Sprawdź nas też tutaj

News

Znamy zwycięzcę Red Bull Kontrowersy

Toczek, Bober, Ryba i Wawrzyn zmierzyli się w Gdyni.

Opublikowany

 

Czterech MCs: Toczek, Bober, Ryba i Wawrzyn zmierzyło się w Gdyni podczas finału zawodów freestyle’owych Red Bull KontroWersy. Ich orężem były rymy, które na tym poziomie musiały wyróżniać się oryginalnością. Tym bardziej, że oceniali je Te-Tris, Radek Szyszko i zeszłoroczny mistrz – Radzias.

Najczęściej padającym wersem podczas całych zawodów Red Bull KontroWersy były słowa „To jest proste”, ale droga do zwycięstwa, wcale prosta nie była. Aby dostać się do finału Toczek, Bober, Ryba i Wawrzyn musieli najpierw przejść eliminacje on-line, a następnie zmierzyć się w bitwach eliminacyjnych w Krakowie, Warszawie i w Gdyni.

Ostateczne starcie MCs również zagościło nad Bałtykiem, podczas Delfinaliów. Na tym etapie musieli oni wykazać się pomysłowością skojarzeń oraz ubieraniem ich w barwne słowa i spójne wersy. Nie zabrakło im również charakterystycznej dla tego typu walk kąśliwości, która spotykała się z ożywioną reakcją publiczności. Sztuka ta najlepiej wychodziła Wawrzynowi.„Wawrzyn wykazał się bardzo dobrym poziomem freestyle’u, błyskotliwym i szybkim kojarzeniem, dużą ilością punchlines oraz solidnym rapowaniem, ale muszę przyznać, skrzętnie wykorzystał element zaskoczenia. Myślałem, że najmocniejszym zawodnikiem będzie Bober. To on według mnie najbardziej wyróżnił się podczas eliminacji.” – komentuje finał Te-Tris – i podkreśla „Finał jest jednak trochę innym światem, ponieważ odbywa się na dużej scenie, zawodnicy mają mało czasu, więc muszą wykazać się innymi umiejętnościami niż w trakcie eliminacji. I tutaj Wawrzyn poradził sobie najlepiej.”

Sam zwycięzca nie krył zadowolenia – „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w Red Bull KontroWersy i udało mi się wygrać. Szczególnie, że było tu wielu bardzo dobrych zawodników, w sumie cała polska czołówka.”

Host bitwy, Filip Rudanacja, docenił styl, w jakim nowy mistrz pokonał swoich rywali – „Wawrzyn zwyciężył radośnie. Poczuł moc, poniosła go atmosfera, w czym z pewnością swoją zasługę miała zgromadzona publiczność.” I dodaje – „To ciekawe, że drugi rok z rzędu zwycięża przedstawiciel lokalnej sceny, który do finału dostaje się z ostatnich eliminacji. W zeszłym roku Radzias w Białymstoku, a w tym Wawrzyn w Gdyni.”

Od samego początku tegorocznej edycji Red Bull KontroWersy poprzeczka została postawiona wysoko. „W tym roku w bitwach udział brali bardziej doświadczeni zawodnicy. Poprzednia, pierwsza edycja była bardziej testowa. Przez swój nietypowy format (pierwszy etap eliminacji odbywający się on-line) uczestnicy patrzyli na nią z dystansem, ale już widać duży progres i to, że Red Bull KontroWersy staną się czymś więcej niż typową bitwą freestyleową.” – podsumował drugą edycję zawodów Te-Tris.

Drabinka zawodów:

WawrzynBober
Ryba – Toczek 
Wawrzyn Toczek 

 
Kliknij i skomentuj
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne