aviego, ale stwierdziła, że „jest dla niej za stary”.
Film z Natsu obiegł sieć i dotarł już m.in. do fanów Sycylijczyka, którzy zaczęli wypytywać go w komentarzach o tę sytuację:
- Avi, jezu serio ty też wypisujesz do kobiet? Do Natsu… wszyscy tacy sami.
- Mordko, co tam słychać u Natsu? Odpisała czy film z pilotem Ci wysłała?
Avi stroniący od tego typu tematów, nie odniósł się na razie do tej internetowej dramy.
Natsu powiedziała, że Avi próbował ją poderwać. pic.twitter.com/SaCQjwhcrX
— Wujek Raper (@WujekRaper) December 18, 2025
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
-
News2 dni temuPeja do przewodniczącego Lewicy: „Czerwony nygusie”
-
News3 dni temuMisiek z Nadarzyna zatrzymany przez CBŚP. Co z karierą Karramby?
-
News2 dni temuNas ujawnił, dlaczego Eminem odmówił mu zwrotki
-
News1 dzień temuWaldemar Kasta dołączył do rosyjskiej federacji
-
News1 dzień temuFu był w rozsypce po śmierci Pona. Wiemy, skąd przyszło wsparcie
-
News4 dni temu50 Cent chce wciągnąć Eminema do nowego „Street Fightera”
-
News16 godzin temuWaldemar Kasta zrezygnował z gali w Moskwie. „Przerwałem udział w wydarzeniu na żywo”
-
News2 dni temuSprzedał katalog za miliard dolarów, nie sprzedając go. The Weeknd ustawił nowy standard dla artystów