Sprawdź nas też tutaj

Felieton

KOMENTARZ: Dobry Peja, zły Tede i urażona córka

Opublikowany

 

Jeden wers, jeden mały pstryczek w nos, których było już multum przyczynił się do wczorajszej burzy, tak naprawdę szklance wody. Dlaczego wojenna machina ruszyła ponownie dopiero teraz?

Od kiedy nieformalnie beef Tedego z Peją się zakończył, a stało się to w momencie kiedy z jednej i z drugiej strony przestały powstawać dissy, obydwaj panowie przez cały ten okres, aż do dzisiaj, regularnie i z pełną premedytacją dogryzali sobie na wszelkie możliwe sposoby.

 

Zostawmy docinki z dawnych lat i skupmy się na tych bieżących. Na swojej najnowszej płycie "Książe aka. Slumilioner" Peja kilkukrotnie  zaczepia swojego rywala, a w klipie do kawałka "Prawdziwy rap rozpierdol" pokazuje nawet przerobiony t-shirt Tedego "fakeTEDE". Ten nie pozostał mu dłużny i także pokazał się w przerobionej koszulce Terrorymu.

 

Zwaśnieni raperzy wbijają sobie szpile na każdym możliwym kroku i naprawdę ciężko wskazać, który robi to częściej, chociaż takiego niechlubnego faworyta starają się kreować niektóre hiphopowe media. Mowa tutaj o artykule, a właściwie wpisie Jarosława K. zatytułowanym "Tede unika spotkania z Peją? Czy dojdzie do spotkania? Przeczytajcie wpis Rycha", który wczorajszy konflikt przedstawił jednostronnie, manipulując informacjami na niekorzyść warszawskiego rapera, okraszając swój wpis czterema wybranymi komentarzami z sieci, które mówią negatywnie o Warszawiaku. Dlaczego taki artykuł? Być może dlatego, że jest on pracownikiem wytwórni Fonografika, w której wydaje się Peja, odpowiada on m.in. za promocję albumów Poznaniaka czy prowadzenie portalu hiphopowego Rapportal.

 

Subiektywna opinia osoby prywatnej jest subiektywną opinią osoby prywatnej, ale gdzie tutaj chociaż minimlana próba zachowania obiektywizmu?

Te sprawy zostawmy jednak na boku i skupmy się na kolejnych przysłowiowych szpilach.

 

Oprócz coraz to nowych docinek z obydwu stron, jedna z nich ciągnie się przez cały okres beefu, aż do teraz. Mowa tutaj o blokowaniu koncertów Tedego w Poznaniu. Jest to chyba najtwardszy argument ze strony warszawskiego rapera, dlaczego beef się tak naprawdę nie zakończył i kto go ciągle podtrzymuje. Co więcej, Peja chwali się w różnych mediach, że blokuje koncerty swojego oponenta. Chyba ciężko bardziej upokorzyć swojego rywala? – Ja nie zezwalam na organizację koncertów. Działamy formalnie i nieformalnie. "Dzień dobry, koncertu nie ma. Dobrze, dziękuję i przepraszam" – mówił Peja w programie 20m2 Łukasza Jakóbiaka w ubiegłym roku. Raper docinał Tedemu też w sieciach społecznościowych twierdząc, że ten chciał otrzymać do jednego z poznańskich klubów eskortę policyjną.

 

Tede także dołożył swoją cegiełkę do podtrzymania konfliktu, poruszając temat Peji na początku tego roku na koncercie w Toruniu. – Ze cztery lata grałem tutaj w Toruniu, było 50 osób może było – mówił Tede ze sceny. – Podjeżdżając pod lokal "kurwa, ja tu byłem". Byłem w tym klubie. Tutaj są okna, tam jest taki bekstejdżyk na górze. Tu byłem na premierze PTP i tu stał dokładnie Rychu P. i mówił "Jacek chodź tu przyjacielu" – wspominał szef Wielkie Joł.

 

Przechodząc do wczorajszej burzy na portalach społecznościowych. Wers Tedego, który tak bardzo wstrząsnął tą częścią sieci głównie sympatyzującą z Peją (niektórzy dopatrują się w tym pedofilii! #Krzysztofliger), mianowicie "straszyli mnie Penerem, ale był na spacerze z Lili" odnosi się bezpośrednio do wpisu Peji, który jako pierwszy wplątał w konflikt z TDF'em swoje dziecko, odpowiadając na nominację szefa NWJ do #Hot16Challenge, że nie weźmie w tej zabawie udziału bo…

 

Komentarz Peji na temat wyzwania #Hot16 (pisownia oryginalna):

– hot 16 czy cuś… Wyzwał mnie sam jay – niestety nawet dla jaya rych czasu nie ma. Bawcie się dalej powodzenia ja zajmę się swoimi sprawami nawet, jeśli studio mam po drugiej stronie to zrywu nie czuję – idę z córką na spacer – bo co niby robić w taki ładny słoneczny dzień jak ten? – napisał Peja.

 

Nie zapominajmy też, że Rychu nagminnie pokazuje niczego nieświadomą córkę w swoich filmikach czy na zdjęciach, które publikuje w sieci, można powiedzieć, że dorasta ona na oczach jego fanów (ale też wrogów), a co gorsza, powoli zaczyna się stawać obiektem drwin internautów, a jakie jest to środowisko wszyscy dobrze wiemy.

 

Wczorajszy dzień podsumowywany jest często na korzyść Peji. Dlaczego? Członek Slums Attack zachował się mistrzowsko, przejmując taktykę Tedego z jego poprzednich beefów i błyskawicznie komentuje to co się wokół niego dzieje. Przypomnijmy, że kiedyś w wywiadzie poznański raper chwalił za to swojego dzisiejszego wroga: – "Tede jest dla mnie mnistrzem konfrontacji, bo zaraz robi kawałki o tym, jak coś usłyszy, robi, mówi, opowiada jak on to widzi i jest sprawa wyjaśniona".

 

Peja zareagował głośnym wpisem na zaczepkę Tedego, wywołując ogólnosieciową dysputę, a na tego złego wyszedł ten, który akurat miał swoją kolej na wbicie szpily. A warto tutaj zaznaczyć, że chwilę przed wypuszczeniem przez Tedego numeru "Na pierwszej linii", Peja zaczepił go na Instagramie, komentując rozdanie Fryderyków hashtagiem: #zesrus_nie_przyszedl_bo_wydygal.

 

Podsumowując: Wiele, wiele lat temu raperzy tego typu spory rozwiązywali tylko i wyłącznie na trackach. Zaczepka jednego skutkowała odpowiedzią na kolejnej płycie tego drugiego. Były to często ciche konflikty, o których nie wiedzieli nawet słuchacze, bo wersy były tak umiejętnie złożone, że nikt oprócz samego zainteresowanego nie wiedział do kogo kierowane są linijki. Dziś raperzy idą na łatwiznę przy pomocy mediów społecznościowych i ciekawe muzyczne zjawisko jakim jest rozciągająca się na wiele płyt lightowa wersja konfliktu ze zwykłymi docinkami zamiast pełnotrackowych dissów jest zastępowana przysłowiową gównoburzą na Facebooku i Instagramie.

 

Podsumowując ad 2: Oydwaj panowie dokładają od siebie po tyle samo do tego konfliktu, wbijając sobie szpile w kawałkach, na koncertach, a w głównej mierze w mediach społecznościowych i obydwaj są odpowiedzialni za szum, który wokół tego powstaje.

 

Podsumowując ad 3: Powyższy wpis został zawarty w subiektywm cyklu "Komentarz" i jest moją osobistą opinią, jednakże wydaje mi się, że jest jak najbardziej obiektywny, bo zarówno Peja jak i Tede ani mnie grzeją ani mnie ziębią. PS. Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

__________

*Cykl "Komentarz" jest subiektywną oceną wydarzeń ze świata Hip-Hopu. Jeżeli Ty również chcesz podjąć się jakiegoś tematu, który ma zostać opublikowany w tym cyklu, prześlij do nas gotowy tekst na adres kontakt@glamrap.pl

0 0 votes
Article Rating
 
92 komentarze
92 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Fajfus
5 lat temu

Tede ty już kurwa zostajesz odjebany po tym jak zruchałeś mi syna masz szczęście że wyjebałem się o doniczke goniąc za tobą byłem wyposażony w maczete bo po tym co zrobiłeś chciałem odciąć ci łeb ale spierdalałeś tak szybko że rpztopiłeś asfalt. Moje dziecko jest przez cb w ciąży 🙂 spodziewamy się papugi….obiecuje że będziesz płacił alimenty ty chuju !!!!!

Obcęgi
5 lat temu

Peja ty rozruchany waflu chcesz się ruchać ze mną pod przystankiem w żyrardowie ? zapraszam godziny pracy: całodobowo 😉
Cennik:
Dajesz harnasia->możemy się gwałcić…..

Ryszard Andrzejewski
6 lat temu

JEBAĆ PEDEGO I FANÓW JEGO

Ten typ ziom
6 lat temu

Peja jest słaby, serio
Tede jest o wiele lepszy

Scyzor Ostry
5 lat temu
Reply to  Ten typ ziom

weż bo padne ze śmiechu jak wryty do podłogi Tede jedynie co umie to opluwać ludzi i być chamem plus prostakiem żeby mu sie kręciło za grosze posłuchaj se Ryśka wywiadów a dopiero pogadamy.I początki dzieciństwa jego na ul.Staszicy Story jak było mu ciężko nikt mu nie pomógł wtedy w Poznaniu wtedy taka biedota była. Nie chciał byś tak żyć uwierz.

Scyzor Ostry
5 lat temu
Reply to  Ten typ ziom

a i dodam Tede kradnie muze innym raperom z przekręconymi tekstami ich narusza ich prawa autorskie szczerze

Jebac Scyzor Ostry
4 lat temu
Reply to  Ten typ ziom

Mimo, że komentarz ma ponad rok postanowiłem na niego odpowiedzieć.
Twoja wypowiedź jebany gimbusie nie ma żadnych argumentów po za „bo tak”.
Chuj ma dzieciństwo peji do tedego ? Co z tego, że nikt mu nie pomógł ? Jak kiedyś byś miał szanse odpowiedzieć to wiedz, że chuj ci w dupe 🙂

sfasfas
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QMGHDuLhct0[/youtube]

23221
6 lat temu

takie rzeczy tylko w tym smiesznym polskim rapie

#twój_stary
6 lat temu

KOMENTARZ:

TEDE NA PROPSIE
WIADOMO DOCINKA ZA DOCINKE
JEBAĆ PATUSA PENERA ZA ZACHOWANIE SIĘ JAK JEBANY BACHOR I ODSTAWIANIE JAKICHŚ SZOPEK Z TELEFONAMI I BÓL PIZDY O PRZEJEBANY BEEF
JEBAĆ FANÓW PATUSA KTÓRZY TWIERDZĄ ŻE TAK NIE JEST

POZDRO MORDY ZA NIEDŁUGO POCZUJEMY ZAPACH VANILLI
[img]https://share.gifyoutube.com/mLeExp.gif[/img]
[img]https://share.gifyoutube.com/y3qo72.gif[/img]

MDN1
6 lat temu

Rapportal jakiś kurwa ciekawe co oni promują Słonia Kaliego Zbuku? XDD CZEKAMY NA OPINIĘ INNYCH ZJEBANYCH PORTALI Z SAMEJ NAZWY

somsiat
6 lat temu

nie czytałem i chuj. peja sie zaczoł jak doszedł od nkotb a tede sie skończył jak założył kasta skład w bydgoszczy. nie słucham żadnego a cormega propsy za megaphilosophy.

OBERSCHLESIENNN
6 lat temu

TEN KTO UWAŻA, ŻE TEDE WERSEM „POSZEDŁ NA SPACER Z LILI” URAZIŁ JEGO CÓRKĘ, JEST IMBECYLEM. TO BYŁ ZWYKŁY FOLLOWUP DO POSTU RYŚKA Z FB. MATOŁY OD PEJI NIE GRZESZĄ INTELIGENCJĄ…

Kałach
6 lat temu

10 MAJ 2015
PRZYPOMINAM
[img]https://www.narodowalodz.pl/wp-content/uploads/2014/12/1450112_593668647404373_2580597226797685620_n-620×264.jpg[/img]

DSFSDAFDSAF
6 lat temu

JAK PEJA ZACZEPIAŁ TEDEGO W „PRR” I „BRAGGABAŁAGAN”, TO TEDE NIE WYLEWAŁ SWOICH ŻALÓW NA FB. A JAK TEDE POWIEDZIAŁ PRAWDĘ, ŻE PEJA NIE ODP NA HOT16 BO BYŁ NA SPACERZE Z CÓRKĄ, TO GŁUPI PENER MUSIAŁ WYŻALIĆ SIĘ NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM I CHCE SIĘ Z NIM USTAWIĆ NA NAPIERDALANKĘ – PEJA TO NAJGŁUPSZY I NAJBARDZIEJ ZAKOMPLEKSIONY RAPER W TYM KRAJU. IDIOTA TO MAŁO POWIEDZIANE…

a_se_napisalem
6 lat temu

ALE BEKA, PRZECIEZ W TYM WERSIE TEDEGO „STRASZYLI MNIE PENEREM ALE BYŁ NA SPACERZE Z LILI” NIE MA KURWA KURWA ZACZEPKI ? PRZECIEZ PEJA SAM SIE NAZYWAŁ PENEREM, DO TEGO PRZECIEZ LUDZIE GADALI PO HOT16CZELENDŻ TEDEGO ŻE „PEJA ODPOWIE NA NOMINACJE I ROZJEBIE TEDEGO” A PEJA ODPISAL ŻE NIE BIERZE UDZIAŁU W TEJ ZABAWIE BO WOLI ISC NA SPACER Z CÓRKĄ. WIEC OI CHUJ TEN CAŁY SZUM ?

NIE JESTEM FANEM PEJI, NIE JESTEM FANEM TEDEGO ALE TRZEBA PRZYZNAC ŻE PRZEZ OSTATNIE 2 LATA TEDE > PEJA.

POZDRO

HEHEhh
6 lat temu

PROPS DLA JACKA I RYSKA.
LICZE NA BEEF

Szef Haszysz
6 lat temu

BARDZO TRAFNY TYTUŁ, PROPSY RICZI
[IMG]https://i58.tinypic.com/2rnv2mx.gif[/IMG]

TEDEUSZ
6 lat temu

Jebać DudkaRPK, jebanego debila, który niepotrzebnie wpierdolił swoje trzy grosze. Nawet nie wie o co chodzi

LEON ZAWODOWIEC
6 lat temu

Beka w chuj tej calej „afery”
[img]https://oi59.tinypic.com/2f03g4w.jpg[/img]

LEON ZAWODOWIEC
6 lat temu

[img]https://oi59.tinypic.com/15o9fz4.jpg[/img]

HEHEhh
6 lat temu

[quote name=”LEON ZAWODOWIEC”]Beka w chuj tej calej „afery”
https://oi59.tinypic.com/2f03g4w.jpg%5B/quote%5D

SMIEJ SIE SMIEJ, ALE KELLY FAMILY AKURAT PROPS.

600vv
6 lat temu

takie zycie

kamil1983
6 lat temu

Jebać penera i tak nie zrozumie że to nie był atak na dziecko

#twój_stary
6 lat temu

[img]https://oi61.tinypic.com/8zfx54.jpg[/img]
NIEROZUMIEM DLACZEGO CAŁY PORTAL JSDK CZY CO TO TAM JEST KŁADZIE TAKI NACISK NA TEDEGO

AAAA
PRZECIEŻ TO KOLEDZY Z RYSZARDEM
JAK CHCECIE WYPOWIEDZIEĆ SIĘ W MIARE SENSOWNIE NA DANY TEMAT TO RADZE NIE BYĆ JEDNOSTRONNYM BO WTEDY WASZA WYPOWIEDŹ JEST CHUJA WARTA

JEBAĆ

LEON ZAWODOWIEC
6 lat temu

[quote name=”HEHEhh”]SMIEJ SIE SMIEJ, ALE KELLY FAMILY AKURAT PROPS.[/quote]
Wiem ze sa na propsie malo kto wie ze Tede kumpluje sie z Paddym z Kelly Family
[img]https://kellys.wz.cz/bravo/bravo43b.jpg[/img]

xyz
6 lat temu

Przeciez Peja zaczepia TDF-a nawet w optymistycznej w zalozeniu goscince u Mes-a…
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vAjyiaA4Vcw[/youtube]

kto?
6 lat temu

[quote name=”#twój_stary”]KOMENTARZ:

TEDE NA PROPSIE
WIADOMO DOCINKA ZA DOCINKE
JEBAĆ PATUSA PENERA ZA ZACHOWANIE SIĘ JAK JEBANY BACHOR I ODSTAWIANIE JAKICHŚ SZOPEK Z TELEFONAMI I BÓL PIZDY O PRZEJEBANY BEEF
JEBAĆ FANÓW PATUSA KTÓRZY TWIERDZĄ ŻE TAK NIE JEST

POZDRO MORDY ZA NIEDŁUGO POCZUJEMY ZAPACH VANILLI
https://share.gifyoutube.com/mLeExp.gif
https://share.gifyoutube.com/y3qo72.gif%5B/quote%5D
JUZ TO MOWILES PRZYJEBIE PENER BY CI WYJEBAL LEPE TO BYS PO KUZYNÓW BIEGL 70 KILOWY GIMBUSIE

Szef Haszysz
6 lat temu

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY TEDEM A PEJOM?
PEJA MA SZACUNEK W STOLICY A TEDE OMIJA POZNAŃ SZEROKIM ŁUKIEM

ZNOWU ROZJEBAŁEM, CO PORADZIĆ NO
[IMG]https://i58.tinypic.com/154hyrs.gif[/IMG]

HEHEhh
6 lat temu

[quote name=”LEON ZAWODOWIEC”]Wiem ze sa na propsie malo kto wie ze Tede kumpluje sie z Paddym z Kelly Family
https://kellys.wz.cz/bravo/bravo43b.jpg%5B/quote%5D

HHAHA
PROPS

KOCZKODANIEL
6 lat temu

[quote name=”Szef Haszysz”]JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY TEDEM A PEJOM?
PEJA MA SZACUNEK W STOLICY A TEDE OMIJA POZNAŃ SZEROKIM ŁUKIEM

ZNOWU ROZJEBAŁEM, CO PORADZIĆ NO
[IMG]https://i58.tinypic.com/154hyrs.gif[/IMG][/quote]
PROPSY ZIOM LAP PORZADNA DZIEWCZYNE W NAGRODE A NIE JAKIWEGOS SZMATLAWCA
[img]https://oi58.tinypic.com/289d56p.jpg[/img]

www
6 lat temu

No cóż, jak Pener słucha kolejnych kawałków Tedego, to zostają mu tylko zaczepki, bo Tede ciągle robi coś nowego, a Peja od lat nie jest w stanie wyjść poza „uliczną” muzę. Pamięta ktoś jeszcze pierwsze zapowiedzi Slumilionera? Miała być płyta z perspektywy zarobionego gościa, zupełnie niepodobna do poprzednich. A było jak zwykle to samo i tak samo. I tak już będzie zawsze. Peję powinni umieścić w słownikach jako ilustrację definicji hasła „odcinanie kuponów”.

عضص
6 lat temu

Tede masz przejebane, nająłem już goryla który Ci wpierdoli
[img]https://cdn2.fotka.pl/a.fotka.pl/043/936/43936725_800_s.jpg[/img]

suki
6 lat temu

TEDE JEBANY KOMEDIANT, ZAWSZE MUSI COŚ ZROBIĆ ŻEBY BYŁO O NIM GŁOŚNO, TIGERY I KOBRY BONUS BGC I INNE PIERDOŁY, JEBANY KABARECIARZ,FAKT TO CO PENER ODJEBAŁ W ZIELONEJ GÓRZE TO NIE BYŁO NIC DOBREGO, ALE NIKT NIE ROBIŁ Z TEGO TAKIEJ KOMEDII JAK TEDE, BO JA PAN WIELKI TEDE, WPIERDOL NA KONCERCIE ZA POKAZYWANIE FAKA KURWA KONIEC ŚWIATA I POLSKIEGO HIP HOPU

quebonafida
6 lat temu

[quote name=”KOCZKODANIEL”]PROPSY ZIOM LAP PORZADNA DZIEWCZYNE W NAGRODE A NIE JAKIWEGOS SZMATLAWCA
https://oi58.tinypic.com/289d56p.jpg%5B/quote%5D

ŁAP PROPSY ZA DOBREGO TRANZOLA

qwert
6 lat temu

Co za analfabeta pisał ten artykuł…

chcesz
6 lat temu

FREE CHADA

NIKT
6 lat temu

[quote name=”suki”]TEDE JEBANY KOMEDIANT, ZAWSZE MUSI COŚ ZROBIĆ ŻEBY BYŁO O NIM GŁOŚNO, TIGERY I KOBRY BONUS BGC I INNE PIERDOŁY, JEBANY KABARECIARZ,FAKT TO CO PENER ODJEBAŁ W ZIELONEJ GÓRZE TO NIE BYŁO NIC DOBREGO, ALE NIKT NIE ROBIŁ Z TEGO TAKIEJ KOMEDII JAK TEDE, BO JA PAN WIELKI TEDE, WPIERDOL NA KONCERCIE ZA POKAZYWANIE FAKA KURWA KONIEC ŚWIATA I POLSKIEGO HIP HOPU[/quote]
NIKT NIE ROBIL Z TEGO TAKIEJ KOMEDI?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jzNHEiDaSxM[/youtube]

takwlasnietak
6 lat temu

TEDE ZACZEPIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ON KURWA ZACZEPIA, ON PROWOKUJE

polo
6 lat temu

[quote name=”quebonafida”]ŁAP PROPSY ZA DOBREGO TRANZOLA[/quote]
zamknij ryj przyglupie nie kumaty czy co?

ssszzzpppiiilllkkkaa
6 lat temu

PRZYPOMINAM WALKA STULECIA
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VEbx20et4G0[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Wq9jngmS0n8[/youtube]

SOWA KROL
6 lat temu

SOWA KROL CZEMU O NIM NIKT NIE PISZE ARTYKULOW?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zdZBfiuuQgk[/youtube]

hahahhah
6 lat temu

[quote name=”LEON ZAWODOWIEC”]https://oi59.tinypic.com/15o9fz4.jpg[/quote]
HAHAHHAHAHAHAHA
TO KOLESIE Z TEJ ŁAWKI

WTF?
6 lat temu

„Podsumowując: Wiele, wiele lat temu raperzy tego typu spory rozwiązywali tylko i wyłącznie na trackach. Zaczepka jednego skutkowała odpowiedzią na kolejnej płycie tego drugiego. Były to często ciche konflikty, o których nie wiedzieli nawet słuchacze, bo wersy były tak umiejętnie złożone, że nikt oprócz samego zainteresowanego nie wiedział do kogo kierowane są linijki. Dziś raperzy idą na łatwiznę przy pomocy mediów społecznościowych i ciekawe muzyczne zjawisko jakim jest rozciągająca się na wiele płyt lightowa wersja konfliktu ze zwykłymi docinkami zamiast pełnotrackowych dissów jest zastępowana przysłowiową gównoburzą na Facebooku i Instagramie.”

Jebane lapsy. no skille w rap grze oczywiscie ida na latwizne 🙂 Kurwa, gdyby NaS zrobil Illmatic na latwizne to nie bylo by o nim slychac, a hip hop by wygladal inaczej niz dzisiaj. Ci dzisiejszy raperzy to nowa generacja zjebow, tak niedojebanych, kurwa beefy na FB, ten tamtego jedzie bo nie odebral telefonu ja jebie.

aqwed
6 lat temu

[quote name=”Fabian”]https://funkyimg.com/u2/2802/572/142393IMG_5562.jpg[/quote]

TO TESTO?

TRANSSOSSA
6 lat temu

[quote name=”polo”]zamknij ryj przyglupie nie kumaty czy co?[/quote]

KURWA JAK NIE LUBISZ OGLĄDAĆ TRANWESTERYTÓW TO KURWA NIE WCHODZ TU NIEDOJEBIE SPOD ŻABKI

LE1KiepuryDziwko
6 lat temu

[quote name=”#twój_stary”]KOMENTARZ:

TEDE NA PROPSIE
WIADOMO DOCINKA ZA DOCINKE
JEBAĆ PATUSA PENERA ZA ZACHOWANIE SIĘ JAK JEBANY BACHOR I ODSTAWIANIE JAKICHŚ SZOPEK Z TELEFONAMI I BÓL PIZDY O PRZEJEBANY BEEF
JEBAĆ FANÓW PATUSA KTÓRZY TWIERDZĄ ŻE TAK NIE JEST
POZDRO MORDY ZA NIEDŁUGO POCZUJEMY ZAPACH VANILLI
[img]https://share.gifyoutube.com/mLeExp.gif[/img]
[img]https://share.gifyoutube.com/y3qo72.gif[/img][/quote]

Przez takie kurwy jak ty ta kultura dzieli zamiast lonczyc. Muzyka broni sie sama. Chuj mnie co kto pisze na zbukufejs bo tylko debile maja tam konto… Nie sluchasz penera spoko ale po chuj sie czepiasz ludzi co go sluchaja katoliku pierdolony.

LE1KiepuryDziwko
6 lat temu

[quote name=”www”]No cóż, jak Pener słucha kolejnych kawałków Tedego, to zostają mu tylko zaczepki, bo Tede ciągle robi coś nowego, a Peja od lat nie jest w stanie wyjść poza „uliczną” muzę. Pamięta ktoś jeszcze pierwsze zapowiedzi Slumilionera? Miała być płyta z perspektywy zarobionego gościa, zupełnie niepodobna do poprzednich. A było jak zwykle to samo i tak samo. I tak już będzie zawsze. Peję powinni umieścić w słownikach jako ilustrację definicji hasła „odcinanie kuponów”.[/quote]
Nowe chujowe??? Przecie od mefisto to to samo ciagle

WTF?
6 lat temu

Zamiast kurwa pierdolic i sluchajac jebanego patusa albo jebana spedalona bogata ciote odpalcie cos prawdziwego, zajebistego a nie kurwa sluchacie tych kretynow. Jeden i drugi siebie warci.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ucvta7xDo_4[/youtube]
Zeby nie bylo ze nie slucham amerykanskiego rapu bo kurwa nie rozumiem macie tekst nawet po polsku. https://www.tekstowo.pl/piosenka,gang_starr,above_the_clouds.html
Rywalizacja w hip hopie zawsze byla, ale hip hop ma kurwa laczyc nie dzielic. Przestancie finansowac tych kretynow.

ed
6 lat temu

[quote name=”ssszzzpppiiilllkkkaa”]PRZYPOMINAM WALKA STULECIA
https://www.youtube.com/watch?v=VEbx20et4G0
https://www.youtube.com/watch?v=Wq9jngmS0n8%5B/quote%5D
walka stulecia no to zdrowo cie pojebalo walka z 39letnim kelnerem

cydży
6 lat temu

POLSKI RAP JEST TAK POJEBANY ŻE NIE MAM PYTAŃ, UMÓWILI BY SIĘ 40 LETNIE DZIADY I DALI BY SOBIE PO RYJU, PONAPIERDALALI BY SIE, A NIE ROBIĄ SOBIE FOTKI TELEFONÓW, SKANY Z ROZMÓW I WYBIERANIA NUMERÓW, KURWA ŻAŁOSNE TO JEST . JESZCZE BYM ZROZUMIAŁ JA BY TO BYŁY DZIECI KURWA , ALE 40 LETNIE PRYKI. MIMO WSZYSTKO SŁUCHAM TEDEGO.

...
6 lat temu

Jaki, kurwa, obiektywizm?! Przeczytaj te wypociny raz jeszcze!

PONPON
6 lat temu

[quote name=”ed”]walka stulecia no to zdrowo cie pojebalo walka z 39letnim kelnerem[/quote]
Nie wiesz co to sarkazm?

Popularne