Sprawdź nas też tutaj

Singiel

Łona w singlu „Luksus”

Raper pojawił się gościnnie na płycie „WINDRAP! Orchestra”.

Opublikowany

 

łona
Łona / fot. Tomek Karwiński

Czy ciągle nam mało, czy przewraca nam się w głowach, co jest luksusem, a co podstawową potrzebą? Między innymi o tym Dagadana i Łona opowiadają w „Luksusie”, singlu promującym płytę „WINDRAP! Orchestra”, której premiera nastąpi 22 kwietnia.

W projekt stanowiący mariaż hip-hopu, popu, jazzu z muzyką w wykonaniu Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie, angażują się również m. in. Liroy, Abradab, Rahim, Maria Sadowska i NO LOGO.
Co może wyjść z połączenia sił pierwszej w Polsce symfonicznej orkiestry dętej oraz najlepszych raperów, producentów i kompozytorów znad Wisły? Zaprezentowane dotąd single projektu WINDRAP! Orchestra, „Znamy się tak krótko” (z udziałem jazzowej i popowej wokalistki Marii Sadowskiej, pioniera polskiego hip-hopu Liroya i prawdziwych scenicznych zwierząt, zespołu NO LOGO) oraz „Malkontent” (przy którym w kooperację z NOD weszli Abradab, Rahim i Kleszcz) udowadniają, że odwaga w mieszaniu pozornie odległych muzycznych światów popłaca.

Trzeci utwór promujący projekt to „Luksus”, w którym wraz z orkiestrą pod przewodnictwem Mariusza Dziubka usłyszeć można Dagę z polsko-ukraińskiej formacji Dagadana oraz Łonę, jednego z najciekawszych przedstawicieli tzw. rapu inteligenckiego. Utwór, któremu towarzyszy klip z kolażem zdjęć, porusza temat potrzeb, jakie mamy w życiu.

Dagmara Gregorowicz (Dagadana) tak mówi o utworze „Luksus”:

Przez kilka ostatnich lat buduje się we mnie przekonanie, że nie doceniamy tego, co mamy. Z jednej strony mamy na przykład luksus podróżowania po całym świecie, z drugiej, są ludzie, którzy cieszą się z dużo mniejszych rzeczy, takich jak jedzenie w lodówce. Jest to szczególnie widoczne teraz, gdy tak blisko nas toczy się wojna i gdy możemy spowodować, że ktoś dzięki naszym działaniom będzie miał luksus posiadania dachu nad głową, jedzenia w garnku, a przede wszystkim – godności.

Łona, z którym nagrywałam piosenkę „Luksus”, jest w czołówce mojego rankingu polskiego rapu. Cenię go za ludzkość, za to, że jest mądrym człowiekiem, od którego chce się uczyć, słuchając jego utworów. Współpraca z nim była moim marzeniem i bardzo cieszę się, że się udało. Praca przy tym projekcie generalnie była fantastycznym doświadczeniem. Czuć ogromną moc orkiestry, nie mogę się doczekać efektów – dodaje artystka.

Łona wspomina pracę nad utworem:

Dagadana to nie jest zwykły zespół — to jest zupełnie niezwykłe zjawisko, które od dawna mnie fascynuje, więc nie zastanawiałem się ani chwili, gdy pojawiła się propozycja nagrania wspólnego numeru. Posługujemy się może nieco innymi środkami wyrazu, ale od razu złapaliśmy wspólny przelot. Praca nad tą piosenką zaczęliśmy jeszcze w trakcie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, a skończyliśmy już po wybuchu wojny. Dla mnie w obu tych sytuacjach najważniejsze są nie tyle mniejsze czy większe liczby przybyszów, czy, bo ja wiem, generalny kontekst geopolityczny ich wędrówki, co oni sami – konkretni, pojedynczy ludzie, z których każdy ma własne imię i własną historię. I własną twarz, bo w końcu to jest najważniejsze – mówi raper.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

Singiel

Paluch wprowadza nas w klimat, jak po leczeniu medyczną marihuaną

„Dziś byłem u lekarza, mam receptę na haze’a”.

Opublikowany

 

plauch marihuana

„M&M” to drugi singiel z nadchodzącej płyty Palucha, który wprowadza nas w letni vibe i klimat, jak po leczeniu medyczną marihuaną. Kawałek zasili album „Najlepszego Życia Diler”.

– Dziś byłem u lekarza, mam receptę na haze’a. Pewnie przedawkuję, choć wcale nie zamierzam – rapuje Paluch w nowym kawałku na bicie Julasa. „M&M” to najluźniejszy numer z nadchodzącego albumu, którego premiera przewidziana jest na październik 2024.

Singiel trafił o północy na Spotify. Premiera klipu odbędzie się dzisiaj o 12:00.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Singiel

Eminem z dwoma gośćmi w kolejnym singlu i datą premiery nowej płyty

Wiemy, kiedy ukaże się 12. album Slima.

Opublikowany

 

Przez

eminem tobey

Miesiąc po rewelacyjnie przyjętej premierze „Houdini”, pierwszym singlem z jego nowego albumu „The Death of Slim Shady (Coup De Grâce)”, Eminem prezentuje kolejną zapowiedź krążka – „Tobey”. Utwór, w którym gościnnie pojawiają się BabyTron i Big Sean z Michigan, pokazuje inną od tej, którą fani słyszeli w „Houdinim”, ale równie znajomą stronę Eminema. Porywający, doskonale nawinięty tekst pokazuje wspólną moc trójki raperów. Oszczędny bit wyprodukowany przez Daniyela, Cole’a Bennetta, Johna Nocito, Car!tona i Marvy Ayy, dodatkowo uwydatnia ten efekt.

Eminem zapowiedział „Tobey” krótkim teaserem opublikowanym 29 czerwca w mediach społecznościowych. Raper przygotował tym samym fanów na powrót Slim Shady’ego w masce hokejowej. Singiel „Tobey” jest już dostępny na platformach streamingowych, tymczasem w piątek pojawi się wyreżyserowany przez Cole’a Bennetta teledysk.

Artysta zdradził, że jego zapowiedziany pod koniec kwietnia, wyczekiwany przez fanów 12. album „The Death of Slim Shady (Coup De Grâce)” ukaże się już 12 lipca. Pierwszym promującym go singlem był wspomniany „Houdini”, który z miejsca stał się międzynarodowym hitem, zajmując 1. miejsca na listach Billboard Global 200 i Streaming Songs, a także debiutując na 2. pozycji Hot 100. Piosenka znajduje się obecnie w pierwszej dwudziestce globalnych i amerykańskich list przebojów Spotify, ogólnoświatowej listy przebojów Apple Music oraz list przebojów radiowych Top 40 i Rhythmic. „Houdini” to najwyżej notowany singiel Eminema od czasu „The Monster” z 2013 r., a także jego pierwszy singiel w formacie Rock Radio. Utwór podbił szturmem także stacje radiowe w Polsce.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Singiel

Malik miał „Jagodzianki”, a Vix.N ma „Jagódki”

Słowiańska ballada.

Opublikowany

 

Przez

vixen jagódki

Po sukcesie swojego ostatniego singla „Różyczka”, który ukazał się ponad dwa miesiące temu, Vix.N nie zwalniał tempa. W międzyczasie zaskoczył fanów gościnnymi występami u takich artystów jak Magiera „Dobre Tory”, Hinol z Polskiej Wersji z Gibbsem „Parę Chwil”, Zbuku „BANG BANG”, a także mogliśmy go usłyszeć na najnowszym albumie KęKę „04:01”, zbierając zasłużone pozytywne komentarze.

Teraz przyszedł czas na nową solową piosenkę „Jagódki”. Vix.N pozostał wierny stylowi, który przyniósł mu popularność i uznanie fanów, czyli folkowo-mistycznej, słowiańskiej balladzie z chwytliwym refrenem. Jak zapowiada artysta, nowy singiel to jego najbardziej folkowa wersja do tej pory. Gościnnie do utworu zaprosił zespół Tulia, laureatki nagrody Fryderyk oraz reprezentantki Polski na Eurowizji 2019. Ich chóry fantastycznie wypełniły przestrzeń utworu, podkreślając jego unikalny klimat.

Dźwięki gitary, za które odpowiada John Neko, przenoszą słuchaczy od pierwszych nut do innej epoki. Historia bohaterów piosenki, Jagódki i Bożydara, zrodziła się z inspiracji melodią gitary i jest osadzona w świecie średniowiecznym, choć równie dobrze mogłaby odnosić się do czasów współczesnych. Produkcją utworu zajął się Jordaninio, a na akordeonie zagrała Alicja Sak-Chmielewska.

Wizualną kontynuacją ballady zajęła się ekipa 9LITER FILMY, która w klipie przenosi nas w czasie, tworząc magiczną opowieść.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Singiel

Sokół u Szarana: „Wódką popijam kawę”

Niespodziewane połączenie.

Opublikowany

 

sokół szaran

Młody reprezentant SBM Label zaprosił do wspólnego numeru Sokoła. „Chanel” trafił dzisiaj do serwisów streamingowych.

– Nowy kawałek Szarana z moim gościnnym udziałem „Chanel” wjechał właśnie na strumienie – poinformował warszawski raper na Facebooku. To pierwsza taka współpraca Sokoła z młodym reprezentantem SBM Label.

„Przecinam znowu Warszawę, wódką popijam kawę” – nawija Sokół.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Singiel

Majka Jeżowska: numer i koncert z Malikiem Montaną na Polsacie

„Mam nadzieję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni”.

Opublikowany

 

Przez

Majka Jeżowska wypuściła wspólny numer z Malikiem Montaną „Bawimy się w życie”. Wokalistka ma zamiar zagrać z raperem również koncert.

Zgodnie z zapowiedziami Majka Jeżowska i Malik Montana połączyli siły. Nagrali oni wspólny utwór „Bawimy się w życie”. – Mam nadzieję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni – komentuje artystka.

Tekst Majce Jeżowskiej napisał Jacek Cygan, a produkcją zajął się @nbalvcky.

Malik Montana i Majka Jeżowska razem na Polsacie

25 maja o godz. 22 podczas Polsat Superhit Festivalu odbędzie się jubileuszowy koncert Majki Jeżowskiej. Gościnnie pojawi się na nim Malik Montana. Duet zaprezentuje na żywo wspólny numer „Bawimy się w życie”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Singiel

Raperka Wlazix z kolejnymi singlami z solowej płyty

Raperka z Lublina szykuje krążek „Fizyka ducha”.

Opublikowany

 

Przez

wlazix
@marcin.galanty

„Idea” oraz „Ocal umysł” to kolejne utwory z płyty „Fizyka ducha”. Wlazix tym razem zeszła na tematy trochę bliższe przeciętnemu słuchaczowi.

„Idea” odnosi się do tego o czym powinien być rap, a „Ocal umysł” jest o złych skutkach ćpania.
Czuć tu lekką zmianę w porównaniu do poprzednich utworów raperki, gdzie przewijał się temat Teorii Unifikacji, czy wspominany był Kepler i Hawking. Wlazix utrzymuje jednak poziom ciekawego w odbiorze tekstu i przyjemnej formy.

O raperce z Lublina pisaliśmy już wcześniej tu: Wlazix wydaje płytę „Fizyka Ducha”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: