Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Płyty, które się nie ukazały, a powinny | CZ.1

Opublikowany

 


Piąty, niemal nieodłączny element hip hopu? No cóż, obsuwa dobiera się do wielu muzycznych przedsięwzięć, a w rapie zjawisko to otrzymało niemal kultową rangę.

Oczywiście większość zapowiadanych albumów, których tworzenie i zbieranie do kupy – delikatnie mówiąc – zajęło nieco więcej czasu niż pierwotnie zakładano doczekało swojej premiery, jednak niestety (lub stety) część projektów nie została sfinalizowana, a okazuje się, że czas nie był łaskawy dla wielu ciekawych albumów. Sprawdźcie więc pierwszą część naszego zestawienia. 

donGURALesko & Fokus.

Gdzie możemy szukać początków obecnej "przemiany" Gurala? Po trasie koncertowej promującej dość luźny, a momentami frywolny album "Zaklinacz Deszczu" DGE, w wieku 32 lat zaczął poważnie zastanawiać nad swoim życiem, karierą i dorobkiem muzycznym (a przynajmniej takie można było odnieść wrażenie, bo skąd ja kurwa mogę wiedzieć o czym myślał Gural) i stwierdził, że warto zaangażować się w większy projekt, który wzbudzi sporo szumu nie tylko wśród słuchaczy, ale jednocześnie odciśnie spore piętno na całej rapowej scenie i tak oto te i podobne założenia spełniać miał album z Fokusem. Dlaczego akurat Fokus? Gural argumentował chęć współpracy tym, że uważa członka Pokahontaz za jednego z niewielu dobrych raperów w kraju i gdy przydarza się okazja do współpracy, to chętnie bierze w tym udział. Szef Szpadyzor Records wspominał także o trzydniowym spotkaniu obu Panów w Poznaniu, mającego miejsce kilka lat temu, które zakończyło się stworzeniem części materiału przeznaczonego na wspólny projekt. Niedługo potem do sieci trafił utwór "Gdyby Tak Mogło Być" i… na tym się skończyło. Singiel niby miał być zapowiedzią albumu donGURALesko i Fokusa, ale trafił ostatecznie na solo DGE "Projekt Jeden Z Życia Moment", a zapowiedzi szumnej kolaboracji rozeszły się po kościach.

Szanse na ukazanie się: Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kiedyś mignęła mi informacja o tym, że nagrany materiał ostatecznie nie do końca podobał się raperom, którzy zdecydowali, że krążka jednak nie wydadzą. A więc szans nie ma.

 

Sitek – "Wielkie Sny".

"Miło nam poinformować, że w ten weekend zostały zakończone prace nad pierwszym klipem Sitka, promującym jego debiutancki album. Obraz został zrealizowany do nagrania pt. „Ból” i gościnnie pojawia się w nim znany i ceniony warszawski raper, którego ksywkę zdradzimy już wkrótce. Warto też dodać, że za produkcje muzyczną odpowiedzialny jest Buszu." – taką informację otrzymaliśmy w sierpniu 2011 roku od ekipy Lucky Dice. No cóż, klip faktycznie się ukazał, jednak wspomnianej płyty do tej pory nie dostaliśmy, a po drodze z rapowej mapy zniknęła też wytwórnia Buszu. Sitek mimo braku jakiegokolwiek solowego albumu co jakiś czas dostarczał czy to nowy numer czy gościnkę, a wszystko podgrzewał zapowiedziami o rychłym ukazaniu się jego mocno oczekiwanej płyty i wodził za nos spore wytwórnie mające chrapkę na wyręczenie rapera w sprawach organizacyjnych, by ten mógł dopieścić swoje dzieło. I w końcu, po tych kilku przydługich latach Sitek zebrał się w sobie i NAJPRAWDOPODOBNIEJ jego pierwszy solowy album ukaże się w 2016 roku. Dobra, przyznaję – nie do końca jeszcze jestem przekonany i prawdopodobnie w ten fakt uwierzę dopiero, jak zobaczę pudełko z płytą na półce w sklepie, jednak wydaje się, że nigdy wcześniej nie byliśmy bliżej solówki Sitka niż obecnie, a to przez opublikowane w niezbyt długim odstępie czasu nowe single i podany tytuł całego projektu. "Wielkie Sny" w 2016 roku czy jednak nie…?

Szanse na ukazanie się: Finał telenoweli zbliża się nieuchronnie.

 

Fokus i White House.

5 lat w muzyce, a zwłaszcza w rapie to niemal wieczność i właśnie ta wieczność minęła w lutym od ostatniego solowego krążka Fokusa. Jest to nieco zastanawiające, bowiem pierwsze zapowiedzi sugerujące gotujący się w Katowicach krążek Smoka pojawiały się rok po premierze "Prewersji". Co ciekawe raper deklarował, że nadchodzący album ma być jego ostatnim stricte hip hopowym materiałem, a kolejne projekty będą osadzone w popularnym swego czasu… dubstepie. Pamiętacie zapewne ogólnoświatowy bum m.in. na pokręcone hity Skrillexa lub przebicie się do dużo szerszej świadomości grime'u i rapu rodem z Anglii, a w Polsce równolegle pokrewnymi klimatami zajarał się chociażby Pezet stawiając na współpracę Sidneya Polaka i decydując się na stworzenie "Radio 8/10 Pezet". No cóż, wątek płyty Pezeta skończył się, jak się skończył, moda na dubstep dawno przeminęła, a i elektroniczne projekty Fokusa także nie ujrzały światła dziennego. Mało tego, na półki sklepowe nie trafił też trzeci rapowy solowy krążek, który miał w całości opierać się na produkcjach duetu White House, a bardziej Magiery, ponieważ Fokus wyznał, że z L.A. nie dogaduje się aż tak dobrze. Producenci także potwierdzali ze swojej strony, że w drodze oprócz "Kodexu IV" i płyty z Peją, jest także album z reprezentantem Katowic – jednak tak jak w przypadku wielu innych albumów – temat ucichł. Na jakim etapie utknął projekt? Nie wiadomo – Fokus ujawniał, że Magiera podsyła mu jakieś produkcje, jednak nic więcej nie wiadomo. Smoka pochłonęły albumy z Rahimem, natomiast "Łajt Hałsi" skupili się na zapowiedzianych wcześniej projektach.

Szanse na ukazanie się: Wydaje się, że większe niż na projekty dubstepowe.

 

Peja, O.S.T.R., Jeru The Damaja, DJ Decks.

Płyta "Reedukacja" jest z pewnością istotnym punktem w karierze Peji i nie tylko dlatego, że kończył 5 – letnią przerwę w dyskografii składu Slums Attack, ale też z powodu jednego gościnnego udziału, który rozpoczął efektowną serię udziału zagranicznych gości na kolejnych krążkach Poznaniaka. Jeru The Damaja, nie dość, że dograł się SLU do numeru "Oddałbym", to jeszcze wyszedł z inicjatywą nagrania projektu, w którym udział wezmą raperzy z Polski i USA, a całość powstanie pod przewodnictwem i koordynacją Peji, DJ-a Decksa, O.S.T.R.-a i Jeru właśnie. Przyznaję, gdyby album faktycznie ujrzał światło dzienne mielibyśmy przed sobą rzecz przełomową i historyczną, jednak i tak nie dawałem 100% szans na finalne ukazanie się na rynku. Powody? Na materiale miała pojawić się cała masa raperów, a jak wiadomo zebranie wielu przeróżnych osobowości z różnym trybem pracy jest zadaniem bardzo trudnym, gdzie do tego dochodziły minusy współpracy międzymiastowej i międzynarodowej, co musiało oprzeć się na kontaktach internetowych. Ku zaskoczeniu do pewnego momentu wszystko szło nad wyraz sprawnie – Peja co jakiś czas informował o postępach i nie tylko na zasadzie ogólników w postaci "no coś tam nagrywamy, powoli zbieramy materiał", a regularnie otrzymywaliśmy nowe smaczki udokumentowane wcześniej na nagranych trackach. Z informacji, które rzucał w wywiadach RPS wynikało, że na projekt powstało całkiem sporo tracków – Jeru nagrał numery z podopiecznymi Ryszarda, których poznał podczas wizyt w Polsce czyli Śliwą, Gandziorem czy Kobrą, z kolei w Stanach prężnie wykorzystywał swoje kontakty i dzięki temu sfinalizowano utwory z Lil Dapem, OC, a potwierdzeni byli też CL. Smooth, Sadat X czy – uwaga – Ill Bill. Z kolei Peja werbował kolejnych producentów i DJ-ów (White House, Hirass, DJ Decks, DJ Haem) i zapewniał, że premiera albumu pozostaje kwestią czasu, ponieważ równolegle pracował nad innymi muzycznymi projektami. Niestety w pewnym momencie wszystko ucichło, a i fani Ryśka chyba dość szybko zapomnieli o polsko – amerykańskim projekcie i skupili swoją uwagę na albumach czy to Slums Attack, czy to bardziej solowych krążkach Peji.

Szanse na ukazanie się: Chyba wciąż jest to możliwe. Można zastanawiać się dlaczego temat ucichł – czy chodziło o zwyczajne skupienie się na własnych projektach, czy w grę wchodził konflikt z DJ-em Decksem (chociaż to chyba zbyt naciągana teoria biorąc pod uwagę, że nie miał być aż tak bardzo wiodącą postacią w przeciwieństwie do pozostałych członków grupy, a także różnica czasu pomiędzy ogłoszeniem rozpoczęcia prac nad krążkiem, a zakończeniu współpracy Slums Attack), a może problemy zdrowotne Ostrego albo ukrócenie kontaktów z Jeru?

 

O.S.T.R. i Tede – "Teos".

Dwa – trzy lata temu wspólne albumy raperów wychodziły na światło dzienne jak grzyby po deszczu, a fani co chwilę elektryzowali (oczywiście fani tylko danych artystów i – co należy podkreślić – fani OBU raperów, wśród reszty budziło raczej politowanie i masowe ziewanie) się składami kolejnych drużyn znanych raperów. Zanim jednak na rynek trafiły "HAOS", a kilka miesiecy później "Przypadek? #Niesondze", to Tede i O.S.T.R. kilkanaście lat wcześniej mieli plan na nagranie swojej, wspólnej płyty. Można się sobie naśmiewać i rzucać popularnymi internetowymi sloganami ośmieszającymi zarówno Jacka jak i Adama, jednak nikt nie odbierze dokonań obu Panów na scenie i przyzna, że takie połączenie zwyczajnie nie mogłoby się nie udać. Oczywiście wtedy, kiedy album pierwotnie był zapowiadany, bo obecnie ciężko byłoby spotkać się im we wspólnym punkcie ze względu na odmienne klimaty muzyczne. No, ale do rzeczy. W czasach gdy raperzy jeszcze się ze sobą trzymali, powstało sporo mocnych numerów – O.S.T.R. obdzielał swoimi produkcjami płyty Jacka przez co powstały takie numery "D.I.S. / Domysły I Spekulacje", imprezowy szlagier "Pili Gin", czy równie popularny "Ja, Mój Walkman I Mój Notes", z kolei już na solowych numerach reprezentanta Łodzi, swoje akcenty także pozostawiał w rewanżu Warszawiak, gdzie oprócz znanego wszem i wobec "Ziom Za Ziomem", TDF wyprodukował "$" czy "Zazdrość". Nie wszystkie jednak wspólne numery ujrzały światło dzienne i niestety dotyczy to właśnie tych, które nagrywane były z myślą o wspólnym projekcie, co wspominał w wywiadzie u Artura Rawicza TDF: "Chciałbym usłyszeć te kawałki, które kiedyś nagrywaliśmy, bo w tych kawałkach, a trzy czy cztery nagraliśmy to był 2000 czy 2001 r. i nagraliśmy np. kawałek o butach. Chciałbym zobaczyć miny tych cymbałów co mnie jechali za kawałki o butach, że nie jestem prawdziwy, a Ostry jest taki prawdziwy. Jakbyśmy w 2001 r. nagrali kawałek o butach jordanach, nike'ach, conversach fajnie by było." Panowie mieli już nawet tytuł albumu, efektownie brzmiący "TEOS", co było nie tylko połączeniem pierwszych dwóch liter ksywek raperów, ale także pośrednim nawiązaniem do greckiego słowa oznaczającego "bogów". Także już wiecie skąd Kanye zaczerpnął pomysł na tytuł albumu "Yeezus".

 

"TEOS" nie powstał, ale ostatecznie Panowie wydali projekt pod wspólnym szyldem. W 2009 roku Asfalt Records wypuściło na rynek limitowane 400 sztuk winylu "Podostrzyszfy…", czyli zremixowanych przez O.S.T.R.-a utworów Warszafskiego Deszczu z albumu "Powrócifszy". Oczywiście nikt nie traktuje tego jak duchowego spadkobiercy "TEOS-u" – bardziej jako gratkę dla słuchaczy.

Szanse na ukazanie się: Zerowe. Jeśli ktoś przez lata nosił ze sobą po cichu nadzieję, na to, że ten krążek jeszcze kiedyś się ukaże, to niech posłucha Tedego, który skwitował po latach: "Nie było "TEOS", ale jest "HAOS" (…). Mam nadzieję, że kiedyś coś z Adamem nagramy (…) może się gdzieś tam przetniemy na majku."

 
68 komentarzy
68 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
yoyoyo
6 lat temu

to super, ale my czekamy na newsa o nowym epickim kawalku pomidora!!!

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

[img]https://www.buffablog.com/wp-content/uploads/2015/08/1348083491_Detox.png[/img]

drekso
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

dre to pedal i murzyn, gardze

ŚnieżnyPyton
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

A GDZIE BRUDNE SERCA NA WIGILIE?

PROPS, FAJNY ARTYKUŁ. DAWNO TU CZEGOŚ TAKIEGO NIE BYŁO

PO LEWEJ MIESZKANIE
6 lat temu
Reply to  ŚnieżnyPyton

HAHA:D NIE KLAM:D

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nxVqdRppfHM[/youtube]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

[img]https://2.bp.blogspot.com/_la6jNiYAEvM/S3CVZWQyvvI/AAAAAAAAAEM/rwD28UP9V80/s320/00-cover.png[/img]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

[img]https://i68.tinypic.com/2euq248.jpg[/img]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

[img]https://i68.tinypic.com/2lsfhmp.jpg[/img]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

ALE JEST NADZIEJA, NOWY ALBUM W DRODZE!

[img]https://i63.tinypic.com/27yoaad.jpg[/img]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

[img]https://i.skyrock.net/9598/75839598/pics/3011228395_1_3_9HaeCNn6.jpg[/img]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

[img]https://cdn.cloudpix.co/images/obie-trice/stat-quo-wallpaper-cool-music-wallpapers-desktop-wallpaperstat-eminem-obie-trice-statlanta-cashis-bobby-creekwater-stat-quo-wallpaper-music-a54ad011cd5ad155d61606f76be8f414-large-1122498.jpg[/img]

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

STAT QUO – STATLANTA

[img]https://www.modernbeats.com/hit-talk/wp-content/uploads/2010/05/stat-photo-02.jpg[/img]

compton
6 lat temu
Reply to  vhhxcg

wyszła ale szkoda że nie już w tedy jak był w shady !!!

vhhxcg
6 lat temu
Reply to  compton

Wyszła, ale to nie jest ta Statlanta. ta co wyszła to zupełnie osobny projekt. Sam Stat Quo w wywiadzie mówił, że w sumie żałuje wydania tego albumu, bo zrobił go na siłę bo chciał coś wydać. Prawdziwa Statlanta powstała w SlimShady/Aftermath i były jej dwie wersje. Do końca nie wiadomo dlaczego wtedy Dre nie wydał tego albumu, jedno jest pewne że sporo do gadania w tej kwestii miał Jimmy Iovine, który był do tego sceptyczny, bo to był okres gangsta rapu, a Stat Quo nim nie był i w oczach Jimmiego był nijaki, bo reszta raperów miał różne przeszłości i prawie każdy był postrzelony a Stat nie. Tu chodziło pewnie o wizerunek. Tak czy siek szkoda że to nie wyszło, bo pewnie to była miazga. Jak powstawała ta Statlanta co wyszła, to Stat mówił że miał prawie że depresje, że jego nagrane kawałki na Detox nigdy nie wyjdą, miał dość rapu i to co wydał nie jest jego odzwierciedleniem możliwości. Smutna historia, podobnie było z Bishopem Lamontem.

Mill
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

Tu się powinien ukazać Monster3 dlaczego ? Popek jest jaki jest ale te starsze produkcje w chuj lepiej. się prezentowały+ featuringi stany Zjednoczone kasa taka sama prawie chuj ze niższy niższy fanbejs no ale zadzwonił pseudo producent i wszystko pryslo

Nono
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

DRODZY GLAMRAPOWICZE DLACZEGO ObozowyKapo KURWĄ JEST?

cbcbc
6 lat temu
Reply to  Nono

[img]https://i65.tinypic.com/vyr59e.jpg[/img]

ZachariaszLuby
6 lat temu
Reply to  cbcbc

ObozowyKutasie ty nie odpowiadaj, nie do ciebie pytanie 🙂

fijuuuuta
6 lat temu
Reply to  yoyoyo

WSZYSTKIE PŁYTY POLSKIEJ „RAP GRY” (z paroma wyjątkami) NIE POWINNY UJRZEĆ ŚWIATŁA DZIENNEGO.

NOWOŚĆ!!! WYWIAD Z DUPODAJKĄ XDDDDDDDDD NAPALONA MARTA XDDDDD
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_RmdjQ2RXvw[/youtube]

CZĘŚĆ DRUGA: https://sh.st/RPp3n

I CZĘŚĆ TRZECIA XDDD: https://sh.st/RPabU

IDIOTKA…

TU MACIE JESZCZE JAK WCIĄGA PROCHY Z FIUTA: https://sh.st/RPaPf

TUTAJ WSZYSTKIE FILMIKI Z ICH SNAPCHATA: https://sh.st/RPa26

pełne wersje JAK OPIERDALA GAŁE:
https://sh.st/nKKic
https://sh.st/nKKoV

WARTE OGLĄDNIĘCIA DLA SAMEJ BEKI PRZYNAJMNIEJ XDDDDDDDD

LEON
6 lat temu

Plyty ktore sie nie ukazalay a powinny to 2Pac & Boot Camp Clik „One Nation”
Dr Dre & Ice Cube”Heltah Skeltah” i moze plyta NWA z Snoop Dogiem zamiast Eaziegoco miala wyjsc z 15 lat temu.
[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d2/dc/48/d2dc48359828410fb17fda22d767495b.jpg[/img]

kiddo
6 lat temu
Reply to  LEON

zgadzam sie, lecz gdy spojrzymy na polskie produkcje to sądze że na tej liście zdecydowanie zostało pominięte LP Rap Addixów. Osobiście jeszcze dodam że powinien sie ukazać piąty longplay Beat Squadu, ale to jest rodzaj rapu bardziej dla zajawkowiczów niż dla aktualnych słuchaczy rapu.

Pomarszczony Odbyt
6 lat temu
Reply to  kiddo

tak jak mówisz.dzisiejsi słuchacze „rapu” z pod marki Tede,Gang Albani nie czaja takich produkcji jak albumy Beat Squadu. Czarny z p[roducentem RTN od paru lat tworzy jakos Laidback Black. Jest to najlepszy polski g funk,jaki dano mi słyszeć. A fan base prawie zerowy, prawdziwy rap się kończy; Teraz tylko płytkie gówno dla mas

TR4P
6 lat temu

uwierz, ze jestem sluchaczem dzisiejszego Tedego i jakos kumam produkcje ktore wymieniles, nie mierz wszystkich jedna miara :)))))

Polski Odbyt
6 lat temu
Reply to  TR4P

to współczuje ci gustu jak Tede w niego trafia.zeby słuchać jego tekstów trzeba mieć umysł wielkości kutasa mrówki

DARIO INVADER POLAND
6 lat temu

JAKIE TO UCZUCIE, GDY BONUS BGC Z KTÓREGO TOCZYŁEŚ BEKĘ, GRA WIĘCEJ KONCERTÓW OD CIEBIE?

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c17/kobrawywiad-65776.jpg[/img]

kldnlenv
6 lat temu

ZA TO „TAKŻE” CHUJ CI W DUPĘ, POLONISTO.

szopen rapuuuuuu
6 lat temu

tede to stara kurwa

Ola z na wspólnej
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hYuMoMdv6sw[/youtube]

bobek 1135
6 lat temu

RUCHALIBYSCIE ZONE WOJTA Z RANCZA?

dorian_
6 lat temu
Reply to  bobek 1135

żone nie bardzo, ale corke owszem

qba_ldz
6 lat temu
Reply to  bobek 1135

No nawet

glamrab
6 lat temu
Reply to  bobek 1135

CUDOWNY MILF Z WIELKIMI CYCKAMI. OCZYWISCIE, ZE TAK!

vvsdvvxd
6 lat temu

Knap na pewno

KRS ONE teacher
6 lat temu

5 element to wiedza debilu

Knowledge Reigns Supreme

_aqq_
6 lat temu

głąby nie wiedzo :)))

GRU – Główny Zarząd Wywiadowczy (ros. Главное Разведывательное Управление, Gławnoje Razwiedywatielnoje Uprawlenije, w skrócie GRU) (pol. Główny Zarząd Wywiadowczy Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej) – instytucja wywiadu wojskowego kolejno Rosji Radzieckiej, ZSRR, a następnie od 1991 – Federacji Rosyjskiej, w ramach reform Sztabu Generalnego przekształcona w Główny Zarząd Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Zarz%C4%85d_Wywiadowczy

jak mam się ujawnić, to wyłażę :)))
w życiu nie uwierzę, że mnie te łajzy z cywila odnajdą

Sajid (Arabic: ساجد‎) is a male Arabic name. It means one who bows down to God. It may refer to:
Sajid dynasty, Islamic dynasty that ruled the Iranian region of Azerbaijan in the 9th and 10th centuries AD
https://en.wikipedia.org/wiki/Sajid

[img]https://vignette2.wikia.nocookie.net/queen/images/e/ef/Logo_Queen.png/revision/latest?cb=20140414181040&path-prefix=pl[/img]

drewniak2010
6 lat temu

Gural i Fokus mogła by być dobra płytka.

_aqq_
6 lat temu

IQ większe niż 70 pozwoliłoby stwierdzić, gdzie znajduje się królowa

#kwestia siły
#rola genetyki

[img]https://dailyhellas.com/wp-content/uploads/2015/12/merkel.jpg[/img]

[img]https://bi.gazeta.pl/im/03/2c/e6/z15084547Q,Julia-Tymoszenko–byla-premier-Ukrainy.jpg[/img]

_aqq_
6 lat temu

tej, ale tak głośno rżeć to nie wypada :)))

[img]https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/ac102i5tyay2gecgxlci.jpg[/img]

kiddo
6 lat temu

jeśli w drugiej części nie będzie LP Rap Addix lub Skwerbombingu to uznam twórce tej rozkminy za zwykłego debila.

bobek 1135
6 lat temu
Reply to  kiddo

Oszalales?

johnny123456
6 lat temu

Leje na Tedego ciepłym moczem !

koko lino
6 lat temu
Reply to  johnny123456

tak ! ja też ja też ja też xd

PisowyPetruSwetru
6 lat temu

Piszecie tu o jakiś zapomnianych płytach a ja się pytam gdzie 2 obiecane płyty BORIXONa???

1. SEMTEX 2
2. KOŃ TROJAŃSKI

Zamiast dobrego rapu od BORYSA DOSTANIEMY TYLKO GANG ALBANII!!!

BRX dotrzymaj słowa i zrób te 2 w/w płyty!!!!!

NIE LEĆ W CHUJA KOLEJNY RAZ!!!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nZTzcAyCxs0[/youtube]

dorian_
6 lat temu

na płyte tegło łaka czeka 64 osoby łącznie ztobą

T.EDE
5 lat temu
Reply to  dorian_

63 bo Riedel się zaćpał

Słuchacz Rozkminiacz
6 lat temu

Co na to obozowykapo? ?? Dlaczego tede kurwą jest dlaczego tede kurwą jest.. tiririri

you mad?
6 lat temu

wow, it’s amazing rap. i’m from Poland and I overjoyed. great track and only 804 view? it’s joke? From where can I buy, or download cd that mc?

noflow
6 lat temu

” a i elektroniczne projekty Fokusa także nie ujrzały światła dziennego.”

buahahahahaha, skończony kretyn…

a brak2sensu?

aaaa, wiem, wtedy srałęś drogi autorze w pieluchy…

WU-TANG
6 lat temu

PŁYTA KTÓRA POWINNA POWSTAĆ A JESZCZE JEJ NIE WIDAĆ TO

LAIKIKE1 & BISZ!!!!

[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/szops-cie_nxaerep.jpg[/img]
[img]https://acapelle-rapsy.cba.pl/wp-content/uploads/2015/06/bisz.jpg[/img]

wzdycham
6 lat temu
Reply to  WU-TANG

BISZ NIE NAGRA Z TYM LAKIEM…

Pórpórowy ksionźe
6 lat temu

Pórpórowy ksionźe poleca

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ecANWaxy2ok[/youtube]

JEBAĆ GLAM RAP
6 lat temu

A BENGAZI

Dart
6 lat temu

Dodałbym jeszcze Mixtape Charlie P, na który ostatecznie powstał tylko jeden kawałek: [youtube]https://youtu.be/qGL6_mcjU44[/youtube]
Szanse zerowe, bo Peja przestał chlać i tego typu numerów już raczej nie zrobi…

Dart
6 lat temu

Dodałbym jeszcze Mixtape Charlie P, na który ostatecznie powstał tylko jeden kawałek: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qGL6_mcjU44[/youtube]
Szanse zerowe, bo Peja przestał chlać i tego typu numerów już raczej nie zrobi…

SYBERIASZMATO
6 lat temu

TDW TO NIE JESTES TZ

mic tyson
6 lat temu

haha co za debil, obsuwa 5 elementem
jestes kurwa glupi jak gowno

KLAMRAB
6 lat temu

oczywiście fotka tedego na poscie;p ja pierdole wypierdalajcie z ta parówa,z tymi newsami. nie widzicie ze nawet na tym chujowym glam rapie już prawie kazdy ma w pizdzie TEDEEFA? gimby dorastaja,płytki Tedego wyrzucaja

MDN1
6 lat temu

rozumiem, że ten artykuł ma sto części?

IEATWACKMC
6 lat temu

A DEAD MAN RAPPING WY CHUJE DO LANIA?

Cyka blyat
6 lat temu

Myślę że najbardziej można żałować że na światło dzienne nie wyszedł projekt GTW

casio
6 lat temu

Bit w Pili Gin zrobił TeDe a nie O.S.T.R. taka mała poprawka

Andrzej999999999
6 lat temu
E-mail D.V.E
6 lat temu

Zapraszam do sprawdzania nowego/starego kawałka E-mail – W Chuj!
Wstawiam screena poniżej i wpadajcie! FB TEŻ PONIŻEJ!
https://www.facebook.com/krasawczyktv/
[img]https://s1.fotowrzut.pl/P8A4SG5YMU/1.jpg[/img]

ZetPeTe
6 lat temu

płyty tego duetu w dawnych latach
[img]https://glamrap.pl/images/stories/f3/pyskaty-pasja-456.jpg[/img]
https://www.hip-hop.pl/users/data/galleries/large/9/4/1/3/1254833853149.jpg

Andre30
6 lat temu

Ludzie ogarnijcie się Tede nigdy nie był nie jest i nie będzie raperem co on robi na tej stronie…

PRAWDZIWY
6 lat temu

O.S.T.R. i Tede – „Teos”. ONA ZOSTAŁA NAGRA ALE NIE PUSZCZONA

anonimowyfanrapu3
1 rok temu

Szkoda że te płyty jak i wiele innych wyszło. Jeru wrzuca numery ze wspólnego albumu z Peją, O.S.T.R i Decksem.

Popularne