Sprawdź nas też tutaj

Felieton

KOMENTARZ: Beef SB Maffiji ze Śliwą – newschool vs ulica

Opublikowany

 


Mamy świeży beef w polskim rapowym światku, którym zapewne żyje teraz wielu młodocianych sajkofanów obu formacji.

Zacznijmy od Aspiratio Crew, na potrzebę tego tekstu sprawdziłem uczestników tego moim zdaniem kiepskiego rapowego przedsięwzięcia i z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić, że stężenie łaków w tej ekipie sięga niebezpiecznego poziomu. 

Lider – Śliwa, członek wytwórni Ryszarda Andrzejewskiego RPS Enterteyment można by rzec Pener Junior jest wierną kopią swojego rapowego ojca Peji, dzięki któremu udało mu się zdobyć rozpoznawalność w pewnych kręgach. Tekstowo jak i technicznie jest to przeciętny raper z punktu widzenia każdego świadomego słuchacza, ma swój fanbase który próbuje przebić się w komentarzach przez lawinę hejtów na swojego idola, który szczerze mówiąc porwał się z motyką na słońce. Fanbase tej grupy jest bardzo podobny do fanbase'u Ryśka, czyli w większości zbuntowani nastolatkowie z blokowisk i łysi jegomoście w esencji prawilności czyli w czapkach z daszkiem z nike, dresach MMA lub Limited (swoją drogą najgorszy ciuch ever) oraz słynnych kołczanach. Nikt kto w latach 90tych lub na początku nowego tysiąclecia słuchał Notoriousa B.I.G, Tupaca, Big L'a, Rakima, Run DMC czy EPMD nie weźmie na poważnie groźnych min, gróźb i żenujących punchy rzucany przez Śliwę w odpowiedzi na diss reprezentantów nowej szkoły.
 

Łatwo można sprawdzić czytając komentarze jacy ludzie trzymają stronę Aspiratio Crew w tym beefie, są to zazwyczaj młodzi słuchacze dla których "uliczność" rapera jest wyznacznikiem jego skillsów, przodują tutaj wulgarne komentarze pełne agresji i żalu, że ktoś odważył się podnieść rękawicę i pojechać z ich idolem. Najczęściej też są to wierni słuchacze raperów pokroju Chady czy Z.B.U.K.U czyli de facto produktów marketingowych dużych wytwórni nastawionych na jak największy zysk oraz ilość wyświetleń dzięki nachalnej promocji. W opozycji do poziomu jaki prezentują fani Śliwy trzeba postawić zwolenników obozu SB Maffiji, moim skromnym zdaniem obecnie jednej z najsilniejszych rapowych ekip w Polsce. Reprezentanci SB Maffiji to mieszanka wybuchowa, której nie trzeba nikomu przedstawiać, najbardziej na plus jest dla mnie różnorodność jaką prezentują poszczególni członkowie. Choćby Quebonafide bijący rekordy na OLiSie z niewybredną liryką, Tomb z niebanalnymi punchami i charakterystycznym dla niego offbeatem, spokojny i opanowany Solar oraz bezczelny Beezy. Jako ich fanbase mam na myśli ludzi, którzy potrafią docenić rym podwójny, dobry hashtag czy follow-up oraz odejście od samplowanych bitów na rzecz newschoolowych bangerów Lanka.

Wszystko zaczęło się od kawałka "Fake MC" w trzeciej zwrotce przez niejakiego Fishera zostaje zaczepiona cała ekipa, następnie nastawiony na promocję swojego nowego LP Śliwa umieszcza ten kawałek na swoim fanpage'u zaczepiając po raz kolejny SB Maffije nazywa ich pajacami oraz kurewkami do odstrzału. Solar z Białasem wspólnie łączą siły i dissują członka Apiratio Crew kawałkiem o nazwie "Go-tu-jemy Kompot".
Śliwa zapowiada swój diss trailerem (?) co już samo w sobie nosi znamiona apogeum żenady, a następnie puszcza do sieci kawałek zatytułowany "Lunch Time". Nie trudno ocenić kto dla kogo był tu obiadem, dla osób nieposiadających własnego zdania lub z tzw. chujem w uchu jako drogowskaz mogą posłużyć łapki na YouTube czy choćby same komentarze, ciężko wyłapać chociaż jedną ogarnięta osobę, która szczerze propsuje Śliwę. Zazwyczaj są to podludzie, o których wspominałem wcześniej albo mniej lub bardziej udane prowa. 

Na uwagę zasługują próby składania punchline'ów przez lidera AC. Przytoczę tutaj moje ulubione perełki
 

"Jak zwykle wbite mam w te wasze żarty
Białas jesteś grą? – chyba w karty"

"Solar jesteś kotem, no chyba kurwa w butach"
 

Myślę, że tych dwóch punchy nie trzeba komentować, kazać składać Śliwie wers bitewny to jak kazać sparaliżowanemu dziecku przebiec maraton.

"Solar, konasz, sto lat całemu AC
Wbijaj pod stół do nas, opierdol lache"

"Słuchajcie, będę z Ryszardem i całym gangiem kurwa dziesiątego w Wawie na Warsaw Challenge w waszym mieście, zapraszam, mam nadzieję że wpadniecie, może będziecie chcieli dyskutować, my na pewno nie. AC, speak nice, chuj wam w morde"

Na uwagę słuchacza zasługuje również wers o opierdalaniu lachy, tak sztywna ekipa proponuje Solarowi seks oralny podczas ich wspólnego toastu? Coś tu jest nie tak, lekki gay alert. Ocenę zostawiam słuchaczom.
Zabawna wydała mi się próba ustawki ze strony Śliwy podczas Warsaw Challenge, jest to typowe dla poznaniaków zachowanie, warto przypomnieć sobie czasy beefu Palucha z Fokusem, kiedy ten pierwszy groził wjazdem na koncert. Temperament Palucha utemperował dopiero Sentino.

Dużo lepiej prezentuje się kawałek nagrany przez rapera SolarBiałas, mianowicie "Go-tu-jemy Kompot". Wybrałem tutaj wersy które mi najbardziej przypadły do gustu 

"Śliwka, chcesz być jak Peja, a jesteś jak Wiśnia
Pruje się dziwka, a wszystko co o mnie wie to ksywka"

Jest to ewidentne nawiązanie do Wiśni, członka Ski-składu. W dissie chłopaków z SB Maffiji najbardziej spodobało mi się to, że swobodnie poruszali temat Ryśka nie zaczepiając go. Myślę, że tym razem obejdzie się bez odwoływania koncertów, ponieważ sam Peja napisał na swoim FP o "ciekawym beefie". Jak wiadomo beef to promocja, a promocja przekłada się na sprzedaż, co dla wytwórni RPS'a powinno być priorytetem, póki co  nie udało mu się wydać kogoś kto zagrzał miejsce na OLiSie.

"Na fejm Ci brak innej alternatywy
Nie mów o rapie bo za Ciebie wstyd mi
Ty kumasz tyle co Jeru na żywym
Biggiego usuwaj se z przedramienia
Nie będziesz królem se mordy wycierał
Choć Peja Cię wskazał jak Korwin Wiplera
Znaczysz tu tyle co propsy Libera"

Nawiązanie do legend po raz kolejny, Jeru the Damaja był honorowym goście programu Żywy Rap i jak wiadomo, pewnie niewiele zrozumiał w naszym języku, tak według Białasa wygląda pojmowanie rapu przez Śliwę. Ostatni wers zakończony drwiną z wykluczonego przez środowisko hip-hopowe Libera.

"W ogóle miałem Cię olać lamusie
Uliczny raperze co strzela fejsbukiem"

Bardzo trafny punchline obnażając prawdziwe zamiary Śliwy mianowicie wypromowanie płyty na beefie, skoro tak zależy mu na konfrontacji, uważa się za rapera ze street-creditem dlaczego kawałek ze stycznia udostępnił akurat teraz wyzywając Solara z Białasem? Moim zdaniem prawilniej byłoby nagrać diss i czekać na odpowiedź, a pierwszy strzał na tracku pochodził od chłopaków z SB Maffiji. Śliwa na swoim FP oczekuje od ludzi tych słów ale prosto w twarz, nie przeszkodziło mu to jednak obrażać na Facebooku Solara z Białasem oraz Tedego, z którego żartował, że jest kurwą stojącą przy trasie.

"Zbuku cie wyciągnął z grobu na 5 minut
Znów na cudzym hajpie błyszczysz i po chwili gaśniesz synuś
Na twoim fp chcą pluć na Ciebie
Weź ty dzieciaku już wróć na ziemię
Jak tak cie bolą tu nasze działania
To po co brałaś udział w hot16challange?"

Po raz kolejny przeciwnik został wypunktowany, mocne argumenty jeśli chodzi o kawałek ze Zbukiem. Swojego czasu wracając z festiwalu w pociągu miałem okazję siedzieć obok dziewczynki w wieku gimnazjalnym, drogę umilał mi właśnie kawałek Zbuka ze Śliwą lecący w jej słuchawkach kilkukrotnie. Po co Śliwa nagrywał swoją gorącą szesnastkę skoro pomysłodawcę wyzwania uważa za kurewkę? 

 

Póki co jest 2:0 dla SB, ponieważ odpowiedź Śliwy w moim odczuciu jest autodissem, czekam na kolejny kawałek od Solara z Białasem mam nadzieję, że z Tombem na feacie, który również został zaczepiony w tym beefie i swoje będzie miał do powiedzenia. Co do wygranej decyzja należy do słuchacza, pytając na Jeżyckim podwórku odpowiedź może paść tylko jedna, w większości miejsc nieskalanych patologią dowiemy się, że korona należy do SB Maffiji.

 

Przy okazji tego beefu warto przytoczyć wers z dissu Tedego na Płomień 81, mianowicie:

"Kto wygrał beef? Tede, Pezet czy Onar? Wygrał hip-hop jak mawiał Hirek Wrona"

W tym krótki tekście zamieściłem swoją subiektywną opinie, prócz wklejania freestyle'u Eldoki, lasek z kutasem i pizgania ze swoich matek zachęcam do dyskusji lub konstruktywnej krytyki mojej opinii w komentarzach.

__________

Tekst nadesłany przez czytelnika. *Cykl "Komentarz" jest subiektywną oceną wydarzeń ze świata Hip-Hopu. Jeżeli Ty również chcesz podjąć się jakiegoś tematu, który ma zostać opublikowany w tym cyklu, prześlij do nas gotowy tekst na adres kontakt@glamrap.pl

 
89 komentarzy
89 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
LEON ZAWODOWIEC
7 lat temu

[img]https://oi61.tinypic.com/10dcxua.jpg[/img]

LEON ZAWODOWIEC
7 lat temu

[img]https://oi58.tinypic.com/mkbp5v.jpg[/img]

chujoweprowo
7 lat temu

to nie newschool vs ulica tylko samobój węgierki mimo, że sb to wacki

wkurwiona wydra
7 lat temu

Przeciez Sliwa sie nie nadaje do beefów, Sliwa to sobie bedzie caly czas pierdolił o ulicy żeby zgarniac hajs z fanów Penera.

Rapowo: SB > sliwa.

Jebac psychofanów.

DONASZAM
7 lat temu

CZECI. BEKA Z POZNANIAKUF

PEJA_TO_LISTONOSZ
7 lat temu

NO NO JEPAC PENERA I JEGO PRZYDUPASA!!

sdgs
7 lat temu

TO SPIERDALAJ

sgdhgnfk
7 lat temu

Białas i Solar zjedli Sliwke. Propsy dla S/B

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4t3rTGmdpdo[/youtube]

O KUURWA
7 lat temu

JESTEM PIERWSZY ELO

yoyyo
7 lat temu

no to chyba pierwszy beef wygrany, propsy, do 6 razy sztuka 😉

Borewicz
7 lat temu

Tedzik powinien zaprosić sb zaprosić na płytę i ciekawy byłby beef

LosSantosKing
7 lat temu

Zobacz Eldoka na wolno
Masz tutaj przed sobą moją myśl uwolnioną
Gotów do walki jak Lobo
I tak jak Cop Robo
Oczyszczam miasto ze (fsst) z pustą głową
A więc zobacz jak na wolno
Eldo jedzie cały świat pada tutaj na kolana
Zobacz, Eldo cały czas się stara
No bo obrońcy tytułu zniszczą każdego, kto fika z pustą głową
Zniszczę wszystkich, zobaczysz
Eldo miasto wyczyści z tych,
którzy są nie nicest ale worst
Leżą na podłodze, zobacz Eldoka zniszczy
Przejdzie po nich jak tak jak walec
Zniszcze, zostawie cię sępom
Eldo Prezidento
Zobacz tak jak na Kubie Fidel Castro nigdy nie skończę
Bo cały czas mikrofon włączę
Nikt mi go nie odetnie
Zobacz Eldoka, więc zobacz teraz sprawdź tu
W programie skład Erdo i Red
Zobacz więc na wolnych majkach
Nigdy to nie kończy się
A Eldo pozdrawia wszystkich
Peace Yo!
[RED]: Łooooooooooo!

#twój_stary
7 lat temu

CO TO ZA HUJOWY KOMENTARZ?

DAWAĆ MI TU ZARAZ HAJCZI

CO DO BEEFU
SB PROPS
JEBAĆ ŚLIWE.. CO TO WOGÓLE ZA KSYWKA ZERO KURWA WYOBRAŹNI OSTATNIO W TYCH KSYWACH SAME GÓWNA TRZEBA SE BYŁO WZIĄĆ KSYWE BOBER
[img]https://share.gifyoutube.com/mLWO6p.gif[/img]

taishanciagnielache
7 lat temu

ładne prowo w tym komentarzu xDDDDDDddd
”Tomb z niebanalnymi punchami i charakterystycznym dla niego offbeatem’

„Kto wygrał beef? Tede, Pezet czy Onar? Wygrał hip-hop jak mawiał Hirek Wrona”

Taishan 60 kilogramowa swagowa ciota ktora wali konia do newschoolowych bangerów?
Sliwa to raper 6-tej albo i nawet 7-mej kategori ale ilosc spermy sb mafii jaka magazynujesz w dupie przechodzi ludzkie pojecie
offbeat charakterystyczny?myslalem ze jak ktos w bit nie trafia to poprostu chujowy z niego raper.
tych raperow z porownania w lat 90 to ty chyba nazwy znasz.
Rozumiem ze eric z parishem albo big l to liga ktorej sliwa za 190 lat nie osiagnie ale rownie dobrze porownac mogles rower do kiełbasy xD
artykul powinien sie nazywac:PUCOWANIE PAŁY PRZEZ PSYCHOFANA SB MAFII
I WYCHWALANIE WSZYSTKIEGO CO ZROBIA.NAWET JAKBY MI NASRALI NA KLATE BYM SIE TYM JARAL IDE ZWALIC KONIA POD FOTE BIALASA Z/W

Merix
7 lat temu

szukajcie a znajdziecie sztosy.pl
[img]https://gfx.dlastudenta.pl/photos/kultura/kino2010/penelopa_i_monica_cruz320.jpg[/img]

joeyRocky
7 lat temu

„…pewnie niewiele zrozumiał w naszym języku, tak według Białasa wygląda pojmowanie rapu przez Śliwę…”

to akurat nawinął solar, dobry komentarz z większością sie zgadzam ale odpowiedzi raczej nie będzie bo na co by mieli odpowiadać sb ? 😀

Luci
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DaAu9_kaaBo[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DaAu9_kaaBo[/youtube]

huehdsuehue
7 lat temu

[quote name=”Taishan”]Zacznijmy od Aspiratio Crew, na potrzebę tego tekstu sprawdziłem uczestników tego moim zdaniem kiepskiego rapowego przedsięwzięcia i z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić, że stężenie łaków w tej ekipie sięga niebezpiecznego poziomu.[/quote]

Taishan krulu rozjebales ich w trzech lninijkach

Mumin
7 lat temu

Subiektywna opinia ?? Hah raczej stronnicza 😉 porwnywanie „prostego rapu” śliwy do tego lepszego technicznie SB tylko jak przekłada sie to na przekaz ? Każdy chyba to wie bo nie lubie pierdolenia sb o rzeczach ktore wiadomo ze nigdy nie miały prawa miec miejsca ,komentarz rozumiem ok kogoś zdanie ale jechanie fanów śliwy od podludzi świadczy tylko o autorze i „sajko” SB, szkoda tylko ze sam teraz sprawdzałem kto jakie pisze komentarze na fb to raczej fani sb piszą jebac sliwe czy rozbawiajace mnie wręcz komentarze typu co śliwa pizdeczko czy ty kurwo jebana pisane przez sfrustrowanych 15latkach z Grzyweczka i odwróconym snapem czy nawet farbowanych na blond chłoptasow Hah nie jestem fanem śliwy ani sb ale ten komentarz powinien byc usunięty moim zdaniem moze obrazić to fanów śliwy no ale cóż taki dzis jest „hip hop”

hgjhj
7 lat temu

[quote name=”Mumin”]Subiektywna opinia ?? Hah raczej stronnicza 😉 porwnywanie „prostego rapu” śliwy do tego lepszego technicznie SB tylko jak przekłada sie to na przekaz ? Każdy chyba to wie bo nie lubie pierdolenia sb o rzeczach ktore wiadomo ze nigdy nie miały prawa miec miejsca ,komentarz rozumiem ok kogoś zdanie ale jechanie fanów śliwy od podludzi świadczy tylko o autorze i „sajko” SB, szkoda tylko ze sam teraz sprawdzałem kto jakie pisze komentarze na fb to raczej fani sb piszą jebac sliwe czy rozbawiajace mnie wręcz komentarze typu co śliwa pizdeczko czy ty kurwo jebana pisane przez sfrustrowanych 15latkach z Grzyweczka i odwróconym snapem czy nawet farbowanych na blond chłoptasow Hah nie jestem fanem śliwy ani sb ale ten komentarz powinien byc usunięty moim zdaniem moze obrazić to fanów śliwy no ale cóż taki dzis jest „hip hop”[/quote]

PRZEKAZ TO PRZEKAZ O TYM ZE MASZ PRZEKAZ

uważajNAsiebie
7 lat temu

TAKIMI KOMENTARZAMI WYDAŁEŚ NA SIEBIE WYROK TAISHAN, ONI CIE DOJADĄ, A TERAZ JUŻ SPOKOJNIE MOŻESZ WRACAĆ DO SŁUCHANIA CWELDEMAFIJI ONANIZUJĄC SIĘ PRZY TYM CIPECZKO:)
JEBAĆ TAISHAN

RoGeR
7 lat temu

Ogólnie mam wyjebane na ten diss ale lubię czytać tego typu jak to napisałeś subiektywne komentarze. Co bije po oczach na pierwszy rzut oka ?
1) „czapkach z daszkiem z nike, dresach MMA lub Limited (swoją drogą najgorszy ciuch ever) oraz słynnych kołczanach”
Co to są kołczany ? Chyba się trochę pozmieniało odkąd słuchało się wersów:
„I ja moro pulower USA
Sportowe buty i głowa łysa”

2) „Zazwyczaj są to podludzie, o których wspominałem wcześniej albo mniej lub bardziej udane prowa.”
Ja bym unikał nazistowskiej nomenklatury, w stosunku do kogokolwiek.

Reszta nawet spoko. Pozdrawiam

KacperGTA
7 lat temu

JAKIŚ NIEDOJEB TO PISAŁ, MYŚLĘ, ŻE STWIERDZONO U NIEGO PEDALSTWO, BO TAK LIZAĆ PAŁY SB CHUJNI TO NIKT NIE POTRAFI
OD RAZU POWIEM, ŻE NIE BRONIĘ ŚLIWY, ALE:
-PO CHUJ MU PROMOCJA, SKORO PŁYTA WYSZŁA JAKIŚ CZAS TEMU?
-NIE POWIEDZIAŁBYM, ŻE NAWIJA O ULICY, POLECAM PRZESŁUCHAĆ CHOCIAŻ 3 KAWAŁKI Z NOWEJ PŁYTY
-ODBIŁ OD KOPIOWANIA PENERA NA NOWEJ SOLÓWCE, POLECAM SPRAWDZIĆ JAK POPRZEDNIO
WIADOMO, ŻE UMYSŁOWA BIEDA BĘDZIE BRONIŁA SB ŁAKÓW, BO TO ICH IDOLE I TAK JAK KTOŚ WCZEŚNIEJ NAPISAŁ, GDYBY NASRALI IM NA KLATĘ TO ONI BY DALEJ BILI BRAWO
NIE WIERZĘ W TO CO WIDZĘ W INTERNECIE I SWOIM MIEŚCIE, TUTAJ 3 OSOBY NA 20 MAJĄ SWOJE ZDANIE, RESZTA TO PAJACE POWTARZAJĄCE COŚ PO INNYCH, A W KONFRONTACJI NIE UMIEJĄ SIĘ WYSŁOWIĆ I SPIERDALAJĄ
NIE CHODZI O PRAWILNIACTWO, ALE ZA SWOJE SŁOWA I CZYNY TRZEBA ODPOWIADAĆ!

RYSZARD PEJASZ
7 lat temu

ZGADZAM SIE W 100% Z TYM TEKSTEM. MAM TAKIE SAMO ZDANIE, JAK JUZ WSPOMNIALES ZE SLIWA NAJECHAL NA TDFA NA FEJSIE, TO MOGLES DODAC ZE TEDE NA SWOIM PRYWATNYM PROFILU WRZUCIL ZDJECIE ZGNITEJ SLIWKI PO DISSIE SB MAFII.
A CO DO PALUCH – FOKUS, SZKODA ZE FOKUS NIE WZIAL UDZIALU W BEEFIE ALE NIESTETY TA BIEDOTA UMYSLOWA Z POZNANIA ZACZELA STRASZYC WJAZDAMI NA KONCERTY A W EKIPIE KONCERTOWEJ FOKUSA SA DZIEWCZYNY I NIE CHCIAL SZUMU (TAK PISAL NA SWOJEJ STRONIE). CIESZY MNIE TO ZE CORAZ WIECEJ OSOB WIDZI ZE POZNAN TO ZAKAŁA POLSKIEGO RAPU I CZEKAM NA WIECEJ TAKICH BEEFOW. PIERDOLENI RAPERZY NAWIJAJACY O TYM SAMYM KTORZY WYBIJAJA SIE NA PLECACH ZIOMKA I ROZRASTAJA SIE JAK GALEZIE NA DRZEWIE

Hala
7 lat temu

[quote name=”RoGeR”]Ogólnie mam wyjebane na ten diss ale lubię czytać tego typu jak to napisałeś subiektywne komentarze. Co bije po oczach na pierwszy rzut oka ?
1) „czapkach z daszkiem z nike, dresach MMA lub Limited (swoją drogą najgorszy ciuch ever) oraz słynnych kołczanach”
Co to są kołczany ? Chyba się trochę pozmieniało odkąd słuchało się wersów:
„I ja moro pulower USA
Sportowe buty i głowa łysa”

2) „Zazwyczaj są to podludzie, o których wspominałem wcześniej albo mniej lub bardziej udane prowa.”
Ja bym unikał nazistowskiej nomenklatury, w stosunku do kogokolwiek.

Reszta nawet spoko. Pozdrawiam[/quote]

Zgadzam sie trochę za bardzo poleciał po fanach śliwy a teraz niech włączy sobie sb mafije i niech zwali sobie konia
Tak w ogole to leci o tej sb o quebo o tombie tylko czemu ich w tym dissie nie było ? To mnie zastanawia
Jak z sb to tylko tomb ! Śliwa props za „chłopak z sąsiedztwa „

Thg
7 lat temu

W ogole.pierdolenie o typowym zachowaniu poznaniaków solar i bialas tak chcą kopiować ameryczke to chyba zdają sobie sprawę ze tam jak jest beef to do siebie strzelają polecam pooglądać np ” stop snitching stop lying” hip hop to hip hop tu tez ma miejsce wpierdol no ale bym zapomniał teraz yo rap jest tworzony przez metroseksualne scierwa ..

ASD
7 lat temu

[quote name=”Taishan”]Zacznijmy od Aspiratio Crew, na potrzebę tego tekstu sprawdziłem uczestników tego moim zdaniem kiepskiego rapowego przedsięwzięcia i z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić, że stężenie łaków w tej ekipie sięga niebezpiecznego poziomu.[/quote]

XDDD

brryyyy
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dGgEDTjBE0Q[/youtube]

SONY DŻINS
7 lat temu

PRAWILNIE PRZYPOMINAM, ZE FB MAFIJA PRZEJEBALA WSZYSTKIE BEEFY

WU-TANG
7 lat temu

i to i to chujowe
chociaz sb props za pojedyncze numery
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CWbqk1SgFGU[/youtube]
co do bifu to sliwa nie ma startu wack w chuj
Losowa Grafika:
[img]https://media.giphy.com/media/11duMLMvh7XW3C/giphy.gif[/img]

król tomwin
7 lat temu

nie kurwa beef newshoolu i ulicy tylko beef totalnej łajzy i jakiś dwóch pizdusiów. wiadomo, że totalna łąjza przegra, chodźby miał beef z szympansem.

BOSSmefa
7 lat temu

SB:SLIWKA 0:0 SORY ANI JEDNO ANI DRUGIE NIE ZASLUGUJE NA WYGRANA

ja pier...
7 lat temu

Karol modelu jak to być przykurczem z niedoborem testosteronu, chudym blondziem, który łysieje i ma zakola ?

Kajtkosky
7 lat temu

Nie ma to jak obiektywny komentarz 😀

potluck4life
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8L1AMW0iXCA[/youtube]

tu macie polski newschool finest
mega propsy Grzesiu
czekam na gruby wjazd na mejn
jedziesz!!

potluck4life
7 lat temu

[quote name=”ja pier…”]Karol modelu jak to być przykurczem z niedoborem testosteronu, chudym blondziem, który łysieje i ma zakola ?[/quote]
widać, że tępy osobnik z cb bo właśnie nadmiar testosteronu przyczynia się do łysienia 😀

100000000
7 lat temu

Kto wogóle pisał te wypocini pomijając ,ze obydwie strony beefu zachowują się jak upośledzone bo naprawde trzeba być debilem ,żeby mieć tyle lat co oni i robić takie rzeczy to naprawde jeżeli już przymujecie jakiś artykuł to powinnien być on subiektywny nie postronny a widać ,że piszący ewidentnie trzyma strone SB

gdfj
7 lat temu

[quote name=”BOSSmefa”]SB:SLIWKA 0:0 SORY ANI JEDNO ANI DRUGIE NIE ZASLUGUJE NA WYGRANA[/quote]
zgadzam się ! a co do autora to szkoda czasu nawed to czytać marnie marnie

Nakurwiacz_Salt
7 lat temu

„najgorszy ciuch ever”
Kurwa autorze, za sam ten tekst już jesteś jebanym gimbem wycwelonym. Co to kurwa za słownictwo 'ever’. Pizdo nie myta polskiego jezyka nie znasz? Chuj ci w morde i sam bym ta cala SB szmate odjebal, kolejno razem z ich dziwką o jakże dziwkarskim imieniu Taishan

fan patryka
7 lat temu

Niech ktos wstawi obrazek patryka

Teoretycznie
7 lat temu

Przepraszam, ale gdzie wy tą ulicę widzicie ? Bycie z RPS czy też z Poznania nie oznacza że ktoś ogarnia klimaty ulicy. Co innego jest fakt że poznańska otoczka rapowa próbuje narzucić myślenie Poznań=ulica czy też RPS=ulica a prawda jest taka że do tego poziomu im brakuje.
Oczywiście moja definicja ulicy to strzelaniny, kurwy, narkotyki, cały tak zwany gangsta style anty systemowy. Oczywiście dla innych ulica to poziom żula i bezdomnych, może o to chodzi wam??

PIHUJ
7 lat temu

HARDKOROWA ULICA NIEULECZALNIE CHORA !!!
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/Verba_-_Wenecja.jpg[/img]

TheRockwal
7 lat temu

Tak bo kurwa łapki na youtube to wyznaczniki tego, kto wygrał diss xDDDD. Jakoś jestem normalny, moi znajomi też – bez żadnej patologii i słuchamy Śliwy i co? To tak samo jakby powiedzieć, że pedały w rurkqvh słuchają SB. Śliwa też miał dobre pociski, ale jak jesteś fanem SB to bez sensu dyskusja z Tobą. Ten wers z Wiśnią to strzał w stope, nie ich poziom. Po co piszesz opinię, jeśli jesteś ich fanem? Bo to widać – ciskasz po fanach Śliwy, a wchodząc w dupsko fanom SB. Niech sie wypowie na ten temat osoba, która słucha i Śliwe i SB, proste.

PEJA_TO_LISTONOSZ
7 lat temu

[quote name=”TheRockwal”]Tak bo kurwa łapki na youtube to wyznaczniki tego, kto wygrał diss xDDDD. Jakoś jestem normalny, moi znajomi też – bez żadnej patologii i słuchamy Śliwy i co? To tak samo jakby powiedzieć, że pedały w rurkqvh słuchają SB. Śliwa też miał dobre pociski, ale jak jesteś fanem SB to bez sensu dyskusja z Tobą. Ten wers z Wiśnią to strzał w stope, nie ich poziom. Po co piszesz opinię, jeśli jesteś ich fanem? Bo to widać – ciskasz po fanach Śliwy, a wchodząc w dupsko fanom SB. Niech sie wypowie na ten temat osoba, która słucha i Śliwe i SB, proste.[/quote]

haaahhah wydupcaj łaku, śliwa to dno, swoim dissem bardziej pojechał po sobie niż po SB

ps: czasy tak chujowego rapu już mineły, wiec sliwek sie za niedlugo nie utrzyma z rapsów, zostanie z nim patola(Ty) ale Wy wolicie wyjebac hajs w uzywki niz na plytke, elo PEACE JEBAC XD

PEJA_TO_LISTONOSZ
7 lat temu

[quote name=”Nakurwiacz_Salt”]”najgorszy ciuch ever”
Kurwa autorze, za sam ten tekst już jesteś jebanym gimbem wycwelonym. Co to kurwa za słownictwo 'ever’. Pizdo nie myta polskiego jezyka nie znasz? Chuj ci w morde i sam bym ta cala SB szmate odjebal, kolejno razem z ich dziwką o jakże dziwkarskim imieniu Taishan[/quote]

EJ EJ NIE TAK GROZNIE ŁAKU, MOZESZ KUPIC KLAMKE I ODJEBAC SMIETANKE, A NIE SB WIEC STUL PIZDE

ELO PEACE JEBAC

qtas
7 lat temu

Palucha utemperował Sentino..? Przecież ten łak srał w gacie przed Paluchem i nie stawił się face to face..to jest dopiero pozer ten Sentino!, a taki mocny był w pisaniu..

sadam23332
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ycgJE9bAz8Q[/youtube]

randomname
7 lat temu

ten śliwa, to może sobie przybić piątkę z eną – mentalnie ten sam poziom 😉

jolaos
7 lat temu

BEKA Z BIAŁASA, ZAPOWIADAŁ SIE BYC TYPEM , KTORY SIE Z NIKIM NIE PIERDOLI, KTORY JAK DOJDZIE DO MAINSTREAMU BEDZIE KOLEJNO ROZLICZAL TE WSZYSTKIE DZIWKI. ALE PRAWDA JEST INNA I JAK DOSTAL TROCHE FEJMU TO STAL SIE TAKI KURWA 'POLITYCZNIE POPRAWNY’. BIALAS NIE WIERZE ,ZE JARASZ SIE POCZYNANIAMI SCENY :KAENAMI BORIXONAMI, FAZIM I INNYMI BRUDASAMI, CZEMU ICH NIE ZROWNASZ Z ZIEMIA JAK KENDRICK?

Popularne