Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Schwesta Ewa „Aaliyah”

Trzeci solowy album niemieckiej raperki polskiego pochodzenia.

Opublikowany

 

aaliyah okładka schwesta ewa

Data premiery: 31.01.2020

„Aaliyah” to trzeci solowy album niemieckiej raperki polskiego pochodzenia Schwesta Ewy. Jego tytuł to hołd dla urodzonej w tym roku córki raperki, która została nazwana Aaliyah Jeyla.

Schwesta Ewa, która jest byłą prostytutką zaczęła rapową karierę w 2012 roku wydając mixtape „Realität”. Trzy lata później ukazał się jej pierwszy studyjny album „Kurwa”, na którym przeplata niemiecki rap z polskimi wulgaryzmami. W 2018 roku na rynek trafił krążek „AYWA”, a rok później Ewa Muller, bo tak naprawdę nazywa się raperka ukazała się jej autobiografia „Enthüllungen: Das Leben fickt am härtesten”.Nową płytę Schwesta Ewa wydaje w bardzo trudnym dla siebie okresie. Pod koniec 2018 roku została skazana na 2,5 roku więzienia za oszustwa podatkowe, uszkodzenie ciała i stręczycielstwo.  W związku z tym, że w styczniu urodziła córkę sąd zgodził się na odroczenie kary.

Nadchodzące wydawnictwo Siostry Ewy „Aaliyah”, podobnie jak wszystkie poprzednie albumy ukaże się nakładem wytwórni Alles Oder Nix Records.Preorder

Raperka przygotowała dla fanów LTD Box. Póki co nie wiemy, co się w nim znajduje, ale jego cena na oficjalnej stronie przedsprzedażowej store.chapterone-music.com to 54,99 Euro.

Przypomnijmy, że przy pierwszej płycie Schwesta Ewa dodawała do limitowanego boxu prezerwatywy, a przy „AYWA” słuchacze otrzymali dmuchaną lalkę wzorowaną wyglądem na raperce.

Tracklista

 1. Intro
 2. Undercover Kommissar
 3. Stimmen in mein Kopf feat. Bruda
 4. Kino feat. Al Gear
 5. Bang Bang
 6. Cruella
 7. Mama iz da
 8. Poledance feat. Milonair
 9. Milli
 10. Porsche Carrera
 11. Tokat
 12. Lebenslänglich
 13. Mona Lisa feat. Narco Marco
 14. Rein raus feat. Samy
 15. Türsteher
 16. Afterhour

Utwory

 1. Schwesta Ewa „Cruella”
 2. Schwesta Ewa „Tokat”
 3. Schwesta Ewa „Bang bang”

Artykuły

 1. Schwesta Ewa dodała do płyty… dmuchaną lalkę
 2. Schwesta Ewa idzie za kraty

Popularne