Sprawdź nas też tutaj

Felieton

ROZKMINA: Horrorcore w Polsce

Opublikowany

 

alt

Horrorcore – nurt muzyczny w rapie, który charakteryzuje się tym, że jego teksty opowiadają o przemocy, seksie, sadyzmie, itp. chociaż to niszowa muzyka, którą interesuje się niewiele osób, tym bardziej w Polsce, na pewno warto się jej przyjrzeć z bliska z okazji święta Halloween. Zapraszam do lektury wszystkich o mocnych nerwach!

Słoń po wydaniu pierwszej swojej solowej, horrorcoreowej płyty pt. ”Chore Melodie”, nagrał wraz z producentem Mikserem album pt. ”Demonologia”. Zawiera on 4 rodzaje piosenek – pierwsze to te nie utrzymane w horrorcoreowej stylistyce, których analizę z racji tematu artykułu pominę, drugi to utwory stanowiące kompilację luźno ze sobą powiązanych wersów przepełnionych wszelkimi obrzydliwościami, trzeci – piosenki napisane na konkretny temat, i czwarty – storytellingi. Do pierwszego typu zaliczają się takie piosenki jak singlowe ”Od Zmierzchu Do Świtu”, czy chociażby ”Problem”. Utwory te są agresywne, prześmiewcze, braggowe, zawierają w swojej warstwie tekstowej wiele mocnych wersów, stanowią świetny materiał na masakryczne hity.

altW utworze ”Niech Płoną!” rapuje: ”To uczucie jakbyś nagle obudził się w trumnie/Tłusty klecha brudną łapą wkłada Ci w pysk komunię”, w ”Chory HH”: ”Wchodzę nago do kościoła krzycząc chwalmy Pana/Po czym rzucam na tace odbezpieczony granat”, w ”Bajters” nagranym wraz z Shellerem i Konim: ”Nasza muza leci w poczekalniach aborcyjnych klinik”. Rozpoczynający płytę melodyjny, singlowy utwór pt. ”Początek Końca” nagrany wraz z wokalistą Tomaszem Struszczykiem, stanowiący kompilację dramatycznych, apokaliptycznych wizji końca świata, takich jak wojny, kataklizmy, klęski żywiołowe. Raper ucieka się również do poruszania motywów religijnych, nawija na przykład: ”Diabeł pije krew aniołów ze Świętego Graala’’.

”Czarne Słońce” to zdecydowanie jeden z najważniejszych utworów na płycie. Opowiada o walce Islamskich ekstremistów, ale refren nie pozostawia wątpliwości co do rzeczywistego przesłania piosenki: wszyscy walczymy według własnych zasad, żadna walka nie jest lepsza. Podkład muzyczny utworu jest totalnie hipnotyzujący, zaś warstwa tekstowa trzyma w napięciu od samego wprowadzenia (”Witamy w armii, powiewa czarny sztandar/Trupy wiszą na linach uplecionych z naszych bandan”), aż do końca, i zawiera wiele drastycznych opisów walk oraz tragedii wiążących się z bataliami.

Numer pt. ”Piekło” nagrany przy współpracy z Trzecim Wymiarem i Fabułą jest również bardzo ciekawy. Oba składy po raz pierwszy miały okazje wykazać się w takiej stylistyce, co wyszło najlepiej Nullo, będącego członkiem pierwszego z nich. W swojej krótkiej, ale niesamowitej w najwyższym stopniu zwrotce opowiada on o zbrodni przeciwko ludzkości, Holokauście. Używa on słów tak obrazowo, że do wyobraźni same cisną się przerażające dantejskie sceny, których zrozumienie przekracza ludzkie pojęcie. Pierwszym ze storytellingów jest ”Pająk”, nagrany we współpracy z Pihem. Utwór opowiada o losach młodej dziewczyny wychowującej się w patologicznym środowisku, na której dokonywał pedofilskich, kazirodczych gwałtów własny ojciec, a która z czasem staczała się coraz bardziej, aż w końcu upadła na samo dno, zostając prawie darmową prostytutką. Raper barwnie opisuje dewiacyjny seks jaki uprawiała ze swoimi klientami chcąc zarobić na swoje utrzymanie: ”Szczali na nią, pluli jej w twarz pełni wstrętu/Zwykły kawałek mięsa dla spaczonych klientów”. Na samym końcu tej okropnej opowieści jej bohaterka zabija jednego z brutalnych klientów, który okazał się być policjantem.

alt

Drugi z nich to utwór ”Love Forever”, bodajże najbardziej znany track Słonia. Utwór opowiada historię chłopaka, który poznaje pewnego razu piękną dziewczynę, i zaprasza go ona do swojego domu na przygodny romans. Na miejscu okazuje się, że kobieta ta preferuje brutalny seks, polegający na biciu oraz podduszaniu. Chłopak podczas uprawiania z nią seksu wpada w amok i zabija ją w przypływie namiętności, a potem przewozi jej zwłoki do swojego domu, gdzie spędza z nią wiele czasu oraz angażuje się emocjonalnie w związek z jej martwym ciałem. Chociaż powszechnie uważa się, że piosenka opisuje nekrofilię, tak naprawdę zawiera ona jeden, jedyny wers, w którym mowa byłaby o tego typu dewiacji: ”Wygadywał świństwa zawsze jak ją pieścił/Lubił czuć w ustach chłód jej martwych piersi”. Historia jest jednak bardzo wciągająca, opowiedziana na nastrojowym, nostalgicznym, sentymentalnym podkładzie. Z całą pewnością raper inspirował się podczas jego pisania głośnym, kontrowersyjnym filmem ”NECROmantik” produkcji Niemieckiej, chociaż przecież tego typu historie mają miejsce. Ostatnim storytellingiem na albumie jest stylizowany na bajkę ”Syfilis”, zdecydowanie najbardziej patologiczny utwór w całej historii Polskiego rapu. Piosenka epatuje okropieństwami w natężeniu, z którym zdecydowanie nie każdy słuchacz będzie sobie w stanie poradzić, przepełniona jest fascynacją chorobami, rozkładem ciała, zboczeniami, cierpieniem, uzależnieniami, śmiercią oraz zgnilizną. Słoń przeszedł w tym otworze samego siebie, zaś oszczędny, hardcore’owy podkład spod ręki Miksera idealnie komponuje się ogólnym wyrazem jej makabrycznego tekstu.

 

Bardzo interesującego i dojrzałego wejścia w umysł mordercy podjęli się raper Bonus (który później zmienił ksywkę na Bonson) i producent Matek na swoim mini albumie pt. ”Wspomnienia Z Domu Umarłych”. Każdy utwór na nim opowiada jakąś wstrząsającą historię, w której przewijają się motywy zabójstw, okaleczeń, oraz strachu, jednak epatowanie nimi nie przybiera nawet na chwilę groteskowego wymiaru, a nawet zyskuje wymiar poetycki. ”Wprowadzenie” zaczyna się od przytoczenia historii zamordowania pewnej młodej, 21 letniej studentki przez seryjnego morderce, następnie przytoczona jest analiza jego stylu bycia oraz życia.

Morderca mówi o swej egzystencji: ”Mój życiorys spisany krwią i cierpieniem ofiar”. ”Dzień Sądu” to opowieść młodego chłopaka, który w szkole jest wyśmiewany i gnębiony przez swoich rówieśników. W pewnym momencie rodzi się w nim świadomość tego, że dłużej nie może on tkwić w takim położeniu, i pozostaje mu popełnić samobójstwo albo zrobić coś z nimi. W połowie utworu bit zmienia się, zaczyna się motyw dający poczucie, że tragedia wisi w powietrzu. Udaje się on więc do swojej szkoły, zaopatrzony w broń palną, i bezlitośnie zabija swoich oprawców. ”Panika w oczach słyszą mój szyderczy śmiech/Zabijam strach który dręczył mnie” – relacjonuje, a dalej dodaje: ”(…) Ci wszyscy którzy mieli mnie za nic/Musze to zrobić, muszę ich zabić/Nie unikną kary, myśleli że są nietykalni/Szkolni „idole” których celem było pieprzyć panny/Męczyć słabszych, dziś leża we krwi łajzy”.

alt

Tekst utworu napisany jest bardzo sugestywnie, nie sposób nie wczuć się w niego w całości. Z całą pewnością wyjaśnia on motywy jakie kierowały niektórymi ze sprawców szkolnych masakr, i stanowi ostrzeżenie dla ich oprawców. Innym bardzo charakterystycznym utworem na płycie jest ”Historia Pewnej Historii”. Utwór opowiada o losach chłopaka, który znalazł po wielu latach poszukiwań dziewczynę swoich marzeń, która pokochała go z wzajemnością. W tym samym czasie znajomy zaproponował mu zamordowanie kogoś dla wielkich pieniędzy, mówiąc, że to łatwa robota bez żadnego ryzyka. Bohater naszej opowieści bije się z myślami, ale chce dokonać zbrodni żeby móc zapewnić sobie i swojej wybrance życie, na poziomie na jaki oboje zasługują. ”Nie mogłem spać tej nocy, ukradłem bogom raj/W głowie myśli: Kurwa mam zabić kogoś za hajs” – myśli, lecz ostatecznie następnego dnia wychodzi na spotkanie swojemu znajomemu, i… Nie chcę tutaj zdradzić zakończenia piosenki, ale z całą pewnością zaszokuje ono wszystkich. Senny, spokojny podkład dopełnia wrażenia nadając historii przytłaczającego wręcz poczucia ciszy przed burzą. Utwór ”Spowiedź” stanowi zaś konfesyjne wyznanie mordercy, który opowiada o swoich poczynaniach, jednocześnie twierdząc, że niczego nie żałuje. Kościelne chóry w tle doskonale nadają temu kawałkowi realizmu. Psychopata przyznaje się z lekkim sercem nawet do morderstwa swojego przyjaciela, w słowach ”On jedyny podał rękę którą stracił po chwili”. Druga zwrotka piosenki jest niezwykłą odpowiedzią samego szatana na jego zwierzenia. Tekst utworu pt. ”Samobójstwo” stanowi list pożegnalny człowieka, który żegna się ze swoją ukochaną, być może kobietą, która nie odwzajemniła jego miłości.

Ostatni numer na płycie, stanowi rozwiązanie koncepcji, w jakiej był tworzony album, układa wszystkie historie w spójną całość którą z początku jak się wydaje nie mogły stanowić. Podsumowując, EP-ka jest rewelacyjna, ani przez chwilę nie zawodzi, każda z przedstawionych w niej historii stanowi istne mistrzostwo świata w wywoływaniu ciarek na plecach.

W świecie Polskiego horrorcore’u działa również kilku wykonawców oraz składów z mniejszym dorobkiem muzycznym, oraz artystów których działalność lekko zahacza o ten nurt, którym warto się przyjrzeć. Krwawe Drwale to formacja na którą składają się zajmujący się tak muzyką, jak i wokalem Lolo i OdyN, oraz Gleba, człowiek również tworzący muzykę na potrzeby składu, ale też dokonujący masteringu i miksu. Teksty ich utworów są w dużej mierze, jak sami zresztą przyznają, utrzymane w klimacie horrorów klasy D, i trzeba dodać, że niestety w większości są do nich zbliżone również ich poziomem. W warstwie tekstowej brak jakiś zapadających w pamięć wersów, w muzycznej – klimatu, zaś od strony wokalnej jest tylko poprawnie.

 

altNagły Atak Spawacza wydali w 1996 roku mini album pt. ”Rap I Gwałt”. Zawierał on chyba pierwsze numery w naszym rodzimym rapie, które można by nazwać horrorcorowymi. ”Rzeźnik” opowiada o poczynaniach opóźnionego w rozwoju psychopatycznego mordercy, i jest pełen opisów sadystycznego seksu, tortur i patologii, zaś ”Zbokole” to przegląd najpopularniejszych zboczeń – zoofilii, nekrofilii, i pedofilii. W swoim dorobku artystycznym zespół ten ma również kilka innych utworów w tym stylu. Jednym z najciekawszych horrorcore’owych raperów działających w naszym kraju jest bez wątpienia pochodzący z Biłgoraja Gieber. Wydał dwa albumy – ”Kontrola Mózgu” (2008) oraz ”Grindhouse” (2011). Jego muzykę cechuje dynamiczne rapowanie, oraz olbrzymie zmasowanie rymów w tekstach, a także solidne, nastrojowe podkłady muzyczne jego własnego autorstwa. Raper wyraźnie inspiruje się Necro – Amerykańskim królem horrorcore’u. Chociaż czasami ciężko o znalezienie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy wersami w tekstach na jego ostatnim albumie, niewątpliwie jego twórczość ma w sobie niepodważalny urok.

 

Pih nie jest typowo horrorcoreowym raperem, ale zdarzyło mu się w tekstach swoich piosenek zabrnąć w ten gatunek, oraz nagrać jakieś pojedyńcze piosenki utrzymane w tym stylu. Przykładami takich utworów są na przykład ”Brud” z płyty ”Kwiaty Zła” (2008), opowiadający o zamordowaniu prostytutki przez psychopatycznego dewianta, oraz utrzymany w klimacie pierwszej klasy dreszczowca ”Fetus In Fetu (Autoportet)” nagrany na genialnym podkładzie spod ręki duetu producenckiego The Returners. Formacja Cmentarz to kolejny, tym razem zupełnie niekomercyjny zespół parający się wykonywaniem takiej muzyki. Na swoim koncie ma wiele utworów których teksty opowiadają o cierpieniu i morderstwach, zaś na oficjalnej, internetowej stronie zespołu można przeczytać wiele ciekawych informacji odnośnie tego typu rapowego podziemia w Polsce. Innymi ciekawymi wykonawcami są: AJKS, Scalpel, HsT Djobeł, i Opał.

Większość utworów reszty wykonawców przedstawiających ten nurt nie trzyma niestety wysokiego, czy nawet średniego poziomu. Taki stan rzeczy utrzymuje się niewątpliwie z racji faktu, że to muzyka która dopiero raczkuje w naszym kraju. Nieudolnie składane rymy, i ogólna prostota muzyczna sprawia, że piosenki te nie mają większych szans nawet na zaistnienie w uszach szerszej ilości odbiorców zainteresowanych taką stylistyką, ale z całą pewnością nawet najsłabsze utwory maja jakieś tam swoje wierne grono słuchaczy. Muzyka ta na pewno będzie ewoluować, dojrzewać, jej poziom będzie wzrastał. Przecież Słoń dobitnie pokazał, że da się zrobić horrorcore po Polsku, i to z wielkim impetem.alt

Na pewno jest wiele osób, które uważają, że taka muzyka jest czymś skrajnie chorym, że gloryfikuje zboczenia, przemoc. Z całą pewnością jest to nurt adresowany do dojrzalszych odbiorców, którzy potrafią zdystansować się do zawartych w nich treści. Słoń w utworze ”Jebać Idiotów” dojrzale uświadamia słuchacza o tym, że to on ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, oraz że to nie świat jest brutalny dzięki muzyce, tylko muzyka dzięki światu. Jako rozsądny twórca nawołuje do zachowania poczucia odpowiedzialności za swoje czyny, i chwała mu za to, że pamiętał o dorzuceniu do swojej muzyki jej swoistej ”instrukcji obsługi” już na samym początku albumu. Co kieruje artystami tworzącymi taką muzykę? Myślę, że po pierwsze to, co twórcami filmowych horrorów – chęć zaszokowania odbiorcy, dostarczenia mu silnych bodźców których jest spragniony, oraz opowiedzenie o drugiej stronie rzeczywistości, istniejącej przecież tak czy siak, czy tego chcemy, czy nie. Mówi o problemach, które istnieją, a które rozwiązać można przecież tylko dzięki świadomości ich istnienia. To, że odwrócimy wzrok lub zatkamy uszy, nie znaczy, że znikną.

Z całą pewnością horrorcore jest muzyką mającą jakiś szczególny wpływ na psychikę człowieka, czego najlepszym dowodem jest chyba seria przerażających koszmarów sennych, które śniły mi się nocami na wskutek przesłuchiwana rozmaitych piosenek reprezentujących ten nurt, celem napisania o nich niniejszego artykułu. Podsumowując, muzyka ta nie ma za zadanie inspirować do życia w patologii, czy mordowania. Jest stworzona dla umilenia czasu, oraz czasami powiedzenia brutalnej prawdy o otaczającym nas świecie.

80 komentarzy
80 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
tom
9 lat temu

Dobry artykuł.

piklej
9 lat temu

pierwszy gimbusy

whujssd
9 lat temu

jp na zawsze od zawsze prze zawsze. TYLKO PIKEJ!!

tede9
9 lat temu

te pierwsze komentarze jak zwykle bez obrazków byle by zdarzyć

GRUBY CZARNY KOT
9 lat temu

[img]https://www.rapgra.com/wp-content/uploads/2010/09/Słoń-i-Mikser-Demonologia.jpg[/img]

SŁOŃ I MIKSER NA PROPSIE ZA DEMONOLOGIE

SRENSZAW
9 lat temu

SŁOŃ PRZY ERIPE TO KOPALNIA BEKI.

x
9 lat temu

co za gowno?

Oleksy
9 lat temu

[img]https://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/317805_428609550521047_1096893775_n.jpg[/img]

hartkor rap

gimbatan
9 lat temu

ZA DŁUGIE NIE CZYTAŁEM

darekhh97
9 lat temu

zastanawia mnie ile osób zdążyło przeczytać donos przed napisaniem komentu, a pierwsze komentarze piszą gimbusy bo czytać nie umieją

GRUBY CZARNY KOT
9 lat temu

[img]https://www.hiphopnieumarl.pl/wp-content/uploads/2012/02/WSRH_Szkoła-Wyrzutków_okładka.jpg[/img]

WŚRH NA PROPSIE

gimbatan
9 lat temu

DOBRA JAK PRZECZYTAŁEM STWIERDZAM ŻE TEKST CHUJOWY AUTOR ZUPEŁNIE NIE OBIEKTYWNY

.
9 lat temu

Polecam Eripe – Wigilia/Miłosne Historie.

GRUBY CZARNY KOT
9 lat temu

[img]https://imageshack.us/a/img201/5607/ekipawsrh.jpg[/img]

TROCHĘ BEKI NIE ZASZKODZI

KUTAFONKAZ
9 lat temu

A GDZIE SETA?

123213
9 lat temu

[img]https://glamrap.pl/images/stories/slon-677889_thumb419_.jpg[/img]

POZDRAWIAM SLUCHACZY

HAJS SIE ZGADZA

WDWC
9 lat temu

a gorączka JImsona?

SłońWSRH
9 lat temu

Słoń król horrorcoru w Polsce !

peter kurten
9 lat temu

NA BEKOWO Z TYM

[img]https://www.youtube.com/watch?v=PWzRvlIOZW0[/img]

TO NAWET OBOK HORRORCORE NIE STAŁO, A I TAK JEST BARDZIEJ HORROR JAK I CORE, NIŻ CAŁA 'TWÓRCZOŚĆ’ TYCH TĘPYCH WACKÓW Z ARTYKUŁU

JAN PALONY
9 lat temu

PO PIERWSZE I OSTATNIE JEBAĆ SŁONIA IDOLA TĘPYCH NASTOLATKÓW, KTÓRZY UWAŻAJĄ ŻE TO DEMONOLOGIA TO NAJLEPSZA POLSKA PŁYTA RAP EVER I JEBAĆ WSHR, CO TO KURWA W OGÓLE GIMBUSIARSKI SKRÓT. CHCECIE INTELIGENTNEGO RAPU TO WŁĄCZCIE MEDIUM ALBO MESA

Dr. Alban
9 lat temu

GDZIE ERIPE?

PS.
JUTRO WYCHODZI JEGO NOWA PŁYTKA.

KAROL KAREN MOODY
9 lat temu

[img]https://img832.imageshack.us/img832/7020/19240392.png[/img]

Rozgniewany
9 lat temu

@JAN PALONY

To że kurwa jara cię Mes który obszczywa się na swoich imprezach, daje się obkradać (jak choćby ostatnio) i który pomimo swojej „kozackości” wdaje się w beefy z takimi wackami jak Mezo (chociaż Mezo drobny szacun za Mezokracje i technike, ale wielki chuj w dupe za to co było potem), to nie znaczy że wszyscy mają go słuchać. Nie pałam nienawiścią do Mesa, aczkolwiek ten „gimbusiarski” Słoń rozpierdolił by go jedną nagrywką i obrócił w nicość. Takie są fakty i nie spinaj dupy.

pytam kurde
9 lat temu

a gdzie zdjecia djobla i heidi?

Judasz
9 lat temu

[quote name=”KAROL KAREN MOODY”][img]https://img832.imageshack.us/img832/7020/19240392.png[/img][/quote]

MOJA GIMBAZA PROPSY

klasyk
9 lat temu
malutki_gimbek
9 lat temu

To nie jest tak ze my gimby kurwa nie mamy co robic, ze sie nudzimy itp…

[img]https://s1.pokazywarka.pl/i/1453696/935509/1022u.jpg[/img]

… wszedzie sa zakazy kurwa, to se siedzimy na glamrapie chociaz

Rumcajs
9 lat temu

[quote name=”Rozgniewany”]@JAN PALONY

To że kurwa jara cię Mes który obszczywa się na swoich imprezach, daje się obkradać (jak choćby ostatnio) i który pomimo swojej „kozackości” wdaje się w beefy z takimi wackami jak Mezo (chociaż Mezo drobny szacun za Mezokracje i technike, ale wielki chuj w dupe za to co było potem), to nie znaczy że wszyscy mają go słuchać. Nie pałam nienawiścią do Mesa, aczkolwiek ten „gimbusiarski” Słoń rozpierdolił by go jedną nagrywką i obrócił w nicość. Takie są fakty i nie spinaj dupy.[/quote]

KOLO GŁOSI PRAWDE XDDD

PRZECZYTAŁEM I STWIERDZAM ŻE DEMONOLOGIA KOZAK ALBUM
SZKOŁA WYRZUTKÓW OD WSRH JUŻ TROCHE SŁABIEJ ALE I TAK PROPSY !

xaxa
9 lat temu

X-Reactor zawsze na propsie, zwlaszcza za „THE RAP DYNASTY”

[img]https://s1.pokazywarka.pl/i/1453696/133024/westcoastviazizarjn8.jpg[/img]

koki
9 lat temu

dajcie mi lapke w gore bo chce sie wybic nie chce byc ciagle w glam rapowym andergrandzie (dzieki za poprzednie ale to za malo, wciaz jestem tu gdzie jestem).

MEZO miażdzy peie
9 lat temu

Gimbazo, jaki model czapki ma Dj Story
[img]https://glamrap.pl/images/stories/e3/1246-91358.jpg[/img]
Jak mi odpowiecie to napiszę Wam usprawiedliwienie na pierwszą godzinę w poniedziałek

pilklej
9 lat temu

[quote name=”darekhh97″]zastanawia mnie ile osób zdążyło przeczytać donos przed napisaniem komentu, a pierwsze komentarze piszą gimbusy bo czytać nie umieją[/quote]

boli cie ze nie byles pierwszy, nikt tu nie wchodzi przeciez czytac tych newsow licza sie tylko komentarze i lapki

KlawiszChady
9 lat temu

[u]GIMBY NIE CZYTAJĄ BO W PIĄTEK KARTKÓWKA Z PRZYRODY[/u]

pilklej
9 lat temu

[quote name=”MEZO miażdzy peie”]Gimbazo, jaki model czapki ma Dj Story
[img]https://glamrap.pl/images/stories/e3/1246-91358.jpg[/img]
Jak mi odpowiecie to napiszę Wam usprawiedliwienie na pierwszą godzinę w poniedziałek[/quote]

Daj najpierw lapki to ci powiemy

Jurek F
9 lat temu

[quote name=”KlawiszChady”]GIMBY NIE CZYTAJĄ BO W PIĄTEK KARTKÓWKA Z PRZYRODY[/quote]

W piątek mamy wolne i będe expił tibie + słuchał rycha

Narkus
9 lat temu

Jak mogli o Eripe nie wspomnieć!

BIG G
9 lat temu

W POLSCE TO POWINIEN BYĆ G-FUNK NA TOPIE A NIE JAKIEŚ PIERDOLOLO CHORROR KORY KUFA ! … https://youtu.be/EDJxUGEF3Sc GROVE STREET FOR LIFE ! AVE LOS SANTOS !

DreHu
9 lat temu

Ja Ci powiem co to jest horrorcore, DZIWKO!

[img]https://i49.tinypic.com/dom61i.jpg[/img]

gimby
9 lat temu

WIECIE GIMBY KTO TO JEST KURWA DJ FIRE, BROTHA LYNCH HUNG, EVIL PIMP? SZATAN NA PROPSIE SKURWYSYNY, HORRORCORE ZAWSZE ZAJEBISTY

SZATANKURWO
9 lat temu

[img]https://www.iapstore.com/images/watermarked/detailed/0/Dark-Rituals-Front-Cover12899199714ce29de3300a1.jpg[/img]
ZAWSZE NA PROPSIE, LORD OF FIRE GIMBY

asdfgh
9 lat temu

[quote name=”DreHu”]Ja Ci powiem co to jest horrorcore, DZIWKO!

[img]https://i49.tinypic.com/dom61i.jpg[/img][/quote]

miał odmówić chłopakowi wspólnego zdjęcia ze swoim idolem? jeśli Cię to śmieszy to jesteś strasznym idiotą.

Leje się
9 lat temu

[img]https://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTiTLJ34hBTbkQBoIMPPGOqn2w3PUMdX4AyTNHpxuab0-zF9gGILVLAXGuAzA[/img]

tą epkę panowie dożywotnie propsy

MarianOpania
9 lat temu

powiem Wam, że największym psycholem w Polskim rapie jest Gospel i gdyby tylko chciał to przyjebałby taki kawałek, że Słoń zesrałby się ze strachu i zazdrości

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Pr-l8jZHmpU[/youtube]

xxx
9 lat temu

Słoń – propsy, Bonsona – nie sprawdzam, Pihuj – jest słaby.

SIN
9 lat temu

a Giebera nikt nie pamięta?

LPOL
9 lat temu

Wiem, że to tylko gówniany glamrap ale chciałbym dostać jakiegoś maila do tego pana od artykułu, chciałbym przedyskutować parę rzeczy. : )

KOOPSTA KNICCA
9 lat temu

[quote name=”SZATANKURWO”][img]https://www.iapstore.com/images/watermarked/detailed/0/Dark-Rituals-Front-Cover12899199714ce29de3300a1.jpg[/img]
ZAWSZE NA PROPSIE, LORD OF FIRE GIMBY[/quote]

REAL TALK BRUH
#KOOPSTA KNICCA

Edytoriał
9 lat temu

A gdzie bonus agd ze swoim agd core? Przeciez typ ma…chuj, on nic nie ma w swoim słowniku…

WIKSAAA
9 lat temu

POLECEM OSTANIA PŁYTKE KACZMIEGO NAGŁY ATAK SPAWACZA – HYBRYDA HORROCORERAP

KOGZtysionc
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Rics_NzolsQ[/youtube]

Popularne