Sprawdź nas też tutaj

News

Waldemar Kasta wraca na chwilę do rapu

„Chętnie dzielę się doświadczeniem”.

Opublikowany

 

Waldemar Kasta na KSW
Waldemar Kasta

Wiele lat temu Kasta zdecydował się odejść na rapową emeryturę, by skupić się na innych rzeczach. Współtworzy on rockowy zespół Synaptine, jest konferansjerem na galach KSW, a także mogliśmy go zobaczyć na szklanym ekranie w serialu „Pierwsza miłość”. Niepodważalna legenda polskiego rapu i lider K.A.S.T.A. Składu wraca teraz znów na chwilę do rapu.

Kasta poprowadzi warsztaty rapowe w ramach akcji „Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa”. Wcieli się on w rolę prowadzącego, a zwieńczeniem warsztatów ma być wspólny numer z młodymi raperami na bicie Voskovych. Co skłoniło Kastę do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu?

Fakt, że aktywnie nie współtworzę już sceny, nie przeszkadzał mi w kilkukrotnym romansowaniu z gatunkiem – mówi raper w rozmowie z Popkiller.pl. – Nie odebrał mi też przyjemności jaką sprawia mi „zabranie głosu”. Tak było już chociażby przy okazji albumu na okoliczność rocznicy siedemdziesięciolecia Powstania Warszawskiego. Oprócz rapowania jest jeszcze cel, idea inna od czystej przyjemności tworzenia, jeśli przy takiej okazji ktoś namawia mnie do eksperymentu zazwyczaj nie namawia długo. Nie czuję się biegły w dawaniu rad, nie jestem też dyżurnym merytorycznym rapu – mimo to chętnie dzielę się doświadczeniem gdy znajdują się na to chętni – tłumaczy.

Warsztaty odbędą się w terminie 3-5 września 2018 we Wrocławiu. Rekrutacja trwa do 22 sierpnia 2018 roku. Ilość miejsc ściśle ograniczona. Szczegóły akcji są dostępne tutaj.

Kasta znów rapuje

Nieczęsto mamy okazję usłyszeć Waldka Kastę w hip-hopowym kawałku. Od kilku lat artysta realizuje się m.in. jako aktor, host walk MMA, czy wokalista rockowy. Nie odmówił jednak kilka miesięcy temu gościnnej zwrotki Ńememu, który jego zdaniem świetnie łączy nowoczesne brzmienia ze starą szkołą. Dobra chemia i wspólne stanowisko w wielu kwestiach światopoglądowych dały iście wybuchową mieszankę.

„Operation Raven Smoke” jest trzecim z kolei singlem internetowej serii „czerŃ” Ńemego, dostępnej m.in. na kanale Sick Pro Music – labelu artysty. Utwór niebawem pojawi się we wszystkich serwisach streamingowych.

10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Trystydycymyt
3 lat temu

No i git.
Waldek+rap zawsze spoko!

Odb
3 lat temu

Waldek props. Jebac zabsona i cydżego (Może nie w tej kolejnosci)

djdecks
3 lat temu

do dzis pamietam jak pener mial pelne portki po spotkaniu z waldkiem lata temu. pozdro waldi

Wąski Roman
3 lat temu
Reply to  djdecks

pener obsrał wtedy niezle ortalion, a Ty deks prawilniaku stałeś i patrzyłeś jak kolega wpierdol obskoczy, prawie jak Tadzia pod Lubilatem.

M1012
3 lat temu

K.A.S.T.A. ma ładną barwę głosu i piękne wnętrze… Jest ukształtowanym człowiekiem zarówno muzycznie jak i światopoglądowo, co podejrzewam, że przysparza mu krytyki, hejtu… No, bo On NIE kultywuje religijnego folkloru jako jedynego słusznego i dobrego sposobu na życie… – Stąd zawiść i chęć dokopania ODWAŻNEMU człowiekowi mającemu czelność żyć po swojemu… POWODZENIA… Pozdrawiam.

Książe z Jeżyc
3 lat temu

O nie, toż to mój pogromca.

puhpm
3 lat temu

Zabson co cwel, tylko pedały go słuchają

kenken
3 lat temu

kawałek świetny. chyba najlepszy w pl jakiego słuchałem dotąd.

Analne Podszepty
3 lat temu

Waldemar Kasztan

cydży
3 lat temu

Nie ma rapu ten wack i trusek wraca do popu chcieliscie napisac

Popularne