Sprawdź nas też tutaj

News

Peja mówi o beefie z Tede, a Numer Raz przeprasza poznaniaka

„Jak można przez 10 lat się obrzucać błotem?”

Opublikowany

 

fot. IG/pejaslumsattack

W tym roku minęło dziesięć lat od rozpoczęcia konfliktu Tedego i Peji. Chociaż wciąż nie widzimy jego końca, sytuacja na rapowej planszy zmienia się z roku na rok. Numer Raz, który dotychczas stał po stronie TDF-a nie jest już członkiem ekipy NWJ. To pewnie dzięki tej nowej sytuacji w autorskim programie współzałożyciela Warszafskiego Deszczu w Czwórce pojawił się gościnnie Peja. W odcinku nie pominięto wrażliwych wątków związanych z beefem obu raperów, a także występu Peji w programie „Agent Gwiazdy”.

Numer Raz przeprasza Peję

Na samym wstępie Numer Raz wspomina sytuację z festiwalu w Giżycku, gdzie jako prowadzący postanowił się zachować profesjonalnie i przywitał się z Peją i jego ekipą. – Z waszej strony wyczułem delikatną niechęć, ale nie wymagałem, że rzucimy się sobie na szyję. – wspomina. – Pewna dawka rezerwy. – komentuje Peja.

Chwilę później Numer Raz postanowił przeprosić Peję za to, że ignorował jego byt na scenie nie zapraszając go do swojego programu przez wzgląd na beef z Tede i trzymanie wtedy jego strony jako lojalny kompan. Wskazał on też, że nigdy jednak Peji nie obraził, a jedynie mówił, że nie podoba mu się jego twórczość.

Spotkanie z DJ-em Tuniziano

Peja wraca pamięcią do 2011 roku, gdzie w jednym z programów w TVN Warszawa miał okazję spotkać się z DJ-em Tuniziano, z którym mimo jego konfliktu z Tede normalnie się przywitał. – Podałem mu rękę mimo, że on robił skrecze na ten cały mixtape [AHN24N2]. – wspomina Rychu. Według niego Tuniziano nie zachował się później jak przystało, pisząc w social mediach, że jedynym normalnym człowiekiem z Poznania jest Kobra i publikując z nim zdjęcie. – Był w pewnym obozie, gdzie trzeba było jakieś manipulacje i socjotechniki stosować. To nie jest też tak, że cały obóz odpowiada za to, co czyni jeden człowiek. – twierdzi Rychu.

Peja o odwoływaniu koncertów Tedego

Jednym z elementów w beefie Tedego z Peją było odwoływanie koncertów, przez co warszawski raper przez wiele lat nie mógł zagrać w Poznaniu. Peja mówi, że żartuje sobie z tego do dzisiaj, pisząc pod ogłoszeniami o jakichś odwołanych wydarzeniach komentarze w stylu „sorry”, za co zbiera lajki.

Peja wraca też do początku beefu i wspomina, że Tede miał zaplanowane wtedy trzy koncerty. W Warszawie, Poznaniu i Katowicach. – Jacek skreślił ten Poznań i wdrukował „odwołany przez Rycha”. To się w ten sposób zaczęło. – mówi Peja, który zadzwonił później do warszawskiego Fonobaru, który należał do wytwórni Fonografika, w której Peja wydawał płyty i odwołał koncert TDF-a w stolicy. – A ten trzeci, to wiadomo, że się sprzedało 19 biletów i oni wpuścili 300 osób za darmo, żeby to jakoś wyglądało. – dodaje.

Peja poznań tede koncert

Przez wiele lat Tede nie mógł zagrać koncertów w Poznaniu ponieważ były one odwoływane. Peja dementuje plotki, że płacił klubom, żeby jego oponent nie mógł zagrać. – Nawet jak jeden z poznańskich raperów chciał zrobić koncert, to też do mnie dzwonił, co ja na to. I mówię, że nie. – wspomina Peja. Prawdopodobnie mówi on tutaj o zapowiadanym koncercie Tede w Poznaniu w 2013 roku, za który odpowiadała wytwórnia Szpadyzor Records związana z Guralem.

Po 9 latach, w 2016 roku Tedemu udało się zagrać w Poznaniu na Międzynarodowych Targach. Według Peji była to „straszna propaganda”, bo koncert odbył się w formule zamkniętej i z ochroną. Wspomina także, że pisali do niego fani warszawskiego rapera, którzy wybierali się na koncert autokarem, czy nie zostaną zaatakowani. – Jedyną rzeczą, którą w tym beefie na pewno bym nie zrobił, to to, że ucierpiałyby postronne osoby. – przyznaje raper.

Peja o TVN-ie

W 2018 roku Peja pojawił się w programie TVN „Agent Gwiazdy”. Było to szeroko komentowane w środowisku ze względu na wcześniejsze wypowiedzi poznańskiego rapera w kierunku TDF-a: „Jesteś z TVN k*rwo zwykłym durniem, rozumiesz?” – rapował Peja w numerze „Dureń z TVN”. Na portalach i forach zrobiła się nawet pewna nagonka na Peję ze względu na jego udział w programie TVN-u. Raper twierdzi, że to Tede nakręcił tę akcję przeciwko niemu, ponieważ w telewizji TVN pojawiał się na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie, występując w „Dzień Dobry TVN”, trzykrotnie u Kuby Wojewódzkiego, a także w programie „Uwaga”. Tutaj Poznaniak zdradził pewną ciekawostkę na temat programu „Uwaga”, który był kręcony kilka dni po aferze w Zielonej Górze. – Człowiek, który do mnie przyjechał do mnie z kamerą powiedział mi, że miał zadanie mnie zniszczyć i zrobić najgorszy program, a kiedy chwilę ze mną przebywał stwierdził, że zrobi zupełnie inny program. Siła moich fanów pokazała, że nie jestem sam. – wspomina Rychu.

– Szukanie dziury w całym i robinie ze mnie hipokryty to jest troszeczkę na wyrost. Chciałbym zadać tylko jedno pytanie. Czy zdradziłem muzykę występując w programie niemuzycznym? Nie zrobiłem nic co w jakimś stopniu mogłoby mnie zdyskwalifikować na polu muzycznym. Mija dwa lata od premiery programu i celebrytą się nie stałem. – kończy wątek udziału w programie raper.

Co dalej z beefem Tede vs Peja?

Obaj raperzy co jakiś czas wbijają sobie nawzajem różnego rodzaju szpileczki i na tym się to raczej zakończy. – Ludzie mówią, jak można przez 10 lat się obrzucać błotem? Tutaj należy sobie powiedzieć, kto w jakim ujęciu procentowym obrzuca. Ja zajmuje się tym bardzo marginalnie, bo mnie to nie interesuje. Czym miałbym jeszcze przekonać słuchaczy po 10 latach robiąc nowe utwory. Przecież ja tego gościa kompletnie nie znam i nie wiem co się dzieje w jego życiu. Miałbym rapować o tym co mówi i jak się ubiera? Co miałbym jeszcze wymyślić? W myśl zasady nie kopie się leżącego. – mówi Peja. Czy kiedyś między raperami dojdzie do zgody? Tego nie wiemy, ale na pewno powinniśmy się uzbroić w cierpliwość.

Ponadto w wywiadzie Numer Raz stwierdził m.in., że przysłowiową „szalupę” Warszawskiego Deszczu z okładki płyty „Powrócifszy” zatopił Tede dissując go na „Karmagedonie”

 
77 komentarzy

77
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
PropTesto

Jak mnie wkurwia Numer z tą swoją poprawnością, każdy jest fajny każdy jest dobry, a jak gość powie, że coś jest słabe to numer powie „a nie słyszałem”. Napierdala w jednym wywiadzie, że mu się nie podoba trap potem wpada gość od trapu i mówi że zajebiste. Ale bym go po mordzie kopał

BEKA
Tedunio

…a wystarczyło zapytać o zdjęcie, a nie robić z partyzanta! 🙂

CÓRKA TEDEGO

Bez kitu. Jebany nawet rysiu pokazał klasę a ten Numer „Dupowłaz” Raz nie ma nawet honoru. Nigdy do tedego nie pasował bo tede lubi mieć własne zdanie a numer raz zawsze spoko zwłaszcza jak się uchyli kakaowe oko

szekle szekle

Ten Numer to jest taka pizda, że by go wyruchali w dupę, to by podziękował i przeprosił.

Spejson na wolno

Wieprz bedzie miał ból dupy,że Numer robi wywiad z Peją

Skory syn

Aj waj nie wiesz z to jest metoda,
idziesz raz tu raz tu
by ograć gojów.

Fufacz

Aale co?

Paluszek Grzebaluszek

Co za kurwa barany…zamiast pójść do przodu, zamiast zrobić coś nowego, zamiast przypierdolić dobrą płytą to od ponad dekady jeden i ten sam temat wałkowany w kółko…ja pierdole…

Peja & Tede – Durnie z TVN-u
Tracklista:
1. Farmazoniarski Song ft. Paluch, Vieno, O.S.T.R
2. Za ile? ft. Pezet, Sokół, Popek
3. Zawsze sztywno ft. Szpaku, Sobota
4. Ciągły progres ft. Gandzior, Szyna
5. Truizm populistyczny ft. Tau, Eldo
6. Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia ft. W.E.N.A, Bezczel
7. Prawda nie chce nam przejść przez gardło ft. Kobik, Bedoes, Białas, Solar
8. Moda ft. Kosi, Łajzol, Żabson
9. Czasownikowi Terroryści ft. Fu, Pono, Polska Wersja
10. Agent ft. Sarius, Jongmen, Kafar, Kaen
11. Dla pieniędzy i lajków ft. Sitek, Reto, Pokahontaz
12. Weźmy krzesła i pogadajmy ft. Molesta, Eldo

admen

o siema obozowykapo, widze ze zmieniłeś nick xD

Szef

Ostatno kawałek mógłby być fajny

Rychu

Tede wydawał w ostatnich 4 latach dwie dobre płyty. Peja produkuje gówno w ostatnim czasie

Agent to mój stary

mój ojciec pracował jako kierowca chłodni dostarczającej mrożonki do sklepów, pewnej zimy gdy byłem z nim w trasie, skręcił kierownicą całkowicie w lewo i mówi do mnie, patrz synek jak jest ślisko, nadal jedziemy prosto. XDDDD Mój stary to niezły agent.

Elo oooo

Właśnie jechałem z tatą i przeczytałem twój komentarz i mówię tacie ty tak nie zrobisz a on do mnie no to kurwa patrz i teraz jade w kartce a mojego tatę przykryli czarnym workiem więc nie potwierdzam oraz uważam że sciemniasz

Czopek Odbytniczy

numer ty dupolizie…kiedy numer z paluchem grzebaluchem? Fuj, jak można tak się poniżać. DUPOWŁAZ.

kottt

PEJA TO PATUS I BŁAZEN
TEDE TO WIEŚNIAK I GBUR
NUMER RAZ TO PIZDA

POZDRAWIAM

ALDONA WWA

TEDI OBRAZILES MNIE!! TEDI ZA TO NISZCZE CIE!!

boney m

tedi tedi huj tedi tedi huj….

Kurwo

Tylko ty kurwo jesteś złotym dzieckiem glamchuja co nie?

Szwajcaria

Numer jebany DUPOLIZ. Tak naprawdę to o nim był ten kawałek Tedzika

wdewq

numer się dalej pruje, ta szalupa z okładki to była jego szalupa na zachowanie twarzy w HipHopie, ale niestety i ta szalupa WFD nie dała rady, Jacek ciągnął cię marniaku przez dekady, ale na szczęście zostałeś „dziennikarzem” o ile można tak powiedzieć o chorągiewce na wietrze 🙂 Gdyby nie WJ i Ten nielubiany Jaca, od 2000 roku już byś był w tym miejscu co teraz, daleko od majka typie…Najgorsze że zapomniałeś o tym , że mówisz o lojalności, kiedy prułeś się z Tuńczykiem a teraz z penerem, bo do kogo się tu przytulic teraz co nie? 🙂

Ciekawe

Teraz będą kolegami? Rysiu i numer przeciwko Decksowi i Tede??

Kinga

Mi się wydaje że tede od początku wyśmiewał ten beef i szydził z sytuacji a Rysiu Peja za bardzo się przejął sytuacją i wziął za dużo do siebie i tak wyszło ale cóż mówi się trudno czasu nie można cofnąć

tede to zenada
Grubson

Tede juz sobie dawno odpuscil. Peja jakos nie potrafi dalej sie spina i tlumaczy. Gosciu ma 40 lat dalby se juz na luz i dorosnal.

SZCZERA PRAWDA

Taa, to Peja nagrał parę miechów temu „Karmageddon” i w nim znowu próbował atakować wieprza. To Peja pierwszy zaczął temat wieprza, bo nie został o to zapytany, poprostu zaczął sam pierwszy pucować się o beef z flakiem. Sarkazm, jakby jakiś matoł nie skumał. A ty grubson to jesteś przyjeb i ameba mózgowa.

Rychu

Ja pierdole użyj mozgu

SprawdźToGónwo

Teee grubson, czasem ci się ksywki nie popierdoliły? Hehe

Smakowało?

raz w dupę wlazł

Hospicjum

Numer frajerze !

Roman

Peja się beefem nie interesuje ale na koniec porównuje tedego jakby był upadły ciekawe

Royo

Bo się nie interesuje, tylko stwierdza fakt 😉

WKS

Peja nie pierdol. Sprzedałeś się.

jebaclakow

#Szwajcaria
Jebać tfu

Ryszard Graniecki

WYGLĄDAJĄ JAK MENELE NA TYM PODGLĄDZIE YOUTUBE. A W SZCZEGÓLNOŚCI NUMER ZERO

TRUE

Po tym i wywiadzie z tunim wiadomo,że numer to najwieksza rura bez honoru. Nie potrafi nagrac dissa to w ten sposób atakuje. Poza tym jak ma się kregosłup moralny to co by nie było jakiej kosy by nie miał to sie nie robi takich rzeczy. SZWAJCARIA TFU.. numer raz nagraj chociarz jeden dobry numer raz.

Jebać ci starego

Z tego wywiadu wynika jedno – Tede miał rację nazywając Numera Szwajcarią

Milfhunter

Nie to żebym bronił pedego ale patol wezwał do linczu na jakimś napierdolonym gimbie, a ten go teraz przeprasza.

EnoHoNo

Peja mówi o kąpieli z Tede, a NumerRaz namydla poznaniaka
„Jak można przez 10 lat się obrzucać pianą?”

Obiektywny hejter

Jebać tego hipokryte. Razem z Paluchem może sobie ręke podac

Obiektywny hejter

I jeszcze ten Numer Raz. On to kurwa powienien dostać odznake najwiekszego dupoliza na Polskiej scenie

qwsqw

DupolizRaz Zawsze wyliże do białej kości..

╭∩╮(ಠ۝ಠ)╭∩

BRAWO RYCHU!

Ryszard

Dobra panowie skąńczcie wszystkie niedomówienia…pokażcie że macie jaja…Rychu peja vs Tede w MMA
Zarobieni będziecie i konflikt się skończy…Rychu bież się za treningi..rozpierdoli… tadka.

Grubson

Tede by sie zgodzil, Peja nie bo sie boi.

Podkomisarz Wroński

Numeras coraz przypomina Kiepskiego

CODZIENNY RAPORT STOLCA

BESTIALSKO OBUDZONY PRZEZ ZAŻYNAJĄCY BÓL BRZUCHA

KONSYSTENCJA: SKWIERCZĄCA BIEGUNKA W STYLU KEFIR

BARWA: ŻÓŁTAWO-BRĄZOWA

ZAPACH: SIARKA

STAN KLOZETU PO DEFEKACJI:BRAK ŚLADÓW PO SPŁUKANIU

DODATKOWE ODCZUCIA: NIEPOKOJĄCA KREW NA PAPIERZE TOALETOWYM

ILOŚĆ ZUŻYTEGO PAPIERU: NIEWIELE

Fufacz

Co za swinia zasrana

PseudoProfesorzeChujuNieuku

Przestań się plusować i obrzydzać portal!

Chuj ci w dupę nygusie, od Orangutana z ZOO!!!

guziktraba

#PEJAKRÓL

Stfu

Najgorsze z Tedem jest to, że ten jego producent Sir Mich się przy nim strasznie marnuje. Tyle kozackich bitów zmarnowanych na ten pajacarsko-wyluzowany styl Jacka

A Peja? Szacun za spopularyzowanie rapu swego czasu – ale nie, dalej nawijac nie potrafi

sebix

..jakie zdjęcia z agenta 😀

Odb

Peja mówi o randce z Tede, a Numer Raz zaprasza poznaniaka do wanny.

Grubson

Ale on kreci i tlumaczy sie jak dziecko. Widać ze nie doszedl jeszcze do siebie po tym bifie. Nie potrafi byc ze soba szczery i dalej fantazjuje bo mysl o tym sprawia mu to bol psychiczny.

Lincoln
Rychu

Peja Ty zawsze dalej srałeś niż patrzyłeś. Mówili to chłopaki z Jeżyc i ze Świtu. Gdyby nie Twoj hajs za ktory żyli, tak juz dawno by Ci mordę obili w Poznaniu.

btrx

nie ma h.ja chłopaki na hajs nie lecą

Dartanian

Chłopie ja nigdy nie przepraszałem nikogo , chyba że mi nauczycielka kazała i też raczej nie ja tylko za mnie , pierwszy raz przeprosiłem wszystkich pokolei na FB to użyła przeciwko mnie , a oni myśleli że zwariowałem , pisząc przepraszam myślałem , żeby zmiażdżyć psychikę tym co ich przeprosiłem pierwszy raz w życiu i się mnie wyparli jakby to rząd był na walka o immunitet . To o takich …. jest żadne sorry tylko że to …. ……. …… przeczytaj

Ziominho

Czekamy na ‚Poznanski Deszcz’ :d a tak serio to propsy za wywiad i wzajemny szacunek do siebie oraz za to ze nie jechali po Tede tylko profesjonalnie podeszli do sprawy. Peace!

dymmamcie

każdy wychwyci siłe zajebistości jaką przebija się na 3h nastukawszy slu po deske grobową

Pan Stasio

Jebać Peje Hipokryte, Mezo i stare umc przy young multi igi i beteo to bogowie rapu, żeby nie było tedego też jebać

JatoJa2

Czy ktoś jeszcze pamięta jak ten Cwel z Poznania w kolorze obraził Wrocławskich fanów Rapu jak jakiś czas temu po raz kolejny namówił swoich frajerskich wielbicieli do pobicia szczeniaka kurwo dawaj do 71 bez obstawy kozaku wykrzycz w centrum co myślisz o nas i dadzą Ci spokój
Pamiętaj poznański Cwelu kto się chujem Urodził kanarkiem nie zdechnie. Pozdro od LSB i Wyszola niech Ci…

Radoskórowaty

Peja krasnal ogrodowy z Poznania,zamknij morde dziwko !!! Skonczony żul i jebana mala,

╭∩╮(ಠ۝ಠ)╭∩╮

Uspokój się Jacek.

<3 SLU <3

Brawo Ryszard! Jestem dumny!

Krzaku

Peja mówi o orgii z Tede, a Numer Raz podrywa penera

Xxx

Obaj siebie warci
https://youtu.be/E3ZxmiRq0bc

DJ Ango

SCARFACE TRIBUTE HIP HOP BEAT: https://www.youtube.com/watch?v=cATlAZG5uN0

Prawda

Opublikowany 6 godzin temu 17 grudnia 2019 Przez Maxymilian Hozer

03:57 17

Numer dwa

Kawał dobrego wywiadu, fajnie że można się zachowywać dorośle.

vagson

ale że Numer dorośle?? jak ucieka z jednej piaskownicy do drugiej, bo w pierwszej nasrał i jebie?

JatoJa

A kto to kurwa jest TdF pajace

ZXZXZXZX

Uwazam ze nie kazdy czlowiek musi byc z natury agresywny i konfliktowy. Nie pasowali do siebie z Jackiem i tyle. Jacek to taki Kaczynski co lubi miec wszystkich pod butem i kazdego w swoim otoczeniu poniza. Numer taki nie jest i dobrze. Moze rzeczywiscie pochlebia gosciom ale taki ma styl, rozmowa jest najczesciej pozytywna a czasem dobrze sie takich rozmow slucha. Ludzie sa rozni.

Grubson

Styl bycia uległą parówą

ZXZXZXZX

No lepiej byc awanturujacym sie bucem i robic gownoburze o wszystko.

NERWY NERWY

PO PROSTU ZAROBIŁ W CHUJ SIANA I TYLE JEDNORAZOWA AKCJA I NIE ROBI Z SIEBIE DO DNIA DZISIEJSZEGO PAJACA.. ANI CELEBRYTY. A GRUBAS TŁUSTY ZA TO „RAPOWANIE” O DZIWKACH I NARKOTYKACH TO MASAKRA.. I CO TERAZ? PLNY TAK TO BYŁO? GDZIE JESTEŚCIE Z TYMI KOSZULKAMI I NUTAMI TEDEGO GRUBASA Z PRZED TAM 8 LAT? KTO TEGO SŁUCHA? JAKOŚ DIIL GANG CIUCHY NA MIEŚCIE WIDZE CZĘSTO BO TO PRAWDZIWY HIP HOP! I ZAWSZE LUDZIE BĘDĄ SŁUCHAĆ NP. AMNEZJI HEMP GRU A TEDEGO ZA 5 LAT? NO BEZ JAJ.. WSZYSTKO WYJDZIE W PRANIU KTO RAPER A KTO CELEBRYTA GRUBAS SMIERDZĄCY SPOCONY PO ZROBIENIU PALCÓWCE OWŁOSIONEJ SUCHEJ CIPIE KURWIE ZA 190 ZŁ

Grubson

Peja nie robi z siebie pajaca?! Żalosnym stekaniem i pajacowaniem w telewizji ciaglym tlumaczeniem sie z robienia tego?

Popularne