Sprawdź nas też tutaj

News

Quebo z Pornhubem, Malik z bigosem, a Peja z rodziną. Jak raperzy spędzają święta?

Paluch, Żabson, Kaczor, Sobota, WdoWa, Sokół i inni dzielą się z fanami świątecznym klimatem.

Opublikowany

 

Od wczoraj polscy raperzy zalewają nas świątecznymi życzeniami. Jedni stawiają na tradycyjną formę, publikując fotografię w gronie rodzinnym, jak np. Peja, Paluch, Kali czy Tau. Inni stawiają na bardziej nowoczesną formę, jak Quebonafide w sweterku z logiem serwisu dla dorosłych. Tradycyjnie już Malik Montana pokazał się z garnkiem bigosu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Paluch o fejkowych milionerach w rapie: „Niszczą mózgi małolatów”

To koniec sztucznego lansu w polskim rapie?

Opublikowany

 

paluch

Wynajmowane auta, ubrania znanych marek z wypożyczalni i zegarki kolegów na nadgarstkach – tak od lat prezentuje się w dużej mierze polski rap. Według Palucha ta moda odchodzi do lamusa.

– Ej, chyba powoli zaczyna się przejadać ten sk*rwiały lans na bycie „fake milionerem” w rapie. Czekam na upadek tego g*wna mocno. W tym roku mija 20 lat od mojego pierwszego nielegala i przeżyłem już kilka zwrotów koniunktury nie zmiękczając kręgosłupa moralnego. Trzymam kciuki za miliony monet dla dobrych graczy z treścią – napisał Paluch na Threads.

Według poznańskiego rapera, tego typu moda bardzo źle wpływa na młodych ludzi, którzy powinni bardziej weryfikować swoich idoli.

– Znam wielu milionerów, którzy nie pchają się na afisz, wpływają na branże, a nie na młodych ludzi. Muzyka, a w szczególności rap, używa języka prostego i często łączonego z prostackim zachowaniem wpływa źle na młodych. Udawani milionerzy, którzy kreują fałszywą rzeczywistość niszczą mózgi małolatów. Lepiej ostrożnie dobierać idoli – dodał.

Wypowiedź Palucha


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Amerykański raper Lil Gnar pokazał, jak bardzo kocha Polskę

Raper stanął na wypiętej dziewczynie z polską flagą.

Opublikowany

 

lil gnar

Lil Gnar ponownie odwiedził Polskę i znowu pokazał jak bardzo kocha nasz kraj. Raper zrobił sobie podnóżek z dziewczyny, na której zapozował z biało-czerwoną flagą.

Amerykański traper wystąpił 24 lutego w warszawskim Klubie Oczki. 28-latek po koncercie postanowił pokazać swoje przywiązanie do naszego kraju. Zrobił sobie podnóżek z półnagiej dziewczyny, na której stanął i zapozował z naszą flagą.

– The king of Poland. Polski Gnarski – podpisał zdjęcie założyciel marki Gnarcotic.

W komentarzach pod postem rapera pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych polskich fanów. Udzielił się tam również Aleshen. – Ziomuś, ale jej zrobiłeś legday – napisał założyciel Gugu Gangu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kanye West twierdzi, że Adidas pozwał go na 250 mln dolarów

Raper nawołuje do bojkotu marki.

Opublikowany

 

kanye west

Adidas chce sprzedać zalegające na magazynie buty stworzone z Kanye Westem. Według rapera, który poinformował, że został pozwany przez firmę na 250 mln doalrów są to „fałszywe Yeezys”.

Kanye West mówi o fejkowych Yeezy 350

Adidas postanowił rozstać się z Kanye Westem po jego kontrowersyjnych wypowiedziach w 2022 roku. Marka miała jednak duży problem, bo na magazynach zostało mnóstwo butów Yeezy 350 stworzonych w ramach współpracy z raperem. Niedawno Adidas ogłosił, że zamierza wyprzedać zalegające buty, co spotkało się z ostrą reakcją artysty.

– Każdy, kto kocha Ye, nie kupiłby tych fałszywych Yeezys. Nigdy nie stworzyłem tych kolorów, nie zarabiam na nich, a Adidas mnie pozywa – ogłosił raper, nawołując do bojkotu marki.

Wypowiedź Kanye Westa

Adidas pozwał rapera?

W kolejnej wiadomości Kanye uajwnił, że został pozwany na 250 mln dolarów.

– Nie tylko wypuszczają fałszywe kolorystyki, które nie są zatwierdzone, ale także pozywają mnie o 250 milionów dolarów i nie płacą mi za te buty, które wypuszczają, a które mają na sobie moje imię – poinformował

Adidas w ostatnim czasie nie komunikował o pozwie na taką kwotę. Być może raperowi chodzi o oświadczenie marki z 2022 roku, kiedy informowano o złożeniu sprawy arbitrażowej przeciwko West’s Yeezy LLC. Napisano w niej, że zachowanie Kanyego Westa i jego komentarze naruszyły ich umowę partnerską i spowodowały znaczne szkody dla marki.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Holandia: Nie żyje 26-letni raper, który dwukrotnie przeżył próbę zamachu

„Próbowałem coś zrobić, ale jego tętno było już bardzo słabe”.

Opublikowany

 

Bigidagoe

Nie żyje holenderski raper Bigidagoe. Zmarł w niedzielę rano w związku ze strzelanianą na imprezie. Miał 26 lat i w przeszłości dwukrotnie udało mu się przeżyć próbę zamachu na jego życie.

Bigidagoe zmarł po strzelaninie

W niedzielę, 25 lutego o godz. 5:30 w pobliżu stacji Amsterdam Sloterdijk oddano kilka strzałów w kierunku Danzela Silosa, holenderskiego rapra znanego jako Bigidagoe. 26-latek trafił do szpitala, gdzie niedługo później zmarł.

Bigidagoe tego wieczoru uczestniczył w imprezie „One night in Amsterdam” w Centrum Kongresowym Rhone. Sama impreza przebiegła bez większych incydentów, ale na zewnątrz było już mniej spokojnie. – Próbowałem coś zrobić, ale jego tętno było już bardzo słabe – opowiedział lokalnemu portalowi jeden ze świadków zdarzenia.

Na nagraniach w sieci widać też jak policjant próbuje reanimować rapera. Strzelanina była skutkiem walki o wpływy grupy Zone 6, do której należał raper z innym gangiem.

Raper Bigidagoe

26-letni holender dwukrotnie przeżył próbę zamachu

Bigidagoe to raper należący do przestępczej grupy Zone 6, która powiązana jest z handlem narkotykami i brutalną działalnością. W sierpniu 2020 roku przeżył strzelaninę w amsterdamskiej dzielnicy Rivierenbuurt. Następnego dnia ostrzelano dom jego matki. Z obu incydentów udało m usię ujść z życiem.

Bigidagoe był jednym z dziewięciu podejrzanych w sprawie uprowadzenia rapera Kobusa L. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty w grudniu 2022 roku. Groziło mu 4 lata odsiadki. Jego kolega ze składu, Joey AK jest głównym podejrzanym w sprawie i grozi mu 7 lat więzienia. Sprawa sądowa ma się odbyć 8 marca.

Raper Bigidagoe


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Diddy pozwany przez współpracownika na 30 mln dolarów

„To kłamca, który domaga się wypłaty olbrzymiego odszkodowania”.

Opublikowany

 

Producent Lil Rod pozwał Diddiego na kwotę 30 milionów dolarów. Mężczyzna twierdzi, że weteran rapu go molestował. Na wszystko ma podobno dowody w postaci nagrań. W pozwie wymienieni są także członkowie rodziny artysty oraz dyrektor generalny Universal Music.

Diddy pozwany. „Zmuszał mnie do kontaktów z prostytutkami”

Do sądu federalnego w Nowym Jorku 26 lutego wpłynął 73-stronicowy pozew, za który odpowiada producent muzyczny Rodney Jones, znany jako Lil Rod. Odpowiada on za produkcję kilku utworów Diddiego na jego nowej płycie „The Love Album: Off the Grid”. Mężczyzna twierdzi, że raper przez ponad rok go molestował, odurzał narkotykami, a także zmuszał do kontaktów intymnych z prostytutkami.

Powód mieszkał z raperem oraz był z nim na wakacjach. Wymagano od niego, żeby cały czas nagrywał Diddiego, dzięki czemu zabezpieczył mnóstwo nagrań, które stanową dowód w sprawie.

– Pan Jones był świadkiem i doświadczył rzeczy, które wykraczały daleko poza obowiązki wynikające z pełnienia funkcji producenta. Wymagano od niego, by bez przerwy nagrywał oskarżonego. W rezultacie pan Jones zabezpieczył setki nagrań, które stanowią dowód na przestępczą działalność pozwanego i członków jego personelu – czytamy w pozwie, który opiewa na kwotę 30 milionów dolarów.

Raper odmówił ugody

Prawnik Jonesa przyznał, że próbowali dogadać się z pozwanym, ale ten odmówił wzięcia udziału w negocjacjach.

– Spór sądowy nigdy nie powinien być pierwszym krokiem na drodze do rozwiązania konfliktu. Złożyliśmy wniosek ze względu na odmowę wzięcia udziału w negocjacjach – powiedział w rozmowie z „People” Tyrone A. Blackburn.

„To kłamca, a jego opowieści to fikcja”

– Lil Rod to po prostu kłamca, który bezwstydnie domaga się wypłaty olbrzymiego, niezasłużonego odszkodowania. Opisane w pozwie wydarzenia są czystą fikcją. Odniesiemy się do tych dziwacznych zarzutów w sądzie i podejmiemy odpowiednie działania przeciwko osobom, które je formułują – skomentował w oświadczeniu adwokat Combsa, Shawn Holley.

Lista oskarżonych jest długa

W pozwie wśród oskarżonych jest nie tylko Diddy, ale również jego dorosły syn, Justin, bliska współpracowniczka Kristina Khorram, dyrektor generalny Universal Music Group Lucian Grainge oraz była dyrektor generalna wytwórni Motown Records, Etiopia Habtemariam.

Wymienione osoby miały nieodpowiednio monitorować, ostrzegać lub nadzorować działania Combsa.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pezet z największym sukcesem sprzedażowym w karierze

Koledzy po fachu pogratulowali raperowi.

Opublikowany

 

fot. Lola Banet

Wydany w 2021 roku album Pezeta „Muzyka współczesna” zdobył status diamentowej płyty. Oznacza to, że sprzedał się on w 500 tysięcznym nakładzie. Raper poinformował też o jeszcze jednym sukcesie.

Według wytycznych ZPAVu, aby zdobyć diamentową płytę należy sprzedać pół miliona płyt. Wlicza się na to sprzedaż fizyczną + streaming (20 zł przychodu to równowartość jednej sprzedanej płyty). Pierwsze takie wyróżnienie w karierze za album zdobył właśnie Pezet. Dodatkowo wyróżniony został jeszcze inny jego krążek.

– Miło mi poinformować, że „Muzyka Współczesna” i „Muzyka Komercyjna” osiągnęły właśnie status, kolejno, diamentowej i podwójnie platynowej płyty. Bardzo Wam wszystkim dziękuję – poinformował raper.

Gratulacje Pezetowi w komentarzach pod postem o wyróżnieniach złożyli m.in. Sokół, KęKę, Kacper HTA i Louis Villain.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)