Sprawdź nas też tutaj

News

Sistars dołączają do line-upu „Historia Polskiego Hip-Hopu | Rozdział II”

Paulina i Natalia Przybysz wystapią na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Opublikowany

 

sistars

16 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie zostanie napisany kolejny ważny rozdział w dziejach polskiego hip-hopu. Tak doniosłe wydarzenie nie może obyć się bez silnej kobiecej reprezentacji, która od samego początku walczy o odpowiednie docenienie i uznanie jej niewątpliwych zasług dla gatunku w Polsce. Teraz line-up wzbogacają Natalia i Paulina Przybysz z kultowego zespołu Sistars.

Sistars, część polskiego hip-hopu

Takie zaproszenie jest nie tylko szczególnie ważne, ale również symboliczne. W obecnych czasach, po wielu latach opisywania historii głównie z perspektywy tworzących ją mężczyzn, kobieca optyka jest na wagę złota.

Zespół Sistars, którego współtwórczyniami były Natalia i Paulina Przybysz, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskich rymów i bitów. Powstała w 2001 roku formacja łączyła rap z soulem, r’n’b czy popem i kroczyła od sukcesu do sukcesu, kilkukrotnie zdobywając statuetki Fryderyków, najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w kraju, a także umieszczając kolejne albumy na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży.Koniec jej działalności przypadł na 2013 rok, a więc dekadę temu. Nie ma zatem wątpliwości, że występ podczas „Historii Polskiego Hip-Hopu” będzie niesamowitą sentymentalną podróżą. Siostry Przybysz wystąpią po latach w repertuarze grupy Sistars, której oryginalny skład tworzyli oprócz nich: Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa i śpiew), Przemysław Maciołek (gitara) oraz Marcin Ułanowski (perkusja).

Natalia Przybysz: „To już ponad 20 lat!”

– Zawsze, kiedy mogę śpiewać z Pauliną, czuję ciarki i wielkie wzruszenie. Ten koncert będzie też dla mnie jakby spotkaniem z samą sobą z tamtych lat. W tamtych melodiach jest wiele zapomnianych już dziś przeżyć i wspomnień. To już ponad 20 lat! Mam sobie samej sporo do powiedzenia. Mam nadzieję na proces integracji tamtej siebie – Natalii z Sistars – ze sobą dziś. Dziś życzę także tego wszystkim fanom Sistars, którzy wtedy byli z nami – komentuje Natalia Przybysz.

Paulina Przybysz: „Piosenki Sistars nigdy nie były grane w aranżacjach orkiestrowych”

– Ten rok jest dla mnie pełen powrotów, a chyba jednym z najbardziej zaskakujących jest to spotkanie na chorzowskim stadionie. Piosenki Sistars nigdy nie były grane w aranżacjach orkiestrowych, w ogóle od bardzo dawna nie były wykonywane przeze mnie i Natalię razem. To będzie z pewnością emocjonalne wydarzenie. We mnie takie powroty zawsze wyzwalają pochowane już gdzieś uczucia, pokazują je z nowej perspektywy. Z JIMKIEM znamy się jeszcze z podstawówki, więc mam podejrzenie, że poczujemy się jak dzieciaki i będziemy się świetnie bawić – wspomina Paulina Przybysz.

Jimek & Goście – Historia Polskiego hip-hopu: rozdział II

Klasyczki polskiej muzyki dołączają tym samym do szerokiego i nieszablonowego grona zaproszonych twórczyń i twórców, w skład którego wchodzą: Fenomen, Fisz, Grammatik, Kaliber 44, Molesta, Mor W.A., Onar, O.S.T.R., Otsochodzi, Paktofonika, Pezet, Płomień 81, Szczyl, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, Young Leosia & Bambi, a także Zdechły Osa.
Druga odsłona projektu JIMKA odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 16.09.2023 r.

 


23 komentarze
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
uszaty serwisant rowerów
1 miesiąc temu

śmiejcie się, ale w tamtych czasach to było coś – Sutra, Synu, Spadaj, to było w ch.uj lat temu, wszyscy zakochani w amerykańskiej kulturze – hej hej tu NBA, w niedzielę o 11:00 na polsacie komedie, popłuczyny, które w Stanach oglądał white trash my chłonęliśmy jak polskie modelki kupy szejków i wtedy pojawiły się one – soulowo/jazzowo/rnb duet zupełnie jak ze Stanów, dobrze się ich słuchało, miały styl.

Halal masarny
1 miesiąc temu

O PROSZĘ – A ILE W TYM ROKU ZABIŁY NIENARODZONYCH DZIECI? DAWAJCIE SUCHE INFO I STATYSTYKI

Incwelozo
1 miesiąc temu
Reply to  Halal masarny

Za mało.

Kapitan Bomba
1 miesiąc temu
Reply to  Halal masarny

Patrząc na to czego słucha dzisiejsza młodzież to zdecydowanie za mało.

Zakochany w dobrej dziewczynie z Azji
1 miesiąc temu

Pokasowali komenatarze o skrobankach!

Beka z pOlek
1 miesiąc temu

Ostatnio na glamrapie dowiedziałem się, że jeśli mężczyzna woli młodsze kobiety to na pewno dlatego, że nie potrafi sobie znaleźć takiej w swoim wieku, a poza tym to musi mieć coś nie tak z głową (he he pedofil). Ponadto jeśli preferujesz pannę z małym lub zerowym przebiegiem to na pewno boisz się o swoją męskość, a taka kobieta w dodatku jest mało atrakcyjna. Podsumowując, na partnerkę najlepiej nada się szon po karuzeli w dodatku starszy od ciebie (dodatkowe punkty za bombelka) wtedy facet może czuć się stuprocentowym mężczyzną.

Zakochany w dobrej dziewczynie z Azji
1 miesiąc temu
Reply to  Beka z pOlek

Nie da Ci tego Polka, nie da Ci ta wariatka
Co moze dać Ci dzisiaj, Twa piekna Azjatka!
Nie da Ci pościanówa, nie da Ci feministka co może dać Ci dzisiaj Twa piekna Filipinka!

uszaty serwisant rowerów
1 miesiąc temu
Reply to  Beka z pOlek

jak preferujesz pannę z małym przebiegiem to jest to jakiś kompleks, just sayin.

Incwelozo
1 miesiąc temu

a ty wiesz szczochu kto ma jaki i z kim przebieg

uszaty serwisant rowerów
1 miesiąc temu
Reply to  Incwelozo

o ch.uj ci chodzi pecie ojsz.czany, nie wiem, ale jak przychodzi pora to się o tym z du.pką gada, naturalnie to wychodzi, że się gada o swojej/jej przeszłości. ty pytasz czy mam kur.wa bazę danych kontaktów sek.sualnych z całego świata głą.bie je.bany?

Claus von Staufenberg
1 miesiąc temu

Skrobanka perwersyjnie pławi się w swoim pseudo-wyzwoleniu, ot wydawnictwo dla Agora-zombies i ch we kogo, ale jeszcze większe politowanie budzi to że ktokolwiek jej słucha i uważa za artystkę. To chora psychcznie osoba, a moze nie chora, po prostu starozankonna krew jednak sie nie miesza ze słowiańską niczym oliwa i woda.

Stary robol w UK
1 miesiąc temu

nie no uszkodzone chore dzieci powinny być abortowane wczesnie liczne badania prenatalne nie bez powodu zbiórka.pl peka w szwach te patusy 500 maja uszkodzony genotyp.. nie masz racji katolu

Claus von Staufenberg
1 miesiąc temu

Ja nie mam problemu z aborcja, wielokrotnie sobie walilem pod nia konia. Chodzi mi o podnieanie sie i epatowanie tym i robienie z siebie bohaterki. Ona ma w oczach obled.

uszaty serwisant rowerów
1 miesiąc temu

pierwsze zdanie – po to istnieje glamrap.

rynek matrymonialny w polsce
1 miesiąc temu

Rynek matrymonialny w Polsce ma dziś ciekawe proporcje:
2% chłopa r00cha, ile tylko chce
20% może mieć partnerki z „małą” przeszłością
20% może mieć wyłącznie partnerki z bogatą przeszłością – w tym samotne matki
20% może w życiu mieć w 1-2 relacje, ale krótkie i bez niczego poważnego
28% nigdy „nie trzymało za rękę”

Czyli jeśli np. nie r00chałeś przez ostatnie 12 miesięcy albo nigdy, to zrobiłeś to po to, aby jakiś Chadzik mógł co tydzień puknąć inną. Twoja celibatowa ofiara nie idzie na marne, bo najważniejsze, żeby zgadzało się w excellu.

Stary robol w UK
1 miesiąc temu

co ty gadasz u nas na osiedlu były laski które za 50 pln by ci zrobiły loda z 30 chłopa już w technikum wszyscy mieli przygody te statystyki to jakieś z prywatnego liceum albo strzeżonego osiedla dla dziwadeł jak nowy wilanów hahah

Zakochany w dobrej dziewczynie z Azji
1 miesiąc temu

Ale mordko to bylo w 2003 roku. To byly czasy przed instagramowe, dzis za 50 zloty to nikt nawet na Ciebie nie pierdnie xD

uszaty serwisant rowerów
1 miesiąc temu

1. brakuje 10 %
2. 48 % zje.bów

Flaczek Graniecki
1 miesiąc temu

No ale po kiego ch%ja tam jakieś smarki typu young leosia, bambi, otsochodzi, zdechły osa? To jest jak splunięcie w twarz sluchaczowi klasyki. To tak jakby na koncercie Pavarottiego występował Zenon Martyniuk jako support.

paluchpopulista
1 miesiąc temu

to jedna z nich, która zrobiła aborcję, bo miała za małe mieszkanie?

YO..
1 miesiąc temu

Polskiego Hip-Hopu | Rozdział II”
Paulina i Natalia Przybysz wystapią na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Opublikowany 1 tydzień temu 9 lutego 2023Przez Redakcja
sistars

18:29 29

Popularne