Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Rap z boiska – ławka rezerwowych (cz.3/3)

Piłkarskie nawiązania w polskim rapie.

Opublikowany

 

Seria rapowo-piłkarska powoli zbliża się do końca. Spotkanie rozpoczęło się od tracków poświęconych indywidualnym gwiazdom. Druga połowa w pełni została dedykowana legendom, drużynom i ówczesnym wirtuozom tego sportu. Mimo pewnego prowadzenia sędzia doliczył 3 minuty, przez co trenerzy mogą dać możliwość gry zawodnikom z ławki. Tym razem jedynie krótkie wstawki piłkarskie, które pojawiły się w numerach o zupełnie innej tematyce.

 

#1 Quebonafide feat. Muflon – Eden Hazard

Ciechanowski raper pojawia się w zestawieniu trzeci raz, gdyż idealnie wpasowuje się w tę część serii. Dla fanów Chelsea tytuł jest dość oczywisty, aczkolwiek jest on tylko nawiązaniem do nazwiska belgijskiego piłkarza, które bez wątpienia kojarzy się z kasynem. Z innych piłkarskich odnośników mamy tu jeszcze dobrze znaną historię z Jakubem Koseckim. No i ta „truskawka na torcie”, czyli postać Grosickiego, którego wywołał do odpowiedzi Muflon w nawiązaniu do jego problemów z hazardem.

#2 White House feat. Bonson, Quebonafide – Dawid Moyes

Ostatnia część zestawienia, a dopiero teraz pojawia się najważniejsza postać, która odpowiada za taktykę i skład całej drużyny, czyli trener. W tym przypadku mamy nawiązania do kariery Dawida Moyes’a, który przez 11 lat trenował Everton żeby przejść do rywala jakim jest Manchester United. Wtedy też zaczęła się jego seria niepowodzeń, która doprowadziła do upadku jego trenerskiej kariery. Track w całości inspirowany jego osobą, aczkolwiek w dużej mierze również nawiązujący do karier obu gości, których zaprosił wrocławski duet producencki.

#3 Kaz Bałagane – Ayn Rand        

Bez wątpienia Jacek musiał pojawić się w tym cyklu. W swoich tekstach nie raz nawiązywał do piłkarskich odniesień. Jak typowy rozgrywający potrafi zapodać gałę niczym Xabi Alonso, choć z drugiej strony często nie ma go na meczach, gdzie gra Kamil Glik (Ayn Rand). O kadrze Nawałki wspominał również w innym tracku, ale chyba te wersy nawet dla Bałagane są już nieaktualne (Złota Whisky). No i oczywiście na zeszłorocznym Radio Gruz chwalił się jak to zmienia koszulki Hugo Bossa, na te z logo Boca Juniors.

#4 Szymkowiak, Żewłakow, Wichniarek, Citko, Karwan, Kucharski – Bez nienawiści

Mamy raperów, którzy grają w piłkę, to i piłkarze bawiący się w raperów też się znaleźli. W 1998 powstał utwór „Bez nienawiści”, który był sprzeciwem wobec agresji na ówczesnych stadionach. Patrząc z perspektywy czasu, wykonanie jest dość komiczne, aczkolwiek słychać tu g-funk’owe nawiązania. Poza tym jak na te lata, można śmiało nazwać ten utwór bezprecedensowym i łamiącym standardy.

#5 Smolak feat. Koldi Alcomind, Blejk, Spons, Masstiv – Grzesiek Lato

Na koniec cichy lider, który powinien pojawić się jako pierwszy w ogólnym zestawieniu serii. Smolak dobrze zrobił, że poświęcił cały track byłemu reprezentantowi jak i prezesowi PZPN. Bez Pana Grześka nie było by Euro w Polsce, to za jego kadencji polski futbol osiągnął swój renesans. Sam track to również mistrzostwo świata. Jest on przepełniony zręcznymi hasztagami i imprezowym klimatem, który jest synonimem życia byłego prezesa.

 
10 komentarzy
10 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
zapinalismy_kurwe_w6
3 lat temu

[img]https://bi.gazeta.pl/im/b6/38/c1/z12662966IER,Lukasz-Skorupski–Arkadiusz-Milik–Robert-Lewandow.jpg[/img]
Wziąść się kurwa za grę, bo awans jest koniecznością

Testo Mesto Klekso
3 lat temu

Wziąść? Serio kurwa?

WZIĄĆ!
WZIĄĆ!

WZIĄĆ, DO KURWY NĘDZY!!!!!!!!!!!!!!!!

cydży
3 lat temu

NIE RAP TYLKO POPOWE GÓWNO. I DO TEGO Z ZATĘCHŁYCH KLATEK SCHODOWYCH I OSRANYCH BRAM.

ehhe
3 lat temu

Rap z boiska chyba rap ze śmierdzących patusiarskich boisk pod blokiem dla sebixów

wygrales zycie cwelu
3 lat temu
Reply to  ehhe

a ty samotna kurwo zgnębiona przez sebixów siedziałeś w domu i nabiłeś levele w tibie

ehhe
3 lat temu

mylisz się w tym czasie to ruchałem ci starą na chacie a ty ryczałeś w wózku gimbusie bo narobiłeś pod siebie wtedy do pampersa

Motonoi46 aka Joe Joe
3 lat temu

Ayn Rand Kazika na propsie,skrrt skrrt skrrt

Dermatolog
3 lat temu

Ty kurwo bita w ryj jebana, zamknij pysk bo cie dojadę

OLimpiaEg
3 lat temu
GALIK MONTANA
3 lat temu

TA ZWROTKA KARWANA NAJLEPSZA JAKĄ DAŁ W KARIERZE

gmll

Popularne