teledysk
„Zanim wejdą ruscy 2” – polscy raperzy przeciwko polityce Rosji
J*bać Putina – rapuje WdoWa.
Jedenastu artystów, wśród nich Wdowa, Liroy czy Kuba Knap, prezentuje swoje zwrotki w mającym dziś premierę singlu „Zanim wejdą ruscy 2”. Utwór jest wyrazem sprzeciwu wobec mocarstwowej polityki prowadzonej przez Federację Rosyjską.
Zanim wejdą ruscy II feat. Gruby Józek, Łysonżi, Kuba Knap, Rzeźnik, KPSN, WdoWA, Mały Esz, Emazet, Liroy, Dzieciak, Michał Justa (prod. Funky Monster).
Powstanie singla zainicjował Gruby Józek, członek warszawskiego kolektywu WCK, i Łysonżi Dżon-son z Aloha Entertainment.
– Od wielu stuleci nasi wschodni i zachodni sąsiedzi systematycznie dostarczają rodzimym twór-com natchnienia do pisania utworów tego typu. Tak jak poprzednie pokolenia, nie jestem im za to wdzięczny, niemniej odczuwam wielką wdzięczność dla znamienitego grona, które się zebrało, by współtworzyć ów numer – mówi Gruby Józek.
Obok Łysonżiego i Józka, gościnnie pojawili się Kuba Knap, Rzeźnik, KPSN, Wdowa, Mały Esz, Ema-zet, Liroy oraz Dzieciak. Refren wykonał baryton Michał Justa, znany przede wszystkim z Warszaw-skiej Opery Kameralnej czy bydgoskiej Opery Nova.
Udział tak wielu artystów miał bezpośredni wpływ na termin publikacji – zwraca uwagę Łysonżi Dżonson. Jednocześnie dodaje, że muzyka po raz kolejny zjednoczyła środowisko.
„W utworze udzielają się osoby o różnych poglądach politycznych, a mimo tego wydźwięk jest jednoznaczny. Szczególnie w tych zwariowanych czasach, gdy odbieramy skrajne przekazy z me-diów, kluczową jest szczera treść. Muzyka powinna łączyć, a nam udało się znaleźć wspólny mia-nownik – podkreśla reprezentant Aloha Ent.
„Zanim wejdą ruscy 2” jest kontynuacją i rozwinięciem utworu pochodzącego z dwupłytowego wy-dawnictwa „Hip Hop Produkcja Mondra i Gupia” (2015 r.), nieistniejącego już warszawskiego duetu Mondry i Gupi. Nowe nagranie nawiązuje do pierwowzoru zarówno tematyką, jak i stroną muzyczną.
– Zagrany jest ponownie motyw z pierwszej części, ale konwencja ewoluowała od trueschoolu do świeższego, drillowego brzmienia. To również pomysł Józka, zresztą bardzo trafiony – wskazuje Funk Monster, odpowiedzialny za muzykę w obu utworach.
Postprodukcją nowego singla zajął się Rzeźnik, a większość zwrotek zarejestrowano w warszawskich studiach Honolulu i Postęp. Klip stworzył Damian Michalak z DobreKino Studio. Utwór jest pojedynczym nagraniem i nie stanowi części większego projektu.
Wywołana rosyjską agresją wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych, do końca września życie straciło tam ok. 6100 osób cywilnych, a po-nad 9100 zostało rannych.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Jongmen siedzi, a jego kumple wypuszczają „Ponad Mury”
Do siec trafił uliczny kawałek „Ponad Mury” z udziałem Pawki, Fidziego, Jongmena i The Outlawz.
Zatrzymany w Dubaju Jongmen od kilku tygodni przebywa w areszcie i mówi się o jego deportacji do Polski. Tymczasem Pawko, Fidzi i The Outlawz wypuścili numer „Ponad Mury”.
W kawałku udziela się również Jongmen i to jego ostatni numer który nagrał przed zatrzymaniem. Nagranie zwiastuje projekt „Lacoca Mixtape 2”.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
TwoFace „Ain Eingarp” – lovesong z ciężkimi emocjami w tle
„Przed oczami migają klisze, chwila – Twoje serce obok wszywał Religa”.
Emocjonalny numer TwoFace’a to storytelling dotyczący jego trudnego rozstania i wejścia w nowy szczęśliwy i zdrowy związek.
– Tytuł „Ain Eingarp” to alegoria do I części Harrego Pottera – zwierciadła, które pokazywało tylko najgłębsze pragnienia serca
Za klimatyczny bit mix master i realizację odpowiada Adash, a klip wykonał Dawid Ludowicz.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Destro – finalista „Rap Generation” z nowym klipem i materiałem
23-letni raper wypuścił EP-kę.
Destro to 23-letni raper z Gniezna, który wiosną tego roku dzięki niesamowitej charyzmie i rapowym umiejętnościom zjednał sobie jurorów oraz widzów Rap Generation, docierając do finału i wygrywając show.
Raper postanowił zamknąć rok krótkim materiałem opublikowanym wraz z teledyskiem do utworu “NIEMIŁO(ść)”. Mini-album “Oprócz błękitnego nieba” to zapis na temat szczerych, silnych emocji, trudnych relacji i walki z własnymi demonami.
Utwór „NIEMIŁO(ść)” z projektu, wyprodukowany przez OER’a, to gorzki, ale jednocześnie energetyczny rapowy numer w stylu UK Garage, w której to mieszance gatunków raper z Gniezna czuje się coraz mocniej – co pokazuje na całym projekcie.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Berson i Bonus RPK z warszawską jakością
Niespodziewana kooperacja Spółki Zoo i Ciemnej Strefy.
Berson w ostatnim czasie ciśnie coraz mocniej i zalewa nas nowymi kawałkami. Tym razem połączył siły z Bonusem RPK.
Reprezentanci Spółki Zoo i Ciemnej Strefy zaprezentowali wspólny numer „Daję jakość”. To surowy, uliczny rap, do którego przyzwyczaili nas raperzy.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
teledysk
Sztoss „kochać” – pionier polskiego r&b w klimacie afro
Sztoss z klimatem, w którym czuje się niewiarygodnie swobodnie.
Pionier polskiego r&b sięga po brzmienia afro i tworzy doskonały numer, żeby ocieplić zimowe wieczory swoim pulsującym rytmem. Utwór tworzy doskonały balans między emocjonalną balladą, a nowoczesnym brzmieniem.
“kochać” to kolejny dowód na to, że Sztoss jest absolutnie wszechstronnym artystą, który nie uznaje szufladek i granic. Artysta po raz kolejny pokazuje, że ma niezwykły dar do tworzenia melodii, które zaczynają żyć własnym życiem w świadomości słuchaczy.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
-
News4 dni temuWaldemar Kasta dołączył do rosyjskiej federacji
-
News4 dni temuFu był w rozsypce po śmierci Pona. Wiemy, skąd przyszło wsparcie
-
News3 dni temuRumunia: Wiz Khalifa skazany na więzienie
-
News1 dzień temuSokół wspomina czasy, gdy był bezdomny i koczował na Dworcu Centralnym
-
News2 dni temuTaco Hemingway „Latarnie wszędzie dawno zgasły”- nowa pyta promowana na Narodowym
-
News3 dni temuWaldemar Kasta zrezygnował z gali w Moskwie. „Przerwałem udział w wydarzeniu na żywo”
-
News2 dni temuFagata u Maty na Torwarze. „Jest najlepszą raperką w Polsce”
-
News3 dni temuNatsu twierdzi, że Avi chciał ją poderwać. Fani piszą do rapera