Sprawdź nas też tutaj

News

Wdowa zarzuca B.R.O. nagranie pod „bit ze stocku”. Raper odpowiada

„Staram się wykupić pełne prawa”.

Opublikowany

 

B.R.O.

Kilka dni temu B.R.O. zaprezentował kolejny singiel z nowej płyty. Tym razem padło na numer „Zebra”, do którego zrealizowano teledysk. Raperka Wdowa zauważyła jednak, że bit, który wykorzystał B.R.O. słyszała już w innym numerze.

B.R.O prawdopodobnie nagrał pod bit ze stocku – stwierdziła Wdowa w CGM Rap Podcast. Raper wydał w tej sprawie oświadczenie.

B.R.O. przyznaje, że wynajął bit na stronie soundclick.com. – Na tej stronie dało się kupić tylko jeden rodzaj leaseu za bodajże 50$. W licencji było napisane, że jak chce się wykupić „Exclusive Rights”, to trzeba pisać na maila. Pisałem w tej kwestii kilkukrotnie na tamtego maila, jak i na kilka różnych innych adresów znalezionych na ich stronie, aczkolwiek nie dostałem odpowiedzi do dziś od żadnego z nich – tłumaczy raper. – O tym, że istnieje kawałek na tym bicie dowiedziałem się uploadując klip na YT, gdyż właściwie od razu wyskoczyły kwestie prawne dotyczące zarabiania z reklam. Niestety było za późno, by reagować, gdyż premiera klipu i start preorderu były już ogłoszone, więc suma summarum byliśmy zmuszeni udostępnić teledysk mimo tego. Z tego co udało mi się wyszukać w sieci na podstawie roszczenia, to ten bit nie należy do tego rapera ze Stanów, tylko cały czas do firmy handlującej bitami, a nawet nie producenta. – dodaje.

B.R.O. wyjaśnia, że cały czas stara się wykupić pełne prawa do bitu, ale odbija się od ściany. – Na pewne kwestie po prostu nie mam wpływu, mimo iż intencje miałem dobre i budżet przewidziany na wykupienie pełnych praw, co w przypadku kilku innych zagranicznych produkcji na tej płycie nastąpiło. Tutaj niestety nie dostałem możliwości wykupienia pełnych praw, gdyż strona tego nie umożliwiała, a wysłane maile nie doczekały się odpowiedzi. – kończy raper.

„Zebra” to singiel promujący album „Karmel”, który ukaże się 20 listopada 2018.

 
9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
kurt_rolson

No i dobrze, jak gardzę nim to bardzo ładne podejście odkupić od kogoś bit uczciwie za pieniądze… a Wdowa niech utka pape w końcu bo wkurwia nic w życiu nie osiągnęła a nosi się nie wiadomo jak i uchodzi za wielką raperką która zjadła zęby na rapie … chyba na pale czyjejś

Gunwno
14:44 7

2005

17:34 7

EDOELDODEDOKA

kto komu?

Jebać hip-hop

No i w czym problem?
Dawno bolca nie było?

Oskar Pam Pam

Wdowe swędzi piździsko i tak zagaja do BRO żeby jej tym wonsem posmyrał

hej

NO I MA RACJĘ TA ZAPIJACZONA MENELICA

cidzy

mam jakąś plytę pani „widow”, pręzy się sztucznie obok merca chyba, generalnie jest niezła, ale jakby jeszcze miała prącie to już wogóle odlot, a ten bro to raper-sikut taki od lat

Japi

Jaki z tego bro kasztan. Skoro nie ma pełnych praw do bitu to kupuje się inny a nie ten, licząc, że kiedyś coś załatwi. Prosta sprawa, krótki kaszel. Z resztą z bro taki raper jak z baraniego chuja saksofon.

Popularne