teledysk
Santana OZP pokazał swoją dziewczynę w teledysku
Jego byli koledzy twierdzili jeszcze niedawno, że nie ma dla niego miejsca na scenie rapowej.
W grudniu ubiegłego roku wydawało się, że działalność muzyczna Santany znalazła się na ostrym zakręcie. Odwrócili się od niego koledzy, z którymi nagrywał, a Robert RS77 ostrzegał, że „nie ma dla niego miejsca na scenie hip-hopowej”. W pierwszej chwili istniała opcja, że zakaz nagrywania mógł zostać potraktowany poważnie – Santana przez kilka długich miesięcy nie dawał żadnych muzycznych znaków obecności na scenie. Jednak wszystko się zmieniło w ostatnim czasie.
Fani Santany mają w końcu powody do zadowolenia. Ostatni teledysk, gdzie zaprezentował się w towarzystwie nieprzypadkowej ekipy, nie był jednorazowym strzałem i poznański raper wrócił do nagrywania po wcześniejszych perturbacjach. Tym razem widzimy zupełnie inną, miłosną tematykę. Podobny nastrojowo utwór zaprezentował niedawno Kazik Klimat Kartel, więc można już chyba mówić o nowym trendzie wśród uliczników na koniec wakacji.
Drugoplanową bohaterką teledysku jest piękna blondynka, której Santana nie szczędzi uczuć. Publikacja klipu stała się też okazją do poinformowania o nadchodzącej premierze nowego albumu. Jednak widać, że zawirowania na płaszczyźnie więzienno-papierologicznej i przekaz Roberta RS77 mu nie pomogły, bo póki co wyświetlenia są zapewne dalekie od oczekiwanych. Zwłaszcza, kiedy porównamy je do tych, które były wcześniej. Niemniej jednak Santana ciągle nagrywa i nie wziął do siebie słów o zakazie, jakie były wydane w grudniu.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
Raptor atakuje kolejnym singlem „Techno”, za którego produkcje odpowiada Rashbrowne.
Toruński raper na stałe mieszkający w Rotterdamie jest nowym reprezentantem wytwórni Zion Records. Obecnie szykuje materiał na nowy projekt.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Mata „Będę Prezydentem” – wyczekiwany klip rapera
„Kupiłem kwadrat koło sejmu, chcę się wczuć po mału w klimat”.
Mata wraca do politycznego komentarza. W nowym singlu „Będę Prezydentem :)” bezkompromisowo i z charakterystycznym, absurdalnym humorem rozprawia się ze stanem polskiej debaty publicznej oraz wieloletnią stagnacją na scenie politycznej.
Artysta już wcześniej sięgał po ten rejestr – m.in. w „Patoreakcji” czy „Patoprohibicji”. Tym razem temat „prezydencki”, obecny w jego twórczości od kilku lat, kumuluje się w jednym utworze. Czy to zatem faktyczna realizacja kampanii politycznej? Czy kontynuacja muzycznej satyry?
W singlu Mata punktuje zarówno obóz rządzący, jak i opozycję, odnosząc się także do aktualnych wydarzeń, którymi w ostatnich tygodniach żyła opinia publiczna – w tym m.in. wykorzystania jego utworu w komunikacji Koalicji Obywatelskiej czy głośnego cytatu „cóż szkodzi obiecać”, jednocześnie ucinając wszelkie polityczne asocjacje.
„Będę Prezydentem :)” jeszcze przed premierą stał się viralem generacji Z – kilkunastosekundowy fragment zaprezentowany podczas koncertu na trasie #MATA2040 wywołał falę komentarzy w social media, którą dzisiejsze wydanie z pewnością spotęguje.
Singiel jest kolejną odsłoną projektu #MATA2040, który – zanim domknie się jako pełnoprawny album w pierwszej połowie 2026 roku – funkcjonuje także jako wyprzedana trasa koncertowa, zwieńczona finałem na PGE Narodowym (16 maja 2026). Bilety są wciąż dostępne na stronie 33mata.pl.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Jongmen siedzi, a jego kumple wypuszczają „Ponad Mury”
Do siec trafił uliczny kawałek „Ponad Mury” z udziałem Pawki, Fidziego, Jongmena i The Outlawz.
Zatrzymany w Dubaju Jongmen od kilku tygodni przebywa w areszcie i mówi się o jego deportacji do Polski. Tymczasem Pawko, Fidzi i The Outlawz wypuścili numer „Ponad Mury”.
W kawałku udziela się również Jongmen i to jego ostatni numer który nagrał przed zatrzymaniem. Nagranie zwiastuje projekt „Lacoca Mixtape 2”.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
TwoFace „Ain Eingarp” – lovesong z ciężkimi emocjami w tle
„Przed oczami migają klisze, chwila – Twoje serce obok wszywał Religa”.
Emocjonalny numer TwoFace’a to storytelling dotyczący jego trudnego rozstania i wejścia w nowy szczęśliwy i zdrowy związek.
– Tytuł „Ain Eingarp” to alegoria do I części Harrego Pottera – zwierciadła, które pokazywało tylko najgłębsze pragnienia serca
Za klimatyczny bit mix master i realizację odpowiada Adash, a klip wykonał Dawid Ludowicz.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Destro – finalista „Rap Generation” z nowym klipem i materiałem
23-letni raper wypuścił EP-kę.
Destro to 23-letni raper z Gniezna, który wiosną tego roku dzięki niesamowitej charyzmie i rapowym umiejętnościom zjednał sobie jurorów oraz widzów Rap Generation, docierając do finału i wygrywając show.
Raper postanowił zamknąć rok krótkim materiałem opublikowanym wraz z teledyskiem do utworu “NIEMIŁO(ść)”. Mini-album “Oprócz błękitnego nieba” to zapis na temat szczerych, silnych emocji, trudnych relacji i walki z własnymi demonami.
Utwór „NIEMIŁO(ść)” z projektu, wyprodukowany przez OER’a, to gorzki, ale jednocześnie energetyczny rapowy numer w stylu UK Garage, w której to mieszance gatunków raper z Gniezna czuje się coraz mocniej – co pokazuje na całym projekcie.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
-
News3 dni temuSokół wspomina czasy, gdy był bezdomny i koczował na Dworcu Centralnym
-
News1 dzień temuTau nagrał diss „Wesołych Świąt” na Taco Hemingwaya
-
News2 dni temuYouTube dusi rap? Żabson z Wizem Khalifą nie przebili bańki, a w cieniu rośnie anonimowy LEAF
-
News2 dni temuTaco Hemingway w „Wydarzeniach” Polsatu
-
teledysk3 dni temuJongmen siedzi, a jego kumple wypuszczają „Ponad Mury”
-
News15 godzin temuTaco Hemingway z 1. miejscem na świecie – historia dzieje się na naszych oczach
-
News3 dni temuTaco Hemingway przejął listę TOP50 Polska: 7 milionów odsłuchów płyty w 24h
-
News1 dzień temuMata: „Koalicja Obywatelska was wyr*cha, tak jak PiS”