Sprawdź nas też tutaj

News

Raper przetrzymywał kobietę przez 5 lat w garażu i nagrał o tym kawałek

Muzyk opuścił areszt i wszystkiego się wypiera.

Opublikowany

 

lee carter viper

Amerykański raper został oskarżony o uprowadzenie kobiety, którą miał więzić i gwałcić przez 5 lat. Wyszedł za kaucją i nagrał o tym kawałek.

Viper to raper, który tworzy tzw. cloud rap. Na koncie ma 15 albumów i ok. 100 mixtape’ów. Mimo takiej ilości wypuszczonego materiału nigdy nie zyskał zbyt dużej popularności. Jego najbardziej znany utwór to „You’ll Cowards Don’t Even Smoke Crack” z 2008 roku, który ma na liczniku 4 mln wyświetleń.

Porwał kobietę i więził ją 5 lat w garażu

7 kwietnia 2023 roku policja z Houston otrzymała zgłoszenie. Młoda kobieta poinformowała, że została uprowadzona i jest przetrzymywana w garażu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Po wejściu do garażu znaleźli kobietę w brudnych ubraniach ważącą ok. 30 kg. Poinformowała ich, że to ona dzwoniła i została porwana przez Lee Cartera, znanego w okolicy rapera o pseudonimie Viper.

Lee Carter ps. Viper

Z zeznań dziewczyny wynika, że poznała się z Viperem pięć lat wcześniej, kiedy żebrała na ulicy. Mężczyzna zaproponował jej wsparcie, z którego skorzystała. Wtedy miał ją zabrać do garażu i zamknąć.

Kobieta twierdzi, że przez 5 lat była przetrzymywana i zmuszana do brania narkotyków oraz uprawiania seksu ze swoim oprawcą. Kilkukrotnie próbowała uciec, ale za każdym razem była doganiana i z powrotem zamykana w garażu. Raz nawet udało sie jej uciec przez okno, czym zwróciła uwagę policji, ale finalnie nie zgłosiła, że została porwana. Trafiła do szpitala, z którego ponownie została zabrana do garażu przez Vipera.

Lee Carter ps. Viper

W zeznaniach kobiety można przeczytać, że była karmiona chipsami i przekąskami. Nie dostawała żadnych ciepłych posiłków. Z prysznica mogła korzystać tylko raz na kilka miesięcy. W kwietniu 2023 roku przy pomocy laptopa swojego oprawcy zadzowniła na numer alarmowy i zgosiła uprowadzenie.

Lee Carter został aresztowany dopiero dziewięć miesięcy później, ponieważ przez cały czas się ukrywał. 4 stycznia 2024 usłyszał zarzuty i został aresztowany.

Wyszedł i nagrał kawałek

Kiedy raper przebywał w więzieniu, na jego kanale pojawił się utwór „Youll Neva Find Out I Had Someone Locked Up In My Garage For 5 Years” („Nigdy się nie dowiecie, że przetrzymywałem kogoś w swoim garażu przez pięć lat”). Autor nagrania zadeklarował, że wszystkie wpływy z piosenki trafią na konto ofiary, ale niedługo później klip zniknął z sieci.

Viper wyszedł na wolność po wpłaceniu 100 tys. dolarów kaucji. – Jestem niewinny! Wyszedłem z więzienia i zostanę całkowicie oczyszczony z zarzutów. Udowodnię swoją niewinność! – napisał 10 stycznia tego roku na platformie X.

Adwokaci rapera poinformowali, że ich klient nikogo nie porwał, tylko był w romantycznym związku, w którym wychowywali ich 3-letnie dziecko. 52-latek ma zakaz kontaktowania się z kobietą i ma na nodze nadajnik GPS. Kolejna rozprawa w lutym.

 

News

Tede składa przeprosiny w sprawie Sokoła i promptera

„Moją intencją nie było wprowadzanie was w błąd”.

Opublikowany

 

Przez

tede sokół prompter

Wypowiedź Tedego na temat Sokoła, który musiał na koncercie wspomagać się prompterem, odbiła się szerokim echem w środowisku. Raper postanowił jednak wystosować przeprosiny.

– Zauważyłem, że od rana rozchodzi się moja wczorajsza wypowiedź z poranka w Kanale Zero. Rozumiem, że budzi ona różnego rodzaju emocje, co jest w pełni zrozumiałem, ale jestem winny wszystkim przeprosiny. Moją intencją nie było wprowadzanie was w błąd, więc przepraszam wszystkich – oczywiście sytuacja, o której była mowa nie miała miejsca na Narodowym, tylko na Arenie w Gdańsku – powiedział TDF.

– Natomiast, jeśli chcielibyście usłyszeć jak gra się hip-hop bez promptera, tudzież bez playbacku, to zapraszam na wszystkie moje koncerty. Można mnie zweryfikować. Nie zdarzyło mi się jeszcze napi*rdalać hip-hopu z promptera, gdyż w hip-hopie nie ma promptera – dodał.

Co na to Sokół? Konsekwentnie milczy.

Czytaj dalej

News

Drake „Iceman” najlepiej sprzedającą się płytą 2026 roku

Kanadajczyk rozdaje karty.

Opublikowany

 

drake

Drake dopisał do swojej kolekcji kolejny sukces. „ICEMAN” właśnie wyprzedził „Octane” Dona Tolivera i został najlepiej sprzedającym się rapowym albumem 2026 roku w Stanach Zjednoczonych.

„ICEMAN” przeskoczył „Octane”

Jeszcze przed premierą „ICEMANA” wielu zastanawiało się, czy Drake zdoła wrócić na sam szczyt. Po głośnym starciu z Kendrickiem Lamarem w 2024 roku i sporze prawnym z UMG nie brakowało głosów, że jego dominacja w mainstreamowym rapie dobiega końca.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Album, który ukazał się 15 maja, od razu przejął pierwsze miejsce listy Billboard 200 i utrzymał je przez cztery tygodnie. Dopiero później z pozycji lidera zepchnęła go Olivia Rodrigo.

Kolejny rekord Drake’a

Jak podaje Kurrco, wydawnictwo Drake’a jest obecnie najlepiej sprzedającym się rapowym albumem 2026 roku w USA. Tym samym kanadyjski raper wyprzedził Dona Tolivera i jego album „Octane”, obejmując prowadzenie w tegorocznym zestawieniu sprzedaży.

Na tym sukcesy się nie skończyły. Singiel „Janice STFU” wspiął się na pierwsze miejsce światowych zestawień, a sam „ICEMAN” osiągnął już próg sprzedaży wymagany do uzyskania statusu platynowej płyty.

Drake wciąż rozdaje karty

To rezultat, który robi wrażenie, zwłaszcza że od premiery „ICEMANA” minęło zaledwie kilka tygodni.

W cieniu tego albumu znalazły się natomiast projekty „HABIBTI” i „MAID OF HONOUR”, które nie wywołały porównywalnego zainteresowania słuchaczy. Wyniki sprzedaży pokazują, że to właśnie „ICEMAN” najmocniej trafił do odbiorców.

Czytaj dalej

News

Sokół i Jędker zaskoczeni. WWO dostało wyróżnienie po 26 latach

„Dziękujemy słuchaczom”.

Opublikowany

 

Przez

sokół
fot. brixuphoto

Po ponad dwóch dekadach od premiery WWO odebrało Platynową Płytę za swój legendarny debiut „Masz i pomyśl”. Grupa podzieliła się tą informacją w mediach społecznościowych, dziękując fanom za lata wsparcia.

Platyna po ponad dwóch dekadach

To jedna z tych płyt, które na stałe zapisały się w historii polskiego rapu. Choć „Masz i pomyśl” ukazało się we wrześniu 2000 roku, dopiero teraz album oficjalnie osiągnął status Platynowej Płyty.

WWO poinformowało o tym krótkim wpisem w mediach społecznościowych:

– Po 26 latach, dziś, nagle, otrzymaliśmy platynową płytę za debiut WWO – „Masz i pomyśl”. Dziękujemy słuchaczom.

Album, który zapisał się w historii

„Masz i pomyśl” był pierwszym studyjnym wydawnictwem WWO. Krążek trafił do sprzedaży 6 września 2000 roku nakładem BMG Poland i stał się jedną z najważniejszych pozycji w katalogu polskiego hip-hopu.

Za produkcję odpowiadali m.in. DJ 600V, Pele, Fu, WWO, Karton, Majki, Waco oraz Kuba O. Na płycie gościnnie pojawili się między innymi Młodszy Biały, Włodi i Felipe. Album dotarł do 8. miejsca listy OLiS.

Jak dziś przyznawane są Platynowe Płyty?

Obecnie o przyznaniu Złotej, Platynowej czy Diamentowej Płyty decyduje nie tylko sprzedaż fizycznych egzemplarzy. Liczą się również przychody generowane przez streaming.

W przypadku albumów wydanych po zmianie zasad obowiązujących od 1 marca 2017 roku obowiązuje przelicznik dochodowy. Każde 35 zł przychodu z wymienionych źródeł odpowiada sprzedaży jednego albumu. Sumowane są wpływy ze wszystkich utworów znajdujących się na danym wydawnictwie.

Jeśli chodzi o sprzedaż fizycznych nośników, progi pozostają niezmienne: 15 tys. egzemplarzy oznacza Złotą Płytę, 30 tys. – Platynową, a 150 tys. – Diamentową.

Tede komentuje, Sokół milczy

Wokół Sokoła zrobiło się w ostatnich dniach głośno za sprawą niefortunnego występu na Narodowym. Tede skomentował jego perfomance i to, że nie mógł się nauczyć jednej zwrotki swojego kawałka i korzystał z promptera.

Narrator wciąż milczy w tej sprawie, chociaż wielu słuchaczy urządza sobie po nim mocny przejazd.

Czytaj dalej

News

Walka o pieniądze po śmierci Takeoffa. Rodzice spotkają się w sądzie

„Samotnie go wychowywałam”.

Opublikowany

 

takeoff migos

Po wygranej sprawie o zadośćuczynienie za śmierć Takeoffa jego rodzice weszli na wojenną ścieżkę. Ojciec rapera domaga się połowy odszkodowania, ale matka stanowczo sprzeciwia się takiemu podziałowi.

Matka rapera, Titania Davenport, wygrała sprawę w Teksasie i uzyskała odszkodowanie. Kwota ugody nie została ujawniona, jednak teraz do gry wkroczył ojciec Takeoffa, Kenneth Ball. Twierdzi on, że jako rodzic zmarłego powinien otrzymać połowę przyznanych środków.

Davenport nie zamierza się na to zgodzić. Według niej Ball przez lata praktycznie nie uczestniczył w życiu syna i nie ma podstaw, by dostał taką samą część pieniędzy.

Jak wynika z dokumentów sądowych, matka Takeoffa przekonuje, że ojciec zapewniał „znikome wsparcie finansowe i praktycznie żadne wsparcie emocjonalne swojemu synowi”. Podkreśla również, że samotnie wychowywała rapera, utrzymywała go i wspierała zarówno finansowo, jak i emocjonalnie, gdy rozwijał swoją muzyczną karierę.

Kenneth Ball uważa jednak, że jego nieobecność w życiu Takeoffa nie powinna mieć znaczenia przy podziale odszkodowania. Z tego powodu domaga się połowy pieniędzy.

To nie jedyna sprawa związana ze śmiercią członka Migos, która wciąż czeka na finał. Jeszcze w tym roku przed sądem ma stanąć Patrick Xavier Clark, oskarżony o zabójstwo Takeoffa.

Czytaj dalej

News

Wiz Khalifa odwołał trasę, bo chcą go aresztować w Europie

Raper nie przyjedzie do Polski.

Opublikowany

 

wiz khalifa europa koncert odwołany

Fani Wiza Khalify w Europie dostali fatalne wieści. Raper ogłosił, że z powodu ciągnących się problemów prawnych rezygnuje z całej europejskiej trasy, a wśród odwołanych występów są także koncerty zaplanowane w Czechach i Polsce.

Fatalne wieści dla fanów w Europie

Wiz Khalifa wyjaśnił, że sytuacja związana z jego sprawą sądową wciąż nie została zamknięta, dlatego nie jest w stanie pojawić się na europejskich scenach.

– Moja sytuacja prawna nadal trwa, więc przepraszam wszystkich fanów z Europy. Wrócimy, kiedy nie będą próbowali mnie zamknąć.

Wyrok w Rumunii

Cała historia zaczęła się latem 2024 roku podczas festiwalu Beach, Please! w Rumunii. Raper zapalił na scenie jointa, po czym został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze mieli znaleźć przy nim również ponad 18 gramów suszu.

Na początku sprawa zakończyła się grzywną wynoszącą około 830 dolarów. To jednak nie był finał.

Zaostrzona kara dla rapera

Rumuńska prokuratura złożyła odwołanie, a w grudniu 2025 roku sąd apelacyjny zmienił karę na 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Wyrok ten powoduje, że raper nie może pojawić się w Rumunii, bo zostanie aresztowany. Wygląda też, że ma on duże obawy przed przemieszczaniem się po innych państwach Unii Europejskiej i tu także boi się zatrzymania.

Wiz Khalifa nie przyjedzie na Clout Festival

Informacja o rezygnacji z europejskich koncertów pojawiła się zaledwie tydzień przed czeskim Clout Festivalem i około dwóch tygodni przed jego polską odsłoną. Wiz Khalifa miał być jedną z największych gwiazd obu wydarzeń.

Z dobrych wiadomości, raper pracuje nad nową płytą „Cool Azz Summer”.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2026.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: