Sprawdź nas też tutaj

News

Kasta o Peji: „Rysiek nie uważał na słowa”

Wrocławski raper opowiedział o burzliwych relacjach z Peją.

Opublikowany

 

KRUK’s Different

W poniedziałkowym programie Hejt Park, którego gospodarzem był Krzysztof Stanowski gościem był Waldemar Kasta. Podczas 2,5 godzinnej rozmowy, raper wypowiedział się szeroko odnośnie rapu, gali Popkillerów, której jest prowadzącym, po Liroya, oraz wspomniał również bardzo interesujące fakty oraz historię obecnych relacji z Peją.


Warto wspomnieć, że formalna zgoda między zwaśnionymi stronami jest już od kilkunastu lat. Peja i Kasta zagrali swego czasu koncert podczas ‘’Drugiej Strony Ulicy’’, a także spotkali się podczas promocji garniturów KRUK’s Different.

Kasta o Peji: „Chciałem go zagryźć”

Krzysztof Stanowski: O co chodziło w twoim konflikcie z Peją?– Jednak chcesz mięsa. To będzie sushi – hehehe. Nie ukrywam, że nie lubiliśmy się z Rysiem. Nie wiem czy jest to czas przeszły, wiem, że jesteśmy dorośli i wychowujemy dzieci, które zachowują się jak należy – odparł Kasta.

Stanowski: On bardzo dojrzał.

– Tak i zmienił się wielce. Zrobiliśmy wspólny wywiad w garniturach. Mieliśmy ukryty cel, żeby to zrobić po męsku, że trup się nie słał i żeby nie wypadały. Nie podobało mi się jak Rysiek był zawsze wyszczekany. Jak sobie ktoś przypomni antyLiroya: „Liroyek, Liroyek, kupa gówna, mały gnojek” – Nagły Atak Spawacza, to będzie wiedział, że nie gadam bzdur. Teraz to jest elementarna cześć tej kultury, nie sposób zabronić beefów. Ja prywatnie uważałem co innego. Nie chciałem nigdy nikogo pogrążać w swoich tekstach. Rysiek nie uważał na słowa. Wyprowadził mnie z równowagi. Mam krótki lont i się zdenerwowałem trochę. Chciałem go zagryźć – dodał.

W 2002 roku Kasta przerwał koncert Peji

Kasta i Peja nagrają wspólny kawałek?

Później do programu dodzwonił jeden z widzów. – Pytanie mam do Waldka, co sądzi o Peji i czy ma jakąś ciekawą historię o nim? – zapytał.

– Tak, najciekawszą historię mam o Peji, jak zażegnać i zakopać topór wojenny nie będąc Indianinem we współczesnej Polsce. Klasyczny przykład tego jak można wydorośleć. Zrobić to po męsku. Potem podawać sobie ręce. I teraz nie miałbym żadnych oporów, żeby jeszcze zaskoczyć Was wszystkich, jeżeli miałbym teraz nagrać z Ryśkiem Peją kawałek, który jest na przykład zakopaniem muzycznym tego topora i jeszcze wyraźnie o tym mówi, że my dajemy przykład, że jest to możliwe i można to uczynić to ja deklaruję, że bym to zrobił – komentuje raper.

Stanowski o Peji: „Przykład człowieka, który zmądrzał”

Po czym Krzysztof Stanowski wtrącił: – To jest w ogóle rzadki przykład człowieka, który zmądrzał. Zazwyczaj jeśli człowiek jest głupi to zostaje głupi. To był taki człowiek, o którym się myślało, że źle skończy.

– Widać tę przemianę, widać tę troskę o rodzinę. Ja z nim gadałem, mieliśmy prywatną rozmowę. Mogliśmy sobie powiedzieć o wielu rzeczach i wielu niesnaskach, które nas dzieliły. To w jaki sposób z tego wybrnęliśmy, to była dorosłość przez duże D. Jeżeli ktoś ma jaja, żeby to uczynić to tylko my. Byliśmy prawdziwymi wrogami. To jest prawdziwa historia. Nie ma nic złego, żeby to podsumować. Otóż można się pogodzić, można się nie pozabijać, można nie żyć żółcią przez całe życie. Można spróbować się dogadać. Nie promuję, że jestem dobry czy jakaś dyplomację. Po prostu nauczmy się żyć, że nie jesteśmy pępkami świata, że ludzie potrzebują naszej pomocy i czują się słabsi psychicznie od Ciebie. Ludzie mają się gorzej i to nie jest żadna teoria spiskowa. Jeśli miałbym coś przekazać o Peji to wydaje mi się, że on stał się dla mnie i wciąż się staje człowiekiem, który pracował nad swoimi zmorami. Nie miał ich mało. Nigdy nie kłamał. Tak, jest z najgorszej dzielnicy miasta, tak nie miał łatwego życia, tak miałem kiedyś bliżej do swojego wroga niż do swoich przyjaciół dzisiaj. Tę pracę, którą on pokonał, żeby stać się tym kim się stał to ja potrafię szanować – zakończył Waldek.

Polecamy też zapoznać się z artykułem: Kasta przerywa koncert Peji (2002 rok)

 
56 komentarzy
56 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Heheszki
9 miesięcy temu

Każdy kiedyś dorasta, wy upośledzone twory glamrapu też kiedyś dorośnięcie i jak sobie przypomnicie jakimi gowniakami byliście to wam będzie wstyd

Śmierć pisowi i klerowi. Obalić kościół katolicki
9 miesięcy temu
Reply to  Heheszki

Wolę glam rap niż ciągle porażki życiowe pretendujące do miana gangsterów, którzy jak przychodzi czas na wyrok to nagle odcinają się od tego co tworzyli. Takich gangsterów jest niestety wielu zaczynając od Bonusa Rpk a na boskim Romanie, który dostaje strzała pod jubilatem kończąc. Po chuj pierdolic kocopoly jak potem ogonek podkulony. Określenie gowniaki trochę jednak jest słabe. Każdy rodzi się jako tak zwany gowniak i potem rośnie. Określenie frajer pochodzi od hasydów. Frayer to każdy nie hasyd czyli osoba która zapierdala na ortodoksa

Gówno
9 miesięcy temu

Dorosłość przez duże D bo się nie pozabijali przez jakiś wysryw wypierdziany do bitu, no kurwa czapki z głów. Idźcie na uczelnię wykładać.

sKURwIER
9 miesięcy temu

TEGO KASTY TO NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ

COŚ TAM PIERDZIELI BEZ SENSU

Naczelnik Barszczyk
9 miesięcy temu
Reply to  sKURwIER

kasta? to ten co chuj mu w ryj klaska?

Prawda i gówno prawda
9 miesięcy temu

Mądre słowa. Rysiek nadal walczy ze swoimi zmorami ale od zawsze był prawdziwym MC z krwi i kości i był sobą tylko po 2012 Stary Rysiek się skończył i jest nowy

Barszczyk z Pitbulla
9 miesięcy temu

On nigdy nie był prawdziwy. Jedno myślał, drugie mówił, a trzecie robił. Agent TVN.

TEDE
9 miesięcy temu

ale ludzie co wy sie przyjebaliście tak do tego agenta wy dalej nie kumacie różnicy , jak dla mnie rychu powinien skończyć kariere na „evergreen” to była zajebista nuta na zejście ze sceny , do późniejszych numerów już nie wracam ale nie można gościowi odmówić tego co zrobił dla polskiego Hip hopu i że zmienił się na lepsze

WC AND THE MAD CIRCLE
9 miesięcy temu

Kasta czy jak ci tam, gdzie ty pasujesz do Peji z tym swoim 3 ligowym rapem. Powiedzmy sobie szczerze, zazdrosciles wszystkim dookoła, i wypluwałeś swój jad bo sam byłeś i jesteś wack MC. Napisałeś swoje wysrywy do Klanu, niby w formie listu a tak naprawdę to twój fumfel Tymon (arcy wack) pomógł ci opublikować to na 3ciej stronie, ze niby list od czytelnika. Uzalales się tam ze VOLT i jego składanka Smak Beat Records do niczego, rapujący tam goście (m.in Molesta, Trzycha, Volt,) to pozerzy i ty zrobiłbyś to lepiej. Minęło, od tamtego twojego wysranego żalu, 24 lata i właśnie widzimy jak to zrobiłeś lepiej. Zatem arcy wacku, (wystarczy puścić jedna zwrotkę i od razu słychać ze to beztalencie i robienie czegoś na sile) zamknij już raz na zawsze dupe, bo nic w rapie nie osiągnąłeś a wypowiadasz się jak LL Cool J (nie obrażając LL oczywiście) kreując się na legendę. Nadomiar tego dalej żyjesz Peja i jego życiem, tak jak żyłeś życiem innych bo przecież swojego nie masz.

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
9 miesięcy temu

Zajebiste było w tym wywiadzie jak Peja rozmawiał o tym wszystkim jako o czymś małym z dawnych lat bo tamte sprawy od teraźniejszości dzielił szczyt jego kariery i dwie dekady szalonego życia na szczycie a ten widać że się zawiesił na tamtych tematach mocno

Bph
9 miesięcy temu

No Waldek to akurat odwrotnie głupieje bez hamulców. To co on pierdoli, szczególnie te wielkie teorie o powstaniu świata i słowianach to jest level płaskiej Ziemi.

Amica Wronki
9 miesięcy temu

Najgorszą dzielnicą Poznania nie są Jeżyce tylko Wilda, a konkretnie jej część – Dębiec. Na Łazarzu cię pobiją, na Jeżycach cię okradną, a na Dębcu cię pobiją i okradną.
Każdy z Dębca to przestępca, a na Wildzie mieszka szatan.

O_o sweet
9 miesięcy temu
Reply to  Amica Wronki

Jeżyce to teraz przyjazna homoseksualitom modna dzielnica Poznania z modnymi butikami i uroczymi kawiarenkami gdzie przy sojowej kawusi można poznać miłych i sympatycznych ludzi. Są też fajne kluby taneczne gdzie można pobujać się w rytm poznańskiej muzyki filmowej afrotrap najbardziej ludzie się bujają do afrotrapow Palucha.

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
9 miesięcy temu
Reply to  O_o sweet

Lokalsów wysiedlili :-[ teraz nam sie wydaje ze to spoko ale tak właśnie miasta tracą swój klimat i tożsamość to samo w Warszawie nie renowuje się kamienic tylko wyburzanie dba się o detale takie jak ławki takie jakie zawsze były gdzie robiła je rodzinna manufaktura nie w polsce aby taniej jakieś chujstwo się z chin kupi :-[

Magik kamikadze
9 miesięcy temu
Reply to  Amica Wronki

Dębiec to nie Poznań

Hjk
9 miesięcy temu

2.5 godziny słuchania tego filozofa, który w co drugim zdaniu używa słowa ,,generalnie”? Ja spasuje

dadwdwda
9 miesięcy temu

KASTA PAMIETASZ ŁYSA KURWO JAK ROBIŁEŚ ŻEBRY W INTERNECIE ŻE NIE MASZ ZA CO ŻYĆ? TERAZ CI SIĘ MARZY ODNOWIENIE BEEFU . RYCHU PEJA W GARNITURZE WYGLĄDA JAK WUJEK FESTER Z RODZINY ADAMSÓW. OBAJ NIEDOROZWOJE

Real rap shit
9 miesięcy temu

Ależ oni są śmieszni uważają się za Bóg wie co,te garniaki żywcem zerzniete od czarnych ze zdjęć,uważają się za bożyszcze a tracą od nich frajerstwem i hipokryzja

Young Dolph
9 miesięcy temu

KASTA TY KURWA MĘDRKU SPOD HERBU BEBECHY, ZAROBIŁEŚ JUŻ NA WYNAJEM TEJ BUDY DO TWORZENIA WYSRYWÓW Z NAJPEPSZYMI OPERATORAMI W KRAJU?CO TAM JESZCZE BYŁO, AHA UMIERANIE Z GŁODU BO ŚWIAT JEST ZŁY I LUDZIE NIE CHCĄ WESPRZEĆ ARTYSTY DEBILA CO PRZEZ CAŁE ŻYCIE NIC NIE ODŁOŻYŁ.
JESTEŚ GRACZEM.
HUSTLING.

Aeek
9 miesięcy temu

Waldemar trochę tobie brakuje do Ryśka

Beka z typa
9 miesięcy temu

TO TEN BEZDOMNY?

Hary
9 miesięcy temu

Rychu ma flotę decks mu rucha paulinkę a ty jesteś życiowym przegrywem bez chaty i bez kasy

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
9 miesięcy temu
Reply to  Hary

Powinien intercyzę podpisać i gdzieś na wyspy wyjebac Majorka albo Funchal

ArcyNarcXyz waszych horyzontów kosmita
9 miesięcy temu

Wyłania mi się z tego artykułu obraz, człowieka pracującego nad sobą i szanującego ludzi którzy nie zasłużyli na brak szacunku, jako człowieka mądrego i wartego uwagi. W starciu z kulturą i sensem wypowiedzi recenzentów sekcji komentarzy, aż się marzy żeby mieć szansę kiedyś w ciszy, otwartymi dłońmi niczym ten co chce przekazać coś dobrego dla drugiego, walić ich po twarzy, aż się odechce kundlom gryźć po kostkach gospodarzy.

XvvvZ
8 miesięcy temu

KURWA Z TVN-u

fleja flet
9 miesięcy temu

peja dojrzał? Muahahahaha

Santo
9 miesięcy temu

Kto kurwa pisze te informacje jak same błędy w tekście są i literowki

Tamtej pory żołądź
9 miesięcy temu

Jebanie w bambus, ciulu.

Twój Stary
9 miesięcy temu

Jebać Peję

kenke wsadza w dupę rękę
9 miesięcy temu

Bo wychechłaniec mylnie całe życie uważa, że jest bossem, a to zwykła glista jest. Bity frajer i mameja. Agent TVN.

Baruch Spinoza
9 miesięcy temu

Wall-e – zawsze wielki szacunek. Chodząca esencja hip-hopu. Dobry człowiek.

Naczelnik Barszczyk
9 miesięcy temu
Reply to  Baruch Spinoza

Zawsze wielka beka z tego dukacza jadącego na częstochowskich.

Kulalas
9 miesięcy temu

Hahahaha, nie no bardzo dojrzał, zmądrzał i wydoroślał, tak bardzo, że jeszcze niedawno Tede musiał wywozić fanów z Poznania autobusem do Warszawy, żeby zagrać dla nich koncert, bo jeżyckiego księcia po 10 latach boli, że raz w życiu ktoś odważył się zwrócić mu uwagę i powiedzieć o nim prawdę.

Jarosław Kalkstein.
9 miesięcy temu
Reply to  Kulalas

To raczej było mocne upokorzenie dla knura

SENTINO PONAD POLSKĄ SCENĄ
9 miesięcy temu
Reply to  Kulalas

SERIO WIERZYSZ, ŻE PENER NAPADŁBY NA FANÓW WIEPRZA? PRZECIEŻ TO BZDURA WYMYŚLONA PRZEZ ŚWINIAKA, ŻEBY ROZEMOCJONOWAĆ SWOICH PRZYGŁUPICH SŁUCHACZY I SIAĆ FARMAZON.

Ciumata chewan
9 miesięcy temu

TAK

Jarosław Kalkstein.
9 miesięcy temu

WALDEMAR KASTA WPIERDALA CIASTA
Peja na propsie hu hu ha idę po wasze mienie polaczki srebrna 2.0 sama się nie wybuduje

Bulion
9 miesięcy temu

Kto to ten kasta?

YO...
9 miesięcy temu

08:55 29
Opublikowany 23 godziny temu 26 kwietnia 2022Przez Michał Moch

ZGORZKNIAŁY STARSZY PAN
9 miesięcy temu

Ja pamiętam tą akcje, jak gural podesłał pejuchowi demo kasta składu do ocenki i promocji, a peja miał z nich bekę że naśladują jakieś getto. Waldek sie wkurwił jak peja był we wro z koncertem i w 20 osób wjechali na scenę. Kasta by go zabił wtedy, poza Łyskaczem z Morwy to największy skurwysyn jakiego znam.

Gosc
4 miesięcy temu

Masz poczucie humoru…… Ha, ha, ha………

Poznański Książę
8 miesięcy temu

Szczerze mówiąc uważam, że muzyka Rycha się nie pogorszyła tylko ewoluowała i jest równie dobra jak dawniej, ale społeczeństwo się zmieniło i jest pojebane zamiast słuchać przekazu prosto z serca i własnych doświadczeń wolą słuchać cweli podających się za raperów. Jak widzę kiedy ludzie słuchają smolastego, young leosi, sobla czy pseudo gangstera Alberto to chce mi się rzygać. jest tylu pożądnych inteligentnych raperów, a ludzie wolą słuchać kawałków o niczym. Jak dla mnie ci ludzie nie powinni brać udziału w kulturze hiphopu

Jarosław Kalkstein.
9 miesięcy temu

Jak on próbuje się podłączyć pod pejosze down turbo słowiański zakłamany helupiarz hahah nioe moge z typa

Wiktor Wektor
9 miesięcy temu

Coś o rapie przynajmniej. Nie mogę z tych komentarzy na tej stronie, niezła beka. Siedlisko psycholi I przegrywów z kompleksami, jakieś zjeby co wyzywają Polki I kobiety…chujowo być prawikiem…rozumiemy Cię xD.
Inni, co wyzywają Sentino ciągle, a ich idole to bezzębne KURWY z budowy, beka. Mało Tu normalnych osób. Jebać wykop

wnuk tedego
9 miesięcy temu
Reply to  Wiktor Wektor

Makaron średnio gotuję się 10 minut. Międzyczasie czekam na mięso, czasem mieszajac, jak to zrobię – czekam, bo wszystko mam już przygotowane. Makaronu nie trzeba mieszać co 10 sekund. Mięsa tak samo (kwestia potrawy) Jeśli robisz obiad dla 5 bombelków i tłustej leniwej żony, to Ci się nie dziwię, że biegasz od gara do gara. Ja robię obiad dla 2 osób i niezależnie co robię, zawsze mam trochę extra minut na co innego. No ale to potrzeba trochę umiejętności, tak gotowania jak i rozporządzania czasem i zasobami. Z Twoich wiadomości natomiast jasno wynika, że brakuje Ci obydwu tych zdolności.

BeImondo Informator
9 miesięcy temu
Reply to  Wiktor Wektor

Twoja stara to kurwa

Lepszy od ciebie
9 miesięcy temu
Reply to  Wiktor Wektor

No bo Cweltinio to cwel.

Popularne