Sprawdź nas też tutaj

News

SIDNEY POLAK: „PEZET JEST ŚCIEMNIACZEM, KŁAMIE!”

Opublikowany

 

Nie dotrzymywanie umów, chęć większego zysku, problemy z nałogami – tak w skrócie oczami Sidneya Polaka wyglądała współpraca z Pezetem przy tworzeniu płyty „Radio Pezet”.Sidney Polak w swojej cotygodniowej audycji w Radio Roxy, podzielił się ze słuchaczami, swoimi przemyśleniami na temat procesu powstawania płyty „Radio Pezet”, wokół, której narosło wiele konfliktów.

 

Według Sidneya Polaka, Pezet jest zależny od opini innych. M.in. dlatego przyjaźń rapera z Kamilem Bednarkiem nie przetrwała. Według Sidneya, po ogromnej ilości krytyki jaka spadła na Pezeta, po featuringu z Bednarkiem, Pezet przestał się z nim kolegować:

– „Niestety, ale Paweł taki jest, że postępuje jak sonda. Ma niestety w sobie pierwastek człowieka, który działa, no nie chcę powiedzieć pod publiczkę, ale jak wyjdzie w badaniach, że coś warto powiedzieć, to trzeba to powiedzieć. I jak dostał bardzo dużo zjebów po featuringu z Bednarkiem, to ta przyjaźń z Kamilem nie przetrwała tego. Zresztą słyszałem od producenta Kamila Bednarka, że Kamil próbował w drodze rewanżu zaprosić Pezeta na swoja płytę , ale Pezet zamiast mu powiedzieć prosto w oczy, słuchaj stary z badań mi wychodzi, że nie jest to dobry ruch, to wymyśla jakieś bzdury, że ma zniszczony telefon. Ponoć go 2 czy 3 tygodnie ścigali i później dali sobie spokój, bo skumali, że chłopak nie ma odwagi mu powiedzieć, że nie chce tego zrobić w drodze rewanżu.– powiedział Sidney Polak. 

Sidney Polak wprost oskarża Pezeta, że ten nie dotrzymuje umów i nie zachwouje się jak prawdziwy facet. Jedną z głównych przyczyn kofliktu z Pezetem, były jego kłamstwa:

– „Chłopaku jak się z kimś na coś umawiasz, to dotrzymuj słowa, bo męźczyźni słowa dotrzymują. I nie trzeba tego spisywać i chodzić do notariusza, tylko wystarczy, że się napisze meila, coś się ustali, jeden z drugim przybije sobie piątkę i tego trzeba się trzymać. O to generalnie poszło w naszym konflikcie. Okazało się, że Pezet jest po prostu ściemniaczem. I to ściemniaczem pierwszej wody. Chłopakiem, który po prostu kłamie. Paweł jest bardzo zdolnym raperem, tu nie ma żadnych wątpliwości i ze strony artystycznej bardzo się cieszę ze wpsółpracy i że ta płyta powstała.”

 

Sidney Polak zdradził od początku jak przebiegały prace nad płytą, które zaczęły się już w 2009 r. Duże opóźnienie w wydaniu płyty „Radio Pezet”, wynikało z decyzji rapera, że ten musi zrobić wspólny krążek ze swoim bratem Małolatem, bo ten nie ma pieniędzy:

– „Jest rok 2009, zaczynamy współpracę z Pawłem. Paweł pisze do mnie co 3 dzień meila, że nie może się ogarnąć, że pije, ale pisze teksty do bitów, które mu dałem (…) Jest rok 2009, mam nadzieję, ze płyta w 2010 wyjdzie i nagle przychodzi do mnie Paweł i mówi: ’Słuchaj, nasza płyta, którą robimy wspólnie nie może wyjść, ponieważ muszę pomóc bratu, który nie ma z czego żyć i muszę z nim zrobić płytę, która pozwoli nam razem odnieść sukces i robię z nim płytę stricte hip hopową, daltego proszę cię stary żebyśmy poczekali z naszą płytą jakiś czas’

Taki argument jak pomoc bratu do mnie trafił: 'Paweł nie ma problemu żadnego, ta płyta może się obsunąć, ja mam dużo innych rzeczy do pracy, także rób płytę z bratem jak musisz, a nasza płyta poczeka. I tak właśnie się stało. Mniej więcej przez rok się nic nie dzieje, bo Pezet pisze zwrotki na płytę z Małolatem „Dziś w moim mieście”.

Płyta ta wychodzi w 2010 i w tym momencie Paweł mówi: 'Dobra stary, ja jestem wolny, promocja tej płyty nie będzie długa, możemy wracać do robienia naszej wspólnej grimeowej płyty.”

Umowa, którą Sidney Polak zawarł z Pezetem była jasna. Wszystkim mieli dzielić się po połowie. Sidney wymyślił również tytuł płyty, który został zaakceptowany przez Pezeta:

– „Podstawową naszą umową było to, że jesteśmy fifty-fifty tzn. nikt z nas nie jest mniej, ani bardziej ważny, że robimy tę płytę wspólnie. Ja wymyśliłem tytuł płyty „Radio Pezet’, później Pezet spytał się czy płyta powinna nazywać się Pezet/Sindey Polak, bo jego wcześniejsze produkcje były sygnowane Pezet/Noon, ja stwierdziłem, że nie muszę zakladać z nim duetu, że będę producentem wykonawczym, czyli mogę np. wziąć bit od innego producenta. (…).

 

Po ukazaniu się na rynku wspólnej płyty Pezeta i Małolata „Dziś w moim mieście”, miały zostać wznowione prace nad „Radio Pezet”. Według Sidneya wszystko szło bardzo topornie, ponieważ Pezet wolał pić:

– „Jest rok 2010, własnie wyszła płyta Pezet/Małolat – „Dzis w moim mieście”, Radio Pezet robi się już półtora roku i nie może się zrobić, bo Paweł nie ma czasu na pisanie tekstów (…) Kiedy byliśmy umówieniu na godzinę 18, a o 19.30 Paweł pisał, że nie może przyjechać ponieważ nie ma kasy na benzynę, do swojego nowego audi i tego typu podobne bzdury słyszałem z jego ust.
(…) Paweł miewa takie momenty kiedy mocno używa, to wszelkiego o rodzaju umówki nie mają żadnego znaczenia tzn. to że jest sesja nagraniowa, nie ma znaczenia, bo na te sesję może nie przyjść, bo jestem pijany. Takie rzeczy się artystom zdarzają, ale kiedy one się powtarzają wiele razy, to zaczyna być męczące.

 

Sidney Polak zdradził, że raper umieszcza w trackach sponsorowane treści. Jedną z firm, którą miał promować Pezet, była marka whisky J&B:

– „Pezet umieszcza w swoich piosenkach sponsorowane wersy. „Biorę J&B z colą, a ty pijesz picolo’. Mówię Paweł, to jest link sponsorowany, załatwiłeś z J&B jakąś kasę, fajnie, będziemy mieć na produkcję, będziemy mieć na mastering. – Nie no co ty to w ogóle nie ja, ja nic nie załatwiłem. Mówię dobra, Paweł to ja to po prostu wypikuję, żeby nie było oskarżeń o jakiś product placement. – Dobra, możesz sobie pikować jak chcesz. No i właśnie to był chyba ten problem, że ja rzeczywiście wypikowałem i okazało się, że ta piosenka po prostu nie wejdzie. Nie wiadomo dlaczego” (…)

 

Według producenta, wers, który zamieścił w tym utworze Pezet, był kontraktem reklamowym z firmą J&B, tylko, ze raper się do niego przed nim nie przyznał. Co więcej, okazuje się, że na płycie i tak znalazł się utwór reklamujący whisky, tylko wszystko zostało zrobione bez wiedzy Sidneya Polaka:

– „Myślę, że kulisy nie ukazania się tej piosenki dotyczą niezrealizowania kontraktu reklamowego z J&B, a który to kontrakt dotyczy tego, że w piosence miało się pojawić słowo J&B, a które zostało przeze mnie wypikowane, bo Paweł do tego kontaktu się przede mną nie przyznał. Nie wiem czy tak było, bo to tylko moje przypuszczenie, ale wszystko na to wskazuje. Zresztą później się okazało, że piosenka, która reklamuje whisky, czyli „Miejski Sound”, została dołączona do tego albumu, już na poziomie wytwórni, kiedy oddałem płytę matkę i ktoś umieścił na płycie hidden track. Na pewno Paweł ze swoimi ziomkami.

 

Album „Radio Pezet” był związany róznymi kontraktami reklamowymi. Jednym z takich kontraktów była współpraca z Orange, który to wykupił prawa do emisji programu „Jak tworzy Pezet”, który to program pokazywał proces produkcji płyty:

– „Jest początek 2011 roku, pojechaliśmy do Londynu, poznaliśmy się z Kano. Problem tam był taki, że Kano dopiero na miejscu dowiedział się, że jest z nami kolega, który to wszystko kręci i chce umieścić to na materiale video, który był już zakontraktowany dla firmy Orange do cyklu 'Jak tworzy Pezet’. I Kano nie chciał zgodzić sie na nieodpłatne użyczenie wizerunku do tego filmu.”

Na „Radio Pezet” miał się pojawić także Małolat, jednak kilka tygodni nie wystarczyło mu na to, aby napisać tekst. Jak relacjonuje Sidney Polak, większa gaża za taką zwrotkę nie zmotywowała rapera:

– „Wszystko jest na dobrej drodze, żeby płyta wyszła we wrześniu. Podpisujemy kontrakt z EMI, wychodzi pierwszy singiel z klipem, kontrakt podpisany fifty-fifty. Jak tylko pojawił się singiel zaczęli się odzywać organizatorzy koncertów z zapytaniem jak będa wyglądać koncerty. Po zrobieniu płyty, naszą umówką było zrobienie całej trasy koncertowej. Trasa koncertowa miała być o tyle wypasiona, że oprócz Pezeta i Mormona, w dotychczasowej formule zawsze uczestniczył Małolat. Małolat miał się dograć na 'Radio Pezet’, ale Małolat pisze teksty tak szybko jak ja, czyli bardzo wolno. Paweł stwierdził, że Małolat nie zdąży napisać przez kilka tygodni tekstu, bo ma sam problemy ze swoimi tekstami, więc nie ma co liczyć. Ja w ogóle Małolata uważam za dobrego rapera i próbowałem podsyłać mu bity, zanęcić go trochę nawet większym wynagrodzeniem za taką zwrotkę, ale do tej współpracy nie doszło. Małolat nie napisał żadnego tekstu.”

 

Dogadana trasa koncertowa Pezeta i Sidneya Polaka nie doszła do skutku. Producent twierdzi, że powodem były pieniądze i niechęć rapera do dzielenia się nimi:

– „Natomiast była kwestia czy Małolat będzie uczestniczył w tych kopncertach Pezeta w nowej formule 'Radio Pezet’. Miało to wyglądać, że ja gram na bębnach na stojąco, obok mnie jest Dj live i do tego trzech nadawaczy [Pezet, Mormon i Małolat]. Pezet był za tym, żeby swojego brata wozić, bo Małolat ma szacunek itd i stanęło na tym, że będzie z nami jeździł.

Później się okazało, że nasz umówka i to, że jedziemy razem w trasę nie ma znaczenia, bo kasa koncertowa lepiej się dzieli na jeden niż na dwa. Nie chcę tego bardziej drażyć, ale nigdy się nie spodziewałem, że coś takiego spotka mnie ze strony mojego kumpla.”

 

W międzyczasie miał powstać mały konflikt rodzinny, na lini Pezet – Małolat:

– „Koncert zaczęły się w sporej liczbie bookować, z jednej strony Małolat bardzo cisnął na to, żeby nie kończyć jeszcze promocji albumu Pezet/Małolat, że chce wypuszczać single i opatrywać je klipami, żeby ta płyta istaniała dłużej na rynku koncertowym. Z drugiej strony było to nie logiczne, bo Pezet chciał jechać w trasę z 'Radio Pezet’. Tutaj zrobił się bardzo dziwny konflikt rodzinny, z jednej strony Paweł mówił mi, że chce promować płytę, która ma wyjść a z drugiej strony naciski ze strony brata, który nie stoi za mocno na rynku koncertowym i nie wiem, czy by zapełniał salę sam jako Małolat. W rezultacie okazało się, że doszliśmy do jakiegoś prozumienia.”

 

Producent zdradził także, kulisy utworu „Supergirl”:

– „Nie wiem czy udało się Pezetowi być fair wobec dziwczyny do której to śpiewał [track Supergirl] z tego co wiem to chyba raczej nie, generalnie Pezet ma problem z tym, żeby być fair, wobec wszystkich ludzi.”

 

Sidney Polak podsumowując konflikt z Pezet, który powstał już w trakcie tworzenia płyty „Radio Pezet”, stwierdził, że głównym powodem były pieniądze:

– „Do tego się tak naprawdę wszystko sprowadza. Jeżeli można wziąć za coś 2 razy więcej pieniędzy i się swojego kolegę oszuka, no to niektórzy ludzie decydują się na takie rzeczy. Jak to się mówi, okazja czyni rapera.”

 

Całą wypowiedź Sidneya Polaka w radiu Roxy, na temat Pezeta i współpracy z nim, możecie sprawdzić tutaj.

128 komentarzy
128 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
mawy1964
9 lat temu

pezet pali jana.

Pezio
9 lat temu

Pewnie z Noonem też poszło o hajs. Jebany alkoholik…

DZIKI WONSZ
9 lat temu

Pierwszy! Pezet marny grajek. Sidney tez

432423423423
9 lat temu

BIORĘ J&B Z COLĄ, A TY PIJESZ PICOLO

AAAAAAAAAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA

hejter hejtuje
9 lat temu

oddaj hajs za bity

albański
9 lat temu

Hajs za „Radio Pezet” wciąż się nie zgadza
[IMG]gfx.dlastudenta.pl/photos/muzyka/tlove/SidneyPolakRZ.JPG[/IMG]

albański
9 lat temu

Za te czasy dożywotni props
[IMG]muzyka.gery.pl/content/repository/images/pezet_noon.jpg[/IMG]
Jebać nową twórczość Pawła, niech pójdzie wreszcie po rozum do głowy.

r324
9 lat temu

SIDNEY DOŻYWOTNI PROPS ZA MUZYKE KLASYCZNA I POWAZNA

SłońWSRH
9 lat temu

Pezet jest po prostu chujowym 'raperem’ a Sidney nie umie robić bitów , i Pezetowi i Sidneyowi już dziękujemy możecie kończyć swoje nędzne kariery

Pezet 1980-2011[*]

xda3
9 lat temu

SKANDAL

MOJE TOCZE FELE
9 lat temu

[img]https://img.interia.pl/rozrywka/nimg/b/7/Sidney_Polak_Pezet_Pezet_5336752.jpg[/img]

WYGLADAJA NA TYM ZDJECIU JAK MENELE OSTATNIE

.

BURNHORST
9 lat temu

[img]https://m.ocdn.eu/_m/9deb02a69723c089f4cfe59fc8aa5f5c,61,1.jpg[/img]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B-vJfoZLhxI[/youtube]

M.I.C.
9 lat temu

Nie wiem czy te wypociny Sidneya to prawda, ale na pewno prawdą jest to że wszyscy cisnęli go za bity a chwalili Pezeta za zwrotki. Sidgejowi dupa się spięła i gówno się rozlało.
[img]https://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/1257366080_by_zadlo777_600.jpg[/img]

KOVALSKI
9 lat temu

SIDNEY MOGŁEŚ NIE MÓWIĆ ŻE JESTEM TAKIM NIEUDACZNIKIEM. PRZECIEŻ MI TEŻ MUSI SIĘ HAJS ZGADZAĆ.
[img]https://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120915132137/rap/pl/images/e/e4/Ma%C5%82olat.jpg[/img]

Vintage
9 lat temu

Z drugiej strony dobrze być chujowym producentem i odcinać kupony z bitów zrobionych głównie z gotowych loopów z neta.

ChrisWebby
9 lat temu

O BOŻE CO MUJ BRACISZEK ODJEBAŁ

[img]https://i.iplsc.com/-/0001PN0DR9WSB5RH-C116.jpg[/img]

bekamax
9 lat temu

nikt w Polsce jak Laik

Małolat bez hajsu
9 lat temu

Wersy rżnięte mechanicznie
w rytmy pętli do zwrotek
nie znalazłem ucha w śmieciach
gdy dinozaur chce być kotem.
I choć ładnie się uśmiecha
i mówi- to rap z polotem,
to znam takich jak on
za plagiat chce grubą flotę.
Znam takich co lubią to rżnąć jak panienki
mają wszystko co tworzy treść wersów, prócz treści

asdads
9 lat temu

Ale jestescie wszyscy popierdoleni. Gimby zajebane

.
9 lat temu

RAZEM PILI WINO A TERAZ DLA HAJSU BY SIE ZAJEBALI

PIHEK
9 lat temu

[img]https://www.iv.pl/images/03997168132106242158.png[/img]

HAJS SIE NIE ZGADZA JEBAC GAIIKA!!!!!!!!!

BO
9 lat temu

Drugi, gimby robia prace domowe

CZARNÓH
9 lat temu

ODDAJ HAJS ZA BITY MARNY GRAJKU

[img]https://koncertowo.eu/wp-content/uploads/2012/06/Sidney-Polak.jpg[/img]

RAJSKI WONSZ
9 lat temu

[img]https://img11.imageshack.us/img11/4255/sidneyy.gif[/img]

RAJSKI WONSZ
9 lat temu

[img]https://blog.cropp.com/wp-content/uploads/2012/09/radio-pezet.jpg[/img]

SSSSSSSSSSSSSSSS
9 lat temu

[quote name=”PLOCENTSMARKITOCWEL”]GALIK: KAMIL GALIJ
[img]https://photos.nasza-klasa.pl/13197505/39/other/std/bb6bc65afa.jpeg[/img]
[/quote]
[img]https://ericcressey.com/wp-content/uploads/2010/10/quasimodo.jpg[/img]

RAJSKI WONSZ
9 lat temu

[img]https://img641.imageshack.us/img641/6498/70269531.jpg[/img]

CzłowiekSernik
9 lat temu

CZEKAŁEM OD WCZORAJ NA TEN WPIS !!!! PROPS SINDEY ZA POJECHANIE PO TYM MARNYM ŚPIEWAKU PEZECIE !!

PS JEBAĆ GALIKA I VINSA SYNA UBEKA !!!!

wazza log out
9 lat temu

BEKA Z PEZIA !!!

donald
9 lat temu

W TEJ AUDYCJI LECIAŁ NIEPUBLIKOWANY KAWAŁEK Z KANO !!!

TU MACIE LINK DO TEGO KAWAŁKA:
https://www.sendspace.com/file/n9j23a

ADreamin
9 lat temu

beka z pezeta, marnego grajka!!!

baunsssi
9 lat temu

[quote name=”donald”]W TEJ AUDYCJI LECIAŁ NIEPUBLIKOWANY KAWAŁEK Z KANO !!!

TU MACIE LINK DO TEGO KAWAŁKA:
https://www.sendspace.com/file/n9j23a%5B/quote%5D
SUPER, W PIZDE SOBIE GO WSADZ

Mihihi
9 lat temu

Beka z Pezeta biedaka,co nie ma na benzyne do swojego nowego Audi ehehe

GRUBY CZARNY KOT
9 lat temu

[img]https://bi.gazeta.pl/im/5/6355/z6355185Q,Sidney-Polak.jpg[/img]

JASNE ŻE KŁAMIE, MATOŁ MYŚLI ŻE 10 KAFLI ZA MOJE WSPANIAŁE DUBSTEPOWE BITY WYSTARCZY

FAN
9 lat temu

TAKIE JEST TO ŚRODOWISKO HH KASA KASA KASA I ZAKŁAMANIE ORAZ FAŁSZ .PRAWDZIWY JEST I BYŁ LIROY WYBILI SIĘ NA NIM I WPADLI WE WŁASNE SZAMBO

MOJE TOCZE FELE
9 lat temu

[img]https://img11.imageshack.us/img11/4255/sidneyy.gif[/img]

SIDNEY JUZ JEDZIE PO HAJS

.

albański
9 lat temu

[IMG]s1.pokazywarka.pl/bigImages/631207/1818569.jpg[/IMG] PRAWILNIE PRZYPOMINAM CO DUBSTEP I WÓDA ROBIĄ Z LUDŹMI [IMG]www.kupujciepolskirap.pl/media/pezet-9832578.jpg[/IMG]

LajkujcieBłękitRumokaNaFB
9 lat temu

Pezet- lojalność
haha jak to wszystko prawda to chuj z tym pezetem bez kitu.

Operejtor
9 lat temu

Sydney, żenua. Tyle napiszę. Opierdalasz Pezeta, a sam z sieci gotowe pętle podpierdalałeś, które były udostępnione dla wszystkich za darmo. I Ty się nazywasz producentem? HAHAHA

MOJE TOCZE FELE
9 lat temu

CZY PEZET TO DOBRY RAPER ?

[img]https://bluba.pl/img/2012/11/4424.gif[/img]

.

GRUBY CZARNY KOT
9 lat temu

[quote name=”SłońWSRH”]Pezet jest po prostu chujowym 'raperem’ a Sidney nie umie robić bitów , i Pezetowi i Sidneyowi już dziękujemy możecie kończyć swoje nędzne kariery

Pezet 1980-2011[*][/quote]

PEZET NIE JEST CHUJOWYM RAPEREM TYLKO PO PROSTU JEST ŁASY NA HAJS I GRA POD PUBLIKĘ, WIĘC JEGO OSTATNIE NAGRYWKI SĄ CHUJOWE

MOJE TOCZE FELE
9 lat temu

[img]https://i41.tinypic.com/10yl07p.png[/img]

.

xXx
9 lat temu

KURDE I KOMU WIERZYC ? sydnej mowi na pezeta a pezet na sydneja

galikcwel
9 lat temu

hahahaha beka ze juz ktos usunął komentarz gdzie galik miał foto z policjantem

xxx
9 lat temu

[quote name=”MOJE TOCZE FELE”][img]https://i41.tinypic.com/10yl07p.png[/img]
JA PIERDOLE
[img]https://pl.memgenerator.pl/mem-image/sie-kurwa-z-painta-naucz-korzystac-baranie-pl-ffffff[/img]

SMARKI AKA TONY FLEGMY
9 lat temu

„KURWA,NIE OGARNIAM TYCH SMS’ÓW”
[img]https://s4.ifotos.pl/img/beztytuuJ_xwxxqsn.JPG[/img]

lucynahihi
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q19Sj0srhZ8[/youtube]

Julek
9 lat temu

Pezet zwykly pionek, sydney polak ciota

mdrfkr
9 lat temu

PAWEŁ KAPLIŃSKI = PK = PIKEJ
O KURWA ILLUMINATI

RukjiWjerch
9 lat temu

Własny producent jedzie po Pezecie, to Laika tylko jeszcze bardziej rozochoci, aby posłać Peziowi ze dwie szesnastki na nowym Level Upie!.Pezet w 2012 to nie ten z 2002-nie podołąłby nawet, gdyby zdissowało go NPWM, a co dopiero Laik.

Popularne