Sprawdź nas też tutaj

News

Peja, Sokół, Bezczel, Kaen i inni wspierają akcję Ewy Minge.

Opublikowany

 

alt

Charytatywny projekt znanej projektantki.

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się tajemnicze zdjęcia ludzi z dłońmi charakterystycznie ułożonymi w kształt skrzydeł. Okazuje się że za akcją, która ogarnia powoli całą Polskę stoi znana projektantka – Ewa Minge, a dokładniej założona przez nią fundacja Black Butterflies.

 

Fundacja Minge, choć otwarta została niecałe 2 lata temu ma na swoim koncie już wiele sukcesów, między innymi otwarcie w ubiegłym roku w Zielonej Górze pierwszej placówki „Dom Życie” w której ponad 100 podopiecznych fundacji może wziąć udział w zajęciach takich jak: warsztaty malarskie, warsztaty fotograficzne, warsztaty teatralne, warsztaty kulinarne, zajęcia choreoterapii i myślenia twórczego, pilates, nauka języków obcych, warsztaty szklarskie, decoupage czy projektowanie ubioru. Podopieczni fundacji mogą także skorzystać z darmowej poradni psychologicznej, dietetycznej i prawnej a także gabinetu kosmetologicznego gdzie mogą poddać się zabiegom onkopielęgnacji. Fundacja projektanki jest również chętnie wspierana przez polskie i międzynarodowe gwiazdy (m.in. John Malkovich, Josh Hartnett, Cezary Harasimowicz, Patricia Kazadi, Ewa Chodakowska).

 

To właśnie od profili społecznościowych gwiazd zaczęła się viralowa akcja podbijająca internet, jednak to nie celebryci z pierwszych stron gazet jako pierwsi wsparli inicjatywę Minge a… raperzy i fighterzy (m.in. Peja, Marcin „Różal” Różalski, Sokół, Kaen) co projektantka w charakterystyczny dla siebie sposób skomentowała na swoim facebooku.

 

Jakoś tak zupełnie bez powodu dzielimy ludzi na rożne kategorie. Choć… powód pewnie jest, bo to co błyszczy i wyprostowane wydaje nam się lepsze. Poprosiłam kilku polskich celebrytów kategorii najwyższej, najbardziej błyszczącej żeby wsparli naszą akcję Black Butterflies. Ma ona głównie na celu uświadomienie jak najszerszej grupie ludzi, że istniejemy i pomagamy. Pomagamy w złożony, konsekwentny sposób. Chętnie wspieramy inne fundacje i z nimi współpracujemy. Hollywood nas wspiera! No tak, ale Hollywood to nie Warszawa . Poprosiliśmy też silnych ludzi, którzy załatwiają temat czasem pięścią. Gwiazdy sportu mało celebryckiego. Poprosiliśmy raperów, których język i muzyka czasem razi wyższe warstwy społeczne. I co? I… to co najbardziej świeci okazało się tombakiem a prawdziwe serca tradycyjnie… wydziarane i z przekleństwem w tle. Porywaja tłumy, mają miliony fanów… ktoś powie „jakich fanów”?!! Tych, którzy są wrażliwi na prawdę! Mnie rownież. Dziękuję Wam. Peja Slums Attack, Marcin Różal Różalski, KaeN, Sokół, Rafal Gorka, Dj Danek.

 

Jaki jest cel akcji #podarujskrzydla? Poprzez media społecznościowe fundacja Black Butterflies chce dotrzeć do jak największej ilości osób szukających wsparcia w chorobie jak i do tych chcących tego wsparcia udzielić. Dla chcących wesprzeć Czarne Motyle Ewy Minge projektantka przygotowała specjalną linię charytatywnych bransoletek z których sprzedaży dochód przekazywany jest na cele statutowe fundacji. Szczegóły akcji są dostępne na blackbutterflies.com.

19 komentarzy
19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
peosser
4 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPUoXkBDarM&feature=youtu.be[/youtube]

tomy
4 lat temu
Reply to  peosser

zaraz momient jaka fundacja ?
żadne mingi tylko owsiaki i złote melony

gandziorfan
4 lat temu
Reply to  tomy

TONĄCY PEJA BRZYTWY SIĘ CHYTA…

jasnemama
4 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Sp5UZO28RPM&feature=youtu.be[/youtube]

Człowiek_dobry
4 lat temu

Jeśli ktoś nie wie, „minge” (wym. myndż) jest jednym z najpopularniejszych słów na „pizdę” w potocznym angielskim.

ssijkijabazancie
4 lat temu

WLASNIE MIALEM TO SAMO NAPISAC

A JAK SIE WYPOWIE TAK JAK W POLSCE TO BRZMI JAK „MINGER” CZYLI JAKIS PASZCZUR

I TAK I TAK MA PRZEJEBANE Z NAZWISKIEM

jasnemama
4 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SMoHd4Olvnc&feature=youtu.be[/youtube]

Fhjfc
4 lat temu

[youtube]https://youtu.be/zs1lvAqowLs[/youtube]

cydży
4 lat temu

CI TRZEJ TO MAJGORSZE WACE JAKICH NOSI ZIEMIA. A TA MINGE TO KTO. SAME ŁAKI I NOŁNEJMY.[img]https://cdn.escortfish.com/images/993ca1.jpg[/img]

cydży
4 lat temu
Reply to  Sztywny Roman

ŁADNIUTKA.

.
4 lat temu
Reply to  cydży

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/3e/d0/f4/3ed0f47e3280efdd1702fa044a8b56e6.jpg[/img]

mamura
4 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xSwqwqM3O9M&feature=youtu.be[/youtube]

LETS PLAY
4 lat temu

https://youtu.be/kAUny9lTGNE – All Work All Play E-SPORT 2015 LEKTOR PL – POLECAM WSZYSTKIM GRAJKOM

SOCJOLOG RAPU
4 lat temu

jaszczomp jaszczembski

omg
4 lat temu

A najwieksze debile napisza co za no name i no skille i pewnie jebac ta organizacje co pomaga ludzia potrzebujacym Wez sie jeden z drugim pierdolnij w ten pusty łeb moze oprocz echa cos wam zaskoczy i zaczniecie myslec barany

BUSHIDO
4 lat temu

Szkoda żeście kurwa nie odpisali jak do was pisałem w sprawie pomocy dl umierającej dziewczyny… skurwiele i hipokryci. Staną wszędzie gdzie jest blask i fame. YEBAĆ WASZE CHORE IDEOLOGIE – POLSKI RAP TO NIE ZNACZY NIC POZA WASZE FANABERIE.

maohajsu
4 lat temu

Oczywiście Sokoła nie mogło zabraknąć.

P....
4 lat temu

…….lp

Popularne