GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

„Zawieszony Czas” – Bilon i Nowa Ferajna zapowiadają płytę „Warszawski Rapton”

„Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom”.

Opublikowany

 

fot. Ludwik Lis (@warsawstyle)

Długo zapowiadany album Warszawski Rapton autorstwa Bilona oraz Nowej Ferajny, doczekał się kolejnego singla oraz startu preorderu. Utwór Zawieszony Czas, podobnie jak cały album, przywołuje warszawski folklor, wspomnienia historii będące swoistym duchem stolicy. Melancholijny klimat ma na celu wzbudzenie wrażliwości muzycznej zapomnianej już epoki. Klip jest swego rodzaju pocztówką z Warszawy, ale także z życia samego Bilona. Premiera albumu odbędzie się 11 marca.

– Rapton jako styl określam awangardowym neofolkiem. Jako człowiek żyjący już w kolejnej – trzeciej epoce (komuna, bezprawie/dziki wschód – lata 90 oraz imperializm korporacyjny, czyli współczesność) miałem okazję poznać różne oblicza stolicy, a poza tym żyją we mnie opowieści i wspomnienia ludzi, których już nie ma na tym świecie. Folklor po wojnie spłycony był do groteski, aby nie mógł być narzędziem do rozwijania kultury, dlatego nie miał dużego znaczenia w życiu mieszkańców. Dzisiaj w czasach pandemii informacyjnej ciężko się zatrzymać i spojrzeć za siebie, chociaż stara domena mówi: „nigdy nie patrz w tył”. Ja jednak szukam korzeni i dostrzegam w nich wiele pięknych prawd, często powiedzianych prostym językiem, ale jakże trafnym. Rapton odkryłem na mojej solowej płycie 3xNie!!! To zabawny drań, z wielkim sercem, pełen namiętności i zawadiackim sznytem, duch stolicy. Pragnę wyrazić nim swoją wrażliwość historyczną, szacunek do przodków, przeszłości, ludzi. Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom, Kasi, Marysi oraz Helence, a także kochanej Stolicy Warszawie. – tak o albumie mówi Bilon.

Wersja preorderowa albumu Warszawski Rapton złożona jest z podstawowych 15 utworów. Każdy jej egzemplarz będzie oznaczony czerwoną pieczątką dedykowaną projektowi. Dodatkowo do każdego preorderu dołączona będzie specjalnie zaprojektowana moneta.Tracklista

 1. Warszawiak
 2. Graj Pan Rapton
 3. Zapomniany Akord
 4. Dębowa trumna
 5. Nieznani Synowie
 6. Pewien Gość
 7. Zawieszony Czas
 8. Na Mokotów
 9. Kamienica
 10. Błękitna Latawica
 11. Znowu chce mi się żyć
 12. Ganc Pomada
 13. Zamek Królewski
 14. W Stolicy
 15. Jedna Klika3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
DOON HANY
1 rok temu

ZAMKNAC TE SMIERDZACE MORDY POLAKI JEBANE.

PAWEL SAKS TY OBCIAGACZU PAL

POLECAM RAP
https://www.youtube.com/watch?v=g1b NIE KLIKAJ!

Wusnia
1 rok temu

Stara dewiza, nie domena.

Popularne