Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Zagraniczne kolaboracje polskich artystów. Cz.3 – Producenci |FELIETON

Opublikowany

 

Pięć zagranicznych – producenckich kooperacji naszych rodzimych artystów.

Cykl zagranicznych kolaboracji rozkręcił się na dobre. Pierwsza cześć została poświęcona klasycznym kooperacjom. W drugiej mogliście się zapoznać ze słowiańską naturą polskiego rapu. Ty razem, zupełnie z innej beczki – uderzamy w produkcje.  

W tej części będzie trochę o producentach i ich współpracy, która odbywała się w  różnych kierunkach. Będzie też o produkcji dla polskich raperów jak i o producentach, którzy tworzyli dla raperów zza granicy. 

 #1 Fabolous – A Toast To The Good Life produkcja L-Pro

Minęło już trochę czasu od kiedy to Mateusz Łapot wyprodukował beat dla samego Fabolousa. Mając 19 lat zaliczył sukces, o którym inni mogą tylko pomarzyć. Ich wspólny numer znalazł się na albumie Lolo's Way. Szkoda, że współpraca ta nie rozwinęła się na szerszą skalę.

 

#2 Sky Balla feat. The Game – California Soul produkcja Matheo

Nikomu nie trzeba przedstawiać Matheo, który ciągle należy do czołówki polskich producentów. Swego czasu wyjechał do USA, gdzie nawiązywał koneksje. Ich efektem była współpraca z gwiazdami światowego formatu. Udało mu się wyprodukować bit dla Foxy Brown, aczkolwiek z jego amerykańską eskapadą najbardziej kojarzy się track Sky Balla, w którym udzielił się sam właściciel labelu Black Wall Street – The Game.

 

#3 Luxon feat. Reks, JWP – True Love

Kolejny amerykański raper na polskiej produkcji. W tym wypadku jednak to Luxon zaprosił Reksa, by dorzucił swoje wersy na jego materiale producenckim. Dla tych, którzy nie kojarzą tego zagranicznego gościa wspomnę tylko, że współpracował on m.in. z Pete Rock'iem, The Alchemist'em, Freeway'em czy Styles'em P. Wraz z JWP zaserwowali oldschoolowy benger.

 

#4 Sokół i Marysia Starosta – Zepsute Miasto produkcja DJ Premier

Miało już nie być nic o Sokole, jednak tyczyło się to kwestii słowiańskiej. Tym razem jego wersy można usłyszeć na bicie legendarnego producenta, który wraz z Guru tworzył skład Gang Starr. Jeżeli chodzi o amerykańskie kolaboracje Sokoła cały czas czekam na jego wspólny track z R.A. the Rugged Man. Już jakiś czas temu numer został nagrany, nawet udzielił się na nim Hades, aczkolwiek jego premiera odwleka się w czasie.

 

#5 V/A – Najsilniejsi przetrwają produkcja  DJ Premier & Luxon 

Posse cut, w którym udział wzięło aż 17 polskich raperów. Co więcej, numer powstał z okazji jubileuszu firmy Mass Dnm. Za produkcję tego tracku odpowiadają wspólnie dwaj producenci, którzy zostali już wywołani w tym artykule. Swoje muzyczne możliwości połączył Luxon wraz DJ Premier'em. Dla raperów udzielających się w tym numerze możliwość pojawienia się na bicie Premiera było czymś w rodzaju spełnienia marzeń. Nie każdy przecież może pozwolić sobie na bit od Primo.

9 komentarzy
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sfdjh
5 lat temu

Jebać Kapo

chiński_zwiadowca
5 lat temu

WIRUS T AKTYWNY

xssssaaaa
5 lat temu

ta gówno wielkie nie sukces

Skrrr
5 lat temu

Marta i Zuzia feat Rae Sremmurd

44444442
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jctgD1PKMLI[/youtube]

SZMALENBERG
5 lat temu

OCZYWIŚCIE NIKT NIE WSPOMNI O OGROMNYM ZASZCZYCIE ZNAKEZIENIA SIE MŁODEGO POLSKIEGO PRODUCENTA NA TOTALNYM KLASYKU TRAPU JAK FINNALY RICH CHIEF KEEFA… WERSJA DELUXE POSIADA KAWAŁEK CITGO GDZIE BIT ZROBIŁ POLAK. Wspaniała produkcja

Hit
5 lat temu
Reply to  SZMALENBERG

no tak… tak wspaniała że nikt tego nigdy nie słyszał 🙂 #bekaztypa

Znaffcaaa
5 lat temu

Alonzo i Booba na bicie Carsona??? Kool Savas na bicie Mathea???

1995ziom
5 lat temu

macie tu krakowskiego producenta : https://www.youtube.com/watch?v=bpIuLPPj3q8

gosciu robił bity dla legend z nyc , ale kogo to interesuje w sumie https://www.youtube.com/watch?v=rmiVztjF7Qk tragedy khadafi , nashawn , czy prodigy

Popularne