Sprawdź nas też tutaj

News

WWO po 20 latach znów na kasecie magnetofonowej

Kolejne niespodzianki od Sony Music i Prosto.

Opublikowany

 

„Masz i pomyśl” swoją premierę miał 6 września 2000 roku. Nakład rocznicowego, kolekcjonerskiego albumu winylowego „Masz i pomyśl” rozszedł się w 24 godziny po ogłoszeniu preorderu (premiera: 30 października). Teraz Sony Music i Prosto przygotowali standardową wersję LP oraz kasetę magnetofonową, które do sprzedaży trafią 20 listopada. Już dziś możecie zamówić oba nośniki.


Za dwa tygodnie w ręce fanów trafi limitowana wersja winylowego albumu „Masz i pomyśl” grupy WWO. Ten jeden z najważniejszych dla polskiej sceny hip-hopowej album wydany przez wywodzących się z warszawskiej formacji Zip Skład, Sokoła i Jędkera swoją premierę miał 6 września 2000 roku.

W 1999 nagrywając ZIP Skład zrobiliśmy kawałek „Jest jak jest, będzie co będzie”, podczas pisania którego skumaliśmy, że mamy razem więcej do powiedzenia w tym składzie, ten kawałek zapowiadał nowy projekt. – powiedział Sokół.Na albumie znalazły się utwory do dziś uznawane za klasykę rodzimego rapu: „Obejrzyj sobie wiadomości” – pierwszy singiel opublikowany w sierpniu 2000 roku zapowiadający album, kultowy dziś „Jeszcze będzie czas”, do którego w nieistniejącym już klubie Lokomotywa powstał teledysk czy „W witrynach odbicia”. Na legendarnym dziś albumie pojawiło się wiele postaci, które miały i mają ogromny wpływ na całą scenę w Polsce. Oprócz Sokoła i Jędkera album produkowali między innymi legendarny DJ 600V, za chwile debiutujący kultowym producenckim albumem Waco, a także Kuba O, występujący dziś pod pseudonimem ₪ – producent kolektywu Hewra. Na albumie zagościli między innymi reprezentanci macierzystego Zip Składu (Pono, Fu, Felipe, Koras i Mieron), Molesty (Włodi i Pele) oraz JWP (Kosi).

Limitowana, zremasterowana wersja albumu „Masz i pomyśl” ukazuje się z okazji dwudziestej rocznicy premiery tego wydawnictwa i w tej formie 30 października trafi w ręce słuchaczy po raz pierwszy. Wydanie z przed 20 lat nie było bowiem dokładnym odwzorowaniem albumu. Płyta wydana została w limitowanej ilości 1000 szt., na dwóch 180 gramowych czarnych krążkach. Każdy egzemplarz posiada swój własny nadrukowany numer. Cały nakład wydawnictwa, które można było zamówić tylko poprzez stronę Prosto sprzedał się w ciągu 24 godzin.

Celebrując 20 rocznicę premiery debiutanckiej płyty WWO Sony Music i Prosto przygotowały kolejne niespodzianki:

Wychodząc naprzeciw prośbom fanów grupy, już dziś w dobrych sklepach muzycznych zamówić można standardową wersję winylowego wydawnictwa „Masz i pomyśl.” Album ten, którego premiera będzie miała miejsce 20 listopada wydany zostanie na dwóch 140 gramowych czarnych krążkach w nierozkładanej i nienumerowanej obwolucie.

Następną niespodzianką dla fanów będzie kolekcjonerskie wydanie kasety magnetofonowej „Masz i pomyśl.” Pamiętacie te magiczne czasy czyszczenia spirytusem głowicy, przewijania taśmy ołówkiem czy wyłamywanie „ząbków,” aby uchronić nagrania przed skasowaniem? Dzisiaj magnetyczna taśma w prostokątnym plastikowym pudełku to przede wszystkim nostalgiczny łącznik z „młodymi latami” i unikalny gadżet. Wydawnictwo to, w ilości tylko 500 egzemplarzy swoją premierę mieć będzie również 20 listopada a zamówić je można już od dziś. Razem z kasetą dostępny jest również preorder wersji standardowej winyla „Masz i pomyśl.”

Album można nabyć również na płycie CD oraz posłuchać w serwisach cyfrowych.

 
6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
RealOneNotFake
2 lat temu

Dzisiejszy rap I trap typu Kizo Zabson GM2LL Chillwagon itp wszystkie albumy nie maja takich wartości i przekazu co jeden Album WWO. To jest historia polskiego rapu i nawet jak teraz nie wychodzi nic dobrego od Sokoła to i tak dozgonny szacunek za to co włożył i za to ilu ludziom dał ten rap siły by żyć. Wiec wara od WWO kurwy bezwdzieczne

Odb
2 lat temu
Reply to  RealOneNotFake

MPO po 20 latach znów na kutasie magnetofonowym

Chad
2 lat temu
Reply to  RealOneNotFake

Niezlym musisz byc zjebem, ze sily do zycia czerpiesz z rapsow…

RealOneNotFake
2 lat temu
Reply to  Chad

Kazdy bierze sile z różnych źródeł. Czy ktoś bierze sile z modlenia się, pójścia na silke, waleniu konia czy słuchaniu rapsow to chuj cie to obchodzi. Ty jesteś kurwa bez siły i zawsze taka pozostaniesz 🙂

OJCIEC JULKI
2 lat temu

NA CHUJ TO KOMU POTRZEBNE JASTRZĘBIU HIPOKRYTO PIERDOLONY ZAJEBANY TY
JEBAĆ JULKE

Alfred Kotas
2 lat temu

WWOdbycie po 20 szmatach znów na kasecie vhs z pornografia z Niemiec 89-90

Popularne