Sprawdź nas też tutaj

News

Kilka życiowych rad od Waldka Kasty

„Nie miałem ojca tylko ojczymów”.

Opublikowany

 

waldemar kasta w koszulce wielkie joł

Co jakiś czas Waldemar Kasta dzieli się ze słuchaczami życiowymi refleksjami. Tym razem dowiedzieliśmy się, że raper był wychowywany przez ojczymów, a jeden z nich powtarzał mu, że „kumpli nie ma”.

– Nie miałem ojca tylko ojczymów i nawet jeśli jeden z nich był ogólnie spoko chłopem, to wciąż nie robiąc z siebie ofiary, nominalnie nie miałem przykładu ani jak dbać o innych, ani jak być mężczyzną. No father figure – brak wzoru. Ten spoko ojczym chyba mimo wszystko się starał i zapamiętałem jedno, co jako przyszywany ojciec starał się wpoić mi wiele, wiele lat temu. Mawiał, że gówno z tego będę miał (chodziło o muzykowanie) i tu się pomylił. Dziś nie może klaskać, bo wciąż powtarzał „tu mi kaktus wyrośnie”.

Za to z „gangiem” już trafił w sedno. Mówił „nie ma kumpli”, a ja za wszelką cenę starałem się zbudować silne zależności z takimi jak ja, aby mu udowodnić, że się mylił. Nikogo z nich już dawno nie obchodzi mój los. Z takimi jak ja sojusze są krótkie, najwyraźniej. Gorycz tej lekcji dziś czuję bardziej niż kiedykolwiek. Miał rację. Byłem głupi sądząc, że ktoś coś dla mnie zaryzykuje. Patrząc przez pryzmat szczenięcych bójek, byłem pewny, że jesteśmy braćmi na śmierć i życie. Zostaliśmy braćmi na chwile. Jaka tu pointa już widać, dla kogo? Dla tych, co jak ja ojca nie mieli albo ktoś nawet najlepiej go dla nich udawał.

Otóż:
– umiesz liczyć, to licz na siebie – pomoc innych może się pojawić, ale nawet jeśli – nie trwa wiecznie.

– nie licz ani na jałmużnę ani na współczucie (pomoc, tylko jeśli masz dobre notowania, a współczucie najczęściej jedynie zagrane lub pod publiczkę).

– zaakceptuj samotność – przyda Ci się nie tylko w krainie tysiąca drzwi i jednego klucza – na początku i na końcu samotność będzie twoją jedyną przyjaciółką

– nie zmieniaj nikogo na siłę, czasami nawet świecąc przykładem nie oświecisz nawet najbliższych, na których Ci zależy.

– żyj!… mimo wszystko, kierując się wojskową zasadą bardzo specjalnych fok
RTLRTFNQ (ready to lead, ready to follow – never quit ) co w wolnym tłumaczeniu znaczy: gotowy by przewodzić, gotowy by podążać za, rezygnacja? – nigdy! – napisał Kasta.

16 komentarzy
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Borkson
3 miesięcy temu

Moja życiowa rada:
-.uważaj od kogo przyjmujesz życiowe rady.

Chujek Dobra Rada
3 miesięcy temu
Reply to  Borkson

I kiełbasę w kapsko od kogoi przyjmujesz też uważaj

Arab
3 miesięcy temu
Reply to  Borkson

Jeszcze niedawno Waldek przyjmował zupę za darmo od Bilona na dworcu centralnym podczas happeningu dla bezdomnych, a teraz będzie wszystkich pouczał.

Wiem bo ja też byłem po tą zupe.

Chutliwy Gej z Hifem
3 miesięcy temu

Ja mam dla was radę. Podczas dymania z kolegą zawsze puszczamy muzykę sentino i zajebiście się przy tym rucha. Ja tak robię codziennie.

Kutas Rozpruwacz
3 miesięcy temu

Ja podczas jebania Twojej starej puszczam nagranie jak jebie Twoją siostre. Twoja stara bardzo się typ podnieca

Homoseksualny prawiczek
3 miesięcy temu

Jesteś także pedałem w takim razie bo moja stara to transwestyta. Piona byczku!

Kutas Rozpruwacz
3 miesięcy temu

Naprawdę? No to wykonano kawał dobrej roboty, bo ani śladu po kutasie, za to cipsko jak u nastolatki. Więc no nie pedał, bo nie wiedziałem.
Ale jako, że tranzole nie rodzą, to wnioskuję, że jesteś z probówki. Czyli nie masz duszy, nie przysługują Ci prawa człowieka i można Cię bezkarnie zarżnąć tępym nożem, najjjs

Mameja
3 miesięcy temu

Siema huje

Krucyfiks
3 miesięcy temu
Reply to  Mameja

Siema cipo

Rada kapitalisty
3 miesięcy temu

Musisz mieć w chuj hajsu

KLEJNOT NILU
3 miesięcy temu

„MUSISZ O TYM WIEDZIEĆ ŻEBYŚ MÓGŁ COŚ O TYM POWIEDZIEĆ”

Andżej
3 miesięcy temu

Nie, żeby przyjmowanie rad o jakiegokolwiek rapera było wskazane, ale akurat tutaj parę rzeczy napisał sensownych.

MORDEHAIzHAJFY
3 miesięcy temu

Kurwo brzuchaczu, ze wsi nie żyjesz tak i jesteś niedouczonym folarzem, turbosłowianskim co oznacza ze , jesteś tak durny,ze nie potrafisz nawet, zdać sobie sprawy z własnych ograniczeń i niewiedzy, ty kurwa matole zajebany pięknie cię pener wyjaśnił pusty w ryj ćpunie, brauniaro zajebiście ze ci dał ten wywiad u kruksa, w chuj cię ośmieszył cwelu, WALDEMAR KASTA WPIERDALA CIASTA.

CNN
3 miesięcy temu

Kasta spierdalaj do Polsatu przegrywie

anżej
3 miesięcy temu

kogo to kurwa obchodzi. ty się kurwa odkleiłeś walduś już dawno, to co tam pierdolisz w tych podkastach z redem to jest jakaś paranoja xD

Popularne