Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

RECENZJA: Potwierdzone Info – „Przypadek? #Niesondze”

Opublikowany

 

14 października tego roku wyszła kolejna już w tym roku kolaboracja dwóch przyjaciół, kolegów, a na pewno raperów, mowa w powyższym zdaniu o niejakim Jacku „Tede” G i Patryku „Diox” S. Pierwszy na

fali wznoszącej po nieoczekiwanie świetnie przyjętym „Elliminati”, drugi raczej z każdym miesiącem traci, to co zyskał wśród słuchaczy za album „23:55”. No i oczywiście nie można zapomnieć o trzecim panu z tego teamu czyli producencie Sir Michu. Co ciekawe płytę wydało Prosto, co jest dla mnie faktem dziwnym, gdyż Diox jest tam tylko jednym z drugoplanowych graczy, a Tede jako szef wytwórni Wielkie Joł chyba sam już nie wierzy, że jest wstanie zagwarantować komukolwiek dobrą promocję, nawet sobie. Plotki głoszą, że planowo do grupy miał należeć jeszcze Tomek z Warszawy, ale w ostatnim czasie się trochę zasiedział i nici z tych planów wyszły.

 

Jedną z rzeczy, który mogłyby uratować ten album to produkcja, w końcu kto by nie chciał usłyszeć jak Diox próbuje okiełznać trapowe bity Micha? Niestety w jednym z fejsbukowych postów Tede zapowiedział że to będzie jego rozliczenie z „klasycznymi bitami” i Sir Michu niczym nowym nas nie zaskoczy tylko postawi na oldskulowe brzmienie. W ogóle co oznacza zakończenie pewnego „klasycznego” etapu w karierze TDF’a? Czyli co jak teraz jacyś „Furiaci” będą go zapraszali na gościnę na samplowane numery to ten grzecznie podziękuje? Nie, no kumam że miało to dotyczyć przyszłych solowych projektów rapera, ale jestem przekonany że za 3-4 lata nagra legalną płytę, na której bity w stylu tych z Potwierdzonego Infa się znajdą, więc po co takie teksty o zakończeniu starego etapu są komunikowane? By wytłumaczyć nudność i nijakość nowego albumu przed gromadą nowych fanów po Eliminati?

 

Jak już poruszyłem temat produkcji to może od niego zacznę opisywanie tego niefortunnego przypadku. Album „Przypadek # Nie sondze” jest najsłabiej wyprodukowanym longplayem w karierze Sir Micha. Większość bitów brzmi jak odrzuty z FuckTede czy Note2, zdarzają się oczywiście pozytywne przypadki, między innymi singlowy banger „Nowy Rok”, ale za dużo usłyszymy tu typowej średniej krajowej, co dla takiego producenta jak Michał jest nawet nie stagnacją, a krokiem w tył. No cóż podobno płyta była robiona w krótkim czasie to i może Sir Mich przez to nie miał zbyt dużo czasu na pokazanie się z lepszej strony. W jednej z recenzji przeczytałem że Michu „odwalił” tutaj kawał dobrej roboty, hmm ja mimo wszystko dalej podtrzymuje swoje zdanie, że to nie jest level Warszafskiego Stylu tylko raczej dobrze ogarniętego podziemnego producenta. Tyle w temacie produkcji.


Przejdźmy więc do tego co ciekawego pokazali nam tutaj Tede i Diox, choć słowo „ciekawy” w tym przypadku to raczej oksymoron #Niestety.
Tas De Fleja >>> Diox, jednak jest to spowodowane tym, że członek HiFi leci po tych bitach tak jak zwykle #średnia krajowa, a nie wysokim poziomem nawijki starszego partnera po fachu. Diox nie wypada z bitów, ale o jakiś kombinacjach z flow czy przyśpieszeniach to kolego zapomnij, TDF co jakiś utwór coś kombinuję, ale też Ameryki tutaj nie odkrywa. Są bardzo popularne ostatnio hashtagi, dodawane już nie tylko przez Tedego jak na Eliminati, ale Patryk też czasami rzuci jakąś #Gwyneth Paltrow i to byłoby w temacie nowoczesności. Nie można zapomnieć oczywiście w tej analizie o żartobliwej próbie powrotu Tedego do nawijki jak z jego legalnego debiut, jednak w „Oszukać Czas” Jacek nawija bardziej w stylu Nastukafszy niż S.P.O.R.T., przez co po raz drugi do tego utworu nie wróciłem, gdyż fanem dukania starego TDF’a nigdy nie byłem i do tego co nagrał przed 3H wracam wybiórczo.

 

Teksty, obaj panowie nigdy mistrzami w liryce nie byli i o ile u reprezentanta Warszafskiego Deszczu zwykle mi to nie przeszkadzało, to niektórych oklepanych frazesów Dioxa naprawdę trudno jest słuchać. Tutaj na szczęście tego moralizatorstwa nie ma, aż tak dużo, a wersy typu „twój DJ to Piccolo” nawet sprawiają, że pojawia się na mojej twarzy uśmiech. Podobnie jak w powyższym akapicie dotyczącym nawijki tak i w formie tekstowej nic nowego/ciekawego tu nie usłyszymy. Dlatego wolałbym już, aby Tede robił na szybko projekty z Zgrywusem bo przynajmniej tam jest bangerowo, imprezowo i wersy schodzą na drugi plan, w przypadku duetu z Dioxem robionym na przymulających bitach, bywa to w niektórych przypadkach ciężkostrawne.
Pomysły na kawałki, no właśnie pal licho w to, że panowie niezbyt często kombinują w sprawie nawijki, właściwie to tylko jak wcześniej już pisałem, cokolwiek w tym temacie robi Tede, pal licho, że tekstowo rzucają oklepanymi sucharami #Diox, że bity nie są pozytywnym rozpi$rdolem, no ale może chociaż pomysły na numery są w jakimś stopniu ciekawe? Nie, nie, nie #Mam Talent. To o czym nawija tu Jacek zdarzało mu się wyśmiewać już 4 lata temu na Note2, ok utwór „Mefedron” jako sequel „Aluminium” z starego WFD wyróżnia się na tym polu, ale takie „Blantanamo” #WTF? czy „Kiedygietysą” są na poziomie pierwszego lepszego ulicznego składu, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rapem. Zresztą to co robi Diox w warstwie lirycznej w tym drugim numerze to takie oczywiste banały, że nawet powyżej wymyślony przeze mnie uliczny skład wstydziłby się rzucić coś takiego w obieg. Innych utworów nie ma co już analizować, bo łatwo można je podzielić na trzy kategorie: bragga, moralizatorstwo, wspominki w stylu tych przy wódce/jointach.

Pamiętam jak w czasie premiery Note2 i beefu z Peją, Tede mówił bez ogródek, że pie$doli to lizodupne towarzystwo i tych kolesi, którzy po raz setny nawijają tą samą zwrotkę byle tylko sprzedać to dzieciakom. Nabrałem wtedy do TDFa naprawdę wielkiego szacunku, choć kreowanie się na mesjasza sceny z czasem zaczęło i mnie irytować, naprawdę Jacku są/byli na rynku hiphopowym raperzy, którzy mieli bardzo przewalone od ciebie. Niestety hajs się chyba przestał przy takiej postawie zgadzać bo rok 2013 to dla niektórych rok odrodzenia Tedego, dla mnie to bardziej rok hipokryzji pana Jacka G i już tłumacze co mam na myśli. Nagrywanie zwrotek dla Czarnego Furiata czy Temate, nawet jeśli są one kilka poziom wyżej, niż te gospodarzy, co w tych dwóch przypadkach nie jest trudne, zakrawa jako kompletne zaprzeczenie tego co rapował Tedas między innymi w Promomixie z 2009 roku odnośnie marności kolegów z branży. Zresztą odwołam się jeszcze do wywiadu dla popularnego serwisu muzycznego, gdzie przy okazji promocji ostatniej płyty WFD, Tede stwierdził że słucha dla beki tych „chu$owych wypocin na sile” wymieniając między innymi album Deobe/Dena, no właśnie jeśli „Deobedena.com” są wypocinami na siłe to jak drogi Jacku nazwiesz to co usłyszymy na CD zatytułowanym „Przypadek #Nie sondze”? Jeśli wyszło by tak jak miało się ukazać jako zwykły nielegal nagrany w krótkim czasie, to ok nawet bym się tym dziś nie zajmował, ale jeśli zostaje to wydane przez jedną z największych wytwórni w kraju, no to chyba wypadałoby nagrać coś więcej, niż średniaka na poziomie PMM? Choć wiadomo koncerty są, odkupienie jest, płyta się jako tako sprzedaje #Hajs się zgadza.

 

Plusy:

– heh, nawet trudno jest mi tu cokolwiek napisać, gdyż nie dostałem nic ponad to czego mogłem choćby w małym stopniu oczekiwać od tego tercetu. Mamy tutaj średnie bity, teksty, flow z małymi przebłyskami w niektórych momentach i tyle.

 

Minusy :

– moralizatorstwo i suchary dostarczane od Dioxa. Na szczęście nie ma ich tak dużo jak na jego solowych produkcjach, ale wersy w np. „Kiedygietysą” strasznie kłują przy kolejnych odsłuchach numeru
– nic ponad średnią krajową, żaden z panów jak już pisałem nie wzniósł się na wyższy level i nie wyróżnił na plus przy kolegach
– brak ciekawych pomysłów na większość numerów, a jak się nie ma ciekawych pomysłów na kawałki to niech robi się bangery, bo potem wychodzi taka nijakość, gdzie utwory się że sobą zlewają #PMM
– brak gościnych zwrotek, choćby występ takiego VNMa mógłby trochę urozmaicić ten album

 

Ocena:

6 – Brak takiej oceny? # Przypadek nie sondze
5 – Diox musiałby się wznieść na swoje wyżyny, żeby ten album miał szansę na taką ocenę
4 – Ale to tylko w przypadku, gdyby duet Tede i Sir Michu bardziej się wysili
3 – Płyta to jak już pisałem wiele razy typowa średnia krajowa, więc ocena jak dla średniego ucznia w liceum

 

Utwory warte sprawdzenia:

Nowy Rok
Parking Party
Mefedron

 

Nie macie planu na już coraz zimniejszy jesienny wieczór? Możecie przesłuchać ten album, idealnie wpasuje się na lecenie gdzieś w tle domowych zakamarków 3-/6. Jak prezentuje się wersja fizyczna tego albumu, możecie sprawdzić w dziale /Zakupy.

 
61 komentarzy

61
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
RAP GRAFIKA xD

[img]imageshack.us/a/img593/677/p1fz.png[/img]

123213

jebac dioksa

fgasd

czeci

hy hyhy

Pener idiota#przypadek? nie sondze

pacyent132
A$AP_ELDOKY

JACA ZAJEBIŚCIE
PIZDZIOGZ MARNIE
[img]https://24.media.tumblr.com/7f3ed8ce120ca8a82a4c3c13ee924fe9/tumblr_mvo55iiSaK1r6flobo1_500.jpg[/img]

DawidRolewski

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uxz4o5xG8lA[/youtube]

K%M$L

DZISIAJ NIKT NIC NIE POWIE O REAL G’s , TYLKO: JAY-Z albo jakieś BIMBERY
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VsdLn46UXnA[/youtube]]
UCZYĆ SIĘ GIMBY HISTORII PRAWDZIWEGO RAPU :
https://pl.wikipedia.org/wiki/NWA

robertm

https://robertpisze.blogspot.com/ – Tylko dla inteligentych, warto sprawdzac!

Kałach

MŁODZIENIEC MASAKRUJE LEWAKA!!!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wsuMHU16Q1o[/youtube]

robertm

https://robertpisze.blogspot.com/
https://robertpisze.blogspot.com/
https://robertpisze.blogspot.com/
https://robertpisze.blogspot.com/
WARTO SPRAWDZAC!
[img]file:///C:/Users/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Desktop/BIA%C5%81A-PLANSZA-DO-STRONY.jpg[/img]

rap

ZOEY KUSH POLECAM
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-jV0KwQkwGuw/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAABc/WuhSyYVrq0g/photo.jpg[/img]
[img]https://i.imgur.com/KvtC6.jpg[/img]

wins

Propsy mistrzu!
[img]https://i.imgur.com/e3JBAYZ.png[/img]

michol

[img]https://www.radio81.pl/artysta/p/peja/images/peja1.jpg[/img] PRAWILNIE PRZYPOMINAM DOZYWOTNIA BEKA!!! ZA BRAK DYSTANSU I CHOROBY PSYCHICZNEJ!!!

ras

TEDE KRÓL, ELLIMINATI ROZJEBAŁO PIĘKNIE, PI SŁABE Z UWAGI NA DIOXA ALE TO NIE WAŻNE BO KURT ROLSON ROZJEBIE 2014, POTWIERDZONE INFO.
[img]https://img46.imageshack.us/img46/4339/news1232727783.jpg[/img]

tak

Kazdy wie że diox to pierdolona szmata a tede props. Tylko niewiem po chuj robi cos takiego z takimi bezbekami wstyd.

Twój Stary Zachary

Zgadzam się. Płyta suchar w chuj! Nawet raz całej nie dałem rady przesłuchać.

[img]https://www.ola3791.cba.pl/wp-content/uploads/2011/12/lipa.jpg[/img]

Lipa.

jebacsf

Morda w kubły gimby ten pan jeszcze nie zszedł ze sceny rapu

[img]https://s.afterparty.pl/i/piotr-kukulski-pikej-MAIN_NO_LOGO-50907.jpg[/img]

jebacsf

Jebac tych spedalonych śmieci oboje nie maja startu do rapu a te teksty ja jebie.

jebacsf

[quote name=”123213″]jebac dioksa[/quote]

props.

fan_dobrego_rapu

JACEK PROPS, MICHU PROPS, DIOX HEJT.

fan_dobrego_rapu

JESZCZE MUSZE PORUSZYC SPRAWE TEGO ZE MEGA PROPSY DLA JACKA ZA TO ZE ZLOZYL ZYCZENIA NA 20 LECIE RYSKOWI I DARKOWI A PEJA PO RAZ KOLEJNY ZROBIL Z SIEBIE BEKE MOWIAC TEDE ODDALBYM. PROPSY DLA OBU ALE PEJA TROCHE DEBILA Z SIEBIE ZROBIL.
g
[img]https://c.wrzuta.pl/wi12597/b39aaa3c00033cea4ee79b08/peja_i_tede_gdy_byli_kolegami[/img]

OJCIEC PENERA

CO TO ZA RECENZJA? JAKIŚ IDIOTA TO PISAŁ CHYBA CO Z HIP-HOPEM MA TYLE WSPÓLNEGO CO KOMENTARZE NA GLAMRAPIE

NAŁAZARSKIMREJONIE

JEBAĆ TDF

Niesondze

A ja tam się jaram i mam oryginał i jak dla mnie dobra płyta czekam na teledysk do parking party, PiS jol

pieniazkowamafia

[img]https://i.imgur.com/VQavGu9.gif[/img]

tas

ROZJEBAŁ !!!!!
[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/tede-567y.jpg[/img]

Jay-zip

[quote name=”wins”]Propsy mistrzu!
[img]https://i.imgur.com/e3JBAYZ.png[/img][/quote]
weź spierdalaj z tym wieprzem

oldschoolziooom

CO PORADZĘ, ŻE ROZJEBAŁEM ! CZEKAJCIE NA KURT_RORSON.
[img]https://25.media.tumblr.com/f6cc0f97a5e2c2b42b9a6e8d6d9a7001/tumblr_mn2081e5kF1s1rwb3o1_500.jpg[/img]

2XSAMPEL

[img]https://img820.imageshack.us/img820/3025/ekgx.jpg[/img]

jest słaba

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DaiVZqtlOys[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mKX2Np1TLm8[/youtube]

TylkoSrakaZeroSeksu

straszna chujnia w porownaniu do
[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/tede_elliminati_front.jpg[/img]

bax

[img]https://data1.whicdn.com/images/83059475/large.jpg[/img]

Raz

[quote name=”Jay-zip”]weź spierdalaj z tym wieprzem[/quote]
SAM SPIERDALAJ, TEDE KRÓL.

RAPGODEM

INFO O NOWEJ PŁYCIE TEDEGO – 93 KOMENTY !
TEDE MISZCZ. NIE MOGE SIĘ DOCZEKAĆ
NWJ!!!!!!!!!!!1

pppp

https://www.clixsense.com/?5815893 rejestrowac sie gimby i dolary zarabiac

RORXI

DIOX? TO TEN CO MA 10 CM?

[img]https://cdn4.asteroid.pl/a.fotka.pl/095/306/95306478_800_s.1383512288.jpg/Claudia.jpg[/img]

Asasa

ja ma propozycje- „zatrudnijcie” do recenzji jakiegos baardziej rozgarneitego gimba bo ten nie dosc ze tlucze banialuki bez sensu to w co drugim zdaniu traci sens wypowiedzi i zaczyna nowy akapit – chryste panie – takich wypocin nie czytalem od niepamietnych czasow.
Plyta nie jest genialna – ale bez jaj zeby recenzowal ja podniecony kilkunastoletni analfabeta.
NA HEJCIE

to ja

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ki9nc-kvHpU[/youtube]

Jedyna Prawica

[quote name=”michol”][img]https://www.radio81.pl/artysta/p/peja/images/peja1.jpg[/img] PRAWILNIE PRZYPOMINAM DOZYWOTNIA BEKA!!! ZA BRAK DYSTANSU I CHOROBY PSYCHICZNEJ!!![/quote]
Beka z braku choroby psychicznej? Co tu się na tym Glamrapie odpierdala, to ja nawet nie. Wszyscy tacy pojebani, że już się z tego śmieją. [quote name=”fan_dobrego_rapu”]JESZCZE MUSZE PORUSZYC SPRAWE TEGO ZE MEGA PROPSY DLA JACKA ZA TO ZE ZLOZYL ZYCZENIA NA 20 LECIE RYSKOWI I DARKOWI A PEJA PO RAZ KOLEJNY ZROBIL Z SIEBIE BEKE MOWIAC TEDE ODDALBYM. PROPSY DLA OBU ALE PEJA TROCHE DEBILA Z SIEBIE ZROBIL.
g
[img]https://c.wrzuta.pl/wi12597/b39aaa3c00033cea4ee79b08/peja_i_tede_gdy_byli_kolegami[/img][/quote]
I znowu ten chujowy fotomontaż Tedego bez brody z Peją z obrączką. Albo jedno, albo drugie.

True

Pierdolenie jakiegoś łba. Chuja się zna na HH!

fan_dobrego_rapu

[quote name=”Jedyna Prawica”]I znowu ten chujowy fotomontaż Tedego bez brody z Peją z obrączką. Albo jedno, albo drugie.[/quote]

PRZECIEZ PEJA MIAL WCZESNIEJ ZONE, A TERAZ MA DRUGA.

Glodziunio

PŁYTA DOBRA CO TY KURWA CHCESZ PEDALE JEBANY KURWA SKAD TY DOJEZDZASZ PIZDO PIERDOLONA JEBAC RECENZENTA! #GLAMRAP

2do3

AHHAHAHAHAHAHA VNM NA PŁYCIE PEDEGO I PIZDIOXA AHAHAHAHHAHA

ZAPOMNIJCIE.

SWAGGGGG

JA SIĘ ZAWIODŁEM W CHUJ, PRZY ELIMINATI WSZYSTKO JEST GÓWNEM

P.I.

CO TO ZA JAKAŚ MARCHEWA PISAŁA, PŁYTA ZAJEBISTA, JAK SIĘ JEJ KONWENCJI NIE KUMA TO TRUDNO… TYLKO WSZĘDZIE TE SŁEGI JEBANE (MOŻE TOMB DAJE RADE)

HajsSIeZgadza

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]JACA ZAJEBIŚCIE
PIZDZIOGZ MARNIE
[img]https://24.media.tumblr.com/7f3ed8ce120ca8a82a4c3c13ee924fe9/tumblr_mvo55iiSaK1r6flobo1_500.jpg[/img][/quote]
WYPIERDALAJ LEWACKA KURWEKO Z GLAMRAPU

SoGenS

POTWIERDZONE INFO BYŁO SREDNIAKIEM,ALE KURT ROLSON ROZJEBIE DUPY WSZYSTKIM NIDOWARIOAKOM.

PIS.JOŁ.

łak muzyczny

CHYBA 4 POZDRO WIĘCEK WIEM ŻE TO CZYTASZ XD

andżejj

[img]https://cdn1.asteroid.pl/a.fotka.pl/032/046/32046721_800_s.1383401664.jpg/Marcin_Rafalik.jpg[/img]
SŁEK WY KURWY

Popularne