teledysk
Żabson i Young Igi uwolnili dwugłowego węża
Pierwszy teledysk promujący „Amfisbenę”.

Wraz z początkiem roku na ulicach Warszawy i Trójmiasta pojawiły się tajemnicze billboardy i plakaty z dwiema zamaskowanymi postaciami i adresem amfisbena.com
Fani dość szybko rozpoznali Żabsona po jego tatuażach, jednak druga osoba wciąż pozostawała zagadką, choć wielu trafnie obstawiało Young Igiego. Nie wiedzieli jednak do czego prowadzi odliczanie na stronie, które wskazywały północ z 13 na 14 stycznia. Dzisiaj wszystko stało się jasne!
Duet raperów bardzo bliski stylistycznie, który nigdy nie wypuścił oficjalnie żadnego wspólnego numeru. Żabson i Igi niespodziewanie wrzucili do sieci nie jeden, a aż 8 singli i wystartowali z preorderem, zawierającej 16 utworów, płyty. Kompletna wersja albumu na streamingi trafi w marcu, a nabywcy preorderów będą się mogli cieszyć albumem nieco wcześniej.
amfisbena to postać dwugłowego węża, która groźniejsza jest nawet od smoka i taki właśnie jest album…
Zarówno Young Igi jak i Żabson wielokrotnie wychodzą poza strefę swojego komfortu pokazując nie tylko świeższą stronę siebie, ale też idealnie dopełniając się nawzajem.
Prace nad krążkiem rozpoczęły się już ponad rok temu, a zapoczątkował je wspólny koncert samochodowy, na którego potrzeby powstał pierwszy utwór z płyty – Ziemia na Marsie. Na amfisbenie nie usłyszymy żadnych gości. Żabson oraz Igi kompletnie zrezygnowali z featuringów, rekompensując z nawiązką swoim fanom brak wspólnych utworów.
Jednak do współpracy nad płytą zaprosili topowych artystów z różnych dziedzin.
Za produkcję pierwszej części płyty odpowiadają SHDOW, Sir Michu, Borucci, Pvlace 808 Mafia, Dokkeytino oraz @atutowy.
Za sesję zdjęciową odpowiada Magdalena Michalak i przedstawia ona Żabsona i Igiego w futurystycznych kostiumach uszytych przez polską projektantkę 3r_europe, które powstały w całości z materiałów z recyclingu.
Teledysk promujący pierwszą część płyty to jeden z pierwszych teledysków w polsce nakręconych za pomocą maszyny Venom Motion Control, dzięki czemu zawdzięczamy nietypowy, powtarzający się ruch kamery.
Reżyserem klipu do pierwszego singla o nazwie Icey jest Maciej Adamczak, odpowiedzialny wcześniej między innymi za obrazki do Szafiru i Szmaty Maty czy Backstage’u PRO8L3M. Kluczową rolę odgrywają również stylizację przygotowane przez kostiumografkę Martyne Konieczny oraz stylistkę Linde Golińską. Za kamerą stanął niezawodny Nikodem Marek, który zasila roster Papaya Films.
Album powstał we współpracy z wytwórnią Def Jam Recordings Poland.

teledysk
Dzień po wygranej w „Rap Generation”, Destro debiutuje z nowym singlem
„Ta przygoda się dopiero zaczyna”.

Zaledwie dzień po zwycięstwie w programie Rap Generation, Destro – czyli Radek Stochaj – debiutuje oficjalnie na scenie. Jego pierwszy singiel „Radek (intro)”, to nie tylko muzyczny manifest, ale i symboliczny start nowego etapu w życiu artysty.
Destro to 23-letni raper z Gniezna, który dzięki niesamowitej charyzmie i rapowym umiejętnościom zjednał sobie jurorów oraz widzów Rap Generation, docierając do finału i wygrywając show. „Radek (intro)” to pierwszy singiel po emisji finału – emocjonalny numer, w którym pokazuje się jako silny, ale wrażliwy chłopak.
Muzyka towarzyszyła mu od zawsze – pierwsze teksty pisał już jako 11-latek, traktując tworzenie jako ucieczkę od trudnej codzienności. Choć nie mówi wiele o przeszłości, nie ukrywa, że to właśnie muzyka pomogła mu przetrwać najcięższe momenty. Po gimnazjum szybko poszedł do pracy, co dziś nazywa jednym z największych błędów. Teraz wraca – silniejszy, z konkretnym celem i doświadczeniem, gotowy iść naprzód.
Podziemny raper informacją o zwycięstwie mógł się podzielić dopiero w dniu premiery finałowego odcinka show emitowanego na Prime Video. „Do teraz nie wierzę, co się stało. Dziękuję wszystkim za wiarę i wsparcie. Ta przygoda się dopiero zaczyna” – napisał Destro po ogłoszeniu wyników programu Prime Video.
Singiel „Radek (intro)” to pierwszy krok tej nowej drogi. Autentyczny, osobisty i bez kompromisów – dokładnie taki, jaki jest sam Destro.
teledysk
zdunekk namieszała w programie „Rap Generation”. Teraz wypuszcza singiel „gigi & bella”
Raperka zdobyła 2. miejsce w rapowym show.

zdunekk odważnie wkroczyła na polską scenę hip-hopową, udowadniając, że wciąż jest miejsce dla świeżych, utalentowanych artystek.
Aby dotrzeć do szerszej publiczności, wzięła udział w Rap Generation, konkursie stworzonym we współpracy z Amazon Prime. Jej unikalny styl i imponujące umiejętności zapewniły jej drugie miejsce, zdobywając uznanie zarówno jury, jak i publiczności.
Artystka pokazała w programie, że jej mocną stroną jest łączenie świata hip hopu z popem, a jej planem na najbliższy czas jest trafianie do ludzi i prawdziwy przekaz, z którym mogą się słuchacze utożsamiać.
Dziś premiera jej najnowszego singla „gigi & bella”, który z pewnością jest mocnym kandydatem na hit najbliższych miesięcy.
– Numer gigi & bella to prezent dla mojej najlepszej przyjaciółki Julii. To historia naszej przyjaźni, która trwa od ponad 10 lat. Ten numer dedykuję wszystkim najlepszym przyjaciołom – puśćcie go im w podziękowaniu za wsparcie, miłość i niezapomniane wspólne momenty! Dobrze, że jesteście! – komentuje raperka.
teledysk
FonTam: „Jestem najbardziej autentyczny skur***l w rap grze”
FonTam w starym stylu – w odświeżonej wersji na bicie Sir Micha.

Jeśli tęskniliście za „starym” FonTamem, to będzie coś dla was.
Mocna nawijka i mroczny klip – to właśnie przez te lata stało się znakiem rozpoznawczym FonTama. A dziś macie okazję posłuchać najnowszego wydania: „Flashback”. Za bit w klasycznym stylu odpowiada nie kto inny jak jedyny w swoim rodzaju Sir Mich.
teledysk
NowyPolak z Poznania: „Witam na Jeżycach, gdzie życie jest kur***ie”
29-latek z Poznania promuje nową płytę.

29-letni raper z Poznania wypuszcza debiutancki album „Rapu Fan”.
Płyta promowana jest przez singiel „Życie Kur**skie” – brudny vibe, mocne wersy i follow-upy, które zostają w głowie. W tym wypadku mamy do czynienia z nawiązaniem do Rycha Peji i jego kultowego numeru pod takim samym tytułem.
– Styl, luz i szczerość bez kompromisów – mówi o sobie NowyPolak.
teledysk
ZAPPA: „Wy k***a raperzy, wiem komu nie podam ręki”
Młody raper z Jeleniej Góry z nowym singlem.

Młody raper z Jeleniej Góry, ZAPPA, powraca z nowym singlem „Berlin 4AM”, który jest kolejną zapowiedzią jego nadchodzącej EP-ki.
Po świetnym przyjęciu „Joga Bonito” z gościnnym udziałem 730 Huncho, artysta kontynuuje swoją muzyczną podróż, dzieląc się osobistymi refleksjami i doświadczeniami.
„Berlin 4AM” to utwór inspirowany intensywnymi miesiącami pracy nad projektem oraz podróżą do Berlina, gdzie ZAPPA kręcił jeden z klipów. Artysta przyznaje, że kawałek powstał w trasie – w trakcie przejazdów pomiędzy studio a planami teledysków. W tekstach oddaje emocje związane z narzuconą presją, poświęceniem i weryfikacją relacji w swoim otoczeniu.
„Berlin 4AM” jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych.
-
News4 dni temu
Wini zbiera srogie baty za wywiad z Braunem. „Prostackie zachowanie”
-
News3 dni temu
Destro wygrał program Rap Generation!
-
News5 dni temu
Absurdy w polskim rapie: Oki, Paluch, Szpaku, Słoń, Budda i inni
-
News5 dni temu
Kto wygrał Rap Generation? Zapytaliśmy Sir Micha
-
News4 dni temu
Misiek z Nadarzyna naśmiewa się z bandziora, który terroryzował Hemp Gru
-
News2 dni temu
Kizo viralem za granicą. Fani zdruzgotani, a szkoły angielskiego chcą się wybić
-
News4 dni temu
Grzegorz Braun u Winiego dziękuje społeczności hip-hopowej
-
teledysk3 dni temu
Dzień po wygranej w „Rap Generation”, Destro debiutuje z nowym singlem