Sprawdź nas też tutaj

News

Raper musi mówić prawdę w kawałkach?

Te-Tris o dzisiejszym wizerunku raperów.

Opublikowany

 

Te-Tris

Weterani sceny od zawsze zarzucali newschoolowcom zbyt daleko idące fantazje w tekstach. Marcin Misztalski w wywiadzie z Te-Trisem dla Red Bulla zapytał go o kreowanie rzeczywistości przez polskich raperów i skąd u polskich słuchaczy ta maniakalna wręcz potrzeba, by raper był z nimi szczery i mówił w kawałkach tylko prawdę?

A nie to miało odróżniać rap od radiowych szlagierów, które w 90 procentach pisze jeden i ten sam Jacek Cygan? – pyta Te-Tris. – To jeden z głównych elementów, które miały czynić ten gatunek czymś więcej niż zbiorem ogólników – dodaje.

Według Te-Trisa słuchacze są dziś mocno podzieleni w kwestii tego, czy wizerunek artysty płynnie łączy się z jego niesceniczną personą. – Jednych to razi, drażni, irytuje i podważa wszelką wiarygodność twórcy, a inni zupełnie nie zagłębiają się w to, czy te kropki rzeczywiście stykają się jakkolwiek. Myślę, że to jest bardzo indywidualna sprawa i „at the end of the day” tych drugich jest znacznie więcej, i chcą po prostu konsumować muzykę, bo wprowadza ich w oczekiwany stan. Tyle. Jako artysta masz wybór i bierzesz za to pełną odpowiedzialność. Dla jednych to jest sposób na życie, dla innych na przeżycie. To powoduje też, że za mgiełką szczerości i prawdziwości, często czai się nieco inny zwierz niż na przedstawionym obrazku – wyjaśnia reprezentant Siemiatycz.Czy Te-Tris często naciągał prawdę w swoich kawałkach? – Nie. Staram się dość barwnie opisywać rzeczywistość, ale nie naginam jej na własne potrzeby. Nie wymyślam sportowców, którzy poza tym, że im nie wyszło, nie istnieją, (śmiech) ale nie mam nic przeciwko korzystaniu z cudzych doświadczeń czy historii na potrzeby numerów. O ile nie jest to przedstawiane jako prywatna prawda objawiona – tłumaczy.

Te-Tris wydał w sierpniu wspólną EP-kę z Soulpete „Triste Sol”. Duet zaprosił na krążek Spinache’a, KPSn’a, JNR’a i DJ-a Eproma.13 komentarzy
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
hej
4 lat temu

„O ile nie jest to przedstawiane jako prywatna prawda objawiona”
I właśnie kurwa sęk w tym, że oni wszyscy pierdolą, że to wszystko to ich samo życie, true story i za to powinno się tych mitomanów wyjebać w kosmos

Gość
4 lat temu
Reply to  hej

Albo tłumaczą, gdzieś w wywiadach, że to tylko wizerunek sceniczny. Szkoda, tylko, że prędzej gadają, że to co jest w kawałkach, to całe ich życie „przelane na papier” hahahahah Ogunie, beka z większości polskich raperów.

Edi
4 lat temu

Moim zdaniem powinni mówić prawdę, zwłaszcza jeśli nawijają o czymś co sami przeszli. Wiadomo przecież że jeżeli coś wypuszczą i usłyszą to ich znajomi a będzie tam jakiekolwiek kłamstwo czy coś naciągane to już to prawdą nie będzie więc chyba nie ma potrzeby kłamać. Ale jak ktoś tu napisał nie muszą mówić prawdy pisząc teksty bragga czy po prostu jaki storytelling tyle.

ProfesorNauk
4 lat temu

Przecież wszyscy raperzy to hipokryci i oszuści. Tylko jedni robią to lepiej, inni gorzej. Niech skończy pieprzyć.

marysia
4 lat temu
Reply to  ProfesorNauk

dlatego tylko underground, pozdro
wkurwia mnie mega jak gimby jarają sie jak ktoś rapuje o swoim hajsie

no kurwa

Diox.kasztan
4 lat temu

Sprawdzcie kawalek

Zui-rolnik szuka zony(bialas DISS) prod.L4N3k

konio
4 lat temu

Mnie też często młodzi glamrapowicze pytają, jak się nie sprzedać i pozostać prawdziwym w glamrap-grze. Odpowiadam im wtedy: mój sposób jest taki: Codziennie rano wbijam kutasa na 30cm w ziemię, skręcam lekko biodra, żeby wprowadzić ją w ruch i nadać jej odpowiedniego rozpędu. Dzięki temu, balasy, możecie podziwiać wschód słońca. Taka jest moja natura i to jest mój sposób na bycie prawdziwym. Ty musisz znaleźć swój…

PIS JOŁ.

Diox.kasztan
4 lat temu

Sprawdz to czlowieku

Zui-rolnik szuka zony (bialas diss) prod. L4N3k

Odb
4 lat temu

Ja gdybym był raperem nawiajł bym o ruchanku mnie w dupsko o seksie z kałem i w kale, ale ze caly czas mam w ryju kutasy to nic nie moge mowic.

MASTA ICE
4 lat temu

http://i48.tinypic.com/34r6n2q.jpg
XDDDDDDDDDDDD PRAWILNIE PRZYPOMINAM

Uniewinniony
4 lat temu

https://images48.fotosik.pl/508/d4efdeeec368501emed.jpg
Zobaczcie na to. Najlepszy raper w PL

soczek z miuoshem
4 lat temu

Raper musi mówić prawdę w kawałkach?

Eee… Nie?

1743
4 lat temu

Są Tacy co mówią

Popularne