Sprawdź nas też tutaj

News

Kasta o Peji: „Rysiek nie uważał na słowa”

Wrocławski raper opowiedział o burzliwych relacjach z Peją.

Opublikowany

 

KRUK’s Different

W poniedziałkowym programie Hejt Park, którego gospodarzem był Krzysztof Stanowski gościem był Waldemar Kasta. Podczas 2,5 godzinnej rozmowy, raper wypowiedział się szeroko odnośnie rapu, gali Popkillerów, której jest prowadzącym, po Liroya, oraz wspomniał również bardzo interesujące fakty oraz historię obecnych relacji z Peją.

Warto wspomnieć, że formalna zgoda między zwaśnionymi stronami jest już od kilkunastu lat. Peja i Kasta zagrali swego czasu koncert podczas ‘’Drugiej Strony Ulicy’’, a także spotkali się podczas promocji garniturów KRUK’s Different.

Kasta o Peji: „Chciałem go zagryźć”

Krzysztof Stanowski: O co chodziło w twoim konflikcie z Peją?

– Jednak chcesz mięsa. To będzie sushi – hehehe. Nie ukrywam, że nie lubiliśmy się z Rysiem. Nie wiem czy jest to czas przeszły, wiem, że jesteśmy dorośli i wychowujemy dzieci, które zachowują się jak należy – odparł Kasta.

Stanowski: On bardzo dojrzał.

– Tak i zmienił się wielce. Zrobiliśmy wspólny wywiad w garniturach. Mieliśmy ukryty cel, żeby to zrobić po męsku, że trup się nie słał i żeby nie wypadały. Nie podobało mi się jak Rysiek był zawsze wyszczekany. Jak sobie ktoś przypomni antyLiroya: „Liroyek, Liroyek, kupa gówna, mały gnojek” – Nagły Atak Spawacza, to będzie wiedział, że nie gadam bzdur. Teraz to jest elementarna cześć tej kultury, nie sposób zabronić beefów. Ja prywatnie uważałem co innego. Nie chciałem nigdy nikogo pogrążać w swoich tekstach. Rysiek nie uważał na słowa. Wyprowadził mnie z równowagi. Mam krótki lont i się zdenerwowałem trochę. Chciałem go zagryźć – dodał.

W 2002 roku Kasta przerwał koncert Peji

Kasta i Peja nagrają wspólny kawałek?

Później do programu dodzwonił jeden z widzów. – Pytanie mam do Waldka, co sądzi o Peji i czy ma jakąś ciekawą historię o nim? – zapytał.

– Tak, najciekawszą historię mam o Peji, jak zażegnać i zakopać topór wojenny nie będąc Indianinem we współczesnej Polsce. Klasyczny przykład tego jak można wydorośleć. Zrobić to po męsku. Potem podawać sobie ręce. I teraz nie miałbym żadnych oporów, żeby jeszcze zaskoczyć Was wszystkich, jeżeli miałbym teraz nagrać z Ryśkiem Peją kawałek, który jest na przykład zakopaniem muzycznym tego topora i jeszcze wyraźnie o tym mówi, że my dajemy przykład, że jest to możliwe i można to uczynić to ja deklaruję, że bym to zrobił – komentuje raper.

Stanowski o Peji: „Przykład człowieka, który zmądrzał”

Po czym Krzysztof Stanowski wtrącił: – To jest w ogóle rzadki przykład człowieka, który zmądrzał. Zazwyczaj jeśli człowiek jest głupi to zostaje głupi. To był taki człowiek, o którym się myślało, że źle skończy.

– Widać tę przemianę, widać tę troskę o rodzinę. Ja z nim gadałem, mieliśmy prywatną rozmowę. Mogliśmy sobie powiedzieć o wielu rzeczach i wielu niesnaskach, które nas dzieliły. To w jaki sposób z tego wybrnęliśmy, to była dorosłość przez duże D. Jeżeli ktoś ma jaja, żeby to uczynić to tylko my. Byliśmy prawdziwymi wrogami. To jest prawdziwa historia. Nie ma nic złego, żeby to podsumować. Otóż można się pogodzić, można się nie pozabijać, można nie żyć żółcią przez całe życie. Można spróbować się dogadać. Nie promuję, że jestem dobry czy jakaś dyplomację. Po prostu nauczmy się żyć, że nie jesteśmy pępkami świata, że ludzie potrzebują naszej pomocy i czują się słabsi psychicznie od Ciebie. Ludzie mają się gorzej i to nie jest żadna teoria spiskowa. Jeśli miałbym coś przekazać o Peji to wydaje mi się, że on stał się dla mnie i wciąż się staje człowiekiem, który pracował nad swoimi zmorami. Nie miał ich mało. Nigdy nie kłamał. Tak, jest z najgorszej dzielnicy miasta, tak nie miał łatwego życia, tak miałem kiedyś bliżej do swojego wroga niż do swoich przyjaciół dzisiaj. Tę pracę, którą on pokonał, żeby stać się tym kim się stał to ja potrafię szanować – zakończył Waldek.

Polecamy też zapoznać się z artykułem: Kasta przerywa koncert Peji (2002 rok)


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Natan Marcoń ujawnił, z którym raperem miał walczyć

„Fame go przejął dzień przed podpisaniem kontraktu”.

Opublikowany

 

Przez

natan marcoń

W czerwcu odbędzie się piąta odsłona gali Clout MMA. Natan Marcoń ujawnił na wtorkowym panelu, że miał walczyć na tej gali ze znanym raperem.

Na walkę z Natanem Marconiem miał się zgodzić Kaczor BRS. Kontrowersyjny influencer ujawnił to podczas sprzeczki z Sequento podczas wczorajszego panelu. – Na początku miałem walczyć z Lizakiem (…) Później miał być Kaczor, ale Fame przejął go dzień przed podpisaniem kontraktu – powiedział.

Kaczor BRS faktycznie został wypożyczony z Prime’u na jedną walkę do Fame’u. Ze słów Marconia wynika, że federacja Boxdela i Goli ubiegła Clout MMA, który też chciał zakontraktować rapera.

Przypomnijmy, że Kaczor BRS ostatecznie nie zawalczył na Fame 21 ponieważ lekarze nie dopuścili go do pojedynku ze względu na słabe parametry zdrowotne. Więcej o tym pisaliśmy tu: To dlatego Kaczor BRS nie został dopuszczony do walki


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Utwór Kendricka Lamara najlepszym rapowym kawałkiem ery streamingu

Kawałek odsłuchano 686 mln razy.

Opublikowany

 

Przez

Spotify zaprezentowało listę 100 piosenek, które zdominowały erę streamingu. Zestawienie otwiera „Alright” Kendricka Lamara z 2015 r.

Od chwili premiery kawałek odtworzono na platformie ponad 686 mln razy. Wyprodukowanemu przez Pharrella i Sounwave’a utworowi towarzyszy klip, który obejrzano na YouTubie 173 mln razy. „Alright” to singiel, który Billboard określił mianem „piosenki definiującej poprzednią dekadę”.

Chuck D z Public Enemy określił przed laty rap mianem „CNN z getta”. Artyści posługiwali się tym gatunkiem, by dokumentować swoje trudności i sprzeciwiać się opresyjnym systemom. W połowie minionej dekady hip-hop stał się jednak przede wszystkim formą eskapizmu. Nieosądzone zabójstwa Erica Garnera, Michaela Browna i Tamira Rice’a przez w policję w ciągu zaledwie kilku miesięcy 2014 r., zagroziły czarnoskórej społeczności. Skutki tych traumatycznych wydarzeń zostały jednak niemal całkowicie przemilczane przez raperów.

„To Pimp A Butterfly” Kendricka Lamara było jednym z niewielu albumów, na którym pojawiły się wówczas odniesienia do napięć społecznych. Czwartym singlem promującym krążek było właśnie „Alright”, które było czytelnym komentarzem społecznym do tamtych wydarzeń. Kendrick nawiązywał w tekście do brutalności policji i pogwałcenia praw obywatelskich. Piosenka stała się nieoficjalnym hymnem protestujących na ulicach amerykańskich miast. W 2020 r. po śmierci George’a Floyda obserwowaliśmy wysyp protest songów, ale K-dot interweniował już pół dekady wcześniej.

Wydane w marcu 2015 r. „To Pimp A Butterfly” odegrało niebagatelną rolę w dodaniu otuchy czarnoskórej społeczności. Album przyniósł Kendrickowi trzy statuetki Grammy – za najlepszą rapową płytę roku, a także najlepszą rapową piosenkę roku i najlepsze wykonanie. W obu przypadkach doceniono go naturalnie za „Alright”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pawbeats pojawił się na streamie u Timbalanda

Timbaland ocenił twórczości bydgoskiego producenta.

Opublikowany

 

Przez

pawbeats timbaland

Pawbeats dołączył do Timbalanda na jego streamie na TikToku. Polski producent miał okazję zaprezentować mu swoje kawałki.

W poniedziałek Timbaland odpalił streama na TikToku, podczas którego łączył się z widzami. Szczęście dopisało również Pawbeatsowi, który mógł zaprezentować przed światową gwiazdą swoje nagrania. Puścił on m.in. kawałek „Każdej nocy” z gościnnym udziałem Roxie Węgiel. Timbaland wsłuchał się w numer i wyraził swoje uznanie dla bydgoskiego producenta.

– Trafiłem na live u Timbalanda – uniwersum Pawbeatsa coraz szersze, ziomalowi ze Stanów się spodobało, w co cała Bydgoszcz zapewne nie będzie mogła uwierzyć – skomentował Pawbeats.

Poniżej możecie zobaczyć reakcję Timbalanda, a my przypominamy, że w ciągu kilku dni na łamach GlamRap.pl ukaże się nasza rozmowa z Pawbeatsem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Paluch powiedział, co myśli o Fagacie

„Fagata jest nielubiana także przez inne rzeczy niż konkretne kawałki”.

Opublikowany

 

fagata paluch

Fagata to jedna z najbardziej znienawidzonych influencerek w kraju. Chociaż ostatnio zdobyła kilka propsów za odcięcie się od dzieci. Co o niej sądzi Paluch?

Paluch o Fagacie

Kuba Wojewódzki goszczący Palucha w swoim podcaście zapytał go o Fagatę. – Co sądzisz o takich fenomenach? Szybkich, bezkompromisowych i totalnie znienawidzonych w Internecie dziewczynach, które też aspirują do sceny?

– Słucham dużo amerykańskiego rapu, nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem. Wiem, że Fagata jest nielubiana także przez inne rzeczy niż konkretne kawałki. To jest drugie dno tego hejtu — odpowiedział Paluch.

Poznański raper nie ukrywa, że pojawienie się Fagaty na rapowej scenie to duża kontrowersja, ale dodał też: – Fagata nie jest jedyną raperką, która dostaje baty za to, w jaki sposób i o czym rapuje. Jeśli facet rapuje o tym, że r*cha dużo d*p, to jest OK, ale jak laska rapuje o tym, co robi w łóżku, to jest takie „nie, nie możesz” i to zawsze tak będzie. Było i jest – tłumaczy.

Wideo z wypowiedzią Palucha możecie zobaczyć poniżej.

Fagata nie chce być idolką dzieci.

W historii polskiego rapu nie było drugiej tak kontrowersyjnej kobiecej postaci jak Fagata. Patoinfluencerka wywołuje skrajne emocje i dorobiła się podobnej rzeszy fanów oraz oponentów. Tematem budzącym najwięcej dyskusji jest jej wpływ na dzieci, ale wygląda na to, że Fagata sama postanowiła się odciąć od zbyt młodego fanbase’u. 


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Córka Eminema wyszła za mąż. Na weselu bawili się 50 Cent i Dr. Dre

Raper zapozował z młodą parą.

Opublikowany

 

Przez

eminem córka

28-letnia Hailie Jade Mathers, czyli jedyna biologiczna córka Eminema wyszła za mąż. Ceremonia odbyła się w minioną sobotę i uczestniczyli w niej m.in. 50 Cent i Dr. Dre.

Fani Eminema na pewno bardzo dobrze znają Hailie z jego utworów. Raper poświęcił swojej jedynej biologicznej córce wiele miejsca w swojej twórczości. – Ona była moim głównym źródłem energii i motywacji, zwłaszcza gdy się urodziła. Nie miałem jeszcze kariery, nie miałem pieniędzy, nie miałem gdzie mieszkać – tak o swojej córce Slim mówił w 2002 roku.

28-latka w minioną sobotę w Battle Creek w stanie Michigan wyszła za mąż za Evana McClintocka. Raczej stroniący od kamer Eminem nie tylko zatańczył ze swoją córką, ale również zapozował z nowożeńcami dla mediów. Na ceremonii pojawili się m.in. 50 Cent i Dr. Dre.

Poza Haile Eminem ma jeszcze dwójkę dzieci. W 2000 roku adoptował Alainę Marie Scott. Najmłodszą córką rapera jest identyfikująca się jako osoba niebinarna Stevie Laine Scott, która także jest adoptowana.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

„Mata był przehajpowany” – uważa Paluch

Raper twierdzi jednak, że mimo spadku Młody Matczak wciąż jest wysoko.

Opublikowany

 

paluch mata

Paluch wypowiedział się na temat Maty. Uważa on, że autor „100 dni do matury” to przehajpowany raper, ale był tak wysoko, że po spadku… wciąż jest wysoko.

Paluch pojawił się w podcaście Wojewódzkiego i Kędzierskiego, którzy na rozmowę zapraszali go od wielu lat. Podczas wywiadu Wojewódzki przytoczył opinię brytyjskich dziennikarzy, którzy twierdzą, że aby być dobrym raperem lub piłkarzem, trzeba mieć w sobie coś z chuligana. Według gospodarza programu takiej cechy pozbawieni są Mata i Robert Lewandowski.

– Mata chyba ma, trochę się porozpychał, natomiast Lewy… nie wiem – odpowiedział Paluch.

Wojewódzki dodał zaraz, że zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć sukces niż go utrzymać. Paluch odniósł się do tego w kontekście Młodego Matczaka. – Na pewno był przehajpowany. Jego twórczość zasługiwała na hajp, ale był przehajpowany. Chodzi o to, że był tak wysoko, że nawet teraz jak spadł, wciąż jest wysoko – uważa poznański raper.

Poniżej wideo z wypowiedzią Palucha:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: