Sprawdź nas też tutaj

News

MediaMarkt: Najchętniej kupowane płyty i winyle w 2019 roku

W zestawieniu znalazło się dwóch raperów.

Opublikowany

 

O.S.T.R. / fot. Piotr Szewc Photography

Mimo wzrostu popularności platform streemingowych, Polacy nadal chętnie kupują muzykę na płytach CD i winylowych. Przygotowane przez MediaMarkt zestawienie Top 10 najpopularniejszych płyt w 2019 roku otwierają polscy wykonawcy. Ogółem znalazło się tu aż pięć krajowych produkcji.

Płyty kompaktowe nadal cieszą się dużą popularnością. Wielu miłośników muzyki z niecierpliwością czeka na kolejne albumy ulubionych artystów, aby włączyć je do swojej płytoteki.

Duży wybór zarówno nowości jak i klasyki można znaleźć w sklepach sieci MediaMarkt, która przygotowała zestawienie 10 najpopularniejszych płyt oraz 10 najchętniej kupowanych winyli w 2019 roku.

Muzyczny top 10 płyt CD najchętniej kupowanych w sieci sklepów MediaMarkt w 2019 roku należy przede wszystkim do rynkowych nowości. Wyjątki są trzy: nieśmiertelni Pink Floydzi („The Wall”), składanka „Męskie Granie 2018” i „Platinum Collection” legendarnego brytyjskiego zespołu Queen.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na szczycie listy znalazł się Dawid Podsiadło i jego „Małomiasteczkowy”. To mocne potwierdzenie dominacji artysty, a od niedawna także producenta, na rodzimym rynku muzycznym – tym bardziej, że album wydano jeszcze pod koniec 2018 roku i od tego czasu pojawiło się sporo nowości.

Drugie miejsce rankingu zajął krążek Wojtka Sokoła – jednego z najpopularniejszych polskich raperów. „Wojtek Sokół” jest pierwszym w pełni solowym albumem artysty i zawiera trzynaście utworów, reprezentujących różne gatunki. Na płycie gościnnie pojawiają się m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra.

Na trzecie miejsce zestawienia najlepiej sprzedających się płyt 2019 roku w sieci MediaMarkt trafiła ścieżka dźwiękowa z uwielbianego przez miliony filmu „A Star Is Born” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem. Cała płyta to idealna propozycja dla fanów muzyki pop oraz country: 34 utwory, ponad połowa z nich w wykonaniu największych gwiazd kinowej produkcji.

Sukcesem może się pochwalić O.S.T.R., utalentowany freestylowiec, pięciokrotny laureat nagrody „Fryderyka”. Raper ze swoją „Instrukcją obsługi świrów” uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji rankingu. Wszystkich wiernych fanów zapewne ucieszy zapowiedź kolejnego albumu Ostrego. „Gniew” ma się ukazać w lutym.

Zarówno piątego, jak i szóstego miejsca muzycznego top 10 broni Rammstein, najbardziej kultowy industrial metalowy zespół na świecie. W połowie listy uplasował się ich ostatni, siódmy z kolei album – „Rammstein”, oczko niżej – jego specjalne wydanie.

Miejsce siódme to nieśmiertelna klasyka, czyli Queen. Zespół, który nie wymaga przedstawiania. „Platinium Collection” cieszyło się w ubiegłym roku na tyle dużym zainteresowaniem, by wyprzedzić w zestawieniu dwa albumy dokumentujące niezwykłe trasy koncertowe z udziałem polskich artystów: „Męskie Granie 2018” oraz „Męskie Granie 2019”.

Top 10 muzycznych płyt zamyka „The Wall” Pink Floydów – co pokazuje, że zespół zdobywa serca kolejnych pokoleń fanów klasycznego rocka.

Wśród najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku winyli bez większego zaskoczenia. Na pierwszym miejscu „Dark Side of the Moon” znanych i kochanych Pink Floydów. Tuż za nimi balansujące na granicy rocka i synth popu Alphaville z „Forever Young”, poza tym aż trzy propozycje od Led Zeppelin. Zacne grono zamyka brytyjski rock (Marillion) i angielski heavymetal (Iron Maiden).

Bieżący rok zapowiada się ciekawie pod względem premier – zarówno polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Z niecierpliwością czekamy na album Adele – mamy nadzieję, że pojawi się w tym roku. – mówi Remigiusz Gruba z Działu Zakupu sieci MediaMarkt.

TOP 10 najchętniej kupowanych płyt w sieci MediaMarkt w 2019 roku

  1. „Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło
  2. „Wojtek Sokół” – Sokół
  3. „A Star Is Born (PL)” – Lady Gaga, Bradley Cooper
  4. „Instrukcja Obsługi Świrów” – O.S.T.R.
  5. „Rammstein” – Rammstein
  6. „Rammstein Special Edition” – Rammstein
  7. „Platinum Collection” – Queen
  8. „Męskie Granie 2019” – Męskie Granie 2019
  9. “Męskie Granie 2018” – Męskie Granie 2018
  10. “Wall 2011” – Pink Floyd

Rynek płyt winylowych w Polsce od kilku lat rośnie. Z najnowszego raportu Nielsena[1] wynika, że grono osób zakochanych w czarnej płycie zwiększa się na całym świecie.

Fani czarnego krążka, doceniający oryginalne brzmienie, pozbawione cyfrowej obróbki szukają nie tylko nowych albumów, ale też kultowych, klasycznych tytułów największych artystów.

TOP 10 najchętniej kupowanych winyli w sieci MediaMarkt w 2019 roku:

  1. „Dark Side of the Moon” – Pink Floyd
  2. „Forever Young” – Alphaville
  3. „Led Zeppelin I” – Led Zeppelin
  4. „Led Zeppelin II” – Led Zeppelin
  5. „Led Zeppelin III” – Led Zeppelin
  6. „Animals 2011 Remastered” – Pink Floyd
  7. „The Wall (Limited Edition)” – Pink Floyd
  8. „Misplaced Childhood” – Marillion
  9. „Numer of the Beast (Limited Edition)” – Iron Maiden
  10. „Led Zeppelin IV (Remastered)” – Led Zeppelin


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kafara boli serce jak widzi, co robi jego kolega ze sceny

„Ciężko mi się z tym pogodzić”.

Opublikowany

 

Przez

kafar dixon37
fot. instagram/kafar_dixon37

Charakterny i uliczny Dawid Obserwator zaczął robić disco-polo. Co o tym sądzi jego kolega ze sceny Kafar Dixon37? Nie jest z tego zadowolony, ale też poniekąd usprawiedliwia kolegę.

Bajorson i Dawid Obserwator wydali disco-polowy numer, który okazał się strzałem w dziesiątkę i wielkim hitem. Po trzech tygodniach ma 5 mln wyświetleń na Youtube.

– Mega mi żal, że Dawid poszedł w tę stronę, ale musimy pamiętać o jednym. Mało który raper został tak zgnojony i zajechany przez publikę i media jak on. Po prostu miał dosyć. Ciężko mi się z tym pogodzić, bo np. w „Moi ludzie” miał pancze, które ja propsowałem – mówi Kafar w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim.

– Zdziwili mnie. To nie moja bajka. Serce mnie boli, bo robiliśmy zupełnie inny rap i o co innego walczyliśmy – dodaje.

Czytaj dalej

News

Zaskakujący DJ SET Tymka w Mediolanie. Tak było na Milan Design Week 2025

Tymek m.in. zaśpiewał na lotnisku Chopina.

Opublikowany

 

Przez

tymek

Za nami jedno z największych wydarzeń poświęconych sztuce użytkowej! Kilka dni temu razem z Tymkiem i Bartoszem Pniewskim (HighBart) odwiedziliśmy Milan Desing Week 2025. W ciągu zaledwie kilku godzin Tymek zdążył wystąpić, aż dwukrotnie!

Tegoroczna odsłona mediolańskiego wydarzenia o światowej renomie, pod hasłem „Connected Worlds” skupiona była wokół fuzji technologii, natury i kultury w projektowaniu. Wśród niezliczonej ilości wystaw i instalacji przeważały te mówiące o zrównoważonym rozwoju, nieoczywistych połączeniach czy sztucznej inteligencji która coraz śmielej wkracza w świat designu.

Dzięki ogromnej różnorodności Milan Design Week stał się również świetną platformą dla marek, które w swoich projektach stawiają na kreatywność i aspirują do eksperymentów na pograniczu wielu dziedzin kultury. Jedną z nich jest marka Ploom, której strefę udało nam się odwiedzić w towarzystwie gospodarzy projektu “Unique. IRL by Ploom”.

Jedyny taki występ! Tymek zaśpiewał na lotnisku Chopina

W skład wspomnianego kolektywu wchodzą: Bartosz Pniewski znany w sieci, jako HighBart, stylistka Małgorzata Mordarska oraz jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej – Tymek.

Ten ostatni zaskoczył nas jeszcze przed odlotem. Tymek ustawił się obok stojącego na jednym z terminali lotniska fortepianu i zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru. Nagranie z tego wydarzenia mogliście zobaczyć na profilu CGM na Instagramie.

Tymek: szanuję artystów, którzy mają stworzony cały koncept swoich projektów

Udział Tymka w wydarzeniu nakręconym przez markę Ploom był o tyle wyjątkowy, że jako jeden z zaledwie sześciu twórców z całego świata zaprezentował swoją wizję i projekt elementu urządzenia z kategorii produktów użytkowych – panelu Ploom.

Jego oficjalna premiera odbyła się w pawilonie marki pod nazwą CONNECTED SENSATIONS, w którym na własne oczy mogliśmy przekonać się jak sztuka cyfrowa łączy się z efektami wideo i niezwykłym designem.

„Sam jako odbiorca najbardziej szanuję artystów, którzy mają stworzony cały koncept swoich projektów” – mówił Tymek w naszej rozmowie. „Fani z pewnością nie chcieliby dostawać nowej muzyki od artysty, który robi ją na siłę” – dodał w materiale, który możecie obejrzeć na naszych kanałach w SM.

Tymek uświetnił również wieczór w Mediolanie. W pawilonie Connected Sensations by Ploom zagrał ponad godzinny DJ set, w którym po raz kolejny dał popis swojej kreatywności.

Mediolan inspiracją dla HighBarta

W designerskim pawilonie marki pojawił się również Bartosz Pniewski znany szerzej, jako HighBart.

Podczas pobytu w Mediolanie wystartował z ankietą uliczną i sprawdzał co inspiruje ludzi w modzie. „Jestem gościem, który inspiruje się wszystkim, co tylko możliwe, a przede wszystkim podróżami i obcymi kulturami” – mówił podczas naszej rozmowy. „Jaram się, jak ludzie patrzą na mnie jak na dziwaka” — dodał.

Czytaj dalej

News

Szpaku i Kotolga. Będzie współpraca?

TikTokerka jest sensacją Internetu.

Opublikowany

 

Przez

szpaku kotolga
fot. korciabujak

Na Popkillerach była obecna także Kotolga, która pokazała się po gali w towarzystwie Szpaka. TikTokera ma na koncie kilka numerów. Czy następny będzie z szefem Gugu?

Kotolga to viralowa twórczyni z TikToka, a jej wizerunek jest bardzo charakterystyczny. Ma długie, czarne włosy, czapkę z uszami i oczy podkreślone mocnym makijażem. Do sieci trafiły już jej dwa single „Jara mnie to” oraz „Finalndia”. Jakiś czas temu influencerka zapowiedziała współpracę z Young Leosią.

Tymczasem po gali Popkillerów Kotolga pozowała do zdjęć ze Szpakiem, który zdobył dwie statuetki. Kotolga również trzyma nagrodę w ręku, ale nie była nawet nominowana w żadnej kategorii, więc należy ona do kogoś innego.

Szpaku i Kotolga

Czytaj dalej

News

Dziarma, Bedoes 2115, Sokół i gra o pół miliona zł

Zwiastun nowego rapowego show.

Opublikowany

 

Przez

Autentyczność, emocje i ogromna presja – tego mogą spodziewać się widzowie Nowego Rozdania: Rhythm + Flow Polska, pierwszego polskiego sezonu globalnego formatu Netflixa. Oficjalny zwiastun właśnie ujrzał światło dzienne i jasno pokazuje, że stawka jest wysoka, a uczestnicy – głodni sukcesu.

Trójka jurorów – DZIARMA, Bedoes 2115 i Sokół – przemierzyła Polskę wzdłuż i wszerz, by odnaleźć przyszłe gwiazdy sceny rapowej. Od lokalnych castingów po wielki finał, uczestnicy mierzą się z wymagającymi wyzwaniami – cypherami, bitwami, produkcją teledysków, duetami z topowymi artystami i wreszcie – tworzeniem finałowego hitu z czołowymi polskimi producentami. Zobacz kto wytrzyma presję, kto zachwyci jurorów i kto naprawdę zasługuje na miejsce na szczycie. Ten program to nie tylko muzyka – to marzenia, determinacja i walka o wszystko.

„W programie szukałem osoby, która ma ten błysk w oku, który miałem jak byłem 14–15-latkiem i zaczynałem robić muzę. Ten błysk i prawda to rzeczy, których nie może stworzyć wytwórnia – to się po prostu ma. Bardzo chciałbym, aby Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska przyniósł spotlight na uczestników, którzy się w nim pojawili. Chciałbym zobaczyć jak ci ludzie, którzy na co dzień są taksówkarzami czy pracują w gastro robią po prostu karierę, bo na to zasługują” – mówi Bedoes 2115.

Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska
Oficjalny plakat

DZIARMA dodaje: „Jestem na maksa podekscytowana premierą. Moim zdaniem ten program bardzo namiesza. Mamy tu nowych artystów ze świeżym spojrzeniem na muzykę, świetnych songwriterów i ludzi z twardą dupą, bo nie każdy odważyłby się na takie wyzwanie. Oni są jak czołgi – jak udało im się przetrwać ten program, to są gotowi na wszystko”.

„Nagrywając program byłem pod wrażeniem prawdziwych emocji, które udzieliły się nie tylko w oczywisty sposób uczestnikom, ale też nam, jurorom. Kilku uczestników, okazało się naprawdę kreatywnych i bardzo zdolnych, więc misję uważam za udaną” – przyznaje Sokół.

Program podzielony jest na trzy części:

14 maja – premiera czterech pierwszych odcinków: castingi regionalne, casting w Warszawie oraz cyphery.
21 maja – premiera trzech odcinków: bitwy, teledyski i duety z topowymi polskimi artystami.
28 maja – Wielki Finał, w którym trójka finalistów stanie do walki o główną nagrodę – 500 000 zł i szansę na realny start w branży. Bez kontraktów. Bez kompromisów.

O programie Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska

DZIARMA, Bedoes 2115 i Sokół wyruszają w ogólnopolską podróż, by wyłonić następną wielką gwiazdę polskiego rapu. Po przejściu przez serię wymagających castingów, młodzi wykonawcy zmierzą się w bitwach rapowych, pisaniu własnych kawałków oraz produkcji klipów. Na końcu tej drogi czeka na nich przełomowa nagroda – 500 000 złotych.

Czytaj dalej

News

Wiz Khalifa ma poglądy jak jeden z polskich raperów: „Ziemia jest płaska”

Raper ma też wątpliwości, co do eksploracji kosmosu.

Opublikowany

 

Przez

wiz khalifa płaska ziemia

Akash, który od kilku lat stara się nas przekonać, że Ziemia jest płaska, znalazł popleczników wśród największych gwiazd rapu ze Stanów. Wiz Khalifa ma bardzo podobne poglądy do polskiego rapera.

Wiz Khalifa o płaskiej Ziemi

W podcaście Joe Buddena i Melyssy Ford, Wiz Khalifa został zapytany, czy według niego Ziemia jest okrągła. – Powiedziałbym, że nie – odparł.

Raper postanowił to wyjaśnić na przykładzie.

– Kiedy podróżuję, patrząc na trasy, jakie obieramy, i jak to wygląda, nie da się podróżować w górę i w dół. Po prostu lecisz na wprost. To jedyny powód, dla którego tak myślę – stwierdził.

Raper nie wierzy w podróże kosmiczne

Jakby tego było mało, Wiz podważa podróże kosmiczne. – W ogóle nie wierzę w eksplorację kosmosu. Nie wierzę, że badają kosmos tak intensywnie, jak twierdzą, że to robią – uważa.

Okładka z okrągłą Ziemią

Warto odnotować, że raper jest w trakcie promocji nowej płyty „Kush + Orange Juice 2”. Na okładce krążka widzimy okrągłą Ziemię. Trudno wytłumaczyć, jak ma się to do poglądów rapera, bo zachodzi tu pewna nieścisłość.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: