Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Na kanał #GM2LTV trafił nowy singiel Malika Montany „Teraz i Tu”. Gościnnie w numerze wyprodukowanym przez Ostera pojawili się Sobota i Yogi. Teledysk promuje ostatni album Malika Montany „Tijara”, wydany 25 maja 2018 roku. – Nowy materiał to kompletna petarda, która wyznaczy nowy kierunek w muzyce trapu. Malik dał się poznać jako kreator specyficznego nurtu, który jest szczególnie dla niego charakterystyczny, co przekłada się na tysiące sprzedanych płyt i milionowe wyświetlenia na Youtube. Na albumie można się spodziewać zarówno imprezowych kawałków, które będą bujać kluby, ale nie zabraknie też mrocznych propozycji – mogliśmy przeczytać w informacji prasowej albumu.

Tracklista

1. TIJARA/INTRO (prod. Fast Life Sharky)
2. MIELI (prod. OLEK + GeezyBeatz)
3. MÓWILI (prod. Michał Graczyk + Newlights)
4. 1-WSZY NOS (prod. BeJotKa)
5. TERAZ I TU feat. Sobota, Jogi (prod. OSTER)
6. CENA SŁAWY feat. Białas (prod. OLEK + 2K)
7. LASSIE WRÓĆ (prod. OLEK + FRIZ)
8. PELIKAN (prod. Kesz)
9. MUFASA (prod. MICHAŁ GRACZYK + Kamil Kolenda + Olek)
10. 6.3 AMG (prod. Worek)
11. WHO YOU MAM (prod.Psr)
12. POWIEDZ CO? (prod. Worek)
13. BABY SAME PRZYJDĄ (prod. OLEK)
14. KE6Z feat. Kiki (prod. OLEK)
15. ENTLICZEK PENTLICZEK (prod. OSTER)
16. KING feat. Lanberry (prod. OLEK)
17. W IMIĘ LEPSZEGO JUTRA feat. Kiki (prod. OLEK)
18. MAMUSIU… (prod. 2K)
19. CHMURY PŁACZĄ feat. Diho (prod. August)
20. IDŹ SPAĆ (prod. OLEK)
BONUS:
1. SIATKI Z ZAKUPAMI feat. OLEK (prod. OLEK)
2. 15KOA feat. DIHO (prod. SWIZZY)
3. JAK WIERZYĆ? (prod. OLEK + Michał Graczyk) –
4. AZRAEL (prod. OLEK)
5. NULLEN REMIX feat. MR. POLSKA

Uliczny, a nawet patologiczny styl

Malik Montana postrzegany jest jako ten, który lubi chwalić się pieniędzmi. Sam uważa jednak, że do statusu bogacza dużo mu jeszcze brakuje. – Ludzie twierdzą, że ja się chwalę nie wiadomo czym, a każdy przecież chyba słyszy w moim rapie, że jestem pier***m biedakiem – mówił raper kilka tygodni temu w rozmowie z newonce.net.  Autorowi „Tijary” często zarzucany jest brak autentyczności. Wujek Samo Zło nazwał go nawet „fejkiem”. Malik zapytany czy zabolały go te słowa, odparł: „Nie wiem kto to jest”. Twierdzi natomiast, że jego styl jest w pełni autentyczny. – Mój styl jest mega uliczny. Mega patologiczny, nawet tak bym go nazwał. Tylko że ludzie w Polsce zwracają uwagę na rzeczy, na jakie zwracają uwagę biali – w cudzysłowie, żeby to nie zabrzmiało źle. Ja mam inną mentalność. Mnie interesują pliki pieniędzy, fajne auto i ciuszki. W Polsce, jak ktoś ma już fajne ubrania, to znaczy, że ma też zajebisty dom i zaplecze finansowe. A ja jestem hip-hopowy. Jak zobaczysz chłopaków na Harlemie, to oni nie są bogatymi ludźmi, ale codziennie zapierdalają w nowych trampkach. Przez to uważam że jestem jednym z najprawdziwszych motherfuckers w grze w Polsce, bo naprawdę to, o czym rapuję, jeśli chodzi o outfity i wszystko inne – jest w stu procentach autentyczne. Mordko, ja potrafię wyjść z domu w outficie za osiemnaście tysięcy, chodząc sobie po moim osiedlu, które jest kojarzone z patologią i biedą. Bez ochrony i bez żadnego anturażu wychodzę w łańcuchu za ponad 30 tysięcy po nocach. Przez pewien okres w moim życiu nie miałem pieniędzy i kiedy to się zmieniło, po prostu się tym cieszę – wyjaśnił.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

teledysk

Raptor wypuścił „Techno”

„Robiłem cash, co nie mieścił się po szafach”.

Opublikowany

 

Przez

raptor techno

Raptor atakuje kolejnym singlem „Techno”, za którego produkcje odpowiada Rashbrowne.

Toruński raper na stałe mieszkający w Rotterdamie jest nowym reprezentantem wytwórni Zion Records. Obecnie szykuje materiał na nowy projekt.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Mata „Będę Prezydentem” – wyczekiwany klip rapera

„Kupiłem kwadrat koło sejmu, chcę się wczuć po mału w klimat”.

Opublikowany

 

Przez

mata
fot. materiały prasowe

Mata wraca do politycznego komentarza. W nowym singlu „Będę Prezydentem :)” bezkompromisowo i z charakterystycznym, absurdalnym humorem rozprawia się ze stanem polskiej debaty publicznej oraz wieloletnią stagnacją na scenie politycznej.

Artysta już wcześniej sięgał po ten rejestr – m.in. w „Patoreakcji” czy „Patoprohibicji”. Tym razem temat „prezydencki”, obecny w jego twórczości od kilku lat, kumuluje się w jednym utworze. Czy to zatem faktyczna realizacja kampanii politycznej? Czy kontynuacja muzycznej satyry?

W singlu Mata punktuje zarówno obóz rządzący, jak i opozycję, odnosząc się także do aktualnych wydarzeń, którymi w ostatnich tygodniach żyła opinia publiczna – w tym m.in. wykorzystania jego utworu w komunikacji Koalicji Obywatelskiej czy głośnego cytatu „cóż szkodzi obiecać”, jednocześnie ucinając wszelkie polityczne asocjacje.

„Będę Prezydentem :)” jeszcze przed premierą stał się viralem generacji Z – kilkunastosekundowy fragment zaprezentowany podczas koncertu na trasie #MATA2040 wywołał falę komentarzy w social media, którą dzisiejsze wydanie z pewnością spotęguje.

Singiel jest kolejną odsłoną projektu #MATA2040, który – zanim domknie się jako pełnoprawny album w pierwszej połowie 2026 roku – funkcjonuje także jako wyprzedana trasa koncertowa, zwieńczona finałem na PGE Narodowym (16 maja 2026). Bilety są wciąż dostępne na stronie 33mata.pl.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Jongmen siedzi, a jego kumple wypuszczają „Ponad Mury”

Do siec trafił uliczny kawałek „Ponad Mury” z udziałem Pawki, Fidziego, Jongmena i The Outlawz.

Opublikowany

 

jongmen

Zatrzymany w Dubaju Jongmen od kilku tygodni przebywa w areszcie i mówi się o jego deportacji do Polski. Tymczasem Pawko, Fidzi i The Outlawz wypuścili numer „Ponad Mury”.

W kawałku udziela się również Jongmen i to jego ostatni numer który nagrał przed zatrzymaniem. Nagranie zwiastuje projekt „Lacoca Mixtape 2”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

TwoFace „Ain Eingarp” – lovesong z ciężkimi emocjami w tle 

„Przed oczami migają klisze, chwila – Twoje serce obok wszywał Religa”.

Opublikowany

 

Przez

twoface

Emocjonalny numer TwoFace’a to storytelling dotyczący jego trudnego rozstania i wejścia w nowy szczęśliwy i zdrowy związek.

– Tytuł „Ain Eingarp” to alegoria do I części Harrego Pottera – zwierciadła, które pokazywało tylko najgłębsze pragnienia serca

Za klimatyczny bit mix master i realizację odpowiada Adash, a klip wykonał Dawid Ludowicz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Destro – finalista „Rap Generation” z nowym klipem i materiałem

23-letni raper wypuścił EP-kę.

Opublikowany

 

Przez

destro
fot. @troche_pokory

Destro to 23-letni raper z Gniezna, który wiosną tego roku dzięki niesamowitej charyzmie i rapowym umiejętnościom zjednał sobie jurorów oraz widzów Rap Generation, docierając do finału i wygrywając show.

Raper postanowił zamknąć rok krótkim materiałem opublikowanym wraz z teledyskiem do utworu “NIEMIŁO(ść)”. Mini-album “Oprócz błękitnego nieba” to zapis na temat szczerych, silnych emocji, trudnych relacji i walki z własnymi demonami.

Utwór „NIEMIŁO(ść)” z projektu, wyprodukowany przez OER’a, to gorzki, ale jednocześnie energetyczny rapowy numer w stylu UK Garage, w której to mieszance gatunków raper z Gniezna czuje się coraz mocniej – co pokazuje na całym projekcie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: