Sprawdź nas też tutaj

Felieton

PlanBe – od najmniej rozpoznawalnego zawodnika QueQuality, do filaru wytwórni

Opublikowany

 

Raper kompletny, z pomysłem na siebie.

Włodi odhaczony, Quebonafide odhaczony, Pro8l3m odhaczony. Umiarkowanie udana wiosna przyniosła nam zaledwie kilka wartych uwagi albumów. Umiarkowanie udana wiosna zwróciła uwaga, że jest parę talentów, które szczególnie dobrze rokują na przyszłość, a ich forma z numeru na numer wzrasta. Jedną z takich osób jest PlanBe, tegoroczny Wilk. Zakochany w Toronto, pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego, osiedlony w Krakowie Bartek wiosnę 2017 może zaliczyć do szczególnie udanych.

 

"Kolor", Wilki, "Hollywood", "Mama, będę wielki", "Kawa i Xanax", Kanada, "Noc w noc", Olek. Niekoniecznie w tej kolejności. Złapał timing. To wszystko zażarło na przestrzeni pół roku. Pokazał się w odpowiednich miejscach z odpowiednimi ludźmi. Jego wizerunek wpisał się w kanon tego co robi. Wyzbył się wszystkich kompleksów i chorób polskiego rapera. Emanuje fajną popkulturową – w dobrym znaczeniu tego słowa – hustlerką. Bliżej mu do high-fashion niż prawilniactwa. Bliżej mu do Kanady niż Mokotowa. To nadal jest maszynka do robienia bangerów. Przez 2 lata nie zmieniłem zdania nawet odrobinę. Nie udałoby się to bez potencjału jakim operuje. Flow, głos i jego modulowanie, podziały rytmiczne na których nawija. Potrafi mówić o relacjach damsko-męskich, marzeniach i ich realizacji w mniej wyświechtany sposób niż koledzy zachowując sznyt rap/r'n'b.

 

Dlaczego to on może wpisać sobie wiosnę 2017 do szczególnych etapów w CV? Dlatego, że z niszowego rapera (2016), najmniej rozpoznawalnego z całej ekipy QueQuality stał się jednym z jej głównych filarów. "Hollywood" przeszło 5 milionów na YouTube, "Kawa i Xanax" the same, "Kolor", "Mama, będę wielki" – pierwszy 2 500 000, drugi przeszło milion. To tylko wyświetlenia, ale na takim pułapie, że Bartek na dobre zagościł w świadomości branży. Należy do grona raperów, którzy najczęściej gościli na playlistach przez ostatnie 6 miesięcy. Przypomnijmy o wyjeździe do Kanady z Quebonafide – dream come true. Jeszcze ten booking, co weekend koncert. Działo się naprawdę dużo.

 

Raper kompletny, z pomysłem na siebie, obdarzony niewiarygodnymi umiejętnościami. PlanBe idzie z duchem czasu nie pogrążając się w przejaskrawione autotuny. QueQuality już ma, a będzie miało jeszcze większą pociechę z tego chłopaka. "Insomnia" nadchodzi. Bądźcie czujni.

 

 
23 komentarze

23
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
R/HH

Nie rozumiem komentarzy powyżej… Pewnie piszą to kolejne dzieci które nie rozumieją tekstu… Jęczy gorzej niż bedoes? Chyba nie wiesz co to jęczenie… Spierdoliny życiowe które się nie znają na rapie i tyle

Made

Widocznie nie wszyscy idą z czasem tak jak robi to Planbe, wszystko się zmienia-muzyka również, także nie oczekujcie od rapu wiecznie tego samego bo byloby to nudne. Liczą się postępy i ludzie, którzy potrafią iść z duchem czasu i dodawać coś świeżego. Chłopak jest super, jeszcze wszyscy się zdziwicie jak wiele osiągnie..pnie się coraz wyżej i jest „inny” za co go bardzo lubię. Oby tak dalej, insomnia wymiata!

dsdsdsdsd

RAPER KOMPLETNY MA COŚ CIEKAWEGO DO POWIEDZENIA KURWA

elo

kompletny, a nie kompetentny

GOOGLE TRANSLATOR

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4j0YjNiVnXg[/youtube]
GOOGLE TRANSLATOR > PLANBE

elo

INSOMNIA JUŻ JEST SKOŃCZONA, A PŁYTY NIE WIDAĆ NA HORYZONCIE… WKURWIA MNIE TO. PLAN OCZYWIŚCIE PROPS WIELKI

SDSADA

ELO SOMSIADY
[img]https://yt3.ggpht.com/-PO4e6Mq3JSk/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/CotvaswfcZk/s900-c-k-no-mo-rj-c0xffffff/photo.jpg[/img]

Hejtinga

OD NAJMNIEJ ROZPOZNAWALNEGO ŁAKA QUEQUALITY DO ŁAKA WYTWÓRNI !

[img]https://static.pokazywarka.pl/6/0/q/9648f2b32553e6c5dc0c7b5571dc6e63_orig.jpg[/img]

.biko

Jada Stevens

ObozowyKapo

„PlanBe – od najmniej rozpoznawalnego zawodnika QueQuality, do filaru wytwórni”
Jebnąłem mocnego fikoła przy pagórku pod Jubilatem…To ma być filar wytwórni? Chyba z warty i to na festynie!!! To ma być filar? To kim jest Kłebo? Kto to kurwa pisał?

qew

Zginął na wojnie? Selekcja naturalna, nikt mu nie kazał iść na wojne i zgrywać wielkiego maczo z bronią bo facet z bronią przecież jest taki męski. Zdechł bo był kurwa głupi, nikt mu nie kazał iść na wojnę, chciał się bronią i granatami pobawić to teraz ma.

chujniax

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ld8fSfwsCpA[/youtube]

Ksieciuniooo

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MKl4pkyMBvo[/youtube]

prawdziwygraczk

Stare

magoo

mam 40 lat, wychowałem się na Kaziku, Liroyu, Peji-SLU, Nagły Atak Spawacza, WYP3, 3H, Molesta, itp. Wychowałem to może nadmiar, ale od szczeniaka jestem z HH. Oceniam FLOW, dla mnie kolo jest mega ok. Owszem teksty idą do przodu, i są zwroty które nie przeszłyby 20 lat temu. Nawijaj chłopaku, dobrze napierdalasz…

konio

Co to za bezbek?!
Wypierdalać mie z tym!

co

on jęczy gorzej niż bedoes

stara obozowej rury

pewnie chujowe ale i tak lepszy od tdfa idola obozowej spierdoliny jak można jarać sie impotentem

cydży

JAK JEST FILAREM TO NIECH WYPIERDALA POD MOST. JA O TYM LAKU I NOLNEJMIE PIERSZE SLYSZE.

ehhe

Przecież ten pedał jest asłuchalny

Obozowy_to_palant

Przecież to brzmi jak jakaś verba czy 18L. Nawet mezo robiąc największą popelinę ma lepsze flow i więcej charyzmy.
Dokąd zmierzasz polski rapie?

ziuk

KurrrrwAaaaaaa Szwaa ! Pedal pierdolony uszy mnie bolą w chujku jeszcze trochę co to kurwa jest? Pytam co to kurwa jest? Jebanany pedal.

Paweł

wewe pal gume… Tu masz rapera na swoim poziomie https://www.youtube.com/channel/UCSPjO0SS17uczy7i89tZd1w

Popularne