Sprawdź nas też tutaj

News

Najlepsze kawałki w historii polskiego rapu wg słuchaczy OpenFM

Opublikowany

 

Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Paktofoniki.

W ramach Tygodnia z polskim hip-hopem słuchacze Open FM mogli głosować na swoje ulubione utwory w historii polskiego rapu. Plebiscyt wygrało "Jestem Bogiem" Paktofoniki. Na podium stanęli także O.S.T.R. z utworem "Kochana Polsko" oraz "El Polako" donGURALesko.

 

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Kaliber 44 "Plus i minus", "Rozmowa" Łony, Grubson "Na szczycie", "Głucha noc" Peji, "Czerwona sukienka" Fisza, "Bez strachu" Palucha oraz jeszcze jeden utwór Paktofoniki – "Chwile ulotne".

 

Całe zestawienie liczy 100 kawałków. Listy można także posłuchać w stacji Top Wszech Czasów Polskiego Hip-Hopu zarówno w aplikacji Open FM jak i na stronie open.fm, gdzie można także znaleźć 14 innych kanałów emitujących hip-hop 24 godziny na dobę. Wśród nich są m.in. stacje przygotowane przez raperów, którzy byli goścmi Open FM w ramach Tygodnia z polskim hip-hopem: Malika Montanę, Bonsona, KaeNa, Włodiego oraz Małacha i Rufuza.

 

Open FM w wersji mobilnej jest dostępne bezpłatnie na systemach operacyjnych Android i iOS. Serwis posiada też wersję desktopową pod adresem www.open.fm oraz niezależną aplikację desktopową do pobrania ze strony. Dodatkowo kanałów tworzonych przez redakcję Open FM można słuchać z poziomu strony głównej Wirtualnej Polski. Radio oferuje w tej chwili dostęp do ponad 130 internetowych stacji radiowych, zróżnicowanych pod względem gatunku muzycznego, nastroju czy pory dnia. Według badania Megapanel Gemius we wrześniu 2017 roku z aplikacji korzystało 849 000 RU.

 

Lista 100 najlepszych numerów wg słuchaczy OpenFM:

  1. Paktofonika – Jestem Bogiem
  2. O.S.T.R. – Kochana Polsko
  3. donGURALesko – El Polako
  4. Paktofonika – Chwile ulotne
  5. Kaliber 44 – Plus i minus
  6. Łona – Rozmowa
  7. Grubson – Na szczycie
  8. Peja / Slums Attack – Głucha noc
  9. Fisz – Czerwona sukienka
  10. Paluch – Bez strachu
  11. Tede – Drin za drinem
  12. Łona i Webber – To nic nie znaczy
  13. donGURALesko – Chcę ci dać
  14. 52 Dębiec feat. Ascetoholix – To my Polacy
  15. Kaliber 44 – Normalnie o tej porze
  16. WWO – Każdy ponad każdym
  17. Paktofonika – Priorytety
  18. Hemp Gru – Droga
  19. K.A.S.T.A. – Peryferie
  20. Eldo – Nie pytaj o nią
  21. Paluch – Szaman
  22. Taco Hemingway – 6 zer
  23. PRO8L3M – Molly
  24. Trzeci Wymiar – Skamieniali
  25. donGURALesko – Cisza
  26. Quebonafide feat. Reto – Half Dead
  27. WWO – Damy radę
  28. Eldo – Granice
  29. Małpa – Nie byłem nigdy
  30. Abradab – Rapowe ziarno
  31. Kękę – Smutek
  32. Łona / Webber – Nie pytaj nas
  33. Zeus – Hipotermia
  34. Wzgórze Ya-Pa-3 & Warszafski Deszcz & Trzyha – Ja mam to co ty
  35. Peja / Slums Attack – Jest jedna rzecz
  36. Quebonafide feat. Kuban, Kuba Knap – Żadnych zmartwień
  37. Polska Wersja feat. Małach & Rufuz – Lepiej to zostaw
  38. Pezet – Gdyby miało nie być jutra
  39. WWO – Jeszcze będzie czas
  40. donGURALesko – Drewnianej małpy rock
  41. Kaliber 44 – Film
  42. O.S.T.R. – Po drodze do nieba
  43. Guzior – Tajfun92
  44. Pezet & Noon – Szósty zmysł
  45. Liroy – Scyzoryk
  46. Molesta – Wiedziałem, że tak będzie
  47. Taco Hemingway – Deszcz na betonie
  48. Pezet & Noon – Re-Fleksje
  49. Kękę – Presja
  50. Tabasko – Wychowani w Polsce
  51. Paktofonika – Powierzchnie tnące
  52. Kazik – 12 groszy
  53. Hemp Gru – To jest to
  54. Killaz Group feat. RY23 – Manewry
  55. Quebonafide – C'est la Vie
  56. Taco Hemingway – Następna stacja
  57. Kali – Tu gdzie żyjemy
  58. Polska Wersja – Nie wiem czy to świat zwariował
  59. Tede – Wyje wyje bane
  60. Małpa feat. DJ Jarzomb – Paznokcie
  61. WWO – Mogę wszystko
  62. Małach/Rufuz feat. Hinol – Nie dbam
  63. O.S.T.R. – Śpij spokojnie
  64. Kękę – Młody Polak
  65. Czarny HiFi feat. Pezet – Niedopowiedzenia
  66. Paluch – Za wszystko
  67. Kaliber 44 – Konfrontacje
  68. Peja / Slums Attack – Mój rap, moja rzeczywistość
  69. 52 Dębiec – Konfrontacje
  70. JWP/BC – Tworzymy historię
  71. Flexxip – List
  72. Słoń – Love Forever
  73. Zipera – Bez ciśnień
  74. Kękę – Zmysły
  75. K2 feat. Buka – 1 moment
  76. Dwa Sławy – A może by tak?
  77. Kali – Wspólny lot
  78. Małach/Rufuz feat. Polska Wersja – Do przewidzenia
  79. Małpa – Skała
  80. Pezet – Co mam powiedzieć
  81. Fisz – Polepiony
  82. Grammatik – Każdy ma chwile
  83. O.S.T.R. – Masz to jak w banku
  84. Te-Tris – Ile mogę?
  85. Kuban x Essex – Mała Mi
  86. Grammatik – Friko
  87. Pezet & Noon – Seniorita
  88. Hemp Gru feat. Juras, Luta – 63 Dni Chwały
  89. Bisz – Pollock
  90. Fenomen – Sensacja
  91. Pezet & Małolat feat. Małpa – Nagapiłem się
  92. Molesta feat. Jamal – Tak miało być
  93. W.E.N.A. – S-A-L-U-T-U-J
  94. Peja / Slums Attack feat. O.S.T.R. & Jeru the Damaja – Oddałbym
  95. Abradab – Miasto jest nasze
  96. WWO feat. Soundkail – Nie bój się zmiany na lepsze
  97. Pezet & Noon – Nie jestem dawno
  98. Trzeci Wymiar – Złap za broń
  99. Tede – Wyścig szczurów
  100. Killaz Group – Jestem szejkiem

 


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

News

Fagata u Maty na Torwarze. „Jest najlepszą raperką w Polsce”

Entuzjastyczne przyjęcie raperki przez fanów Młodego Matczaka.

Opublikowany

 

mata fagata koncert torwar

Fagata nie tylko pomogła Macie przy promocji trasy i została podpisana w jego wytwórni, ale także wystąpiła z nim w czwartek na warszawskim Torwarze.

Młody Matczak postawił wszystko na Fagatę, bo to jedyna osoba z jego otoczenia, która jest tak mocno i wszędzie pokazywana. Niedawno mogliśmy ją zobaczyć podczas sesji przy Cybertrucku z robotem Maty, a chwilę później dowiedzieliśmy się, że Mata podpisał z nią kontrakt w swojej wytwórni Muzyka.

Podczas czwartkowego koncertu Młodego Matczaka na COS Torwar, na scenie pojawiła się też Fagata, która zagrała koncert z Natalisą. Raper przywitał influencerkę uściskiem i odpowiednio ją zareklamował:

– Chciałem wam coś powiedzieć. Tu nie chodzi tylko o hajs. Podpisałem Fagatę dlatego, że uważam, że jest najlepszą raperką w Polsce – powiedział Mata.

Fagata nie przepuściła tej okazji:

– Najlepszy rap i najlepsza raperka w Polsce na jednej scenie – dorzuciła.

Poniżej wideo:

Fagata uznawana jest za kontrowersyjną postać jeszcze z czasów jej działalności influencerskiej i różnych związków nastawionych na zarobek i ustawienie się w życiu. Posiada m.in. niebieską platformę w ten sposób zarabiając na życie. Ruch Matczaka wydaje się być więc odważny, ale jak widać po reakcjach jego fanów, raczej im to nie przeszkadza.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway „Latarnie wszędzie dawno zgasły”- nowa pyta promowana na Narodowym

Wąsacz wypuścił niespodziewanie nową płytę.

Opublikowany

 

Przez

taco hemingway latarnie wszędzie zgasły
fot. karol grygoruk shootme

W tym roku nawet Grinch nie jest w stanie zepsuć nam świąt. O epicką końcówkę 2025 zadbał bowiem sam Taco Hemingway, który postanowił wydać znienacka nową płytę. W serwisach streamingowych pojawił się pełny odsłuch albumu “LATARNIE WSZĘDZIE DAWNO ZGASŁY”, a na oficjalnej stronie twórcy ruszył preorder fizycznego wydania tego projektu.

Ponad 2 lata od ostatniej fonograficznej premiery Filip Szcześniak powraca z projektem “LATARNIE WSZĘDZIE DAWNO ZGASŁY”. Artysta wspierany przez zaufanych i sprawdzonych w bojach producentów – Rumaka, @atutowego, Zeppy’ego i Borucciego – snuje nową intrygującą opowieść o ludziach i miejscach. Premiera “LATARNIE WSZĘDZIE DAWNO ZGASŁY” wypada w ostatni przedświąteczny weekend, a więc dokładnie 19 grudnia 2025 roku. Wydawcą płyty jest oczywiście 2020 Label.

Na kilka godzin przed premierą, oficjalny profil PGE Narodowego opublikował zdjęcie stadionu z tytułem nowego albumu Wąsacza

Poniżej pełna tracklista nowego albumu, którego sposób wydania to powrót do ulubionego przez Taco zaskakiwania fanów w najmniej spodziewanym momencie.

Taco Hemingway „Latarnie dawno wszędzie zgasły” – tracklista

01. AKT I: „ICI VARSOVIE” (prod. Rumak)

02. PLAC ✝✝✝RZECH KRZYŻY (prod. @atutowy)

03. LA✝✝✝ARNIE WSZĘDZIE DAWNO ZGASŁY (prod. Rumak)

04. PUS✝✝✝OSZEJĄ SALE KINOWE (prod. Zeppy Zep)

05. AKT II: „MIASTO IDZIE SPAĆ” (prod. Rumak)

06. ✝✝✝RAMWAJE (prod. @atutowy)

07. OD✝✝✝RUTKA (prod. Rumak)

08. ✝✝✝RZYKROPKI (prod. Rumak)

09. AKT III: „SŁOWIAŃSKI NIEPOKÓJ” (prod. Rumak)

10. FO✝✝✝OMODELKI (prod. @atutowy & Borucci)

11. ZAKOCHAŁEM SIĘ POD AP✝✝✝EKĄ (prod. Rumak)

12. BEZ S✝✝✝RESU feat. Livka (prod. Rumak)

13. AKT IV: „ROZMIAR KLĘSKI” (prod. Rumak)

14. FRASCA✝✝✝I (prod. Zeppy Zep)

15. RA✝✝✝UNKU! (prod. @atutowy)

16. OS✝✝✝ATNI? (prod. Rumak)

To jednak nie koniec atrakcji od Fifiego. Niebawem raper ogłosi również zaplanowaną na przyszły rok trasę koncertową, która odwiedzi największe miasta w całej Polsce. Kolejnej bomby informacyjnej spodziewajcie się jeszcze przed świętami.

taco hemingway latarnie wszędzie zgasły
Okadka


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Rumunia: Wiz Khalifa skazany na więzienie

Raper raczej nie pojawi się szybko na festiwalu w Costinești.

Opublikowany

 

wiz khalifa

Rumuński sąd skazał Wiz Khalifę na dziewięć miesięcy więzienia za zapalenie marihuany na scenie. Wyrok zapadł zaocznie po tym, jak raper przyznał się do zapalenia jointa podczas festiwalu Beach, Please! w Costinești w lipcu 2024 roku.

Chodzi o występ z 13 lipca 2024 roku, po którym policja zatrzymała artystę na krótkie przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut posiadania „narkotyków wysokiego ryzyka” na własny użytek. Według śledczych Wiz Khalifa miał przy sobie ponad 18 gramów marihuany i dodatkową ilość spalił na oczach publiczności. Początkowo skończyło się na grzywnie w wysokości 3 600 lejów (ok. 3 tys. z), jednak sąd apelacyjny w Konstancy uchylił tę decyzję i orzekł karę bezwzględnego więzienia.

W uzasadnieniu sędziowie stwierdzili, że zachowanie rapera było „ostentacyjne” i niosło „przekaz normalizacji nielegalnych zachowań”, a tym samym „zachęcało do używania narkotyków przez młodzież”. Podkreślili, że był to „wykonawca muzyczny, występujący na festiwalu znanym wśród młodych ludzi”, który „posiadał i konsumował, na oczach licznej publiczności złożonej głównie z bardzo młodych osób, własnoręcznie skręconego papierosa”.

Wyrok zapadł zaocznie, a nie ma informacji, by raper przebywał obecnie w Rumunii. W dniu ogłoszenia decyzji sądu występował w Kalifornii razem z Gunną. Sam raper odniósł się do sprawy dzień po incydencie, pisząc na X:

– Nie chciałem nikogo obrazić. Władze były bardzo w porządku i mnie puściły. Wrócę wkrótce. Ale następnym razem bez wielkiego jointa.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Rick Ross w nowej książce opisał atak padaczki w samolocie wywołany grzybami

Raper przekonuje, że był krok od śmierci.

Opublikowany

 

rick ross samolot

Rick Ross po raz kolejny bez upiększeń opisuje momenty, w których był o krok od śmierci. W nowej książce ujawnia, że w 2022 roku dostał ataku epileptycznego na pokładzie samolotu po zażyciu grzybów halucynogennych, co skończyło się awaryjnym lądowaniem. To kolejny epizod w długiej historii problemów zdrowotnych rapera związanych z używkami.

W nadchodzących wspomnieniach „Renaissance of a Boss: Notes From a Creative Reawakening” Rick Ross wraca do lotu z 2022 roku, podczas którego doznał ataku. Jak opisuje, był w trakcie psychodelicznego tripu po zażyciu grzybów i w fatalnej formie fizycznej oraz psychicznej. Sam podkreśla, że oglądany w samolocie film „Emancipation” z Willem Smithem nie miał żadnego związku z atakiem, choć okoliczności lotu tylko pogłębiały chaos, w jakim się znajdował. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczne było awaryjne lądowanie i natychmiastowa pomoc medyczna.

Ten epizod nie jest wyjątkiem. Ross od lat otwarcie mówi o atakach epileptycznych, a w książce „Hurricanes: A Memoir” opisał dramatyczne wydarzenia z 2018 roku. Wtedy znaleziono go nieprzytomnego w domu w Miami, z pianą na ustach i problemami z oddychaniem. Raper przyznał, że wcześniej lekarze łączyli jego ataki z nadużywaniem kodeiny, a z czasem doszły do tego alkohol i inne substancje.

W „Hurricanes” Ross bez wstydu opisał też momenty kompletnego upadku. Po jednym z ataków obudził się zdezorientowany i początkowo odmawiał wezwania karetki, mimo że znajomi nalegali. Zgodził się na pomoc dopiero wtedy, gdy pod prysznicem zaczął odkrztuszać krew. Wspomina również, że jeden z ataków był tak silny, iż stracił kontrolę nad ciałem w łóżku, a kobieta, z którą wtedy był, zaalarmowała domowników po tym, jak zauważyła pianę na jego ustach i fakt, że się nie kontrolował. Ross nie ukrywa, że te szczegóły pokazują, jak blisko było tragedii.

Historie z „Hurricanes” i „Renaissance of a Boss” składają się na spójny obraz rapera, który zapłacił wysoką cenę za lata baletów. Zbliżając się do pięćdziesiątki, Ross traktuje te doświadczenia jako brutalne sygnały ostrzegawcze, które zmusiły go do konfrontacji z ego, uzależnieniami i własną śmiertelnością.

Nowa książka została zaplanowana na maj 2026 roku.

rick ross nowa książka


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Blueface: ex partnerka usuwa z twarzy jego tatuaż, a nowa dziara sobie jego ksywkę

Raper w ten sposób wbił szpilę poprzedniej dziewczynie.

Opublikowany

 

blueface tatuaż

Blueface znów prowokuje, tym razem tatuażem swojej nowej partnerki. Podczas gdy była partnerka usuwa laserem jego wizerunek z twarzy, obecna dziewczyna rapera wytatuowała sobie jego imię na szyi.

Chrisean Rock pokazała w sieci, jak zaczyna usuwać tatuaż z podobizną Blueface’a, który miała na twarzy. Byli partnerzy, mający wspólnego dwuletniego syna, rozstali się w 2023 roku po trzech latach burzliwej relacji.

– Na to sobie zasłużyłam – mówiła przez łzy.

Niemal równocześnie Blueface postanowił odpowiedzieć w swoim stylu. Wrzucił na Instagram nagranie z obecną dziewczyną, influencerką Nevaeh Akirą, która ma wytatuowane jego imię na szyi. Na wideo słychać, jak kobieta mówi:

– Nie zaczynaj ze mną. Raper odpowiada: – Co? Jak się czujesz? Co to jest na twojej szyi?, po czym dodaje: – Uwielbiam to. Jest ogień. Dziś w nocy będę cię dusił jak poj**any.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: