Sprawdź nas też tutaj

News

Parodia Sokoła z przesłaniem edukacyjnym

Stacja 4Fun wyprodukowała nową wersję teledysku „Chcemy być wyżej”.

Opublikowany

 

Dandris / fot. kadr z wideo

Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy pierwszą odsłonę „Projektu Tymczasem”. Sokół przerobił hitowy numer Sitka „Chcemy być wyżej”. Wysokobudżetowy teledysk obejrzano do tej pory 10 milionów razy i jest to jeden z głównych kandydatów do singla roku.

Telewizja 4Fun wraz ze swoim prezenterem Dandrisem przygotowali parodię tego teledysku, którą zrealizowali z wcale nie mniejszym rozmachem od oryginału. Teledysk ma też aspekt edukacyjny. Dandris, który zagrał w nim główną rolę choruje na achondroplazję, czyli karłowatość. Pod koniec klipu możemy przeczytać: – Niskorosłość dotyka 1 na ok. 25 tys. noworodków, a odmian karłowatości jest nawet 200. Na jedną z nich chorował w dzieciństwie Leo Messi – tak, ten piłkarz, ale karłowatość nie dotyka tylko ludzi, ale także zwierzęta. Nienaturalnie niski wzrost może być skutkiem zaburzeń hormonalnych czy genetycznych, ale też czynników środowiskowych. Niskorosłości często towarzyszą różne choroby i upośledzenia, jednak równie dotkliwe są problemy społeczne i kult idealności.

Sam Dandris zaapelował też przy premierze własnej wersji klipu do Sokoła. – Pana najnowszy teledysk „Chcemy być wyżej” zainspirował mnie do nagłośnienia spraw osób niskorosłych. W związku z tym postanowiłem stworzyć własną interpretację Pana teledysku i pokazać, że osoby niskorosłe są w tym społeczeństwie i również mierzą wyżej. Liczę, że moja wersja Pana teledysku przypadnie Panu do gustu i wesprze Pan moje działania.W klipie wzięli udział m.in. Cyber Marian, Ola Ciupa i siostry Godlewskie.

Sokół o nowej płycie

Mimo wielu lat na scenie i dorobienia się statusu weterana, Sokół do dzisiaj nie nagrał solowej płyty. Mówi się o niej od wielu lat, a po dłuższej ciszy otrzymujemy od rapera nowe wieści na jej temat.

– W opuszczonym strip-klubie Libido przy klubie Miłość urządziłem nowe studio muzyczne na potrzeby nagrania solowego albumu. Musiało być miejsce z historią. Miłość i GoGo to piękne okoliczności. Niedługo ruszamy z nagrywaniem solo Sokoła na poważnie – informował Sokół w 2016 roku. Rok później otrzymaliśmy od niego kolejne wieści. Raper zdradził jak podchodzi do nagrywania albumu. – Wmawiam sobie, że nikt na moją płytę nie czeka. To uruchamia niezbędną skromność i pozwala startować z pozycji wiecznego debiutanta. Pomyśl sobie, jak bardzo śmiesznie brzmią po latach ci przechwalający się, narcystyczni i bezmyślni idole, kiedy opadnie kurz i odsłoni ich płytkość. Dziś czasy sprzyjają kultowi ciała, pieniądza i konsumpcji oraz absolutnemu brakowi refleksji, ale zaraz będzie kontra, tak skonstruowany jest świat – mówił  w wywiadzie dla Interii.

Warszawski Narrator nie spieszy się z wydaniem krążka. Zamiast jakiegoś studyjnego przecieku otrzymujemy od niego kolejne wieści na temat powstawania albumu. – Na mojej płycie nie będzie oczywiście tylko producentów stricte hip-hopowych – zresztą dzisiaj wydaje mi się, że w ogóle takie dzielenie muzyki na gatunki ma mały sens – powiedział raper w rozmowie z  z Filipem Kalinowskim na antenie newonce.radio. – Producenci zaproszeni na moją płytę – i to jest super – udało mi się od nich wyciągnąć rzeczy, których oni na co dzień raczej nie robią (…) To też pokazuje, że nie ma co zamykać się i nazywać w ogóle muzyki jakimiś tam nazwami. Po prostu to jest muzyka i czasami gość z elektroniki zrobi ci najbardziej hip-hopowy beat, a gościu, który robi hip-hop, zrobi ci totalną elektronikę – tłumaczy.

Sokół nie chciał zdradzić nic więcej na temat nowego krążka poza tym, że będzie na niej kilku producentów. – Nie chciałbym o niej w ogóle rozmawiać za bardzo jeszcze. Zwłaszcza, że robię ją długo i powoli, bo ma być tak jak chcę po prostu. To jest pierwsza płyta, gdzie poprosiłem kogoś żeby został producentem wykonawczym – wyjaśnił raper.

 


14 komentarzy
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
KUBAY
4 lat temu

Ale bezbek jebany

MANAGER KOKOZIEŁ
4 lat temu
Reply to  KUBAY

SPRAWDZAJCIE KAWAŁEK O MIŁOŚCI SEKSIE I KOBIECIE !
http://www.youtube.com/watch?v=siXMC7NG4tg

WIADOMO ŻE DLA BEKI

Nathan
4 lat temu

Nie wiem kto wpadł na ten pomysł w 4fun, ale powinien klawego barania w ścianę zrobić.

sonia
4 lat temu

Bogatemu to i kurwa na teledysku sie ocieli 🙂

GANDI GANDA
4 lat temu

KUKON TY KURWO JEBANA

eis
4 lat temu

„To nie jest tak, że ja mam jakieś freestyle skillsy,
czy baggy jeansy, jestem po prostu Rap-Sukinsyn”

https://www.youtube.com/watch?v=VG4d983IlrU (nowa wersja rap sukinsyna 2018)

SEER
4 lat temu

LUDZIE SIE STALI NIE PUŚCI TYLKO PUSTAKAMI I TO OGÓLNIE – BO IDIOTÓW TO PONAD 70% MOŻE I DO 90%

Furtok
4 lat temu

Bez sensu że się nie da dodawać zdjęć..Zdjęć lasek z kutasami

ads
4 lat temu

NA DENSFLORACH…

18:43
4 lat temu

18:40 47

bredny
4 lat temu

Numer Sokoła jest sam w sobie przeróbką i obśmianiem nowych trendów w rapie i wysokobudżetowych teledysków.

SEER
4 lat temu

ten cały sokuł to wyjątkowy dowód jak ludzie tego pokroju potrafią być beznadziejni i fałszywi. Same „reptiliusy” gówno jakich mało teraz. Jędker pluje na pewno na ciebie tylko nie powie publicznie. Już lepiej Monopol niż wwo !

Biggesterdziufan
4 lat temu

Staro kukona prosze kup jakiegos newsa, bo nic nie slychac o najprzystojniejszym polaku

cydży
4 lat temu

sokol to parodia sama w sobie i cala polska scena hihopolo to jebana parodia

Popularne