Sprawdź nas też tutaj

News

Vixen i Numer Raz na deskach teatru

Raperzy wystąpią w sztuce „Ghosting. Stan ducha”.

Opublikowany

 

fot. IG/ghostingstanducha

Trwają przygotowania do premiery wyjątkowego spektaklu muzyczno-teatralnego z udziałem m.in. raperów: Numera Raza i Vixena i wokalistki Ani Iwanek. „Ghosting. Stan ducha” reżyseruje Jakub Wocial. Muzycy, którzy są spoza branży teatralnej, po raz pierwszy spotykają się na deskach teatru, żeby stworzyć taką formę. Do spektaklu powstała autorska muzyka bazująca na rapie, elektronicznym popie, R&B. Cuty i muzykę tworzy m.in. DJ Eprom. Premiera 20., 21. i 22. grudnia w Małej Warszawie na warszawskiej Pradze. Bilety już trafiły do sprzedaży.

Zjawisko ghostingu

Historia porusza temat ghostingu – współczesnego zjawiska społecznego – dotykającego ludzi, którzy komunikację międzyludzką opierają na technologiach cyfrowych. Ghosting to współczesne narzędzie manipulacji i agresji, a jego negatywne efekty są tym większe, im bardziej ludzie są zależni od komunikacji online.

To zjawisko stało się punktem wyjścia dla współczesnego spektaklu muzycznego o warszawskim blokowisku. Telefony, pety, internetowe awatary, lęk, samotność w wielkim mieście, nadzieja, miłość – te wszystkie rzeczy opowiedziane przez teatr i muzykę. Akcja dzieje się współcześnie i opowiada historię dwóch młodych osób mieszkających na tym samym piętrze typowego warszawskiego bloku. Spektakl opiera się na złożonej relacji trzech postaci: introwertycznego informatyka, wrażliwej, zagubionej 30-latki i rubasznego, filozofującego nadzorcy bloku – bystrego obserwatora. Oprócz historii bohaterów, sztuka zawiera wątek detektywistyczno-ezoteryczny związany z historią samego budynku. Spektakl opowiada o poczuciu osamotnienia, izolacji, braku sensu i treści w wielkomiejskim życiu.

Ghosting. Stan ducha

„Ghosting. Stan ducha” operuje minimalną formą i nowoczesną muzyką z instrumentalnymi partiami. Rap, elektroniczny pop i R&B to punkty wyjścia – podkłady od nieskomplikowanych progresji (m.in. DJ Eprom) i prostych perkusyjnych paternów ewoluują do transu, dance’u, trip hopu. Premierowy utwór do spektaklu jest już na YouTube.

Największa wartość spektaklu to jego autentyczność. Dotyka prawdy czasów, w których żyjemy i opowiada o duchu współczesnej Warszawy. Swoją unikalność zawdzięcza aktorom oraz muzykom, którzy są spoza branży teatralnej i po raz pierwszy spotykają się na deskach Małej Warszawy.

Reżyser czerpie inspirację z ich naturalności adekwatności do ról, świeżości i braku zmanierowanego rutyniarstwa, aby stworzyć wizję jak najbliższą światu, w którym żyjemy. „Chcieliśmy stworzyć sztukę, która opowie o zniekształceniu relacji w naszych czasach. To obserwacja społeczna, ale w pewnym sensie wszyscy bierzemy w niej udział. Opowiadamy o przebudzeniu z cyfrowego snu. Jest to sztuka otwarta, którą bardzo cenię.” – mówi Jakub Wocial, reżyser.

Pokazy

Pokazy work in progress odbędą się kolejno 20., 21. i 22. grudnia 2019 r. na deskach Małej Warszawy na Pradze. Spektakl jest współfinansowany przez Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu „Spójrz w bok – teatralny spektakl muzyczny”. Radio Kampus objęło spektakl patronem medialnym. Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku i na Instagramie @GhostingStanDucha. Bilety możesz kupić na GoingApp.pl.

Występują

  • Pan Bogdan – Numer Raz (Michał Witak)
  • ON – Vixen (Dariusz Szlagor)
  • ONA – Ania Iwanek

Reżyseria: Jakub Wocial
Scenariusz, idea: Agnieszka Sobolewska, Filip Krzywiński
Muzyka: Kamil Sobiczewski, Filip Krzywiński, DJ Eprom
Choreografia: Izabella Borkowska
Teksty piosenek: Numer Raz (Michał Witak), Vixen (Dariusz Szlagor), Ania Iwanek,
Filip Krzywiński, Agnieszka Sobolewska
Spektakl będzie wystawiany kolejno 20, 21 i 22 grudnia br. na scenie Małej Warszawy (przy ul. Otwockiej 14 w Warszawie).
Współfinansowany przez Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu „Spójrz w bok – teatralny spektakl muzyczny”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

💥Możesz już zarezerwować swoje miejsce na jedynym takim spektaklu muzycznym w Polsce! 💥 W rolach głównych Numer Raz (@antonionumeraz), Vixen (@vixenoficjalny) i Ania Iwanek. Reżyserem jest Jakub Wocial (@jakub_wocial_official ) 👉 Już 20, 21 i 22 grudnia premiera spektaklu „Ghosting. Stan ducha” 👊 💥 Szykujemy już ostatnie sprawy do premiery wyjątkowego spektaklu muzyczno-teatralnego z udziałem m.in. raperów: Numera Raza i Vixena i wokalistki Ani Iwanek. „GhostMuzycy, którzy są spoza branży teatralnej, po raz pierwszy spotykają się na deskach teatru, żeby stworzyć taką formę. Do spektaklu powstała autorska muzyka bazująca na rapie, elektronicznym popie, R&B. Cuty i muzykę tworzy m.in. DJ Eprom (@djeprom) Historia porusza temat ghostingu – współczesnego zjawiska społecznego – dotykającego ludzi, którzy komunikację międzyludzką opierają na technologiach cyfrowych. Ghosting to współczesne narzędzie manipulacji i agresji, a jego negatywne efekty są tym większe, im bardziej ludzie są zależni od komunikacji online. Akcja dzieje się współcześnie i opowiada historię dwóch młodych osób mieszkających na tym samym piętrze typowego warszawskiego bloku. Spektakl opiera się na złożonej relacji trzech postaci: introwertycznego informatyka, wrażliwej, zagubionej 30-latki i rubasznego, filozofującego nadzorcy bloku – bystrego obserwatora. Oprócz historii bohaterów, sztuka zawiera wątek detektywistyczno-ezoteryczny związany z historią samego budynku. Spektakl opowiada o poczuciu osamotnienia, izolacji, braku sensu i treści w wielkomiejskim życiu. „Ghosting. Stan ducha” operuje minimalną formą i nowoczesną muzyką z instrumentalnymi partiami. Rap, elektroniczny pop i R&B to punkty wyjścia – podkłady od nieskomplikowanych progresji i prostych perkusyjnych paternów ewoluują do transu, dance’u, trip hopu. . . . #GhostingStanDucha #malawarszawa #teatroff #vixen #aniaiwanek #numerraz #jakubwocial #ghosting @mala.warszawa

Post udostępniony przez Ghosting Stan Ducha / Warszawa (@ghostingstanducha)

 
44 komentarze
44 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Jebac Szatana
1 rok temu

Numera Raz? Nagraj dobry number raz

PropTesto
1 rok temu
Reply to  Jebac Szatana

Numera raza, czyli tablica zapisana cyframi

PropTesto
1 rok temu

W sumie vixen spoko a numer raz mnie wkurwia bo wszystkim przytakuje i nie ma własnego zdania dokładnie jak redaktorzy glamrapu uciekający z cygańskiego taboru, myślą że za te reklamy sobie w końcu zęby wstawią

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  PropTesto

Lepiej ogarnij że Wnuk powrócił.

Don hujan
1 rok temu

Oni to mogą co najwyzej nakręcić sztukę pt GIMBING przeciez ten zjeb po prawej ma ze 30 lat a brakuje mu tylko wiatraczka na tej czapce i lizaka w mordzie… A numerę razę to pominę, następny gimbus 50cio letni zaraz. Przynajmniej jego czapeczka jest dobrana pod kolor siwego ryja.

OnDziś
1 rok temu
Reply to  Don hujan

smutny jesteś

Monej
1 rok temu
Reply to  Don hujan

Dokladnie ziom.

dzwonieniepo30tojestniekulturalne
1 rok temu

o czym ty glamrap mówisz kurwa do mnie
chłopaki ciężko zapierdalają na chleb… chcą się pokazać na deskach teatru…
a ty z pilaka robisz jakąś NUMERĘ…

EnoHoNo
1 rok temu

Vixen i Numera Raz na kafelkach łazienki.
Raperzy biorą udział w eksperymencie „Rafalaling. Stan tematu”.

Don hujan
1 rok temu
Reply to  EnoHoNo

Aż wygoglowałem kurwę żeby zobaczyć co to za następny śmieć. I co- jego główny numer jest zatytuowany FALALA i wszystko jasne

ProofesorNauk
1 rok temu

Jak już pewnie wiecie albo dowiecie się w tym momencie, nie znoszę kotów. Pod ostatnią historyjką jak to dupa z Tindera z nieziemskimi cycami, nakryła mnie podczas próby pierda w ryj jej kota, warto byłoby dodać że takich historii było sporo wcześniej. Kłoda (pamiętacie kłodę? Tą nieruchomą dziwke?) też miała kota i nie miał ze mną skurwiel łatwego życia. Umyślbe przetrącenie łapy, cyklincze nadeptywanie na ogon czy kopniaki gdy kręcił się pod nogami to standard. Dwukrotnie powtarzałem akcje z zasrywaniem rzadką sraczką kuwety i podłogi w jej pobliżu gdy Kłoda szła rano po zakupy. Gdy wracała ja już stałem przy drzwiach udając zażenowanego i gdy pytała co się stało odpowiadałem że kot zasrał całe mieszkanie. Gdy zdruzgotana pytała niebios co ma robić mówiłem że na pewno posprzątać a jak chce go oduczyć to niech utytła mu w tym ryja i wyjebie na godzinę na mróz na balkon. Nie zapomnę nigdy jego miny z balkonu, wiecie jaką morde robią koty jak są wkurwione. A ja wtedy pokazywałem mu dupe i krzyczałem „tu dla Ciebie pomahańcza!”. Po drugim razie kocur trafił do schroniska a miesiąc później pozbyłem się Kłody mówiąc że ma paskudną pizde i już jej nie kocham. Zabrała ze sobą tylko jedną walizkę ubrań a po resztę nie zgłosiła się do dziś. I do dziś gdy dopadnie mnie samotność biorę jej stringi, oplątuje sobie nimi jaja, tą część która zakrywa kuciape zakładam na grzyba i trzepię do utraty przytomności. Jebać kocury!

WnukTedego
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Za ruszenie kotów przetrącił bym ci kręgosłup ty chory skurwysynie jebać cię bazooką bez przyjemności . A co newsa to spoko ostatnio raperzy pchają się wszędzie Vixen jak zawsze ryj jakby zapierdalał po kablach ale flow ma fajne tej dupy nie znam a numer raz jako dozorca to niezbyt głupi pomysł trochę się do tego nadaje jeden z raperów który jest bo jest kojarzę go że coś tam kiedyś z Tede nagrywał potem Mes mu coś pocisnął ot i tyle

PropTesto
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Wnuczek a ty podrabiancu co? Wypuścili cię z kołchozu ukraino? Raz go rozjebalem to jego podróbe tym bardziej, cho się napierdalac cwelozo, gdzie się widzimy? Pod jubilatem?

WnukTedego
1 rok temu
Reply to  PropTesto

Oho profesor znów ma rozdwojenie jaźni. Utkaj mordę psie bolszewicki najebać to ci mogę kutasem po ryju okna tam montuj bo cię szef za karę przebolcuje maczugą z gwoźdźmi

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Szef na wczasach więc się mogę odpierdalać. A Ty co? Ile zasiłku w tym miesiącu?

WnukTedego
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Wróci to tez będziesz opierdalać tylko że jemu

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Każdy mierzy swoją miarą. U mnie w pracy są inne stosunki między mną a szefem niż między Tobą a starym. Ja wykonuje swoją pracę i dostaje wynagrodzenie w postaci pieniędzy. Tobie stary daje hajs za nic nie robienie ale w zamian opierdalasz mu petarde i czasami jego kumplom.

WnukTedego
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Mój ojciec nie żyje . Za to co napisałeś ukrzyżuje cię bezbeku zajebany obróconego dupą do świata wcześniej wymuszę informacje po którego gej clubu chodzisz i postawię cię przed wejściem jako atrakcje dla spragnionych wrażeń

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Pewnie umarł po tym jak zobaczył jakiego bezbeka spłodził. Stara kurwa jeszcze dycha? Essa!

WnukTedego
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Po tym komentarzu nie odpowiadam ci . Zwykły śmieć i przegryw robiący w jakiejś montowni. Sram ci na grób pecie

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Kurwa nie rób mi tego xd Nasraj na grób staremu.

BENBEN
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

daje 10 000 zl zanamiar na profesorka cwela, nie zartuje, ZASLUGUJESZ dziwko na tygodnie tortur.

Odb
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Vixa i Numera Raza na terakocie łazienki

BENBEN
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

TAKIE KURWY POWINNO SIE UTYLIZOWAC. GLUPIE ZARTY O ZMARLYCH, ZNECANIE SIE NAD ZWIERZETAMI, NIE ZASLUGUJESZ NA ZYCIE SZMATO. CO JESZCZE KURWO ZROBISZ DLA CHWILI UWAGI? TFUUU NA MORDE KURWIE ZAWSZE I WSZEDZIE

PropTesto
1 rok temu
Reply to  BENBEN

Haha asz żem se szypke opluł xd benben skąd ty kurwa 10tys weźmiesz jak jeszcze nie splaciles poprzedniego bociana i komornika, już ci nie mają na co wejść to ci na starą wejdą

BENBEN
1 rok temu
Reply to  PropTesto

chuja Tam wiesz cwelu. zajmij sie swoja stara co daje zulom za piwo blokiem kurwiu I sie nie wypierdalaj jebany przydupasie

BENBEN
1 rok temu
Reply to  PropTesto

zreszta normal pewne jest ze to ty profesorka kurwo na kolejnym koncie wiec TFUUUU CI NA MORDE CWELIKU JEBANY

BENBEN
1 rok temu
Reply to  PropTesto

i na twoja stara juz siedli, psy z legnicy, jakies 13 lat temu jak Cie robili

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  BENBEN

To po prostu przyjedź do Legnicy na ulicę Matejki a nie pierdolisz. Daj mi te 10 koła wyjebiesz mi z liścia i może Ci ulży. A co jeszcze zrobię dla chwili atencji? Mogę się obficie spuścić Twojej starej do japy. Może być?

BENBEN
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

mam kilku ziomkow w legnicy I oni to najpierw sprawdzac. ogladam sie za siebie cwelu

ProofesorNauk
1 rok temu
Reply to  BENBEN

Ty widzisz co Ty w ogóle napisałeś? Naucz się polska mowa to dopiero pogadama. I nie wnikam czego oglądasz się za siebie ale pewnie ma to związek z Twoim starym.

PropTesto
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Ja podsumuje, Benben straszy że jego KOLEDZY zaatakują profesora OD TYŁU do tego W KILKU. Juz pomijając skojarzenia wychodzi na to że benben to kapeć i jeszcze bez honoru, pozdrawiam serdecznie wszystkich

BENBEN
1 rok temu
Reply to  PropTesto

a ty po huh sie wpierdalasz lamusie? kochass go kurwa? ruchacie sie? tfuuu na was cwele

BENBEN
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

nie bede poprawial bledow dla takich kurew jak ty I ten twoj przydupas. tfuuuu na mordy

PropTesto
1 rok temu
Reply to  BENBEN

Dobra kurwa jako naczelnik sekcji komentarzy: przegrałeś nara

BENBEN
1 rok temu
Reply to  PropTesto

naczelnik totalny debil z kilkoma kontami. tfuuu Ci na twojej wszystkie wirtualne mordy smieciu I na ta prawdziwa pryszczate tez cwelu

SicenS
1 rok temu

To już nie ma aktorów w Polsce?

jem malyny
1 rok temu
Reply to  SicenS

przeciez oni zawsze udawali ze rapuja to sie idalnie nadaja na aktorow

Prawda
1 rok temu

02:00 57

Opublikowany 14 godzin temu 3 grudnia 2019 Przez Redakcja

ProofesorNauk
1 rok temu

A co do Newsa. Co to jest ta „Numera Raz”? Jakaś nowa czapka od New Ery? Ja se mogę walić literówki bo pisze w robocie ale w tytule co ka 30 znaków takiego byka?

werwolf
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Numera, czyli forma żeńska.

Don hujan
1 rok temu
Reply to  werwolf

Taka transa. Kiedyś hwdp dzisiaj lgbt, chyba nie macie nic przeciwko, powinniście być pedałami jak wasi ulubieni hiphopowcy

Numer
1 rok temu

https://www.youtube.com/watch?v=0G4EagntOP4 – na deskach to będzie twój rap

Pomiedor
1 rok temu

Państwa Bogdan siury pił sia la la la la

Popularne