Sprawdź nas też tutaj

News

Ten Typ Mes odpowiada na oświadczenie Stasiaka i Witka

„Moi prawnicy czekają”.

Opublikowany

 

fot. Anna Bystrowska

Kilka dni temu, Ten Typ Mes poinformował w singlu i wywiadzie, że został zwolniony z Alkopoligamii, czyli wytwórni, którą współtworzył ze Stasiakiem i Witkiem Michalakiem. Wywołało to sporo zamieszania i wspomnieni dwaj panowie wydali oświadczenie, na które raper zdążył już zareagować.


Oświadczenie Stasiaka i Witka Michalaka

– Wywołani do tablicy odpowiadamy w formie, której nigdy nie byliśmy fanami – oświadczenia, piątego elementu polskiego hip-hopu.

Nie ma Alkopoligamii bez Mesa i nie da się go z niej zwolnić. Niestety od kilku lat nie była ona już tą Alkopoligamią, którą stworzyliśmy we trzech i jaką wielu słuchaczy pokochało. Przez lata zbudowaliśmy wspaniałą historię i to przede wszystkim bez słuchaczy i fanów nie byłoby Alko’.Nikt nie zwolnił Mesa z Alkopoligamii. Przedstawiane w dramatycznym tonie „zwolnienie” z własnej wytwórni było w istocie formalnym zakończeniem zatrudnienia Piotra w JDG Witka. W ostatnich latach jedyną funkcją tego zatrudnienia było ubezpieczenie zdrowotne Piotra. Nie był to „pucz” ani moment „cwaniackiego” wykolegowania Piotra z jego dzieła, lecz formalne zakończenie relacji między osobami, które od miesięcy pozostawały w sporze. Owo rozwiązanie umowy nie było więc zarzewiem konfliktu, ale jednym z jego efektów i nie miało nic wspólnego z podziałem ról, czy samym funkcjonowaniem w ramach wytwórni.

Losy zakończenia relacji osobistej i biznesowej między Piotrem a Łukaszem oraz między Piotrem a Witkiem, to dwie różne, przesunięte w czasie, historie. Stasiak zakończył współpracę menadżerską i koncertową z Piotrem 4 lata temu, Witek podjął te decyzje w zeszłym roku. W obu przypadkach były to trudne decyzje, a ich genezę stanowiły powtarzające się zachowania i postępowania Piotra, które wykluczyły możliwość dalszej relacji. O możliwych powodach tych zachowań Piotr sam wspomina w wywiadzie. To pogłębiający się od lat proces, który systematycznie oddalał nas od siebie. Przede wszystkim jednak – między Witkiem i Łukaszem nie powstał wynikający z chorej chciwości “spisek” mający na celu odsunięcie Piotra od “żyły złota”.

Nie ma mowy o pozbawianiu Piotra należnych mu, na podstawie naszej umowy, zysków z działalności wytwórni. Mimo, że formalnie wydawcą płyt był Witek, to nasze ustalenia co do podziału zysku/strat z działalności wydawniczej pozostają w mocy. Fakt ten przeczy tezie o “wrogim przejęciu” wytwórni, to nigdy nie było niczyim zamiarem.

To samo dotyczy praw do twórczości. Jest to uregulowane w umowach wydawniczych. Mes nie wydawał swoich płyt w Alkopoligamii “na gębę”.

W ostatnich latach podejmowaliśmy próby uregulowania naszych relacji z Piotrem w formalny sposób, chcąc zebrać na piśmie również nasze umowy ustne, w tym także z udziałem profesjonalnego i bezstronnego mediatora. Zakończyły się one niepowodzeniem – w naszym przekonaniu z winy Piotra, który nie akceptował treści części porozumienia zobowiązującej wszystkich nas (a nie tylko Piotra) do powstrzymania się od negatywnych wypowiedzi na temat pozostałych stron takiej ugody. Chcieliśmy zamknąć ten rozdział mając poczucie, że historia Alkopoligamii będzie kojarzyła się słuchaczom z naszymi projektami, a nie z publicznymi animozjami i formalnymi przepychankami.

Odpowiadając na pytania wydawców, poinformowaliśmy ich o bieżącej rozmowach prowadzonych pomiędzy wspólnikami Alkopoligamii. Decyzja o podjęciu współpracy z Piotrem pozostawała w rękach samych wydawców. Ich decyzja o nie dystrybuowaniu materiału po poznaniu pełnego obrazu sytuacji z obu stron, świadczy, że sprawa nie jest tak jednoznaczna jak przedstawia to Piotrek. Natomiast singel po premierze nie został w żaden sposób przez nas zablokowany. Także w przyszłości nie mamy zamiaru ograniczać Piotra w jego działaniach.

Nie mamy intencji rozwijania Alkopoligamii i jej działania jako aktywnego labelu. Oczywistym jest fakt, że marka Alkopoligamia jest kojarzona z Mesem i jej funkcjonowanie bez jego udziału jest bezcelowe. Uważamy tak, pomimo faktu, że wszelkie wizjonerstwo pozostaje wyłącznie fantazją, jeśli nie posiada się umiejętności i możliwość realizacji wizji. Wspaniale było przez wiele lat realizować ją wspólnie w gronie przyjaciół.

Ten Typ odpowiada

– Droga „Alkopoligamio” :)) Padło publicznie, że żadnego dalszego „blokowania” nie będzie, więc niech nie będzie. Padło, że nie ma Alkopoligamii bez Mesa, więc niech nie ma. Widzę, że prawnik zaprzęgnięty w wir polszczyzny, bo 8 lat pisałem całe copy tej firmy i wiem, że żaden z was tak nie klei przecinków. Zatem i moi prawnicy czekają.

Frajerski patent na „donos zanim coś wydam” spalił wam wiele mostów. Różnice różnicami, ale jakbym ja dzwonił gdzieś do potencjalnego waszego praco – ekhm – dawcy i was oceniał? A dzwoniliście, najpierw Michalak do jednego labelu, potem Stasiak z autorskimi przemyśleniami do drugiego. To jak wam schłodziło moszny, gdy zobaczyliście, że zrobiłem to sam, a ludzie mnie zrozumieli – bezcenne. Ciekawe, czy kiedyś zdołacie wrócić z bagna, w które ochoczo za rączkę wbiegliście. Żartuję, wcale mnie to nie ciekawi. Podpisy. Now.

 
28 komentarzy
28 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stary Stasiaka
1 miesiąc temu

Co za prymitywny, atencyjny dzban. Też by mu się przydał prawnik, bo tego bełkotu nie da się czytać. Wyglada to tak jakby od dawna nic w firmie nie robił i jak go wycieli z listy płac to wielkie oburzenie hurr durr.

anti michalczewski social club
1 miesiąc temu
Reply to  Stary Stasiaka

żydek żyje we własnym świecie, takim mentalny gettcie

Chłamrap
1 miesiąc temu
Reply to  Stary Stasiaka

Ten typ mes odpowiada na oświadczyny stasiaka i Witka

Stasiak
1 miesiąc temu

Lepiej zobaczy czy znowu się nie zeszczales pijaku

Profesooooorr Trraapppu KRÓL GLAMRAPU
1 miesiąc temu
Reply to  Stasiak

Kojarzycie to badania na temat preferencji kobieto co do poszczególny ras w którym wyszło, że biali faceci są pożądani najbardziej? Coraz bardziej zaczynam wierzyć, że to jest po prostu kłamstwo kobiet. O ile pamiętam to badanie było przeprowadzane na zasadzie zwykłej ankiety. Myślę, że białe kobiety celowo nie przyznawały się co do preferencji w kierunku mokebe, aby zachować dobre imię. To ta sama sytuacja jak z zaniżaniem liczby byłych partnerów. Patrząc po tym jak wielki pociąg jest do BBC wśród europejskich witaminek, że z roku na rok coraz więcej na ulicach jest par hebanowy książę + biała ladacznica to zaczynam w to wierzyć. Umówmy się szczerze, że biały facet nie może się równać z afrykańskim bullem z wielkim przyrodzeniem. Przyszłość tego świata to rozmnażanie się białych kobiet z władcami sawanny. Kobiety czują naturalny pociąg do czarnych genów namiestników Etiopii. Natura.

Lukas Wielki ranking
1 miesiąc temu

Tak patrzę jak masz uraz głowy do Urszuli co ci zawiniła że wylewasz tu swe durne wypociny???

Hmmmm
1 miesiąc temu

Juz od paru dobrych lat bylo widac ze to jest kawal jeebanego snoba i samoluba

Ten typ Mem
1 miesiąc temu
Reply to  Hmmmm

Sikam na to ciepłym moczem po nodze

STASIAK SPROSTOWANIE
1 miesiąc temu

Ten zaszczany i wiecznie pijany głupek kłamie jak najęty . Powod naszego rozstania był prozaiczny – Mes nie zmieniał skarpet i śmierdziały mu nogi

Turk
1 miesiąc temu

Pomyslcie jaka on musi byc pala, ze z premedytacja to wszystko wywlokl na swieta bo wiedzial, ze ludzie wtedy maja wolne i to rozpromuje jego kawalek.

Zreszta to oswiadczenie to chyba zdrowo napruty pisal bo to poziom Michalczewskiego.

Turk
1 miesiąc temu

Nic dziwnego ze go ojciec porzucil. Straszny egocentryczny zyeb.

Ten typ Mem
1 miesiąc temu

Nie sikałem w majtki to pomówienia

Konfesjonał
1 miesiąc temu

Stasiak u spowiedzi.
– Chciałem wyznać jeszcze jedną sprawę, choć nie wiem, czy to grzech.
– Co takiego?
– Przechytrzyłem żydka.
– To nie grzech. To cud.

Syn Zdzisława
1 miesiąc temu

NIENAWIDZĘ TYCH LEWAKÓW WARSZAWSKICH BARDZIEJ NIŻ UKRÓW, CZECZENÓW I Ż**** RAZEM WZIĘTYCH.

t99
1 miesiąc temu

Nie dziwie się, że koledzy go olali. Kiedyś zostanie całkiem sam.

Michoo
1 miesiąc temu

No i dobra, zobaczymy który z łaków sobie lepiej poradzi samemu-Mes bez nich czy oni bez Mesa

warsiawiak od 3 pokolen
1 miesiąc temu

Zus płacony za nic nierobienie obsikaniec miał

Waco
1 miesiąc temu

Niezła beka, rentier Mes, właściciel kilku mieszkań, synek znanych lekarzy, płacze bo mu zabrali 1/4 etatu i ubezpieczenie chorobowe.. czy on jest jakiś niepełnosprawny, niech sobie założy własną działalność..

Seba
1 miesiąc temu

Mes, props za te akcje gdy kazałeś loszce zrobić aborcję. polaki (celowo z małej) nie powinny się rozmnażać.

Get Money Od Starych
1 miesiąc temu

Nie działa w Warszawie telefonia komórkowa, ze sie tak na insta uzewnętrzniają?

FucKali
30 dni temu

Tja, „moi prawnicy” XD Koleś był u Stasiaka na biedaetacie by wyłudzać ubezpieczenie, a będzie tu wyjeżdżał z „prawnikami”. No chyba że jego „prawnik” to google.

Ten Typ Mezo
1 miesiąc temu

Olewam beefy w mailach, smsach, facebookach. Choć czasem myślę, że podobnie ma tylko Łukasz

Mezokrata
1 miesiąc temu
Reply to  Ten Typ Mezo

stasiak wie ze jest nieudacznikiem, dlatego musi sie plaszczyz w jakichs niuansach, udawac spikera w legii (robota po kolezensku) i lapac sie kazdej jednej chaltury.

gdyby nie mes rozstawialby ziemnika na ryneczku lidla

pacino aldente
30 dni temu

Afera jak chûj poscigi strzelaniny to nie zarty kürwo

YO..
30 dni temu

Moi prawnicy czekają”.

Opublikowany 1 dzień temu 27 grudnia 2022Przez Mariusz Jop

21:55 29

Profesooooorr Trraapppu KRÓL GLAMRAPU
1 miesiąc temu

Miałem sobie odpuścić wchodzenie na glamrap ru w święta, ale widze co pisze redpillowe normictwo (tak, klasycznie redpillowe normiki zamiast balować 24-26 grudnia i chlać z oskarkami vifonami wzrostakami, r00chać po pubach, klubach jak to robi PRAWDZIWE normictwo) i klasycznie ci co najwięcej gadają o „rozwoju”, „trzymaniu ramy” i inne takie – wchodzą w święta na glamrap i dają rady o jakichś paskach do butach i kursach tańca xD
Oczywiście klasyczne fikołki, że my to wszystko źle odbieramy i „dobrze dobrany pasek do butów oraz pójście na kurs tańca NIC NIE GWARANTUJE” i odwracanie kota ogonem, że to my źle stosujemy ich rady, do złych psychologów chodzimy, odprawiamy złe taroty i egzorcyzmy i klasycznie – WINA PRZEGRYWA, ZA SŁABO SIĘ STARA!!! p0lka ZASŁUGUJE NA NAJWYŻSZY POZIOM ZABIEGANIA I PAJACOWANIA

Profesooooorr Trraapppu KRÓL GLAMRAPU
1 miesiąc temu

Argumentum ad normikum to takie śmieszne fikołki – najpierw sami piszecie, że dobrze dobrany pasek do butów oraz kurs tańca to MUST HAVE dla przegrywa, a gdy któryś opisuje, że był na kursie latami/miesiacami i nic z tego to oczywiście, że kurs i pasek nic nie gwarantuje. To po co dajecie takie lipne rady? Sami się tym oracie, bo gdy przychodzi 190cm przystojniak w czarnych butach i bordowym pasku to loszki mają mokro, tak samo gdy ten wzrostak vifoniarz idzie na kurs tańca to każda chce jego numer, natomiast karzeł zakolak z idealnie dobrym kolorem paska zegarka/pasa do butów i idealny tancerze przychodzi gdziekolwiek i jest olewany.
Zapamiętajcie sobie jedno – glamrap to zbiór przegrywów autystycznych, aspergarków karłów zakolaków 160-175cm. Tu nie ma żadnych przegrywów 180-200 a jeśli są to mają mordy 2/10, albo są goście z ryjem 5+/10 i 190cm+ ale byli gnojenii w szkole z jakichś powodów i nie poradzili sobie z traumami, ale poklikają chwile w tindera i po 2-3 miesiącach

Popularne