Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

„W pogoni” to trzeci album inowrocławskiego duetu Siła W Wersach, który na scenie rapowej funkcjonuje już od kilkunastu lat i ma za sobą współpracę z takimi artystami jak Hinol Polska Wersja, Rufuz, czy BRZ z ekipy Diil Gang. Zespół można kojarzyć z klipów: „Żyjesz – Zginiesz”, „Duchowa niezależność”, „Czym jest?”, „Między grzechem, a uczynkiem”, czy też obrazka do utworu „Cienie”, który promował film graffiti pt. „Forever Young”.

Nowy krążek opowiada o wpływie uciekającego czasu na ludzi dotykając różnych sfer ich życia. To też opowieść o tym jak przez kilka lat zmieniło się życie samych twórców jednocześnie pokazując pewne elementy, które pozostały niezmienne. Słuchając tego albumu bardzo mocno czuć, że archiwizuje on pewien etap życia twórców bazując na wielu przemyśleniach i doświadczeniach.

Na płycie znalazło się 12 utworów m.in. „W świat!”, który promował płytę podróżniczym teledyskiem oraz „Niezmiennie” do którego zostało nakręcone street video. Gościnnie na albumie pojawia się: Szczur ZSW, Chio EMB, BRZ, Zina, RadG, Panda oraz Justyna Biesiada, która dograła refreny do dwóch utworów na płycie. Za warstwę muzyczną odpowiada Flame, który wyprodukował 7 kawałków, 333, BDZ oraz Wits znany z produkcji na płytach Resta oraz Kafara z ekipy Dixon37. Za mix / mastering krążka oraz scratche i cuty odpowiedzialny jest BDZ.

Oficjalna premiera płyty miała miejsce 23 listopada 2018r. Możecie ją zamówić poprzez funpage @SilaWWersach na facebooku, Allegro lub kupić stacjonarnie w Corner Pubie na ul. Dworcowej 9, Skateshopie „Patshop” na ul. Wałowej 45 w Inowrocławiu oraz w Hip Hopowej Stolicy – Serum w Warszawie. Ilość sztuk mocno ograniczona.

Materiał dostępny na platformach cyfrowych iTunes, Spotify, Deezer.

Tracklista

1. Wjazd prod. BDZ, scratch/cuts: BDZ
2. SWW#3 prod. Wits, scratch/cuts: BDZ
3. W pogoni gościnnie: Justyna Biesiada, prod. Flame, scratch: BDZ
4. To pewne! prod. 333, scratch/cuts: BDZ
5. Cel gościnnie: Chio EMB, Szczur ZSW, prod. 333
6. Coś więcej gościnnie: BRZ, prod. Flame
7. Niezmiennie prod. Flame
8. Łańcuch prod. Flame
9. Zagrożenie gościnnie: Zina, RadG, Panda, prod. 333, scratch/cuts: BDZ
10. W świat! prod. Flame, scratch/cuts: BDZ
11. Ryzy prod. Flame
12. Masz szansę gościnnie: Justyna Biesiada, prod. Flame


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

teledysk

Berson i Bonus RPK z warszawską jakością

Niespodziewana kooperacja Spółki Zoo i Ciemnej Strefy.

Opublikowany

 

Przez

berson bonus rpk

Berson w ostatnim czasie ciśnie coraz mocniej i zalewa nas nowymi kawałkami. Tym razem połączył siły z Bonusem RPK.

Reprezentanci Spółki Zoo i Ciemnej Strefy zaprezentowali wspólny numer „Daję jakość”. To surowy, uliczny rap, do którego przyzwyczaili nas raperzy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Sztoss „kochać” – pionier polskiego r&b w klimacie afro

Sztoss z klimatem, w którym czuje się niewiarygodnie swobodnie.

Opublikowany

 

Przez

sztoss

Pionier polskiego r&b sięga po brzmienia afro i tworzy doskonały numer, żeby ocieplić zimowe wieczory swoim pulsującym rytmem. Utwór tworzy doskonały balans między emocjonalną balladą, a nowoczesnym brzmieniem.

“kochać” to kolejny dowód na to, że Sztoss jest absolutnie wszechstronnym artystą, który nie uznaje szufladek i granic. Artysta po raz kolejny pokazuje, że ma niezwykły dar do tworzenia melodii, które zaczynają żyć własnym życiem w świadomości słuchaczy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Nowy Polak: „Macha nogami, robi butterfly”

Premierowy numer „Butterfly”.

Opublikowany

 

nowy polak
fot. Konrad.wele

Nowy Polak wchodzi ze świeżym brzmieniem w „Butterfly”.

Nowy singiel rapera został okraszony teledyskiem, w którym pojawia się zawodowa striptizerka. Nowy Polak chciał bowiem w pełni oddać przekaz kawałka, w którego refrenie słyszymy:

Między nami jest synergia, ej!. Macha nogami, robi butterfly. Długi tips, świeża rzęsa. Przyszła do mnie w kabaretkach i nowych Martensach„.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Paluch jest z wolnego wybiegu, chociaż wychowany w klatkach

Nadchodzi nowa płyta – znamy tytuł i pierwszy singiel.

Opublikowany

 

Przez

paluch
fot. Bartas

„Z wolnego wybiegu” to pierwszy singiel z nadchodzącego projektu Palucha i Chrisa Carsona – „PCC 3.0”.

Po świetnie przyjętym „PCC 2,5” duet wraca z trzecim rozdziałem serii, ponownie uderzając w mocne, memphisowe brzmienia.

Numer to ostry komentarz do różnic między tymi, którzy utknęli w „betonowym lesie”, a ludźmi, którzy wybrali rozwój, ambicję i konsekwentne poszerzanie horyzontów. Jak pada w utworze:

„Wiele wspólnych cech, ale najważniejszy szczegół – ty masz zakuty łeb, ja jestem z wolnego wybiegu.”

Premiera albumu: I kwartał 2026. Wydawnictwo: BOR Records.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Żabson wypuścił klip z Wizem Khalifą

Współpraca, jakiej polska scena rapowa nie widziała.

Opublikowany

 

Przez

Żabson ponownie przesuwa granice polskiego rapu. Po świetnie przyjętym albumie HOLLYWOOD SMILE, który już w dniu premiery podkreślał jego ambicje wejścia na międzynarodowy rynek, artysta prezentuje jego rozszerzoną wersję – HOLLYWOOD SMILE: Xtreme. To jedno z najgłośniejszych wydarzeń końcówki roku w polskiej muzyce.

Edycja deluxe to aż 10 nowych utworów, dzięki czemu cały projekt staje się pełnoprawnym wydawnictwem, pokazującym ewolucję Żabsona w kierunku globalnego brzmienia. Wśród nowych numerów znalazł się m.in. wydany już hit FAKTY nagrany z OKIM, Pezetem, Młodym Westem oraz god.wifi – track, który po premierze wzbudził duże poruszenie w środowisku i podkreślił siłę tej kolaboracji.

Kulminacyjnym punktem Xtreme jest jednak KLASYK z Wizem Khalifą – współpraca, jakiej polska scena rapowa nie widziała. Żabson nie ukrywa, że feat z jedną z ikon światowego hip-hopu to dla niego spełnienie marzeń, ale też symbol tego, jak daleko zaszedł. Ten singiel może okazać się momentem przełomowym zarówno dla niego, jak i dla postrzegania polskiego rapu za granicą.

HOLLYWOOD SMILE: Xtreme nie jest więc jedynie rozszerzeniem albumu – to manifest artystycznej odwagi, międzynarodowych aspiracji i jednego z najgłośniejszych ruchów na scenie w 2025 roku. Żabson potwierdza tym projektem, że jest jedną z najbardziej znaczących postaci polskiego rapu, a jego ambicje wykraczają daleko poza lokalny rynek.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: