GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Koncept album Łony – drugi singiel „Jedziesz”

Raper opowiada o kulisach pracy nad płytą.

Opublikowany

 

W sieci pojawił się drugi utwór z nadchodzącej płyty TAXI. Mowa o singlu „Jedziesz”, któremu towarzyszy video opowiadające o procesie powstawania albumu.

Kto miał okazję posłuchać wypuszczonej kilka tygodni temu piosenki Żeby nie skłamać, ten wie, że nowy koncept-album Łony zapowiada się jako jedna z ciekawszych premier tego roku. Błyskotliwym tekstom znanym z dotychczasowego dorobku szczecińskiego rapera towarzyszą kompozycje stworzone przez perkusistę Andrzeja Koniecznego i saksofonistę Kacpra Krupę. To muzycy znani z takich składów jak Siema Ziemia czy Oly. (Konieczny), Kwaśny Deszcz i Skalpel Big Band (Krupa). Nie pierwszy raz występują jako duet. Oprócz wspólnego koncertowania i produkcji muzycznej, tworzyli m.in. ścieżki dźwiękowe do animacji i spektakli teatralnych. Słychać to zresztą w ich intrygujących kompozycjach z albumu TAXI, które łączą elektronikę i hip-hop z akustycznym brzmieniem instrumentów i jazzową improwizacją.

Razem z singlem w sieci pojawiło się również wyjątkowe video w reżyserii rapera, druga część filmowego cyklu, który promuje nadchodzący album. Tym razem obraz przybrał charakter dokumentalnego portretu Łony, Koniecznego i Krupy. Podczas przejażdżki po nocnym Szczecinie, twórcy opowiadają o swoich inspiracjach oraz kulisach pracy nad płytą.

Premiera albumu zapowiedziana jest na 13.10.2023.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

22 komentarze
Subscribe
Powiadom o
22 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bumcol
1 miesiąc temu

Ale bym was nayebau jak bym was spotkał pēdziē glamrapowe

Profesooor Traaapu Naczelnik Sicarios Glamrapu
1 miesiąc temu
Reply to  Bumcol

GAŁKI BYŚ NAM ZROBIŁ

Pegiek
1 miesiąc temu
Reply to  Bumcol

Taa? To dawaj się ponapieralamy cveliku bity z glamrapa. Ze straponem albo bez sprzętu. Jajami o mate

Chonorowy Dawca Spermy
1 miesiąc temu
Reply to  Pegiek

Bym ci naebał cweluchu bity az bys sie girami nakrył, a potem bym cie zgwalcil.

Odb
1 miesiąc temu
Reply to  Bumcol

Cumcept sextapu Błony – druga scenka „Je.biesz”

Odb
1 miesiąc temu
Reply to  Odb

Wine with vodka plus beer & cocaine!

Trepanator
1 miesiąc temu
Reply to  Bumcol

JAk masz jakiś dobry towiec, to przyjmę jak sęp truchło!

Szczaw
1 miesiąc temu

„Muzyka” dla umysłowych impotentów, których horyzont kończy się na łopacie, betoniarce, przenoszeniu materiałów z punktu a do punktu b (mam tu na myśli wszystkich magazynierów oraz kierowców. Po namyśle spedytorów również). To też „muzyka” dla ich równie mało rozgarniętych „kobiet” co nawet nie potrafią się dzieckiem zająć, chociaż regularnie zaśmiecają jego zdjęciami portale społecznościowe. Mam nadzieję że to w końcu wszystko pier dolnie bo to społeczństwo samo wydało na siebie wyrok. Idąc ulicą myślę o przyszłych pokoleniach i nawet mi ich nie żal bo to przyszłe pokolenie debili słuchające wiadomo jakiego typu „muzyki”. Przez kogo tworzonej i dla jakiego odbiorcy

AdaśMagazynier
1 miesiąc temu
Reply to  Szczaw

Ale zamknij tą mordę, dobre?

Stalowe Jajka Mini Majka
1 miesiąc temu

Łoniak?
Nie znam.

Ga, gu, gi, a oczy wielkie
1 miesiąc temu

Łona zawsze na propsie. Pomijajać Łonę, muszę się pochwalić moim nowym odkryciem. Armand Hammer. Trochę to hipsterskie. Jak lubiecie klimat typu Dalek, Nephilim Modulation Systems, El-P, czy bardziej poryte bity Aesop Rocka, to powinno wam przypaść do gustu.

Baruch Spinoza
1 miesiąc temu

Widzę, że słuchacz rapu. Armand Hammer nie znam, ale widzę, że mają współpracę z Alchemistem, więc tym bardziej sprawdzę. Pozdrawiam serdecznie.

Ga, gu, gi, a oczy wielkie
1 miesiąc temu
Reply to  Baruch Spinoza

Kiedyś słuchałem sporo. Teraz wracam do znanych rzeczy. Z nowych za bardzo nic mnie nie interesuje. Czasem zdarzy się jakaś perełka, ale to raczej mniej popularne rzeczy, typu właśnie Armand Hammer. Strona w jaką idzie współczesny rap w ogóle mnie nie bawi. Słuchając Hammera może nie miałem takiego roz$@dolu w głowie, jak wtedy, kiedy pierwszy raz słyszałem Dalek czy NMS, ale w mojej ocenie się wybija. Ogólnie wolałbym, żeby ludzie bardziej poszukiwali, nawet jeśli nie zawsze byłyby to udane eksperymenty, niż przymowali bezkrytycznie to, co podaje im mainstream. Może wtedy zajarałbym się na nowo tą muzyką. Ogólnie zawsze wolałem boom bap, ale ile też można słuchać boom bapu, zanim się nie przeje. Pozostają mi takie jaskółki raz na jakiś czas. Ostatnio widziałem film „Something weird is going on in hip hop”, z miniaturką „Hip hop is dying”. Okazuje się, że przez te wszystkie lata pod nosem przemknął mi cały eksperymentalny rap, którego Armand Hammer jest chyba jedenym z reprezentantów

Chonorowy Dawca Spermy
1 miesiąc temu
Reply to  Baruch Spinoza

Jedyna prawilny Armand, to Armand Van Helden, a to jakis dukacz nikomu nie znany

BinarnyRPK
1 miesiąc temu

Łoniak nie h tam sklei pisde lepiej kolejna gwiazdka

Bumrente
1 miesiąc temu

Junkie or alcoholic?

Baruch Spinoza
1 miesiąc temu

Pewnie okaże się, że nowy album Łony będzie jedną z niewielu premier w tym roku, która wyróżni się na tle polskiego, stolcowatego rapu.

Art
1 miesiąc temu

Jeden z największych grafomanów w polskim rapie. Ogólnie im osoba bardziej pusta i zakompleksiona tym większe prawdopodobieństwo, że będzie słuchać grafomanii z tzw. przekazem, aby zrekompensować sobie swoje własne braki i leczyć kompleksy.

uszaty serwisant rowerów
1 miesiąc temu
Reply to  Art

hehe coś w tym jest, pseudointelektualny bełkot.

erdo w rowerze błażeja
1 miesiąc temu

Kto pytał cwelu?

judgementctematorium 666
1 miesiąc temu

Na YouTube oraz TikTok się obejrzy 8 odsłucha!

Profesooor Traaapu Naczelnik Sicarios Glamrapu
1 miesiąc temu

NA DNO KÜRWO BECIAKU BEZBEKU ŚMIECIU SPAMERZE JĒBANY!

News

26 lat temu policja zatrzymała Włodiego, Wilka i Sokoła

„J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku”.

Opublikowany

 

Przez

Utwór „28.09.97” z pierwszej płyty Molesty to dziś niepodważalny klasyk. Włodi i Wilku opisują w nim zatrzymanie przez warszawską policję. Dzisiaj mija 26 lat od tych pamiętnych wydarzeń.

– J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku – rapował Wilku w kultowym numerze „28.09.97”. Tego dnia m.in. Włodi, Wilku, Pelson i Sokół zostali aresztowani, a policja użyła wobec nich broni palnej. Jak wspominał po latach Sokół funkcjonariusze na szczęście nie strzelali w ich kierunku tylko w niebo.

– Słynny Łysy to Jaźwa z Zip Składu/Fundacji. Pies strzelał chyba w niebo nie do nas, a my po leżeniu na glebie zjechaliśmy na Janowskiego. Nas skuli i wieźli akurat z Pelsonem. Świrowaliśmy idiotów, że się nie znamy, ale szybko sprawdzili że nas spisywali razem 3 razy. Niby dzień jakich wiele, ale dzięki kawałkowi Molesty jednak pamiętny – napisał kilka lat temu Sokół stojąc na tle komisariatu przy Janowskiego w Warszawie. Przy tym samym komisariacie zdjęcie zrobił sobie również Wilku.

– Różne wersje, kopie, przetworzenia tych sytuacji słyszałem w wielu opcjach. Ludzie też przeżywają te sytuacje, które my przeżyliśmy, nie jest to niczym wyjątkowym. Natomiast my byliśmy pierwsi, żeby opisać coś takiego – wspominał Włodi kilka lat temu w rozmowie z Mateuszem Natali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Bletka – pierwsza nierapowa wokalistka w spacerange

„To dla nas wielkie wydarzenie”.

Opublikowany

 

Przez

bletka
fot. Bartek Wiski

Muzyczny pion spacerange z powodami do dumy, bowiem dziś oficjalnie ogłasza podpisanie kontraktu fonograficznego z Bletką – nową artystyczną duszą wytwórni, która będzie tworzyć i komponować z managerską opieką agencji. To jednocześnie debiut dla samego spacerange, ponieważ firma po raz pierwszy będzie mogła wesprzeć swoim wieloletnim doświadczeniem muzyka nie wywodzącego się ze środowiska hip-hop / rap. Mając jednak na uwadze skuteczność i precyzyjnie wyprowadzane, wychodzące poza szablon działania prognozy dla Bletki są klarowne – mocne i konkretne wejście w showbiznes. W końcu mamy do czynienia z agencją, która stoi za sukcesem grupy chillwagon oraz multiplatynynowymi karierami ReTo oraz Kizo.

Bletka to młoda artystka, która silnie utożsamia się ze swoim rodzinnym miastem – Krakowem. Rozpoznawalność przyniosła jej aktywność w serwisie TikTok, w którym umiejętnie żongluje swoim głosem i dzieli się nim ze słuchaczami interpretując znane utwory.

Właśnie dzięki działalności na TikToku przykuła uwagę Kizo, czego konsekwencją jest wspólny muzyczny hit i w tym wypadku nie ma mowy o przekolorowaniu tego słowa – mamy do czynienia z ewidentnym hitem. Oczywiście mowa tutaj o singlu “Taxi”, który w zaledwie kilka tygodni przejął airplay największych stacji radiowych, został wytypowany przez Spotify jako jeden z największych hitów lata, a teledysk z wynikiem prawie 60 milionów, którego wyświetlenia wciąż rosną doprowadził do czegoś, co było już tylko formalnością – status diamentowego singla nadany przez ZPAV w zaledwie 4 miesiące!

Bletka w spacerange

W twórczości Bletki nie można mówić o przypadku. Mamy do czynienia z artystką kompletną, która zna swoje możliwości wokalne, sama pisze sobie teksty i przeplata to wrażliwością potrafiącą ująć miliony serc. Najlepszym przykładem powyższych słów jest luźny singiel “trochę lżej”, który artystka przed kontraktem płytowym wydała własnym sumptem, a mimo braku należytej promocji klip przekroczył już magiczną barierę miliona wyświetleń.

Zarówno spacerange jak i sama Bletka mogą już ogłosić, że prace nad nowymi utworami są już w zaawansowanym stadium i w niedługim czasie możemy spodziewać się muzycznych owców pracy artystyki wspieranej przez agencyjny team.

– Bletka w spacerange to dla nas wielkie wydarzenie, a zarazem kolejny etap rozwoju agencji. Przez ostatnie lata budowaliśmy zaplecze i know how pozwalające nam zdobywać coraz to nowe branże. Corem naszej działalności pozostaje jednak muzyka i z wielką dumą będziemy prowadzić karierę Bletki, która urzekła nas skalą swojego talentu oraz magnetyczną osobowością. Budowa silnej, kobiecej marki osobistej jest jednym z naszych priorytetów w najbliższych latach, a zarazem wyzwaniem, z którym z wielkim zapałem planujemy się zmierzyć – mówi Mateusz Jędrzejewicz, współzałożyciel i CEO spacerange.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway pobił rekord Maty

Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify.

Opublikowany

 

taco hemingway
fot. Yan Wasiuchnik

Taco Hemingway wrócił po trzech latach z solową płytą „1-800-Oświecenie” i rozbił bank. Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify pobijając jednocześnie rekord Maty.

W 2021 roku Mata pobił własny rekord dziennych odtworzeń na Spotify. W ciągu pierwszej pełnej doby w streamingu “Kiss cam (podryw roku)” osiągnął 701, 519 dziennych odtworzeń na platformie, ugruntowując tym samym pozycję Maty jako rekordzisty. Po dwóch latach Młodego Matczaka zdetronizował Taco Hemingway.

Jak informuje biuro prasowe Spotify, Taco Hemingway ustanowił dwa nowe rekordy na tej plastformie:

  • najczęściej streamowany artysta w ciągu jednego dnia.
  • najczęściej streamowany album w ciągu jednego dnia.

Jeżeli zastanawialiście się, jak obecnie wygląda lista TOP50 najpopularniejszych utworów na polskim Spotify – wystarczy, że zerkniecie na poniższą grafikę. Prezenter prowadzący nocną audycję radiową zajmuje pierwszych 9 pozycji zestawienia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jędker żałuje, że robi rap, ale znów wchodzi do tej samej rzeki

Szykuje się kolejna premiera z udziałem byłego Zipa.

Opublikowany

 

Przez

Fot. @brevko_art

Poczynania Jędkera są mało spójne i pełne przeciwności. Jeszcze kilka miesięcy temu porzucał rap mówiąc, że nie prowadzi godnego życia w wieku 46 lat będąc muzykiem. Tymczasem teraz zapowiada kolejną muzyczną premierę.

– Poświęciłem życie muzyce, ale moje złote medale nie dają mi niestety nic. Może gdybym był sportowcem, miałbym godne życie w wieku 46 lat. Niestety wybrałem muzykę. Żałuję tego w ch*j – żalił się jeszcze w czerwcu Jędker.

W najbliższy piątek ukaże się nowy klip mało znanego artysty Andyo’ego. Gościnnie u jego boku zobaczymy Jędkera. – Kolejny raper, którego słuchałem za dzieciaka odhaczony. Super fajne przeżycie – komentuje podziemny gracz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Impreza Kizo rozbija bank i pobija rekord frekwencji

Relacja z MTS NIGHT.

Opublikowany

 

Przez

fot. Bartek Wiski

Na YouTube MTS wylądował zapowiadany vlog z wydarzenia MTS NIGHT: 1 MILION PARTY, które jak sama nazwa wskazuje – wieńczyło przekroczenie 1 miliona subskrybentów na kanale Kizo.

Materiał video zrealizowany kamerami PapiTV bardzo dobrze pokazuje skalę i poziom organizacji eventu, które wręcz należy suplementować hasłem: [M]Y [T]O [S]POŁECZNOŚĆ. Przez teren wydarzenia, począwszy od otwarcia bram, aż po wczesne godziny poranne przewinęło się ponad trzy i pół tysiąca osób, co jest wielkim sukcesem frekwencyjnym imprezy. Na odwiedzających, poza dobrą muzyką, która nieustannie wylewała się z głośników czekały: tattoo spot, stanowiska barberskie, MTS POP UP STORE oraz boxer, przy którym można było zmierzyć się siłowo z samym Glebą! Fani Sukcesiliany oraz Kizzersów powinni być zadowoleni z całodniowego tastingu produktów, ale na szczególną uwagę zasługuje premierowa degustacja KIZO BURGER, do której kolejka nie malała, a wręcz trwała przez całe wydarzenie. Kizo rozdał fanom ponad 500 burgerów!

spacerange odpowiada za opracowanie koncepcji oraz kompleksową produkcję imprezy. MTS NIGHT: 1 MILION PARTY to znak jakości, którym agencja będzie się posługiwała w nawiązywaniu kontaktów z nowymi partnerami i budowaniem planów na kolejne wydarzenia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kaczor BRS chce „rozj*bać komuś czaszkę” na Fame MMA

Raper chce się dostać do federacji freakfightowej.

Opublikowany

 

Przez

kaczor brs fame mma

Kaczor BRS wraca na scenę i chce narobić trochę szumu. Oprócz pracy nad nową płytą „Lot nad kukułczym gniazdem” chciałby też zawalczyć w organizacji freakfightowej.

Kaczor BRS chce się bić

Przemyski raper przygotowuje się obecnie do zawodów Ironman Triathlon w Stanach Zjednoczonych. Ma on też aspirację zawalczenie na gali freakfightowej. – W jakiej federacji mam rozj*bać komuś czaszkę? Chcecie mnie na Clout MMA czy na Fame MMA. Are you ready to rumble… – napisał artysta.

Na razie nie wiemy, czy Kaczor tylko bada grunt czy ma już za sobą konkretne rozmowy na temat ewentualnej walki. Obecność raperów na tego typu galach nie jest czymś nowym, więc nic dziwnego, że również były zawodnik Step Records chce podjąć takie wyzwanie i przy okazji sporo zarobić.

Płyta „Lot nad kukułczym gniazdem”

Obecnie Kaczor pracuje nad płytą „Lot nad kukułczym gniazdem”, której tytuł nawiązuje do kultowej książki Kena Keseya. Raper nagrał nową płytę razem z Pafto i ukaże się ona przy współpracy z ekkipa heavywight Project, za która stoją Kizo, Jongmen i Bonus RPK.

– Nie ma srania po badejkach. Niebawem dostaniecie płytę „Lot nad kukułczym gniazdem”, którą nagrałem z moim przyjacielem @pafto_oficjalnie, która ukaże się legalnym nakładem w sklepach muzycznych w całej Polsce – poinformował BRS.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)