Sprawdź nas też tutaj

ranking

12 NIEWYKORZYSTANYCH TALENTÓW RAPOWYCH

Opublikowany

 

Pamiętacie jeszcze ranking ”12 Największych pał Hip Hopu”? W tym roku zamierzamy przedstawić wam kolejne części naszych ”dwunastek”, których tematyka będzie związana z rodzimym rapem.

 

Zaczynamy od 12 raperów, którzy  zmarnowali/niewykorzystali w pełni swojego talentu do osiągnięcia sukcesu.

 

 

12. Massey: Pamiętacie jak w erze mody na Hip Hop, młody inowrocławski raper wyskoczył ze swoim hitem ”Basketball” gdzie gościnie udzielił się członek 3W – Nullo? Wydawałoby się, że w kolejnych latach może stać się czołową postacią na scenie. W końcu w beefie z Mesem nie przegrał zdecydowanie i zanotował nawet kilka celnych panczy w stosunku do Tego Typa. Niestety później było już tylko gorzej: przegrany beef z Rudy MRW & Młody M, gdzie niepotrzebnie zaangażował w to swojego ojca czy ostatnie jego ”dokonania” z niejakim Kubixem (ale o tym już lepiej nie wspominać).

Szansa na powrót : Massey jest w tej chwili na uboczu Rap-Gry. Za chwilę ma się pojawić koleny album z Kubixem „Rób Swoje 2”. Czy doczekamy się kiedyś solowego albumu wypełnionego bangerami? Czas pokażę.

 

 11. Ash: Mówiło się że w czasie ”Świateł Miasta” był lepszy nawet od Eldo, a o jego umiejętnościach świadczyła też bardzo dobra zwrotka na ”Muzyce Klasycznej” duetu Pezet/Noon.
Ash odszedł z Grammatika i zawiesił działalność grupy TrzyStyle, tym samym schował mikrofon do pudełka skąd do dziś go nie wyjął.

Szansa na powrót: Żadna. Naprawdę trudno uwierzyć, aby Ash w najbliższych latach nagrał choćby jedną gościną zwrotkę nie mówiąc już o jakimś większym projekcie.

 

 

 10. O$ka: O$ka kojarzy się głównie z dobrymi bitami, jednak warto pamiętać, że pod koniec lat 90s jako członek grupy OMP również próbował swoich sił za mikrofonem. Mimo wszystko to nie umiejętności raperskie (które już wtedy wahały się w okolicy średniej krajowej), a świetne bity powodują, że Ośka ma miejsce w naszym zestawieniu. ”Letniak”, ”Od Lat” czy ”Bezele Kochana” te kawałki chyba zna każdy i nie raz bujał przy nich nie tylko głowę. Natomiast ”Przez $ jak Dollar” jest jednym z najbardziej niedocenionych albumów producenckich na naszym rynku. Słaba sprzedaż spowodowała, że O$ka zmienił pasję z muzyki na fotografikę.

Szansa na powrót: Co jakiś czas dochodzą do nas głosy, że Michał ma powrócić wspólnie z Jano dając nam nowy album OMP. Bylibyśmy zadowoleni gdyby chociaż O$ka w najbliższym czasie zarzucił choćby jednym nowym bitem.

 

 9. Dizkret: O Krecie mówi się pierwszy polski Trueschoolowiec, czy też prekursor wielokrotnych na naszej scenie. Jego wspólny album z Praktikiem ”IQ” przez niektórych uznawany jest za klasyk i stawiany obok takich płyt jak ”Muzyka Klasyczna” czy ”Gdzie jest Eis?”. Po tej kolaboracji Dizky nagrał jeszcze kilka gościnnych zwrotek po czym zniknął na lata by spróbować jeszcze raz swoich sił w rapie, a mowa tu o ”To Jeszcze Nie Koniec” czyli kawałka z ”Pół Żartem Pół Serio” Stasiaka. Utwór ten przeszedł jednak bez większego echa co chyba zniechęciło (jeśli w ogóle Dizkret myślał o powrocie) by wejść do tej rzeki po raz drugi.

Szansa na powrót: Marna, Kret miał pojawić się na ostatnim albumie Onara ale go tam zabrakło, więc albo Marcin zrezygnował z pomocy starego kolegi, albo Wojtek dał już sobie spokój z nagrywkami. Może jeszcze rzuci jakąś gościnną zwrotkęn lecz na nic więcej nie możemy raczej liczyć.

 

8. Magik: Bardzo kontrowersyjna postać na naszej liście, czyli były członek takich grup jak Kaliber 44 i Paktofonika – ŚP Magik. Piotrek miał swój styl. Jedni uważają go za oryginalny, drudzy za mocno irytujący (szczególnie jego psycho-muzyczne odłamy). Każdy jednak przyzna, że jego wkład w rozwój rodzimej sceny był spory. Niestety psychika była zawsze słabszą stroną tego utalentowanego rapera i pod koniec 2000 roku w czasie świąt Bożego Narodzenia odebrał sobie życie.

Spytacie dlaczego umieszczamy go w naszym rankingu? Ponieważ nigdy już nie dowiemy się jaki naprawdę potencjał tkwił w Magiku i jak wyglądałaby jego solowa kariera.

 

7. Pjus:  Członek popularnej formacji 2cztery7 (Mes & Pjus & Stasiak). Wielka szkoda, że Karol u szczytu swojej formy (lata 04-06) nie nagrał solówki. Mogliśmy ją uświadczyć dopiero w 2009 roku, gdy jego problemy ze zdrowiem pogłębiły się.  
Szansa na powrót: Bardzo chcielibyśmy, aby udało się Pjusowi przezwyciężyć chorobę i powrócić choćby w 25% do swojej starej formy z pierwszego albumu 2Cztery7.

 

 

 

6. Reno: To jedno z tych miejsc w naszym rankingu kiedy mamy nadzieję, że się mylimy i dany raper jeszcze nas pozytywnie zaskoczy. ”Następny Level” mimo swojej (łagodnie mówiąc) marnej jakości dalej rozbrzmiewa w naszych (i zapewne nie tylko naszych) sprzętach grających. Niestety zamiast pójść za ciosem Reno zrobił sobie przerwę i mogliśmy go usłyszeć jedynie co jakiś na albumach innych raperów. Ustatkował się (notabene z raperką (?) Lilu). Dał kozacki featuring u chłopaków z Ortegii i coraz głośniej zaczęło się mówić o jego solowej legalnej płycie na którą czekamy do dzisiaj (podobno ma być wydana już w 2012 roku, oby zdążył przed końcem świata ;-).Jednak słysząc jego najnowsze zwrotki zaczynamy obawiać się o to powstające solo, cytując Meza ”zawsze spoko ale dobry nigdy” (no dobra może trochę przesadziliśmy). Po prostu brak nam już tego luzaka Reno z podziemnego klasyka. Tak jak napisaliśmy na wstępie liczymy, że pomyliliśmy się w ocenie Rena (wam też ta odmiana źle się kojarzy?) i nowy album nie będzie schodził z odbiorników.

Szansa na powrót: Bardzo duża i oby nie została zaprzepaszczona.

 

5. Deobe: Kiedy album ”Deobedena.com” pojawił się na rynku muzycznym, została zganiony głównie z dwóch powodów: miejsce wydania (niesławne UMC) i pierwszy singiel – Ten Czas w Tym Miejscu (poprzez bit i hedonistyczny tekst kojarzony z okrzykniętą wtedy nową odmianą rapu czyli hiphopolo). Dopiero po kilku latach album doceniono jako dobry mainstream, którego pełno możemy znaleźć w USA czy Francji. Po  ”niezadowalającej sprzedaży” nie miał już ochoty dalej wchodzić do studia i nagrywać materiału na drugi album. Daniel odnalazł się dopiero po koniec 2010. Udzielił wtedy videowywiadu, i po prawie równym roku dostaliśmy jego nowy track dedykowany klubowi któremu kibicuje, czyli Warszawskiej Legii. W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć o producencie ”Deobedena.com” – Dena niestety podążył drogą swojego kompana i zrezygnował z robienia bitów trwając w tym postanowieniu do dnia dzisiejszego.

Szanse na powrót: Deobe ma się pojawić na nowym albumie Eskaubei, oraz składance ”300 Mil Stąd”. W swoim najnowszym kawałku pokazał nam, że przez ostatnie lata nie zapomniał jak się rapuję i liczymy że w najbliższym czasie zrobi to jeszcze nieraz.

 

mezo_57875686784. Mezo: Pewnie większość z was teraz powie ”No jeszcze Mezia tu ku*wa brakuje”. No cóż jeśli ktoś przesłuchał z ”Mezokracji” więcej niż single to wie że słusznie umieszczamy go na czwartym miejscu. Gdyby zrobić ranking 10 najlepszych technicznie raperów w roku 2003 to Jacek spokojnie by tam się znalazł. Niestety sukces medialny plus odrzucenie go przez większość środowiska hip-hopowego spowodował że Mejger popłynął w stronę Popu, choć jeszcze na ”Wyjściu z Bloków” przeważał rap to na ”Eudaimonii” dostaliśmy nie licząc 3-4 kawałków popowe brzmienie z Kasią Wilk w refrenie. Później miał być wielki powrót czysto rapowy na płycie ”Herezje”, lecz jak to się mówi była to piąta woda po kisielu. Niby Mezo wciąż należy do czołówki jeśli chodzi o składanie rymów (mowa tu oczywiście o tych numerach nienastawionych na komercyjny zysk),  stosuje podwójne w swoich tekstach, ale brakuję tego szalonego Lajnera co cytując Mesa ”musiał w każdym tracku mieć piłkarza”.

Szansa na powrót: Gdyby Mez chciał to spokojnie mógłby wrócić w wielkim stylu, urządzając przeciwnikom ”Panczlajnera 2” .Jednak chyba już nie chce i woli robić płyty, gdzie proporcje wyglądają następująco ”połowa to hity dla mediów, a druga połowa hip-hopowa dla starych jego fanów”. Podobnie sprawa ma się z jego kolegą Liberem tyle, że ten drugi technicznie grał o klasę niżej.

 

3. Smarki Smark: Krótki i zwięzły opis, jak czas trwania kariery rapera z miejsca trzeciego. Podium naszego rankingu otwiera Smarki Smark, czyli jak jedną EPką sprawić, że fani będą czekali wiecie z czym i gdzie na nowe nagrywki.

Szansa na powrót: Jerzy porzucił rap w imię pracy w kancelarii i raczej nie ma co liczyć na jego nowe kawałki, a o solo nawet nie ma co myśleć. Mimo wszystko pamiętajcie: 24 Grudnia wychodzi nowe BRD – tylko którego roku?.

 

 

2. Wankej: Nikt tak jak on nie lubuje się w wielokrotnych i nikt tak jak on ich nie składa. Pan Wankz czyli 90% DinalTeam i główny powód dla którego z taką chęcią wracamy do ”W strefie jarania i rymowania”.  Michał podobnie jak raper z miejsca powyżej nie potrafił rozdzielić czasu między rapem a pracą i po raz kolejny cytując Meza ”schował mikrofon w futerał”.

Szansa na powrót: Co jakiś czas słyszymy że Wankej dogra się komuś na płytę, lecz wciąż są to tylko pogłoski nie mające pokrycia w czynach. Ostatnio pojawił się wywiad z Panem Wakzem, w którym mówi, że chciałby nagrać jeszcze płytę. Sprawdź wywiad tutaj.

 

1.  Eis: Nie było innego wyjścia niż pierwsze miejsca dla tego pana. Autor jednego z największych klasyków polskiego hip-hopu pt. ”Gdzie jest Eis?”. Nikt tak jak Eis nie zrobił w Polsce klipu w Amerykańskim stylu, który sprawia, że podczas jego oglądania uśmiech sam pojawia się na twarzy, a ”Plażowi Plejboje”? przecież to letniak nad letniakami. Niestety w naszym dziwnym kraju nie wszyscy od razu docenili jego styl, a sam Jacek zniechęcony bardzo niską sprzedażą swojej solówki zrezygnował z życia rapera. Sama liczba follow-upów i nawiązań do jego twórczości jest nie do zliczenia.

Szansa na powrót: Wielu fanów miało nadzieję, że poajwi się on na nowej płycie VNM’a: „Nie zaprosiłem żadnego rapera na E:DKT, ta płyta jest o mnie. Wyjątkiem oczywiście byłby Eis – rozmawiałem z nim i czy tego chcemy czy nie, faktem jest, że Eis był raperem (dla mnie i wielu najlepszym), ALE dziś nim nie jest i już nigdy nie będzie, w związku z czym w przedpremierowym wywiadzie wspomniałem, że nagrałem już z wszystkimi raperami w Polsce, z którymi chciałem.”

 

 

Poza rankingiem:

Wiśnix: Już poza rankingiem, ale tym raperze również powinniśmy wspomnieć. Współzałożyciel Ski Składu, dawny przyjaciel Rycha. W 2003 r. razem z Peją wydali album „Wspólne zadanie” jako Ski Skład. Dopiero w 2006 r. Wiśnia postanowił wydać solowy projekt, który przeszedł bez większego echa. Po słabej sprzedaży Wiśnix wycofał się z rap gry. 

Szansa na powrót: Wiśnix po 5 latach przerwy przypomniał o sobie na płycie Hansa wydanej w 2011 r. w utworze „Odetchnąć Pełną Piersią”. Czy powróci do rap gry? Wszystko jest możliwe…

 
279 komentarzy

279
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Zajarany_zyciem

haha pierwszy beka z Meza

YANEK

A JAKA JEST SZANSA NA POWRÓT MAGIKA?

ELDONIU

MASSEY Z KOLEGAMI WPIERNICZYŁ ELDO’CE NA JEGO KONCERCIE, ELDO NIESTETY NAKRYL SIĘ USZAMI I ZADZWONIŁ PO POMOC DO RYCHA PEJI.

ggggggg

Magik !!

BRO

JA ZOSTALEM WYKORZYSTANY NIE RAZ…
[img]https://i44.tinypic.com/fbdxec.gif[/img]

OMEN

GDZIE JEST EIS ? W DUPIE CZOGO GO TAK PROPSUECIE, PRZECIESZ JEST CHUJOWY, TAK SAMO DZIĘKI WASZEMU PORTALOWI WYPROMOWAŁ SIĘ BRO, A TAK PO ZA WARSZAWO NIKT BY ONIM NIE OSLYSZAŁ, RABERZY ZAPRASZAJĄ BRO BO MYŚLO ŻE SOLOŻ ŻAK ZROBI IM HIP-HOPOWĄ TELEWIZJĘ NA PLATFORMIE CYFROWEJ POLSATU.

fanatykk

DO KOSCIOLA GIMBY!!

mc kwadrat

zżygałem się kluskami ave

JĘDKER

MEZO SAM SWÓJ „TALĘT” ZAPRZEPAŚCIŁ, BO SPRZEDAŁ SWOJĄ DUPĘ

Dżej

Esee !

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-wsouNFnJ_s[/youtube]

DISS NA OMENA

Chyba zapomnieliście o najbardziej niedocenianym…

[img]https://lh4.googleusercontent.com/-2BtOFyjnylc/ThGyyxnfbpI/AAAAAAAAaUQ/fEkJ86TG4lw/igor_wojtkowiak-gandzior_unhuman-65.jpg[/img]

Dżej

Esee – członek K.A.S.T.A., można usłyszeć go na płycie „Kastaniety”, a także „Inni Niż Wszyscy” Trzeciego Wymiaru. Wyżej jego solowy numer z albumu „Kodex”

Dżej

Ponadto był członkiem FFOD

CHATA

PRZYZNAJE SIE…NIE ZALICZAM SIE DO NIEWYKORZYSTANYCH, BO W CELI WYKORZYSTYWALI MNIE TYSIACE RAZY…
[img]https://3.bp.blogspot.com/-XjOJSy1iqTE/TyGYmnKV8fI/AAAAAAAAAKA/KT7XeVEUyn0/s1600/chada1.jpg[/img]

ja jebie

[img]https://userserve-ak.last.fm/serve/_/66335730/Gandzior+zimnewersymarzn.png[/img]
A gdzie Gandzior??

KKK

JOTUZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

erddo

ale sciema, to byl szczyt ich mozliwosci, same slabe kurwy

ej kurwy

gdzie BUCZER?

jarrr

Szacun za ten ranking bardzo ciekawy oby wiecej tego typu inicjatyw

marian120

a gdzie peja ?

Marchios

JARAM SIĘ LISTĄ!
[youtube]https://www.hip-hop.pl/redirect/link.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DE–RJKLkEIE%26feature%3Dchannel_video_title[/youtube]

Jan_Mściciel

[quote name=”ggggggg”]Magik !![/quote]

Ćpun !!

xxxx

gandzior najbardzije niedoceniony raper w polsce

To Ja!

A KULA SKURWYSYNY?!

yo

a siedem lez gdzie??????????????? a emil blef ??????????????????

JWP

O$ka, Smarkej, Reno i Eis – reszta juz mniej wazna.

heler_szczzzzzzz

massey mezo i deobe ośmieszają ten ranking.

PCP

CZEMU PRZY MAGIKU NIE DALISCIE „SZANSY NA POWROT”?DYSKRYMINACJA?

Madzia z Sosonowca

Magik jeszcze wróci, głupie kurwy! Cały czas pracuje nad swoją psychiką i kończy pisać tekst – diss na wieprza i smoka. Ja już jestem mokra, a raczej jaram się jak znicze… to będzie pierdolnięcie! Premiera singla przewidywana jest na listopad bieżącego roku i ja tam będę, frajerzy! (śmiech)

Buziaczki ajj ;*

Marekk

I coś takiego mi się w chuj podoba, ale dorzuciłbym jeszcze do tego rankingu Emila Blefa

Neo

Z MEZEM to prawda, on robiąc teraz pop zjada techniką większośc sceny

ps. wiecie czego oni sie nie wybli? bo w polsce jest moda na gangsta rap (peja hg i inne lamusy ktore ciagna hajs na prostych i oklepanych zwrotach)

Jan_Mściciel

Beka 2012 (śmiech)

Eis spalił się na kasie w Tesco!

Potwierdzone info.

asd

NIEWYKORZYSTANY TALENT TO MIELI CHŁOPAKI Z GRUPY INCYDENT ZE ŚRÓDMIEŚCIA POŁUDNIOWEGO.WIE KTOŚ CO SIE Z NIMI TERAZ DZIEJE?

DJ Eldoki na W0lno

DLACZEGO PRZY MAGIKU NIE MA POLA „SZANSA NA POWRÓT”?

SKANDAL KURWA

Jan_Mściciel

[quote name=”asd”]NIEWYKORZYSTANY TALENT TO MIELI CHŁOPAKI Z GRUPY INCYDENT ZE ŚRÓDMIEŚCIA POŁUDNIOWEGO.WIE KTOŚ CO SIE Z NIMI TERAZ DZIEJE?[/quote]

Tak. Zapierdalają na zmywaku u jakiegoś czarnucha w Londynie heh.

Beka z nieudaczników! (śmiech)

WFDmaniak

Magik był ćpunem, zero szacunku w jego kierunku!

Tede Król Rapu!

Matka Polka

[quote name=”KONIKOKK”]PJUS…

NAJWIEKSZY SCIEMNIACZ POLSKIEJ SCENY HH.

KUMAM, ZE CHORY…ALE ZEBY PROMOWAC TYM PLYTE? ZEBY W TRAKCIE JEJ WYDAWANIA WYSTEPOWAC W UWADZE W TVN TVN TVN? DLA MNIE TO DNO…

SZKODA, ZE MADZIA Z SOSNOWCA NIE ZYJE, BO GDYBY WYDALA PLYTE, SCIAGNELABY PLATYNE JAK NIC.

GARDZE NIEUDACZNIKIEM…ZANIM BYL GLUCHY, TEZ BYL CHUJ WARTY, FLOW MEGA PRZECIETNE, ZRESZTA KTOS MU OBCIAL JAJA…PANIENKA…[/quote]

Madzia żyje, ty pierdolony gimbusie z pryszczycą na pysku! Wypierdalaj do nauki, bo jutro masz sprawdzian z biologi, leserze jebany!

cwELDO

eis to frajer nie raper, jego chujowy rap nie wiem czemu jest promowany na glamrapie. chyba ejc jest właścicielem glamrapa

asd

[quote name=”Jan_Mściciel”]Tak. Zapierdalają na zmywaku u jakiegoś czarnucha w Londynie heh.

Beka z nieudaczników! (śmiech)[/quote]

Z CIEBIE DZIFKO NAWET BEKI NIE MA BO NIEWARTY JESTES TEGO A TWOJA MATKA OPIERDALA PAŁE GDZIE POPADNIE JAK TY NA GLAMRAPIE HEJTUJESZ..PFFFF

Jan_Mściciel

Eis nie ma czystych dresów! (śmiech)

Potwierdzone info.

Beka 2012

Pis Joł.

Jan_Mściciel

[quote name=”asd”]Z CIEBIE DZIFKO NAWET BEKI NIE MA BO NIEWARTY JESTES TEGO A TWOJA MATKA OPIERDALA PAŁE GDZIE POPADNIE JAK TY NA GLAMRAPIE HEJTUJESZ..PFFFF[/quote]

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

elooo

RANO EIS !

jf

[quote name=”Dżej”]Esee !

https://www.youtube.com/watch?v=-wsouNFnJ_s%5B/quote%5D
Ciekawe co się z nim teraz dzieje :(, ale był ZAJEBISTY :DD

Jan_Mściciel

A gdzie jest ten rap gwałciciel joka!? (śmiech) Przecież to największa porażka w rap parobkowej grze…

Beka 2012

DZEJ XXX

A Massey prawdopodobnie pojawi się na solówce Nulla z 3W, która ma się okazać pod koniec tego roku w numerze „Basketball 2”

ABC

[quote name=”Jan_Mściciel”]Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha[/quote]

MIMO WSZYSTKO CIESZY FAKT, ŻE PODCHODZISZ DO KURESTWA SWOJEJ MAMY Z DYSTANSEM, NIE TWOJA WINA – RODZICÓW SIE NIE WYBIERA HAHAHHAAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA NIE MA BEKI Z NIEUDACZNIKA JUŻ!!

Jan_Mściciel

[quote name=”DZEJ XXX”]A Massey prawdopodobnie pojawi się na solówce Nulla z 3W, która ma się okazać pod koniec tego roku w numerze „Basketball 2″[/quote]

Chuja wiesz! Massey pojawi się w tańcu z gwiazdami w parze z uszatkiem na wolno… (śmiech)

Beka z ciebie pajacu!

A LAMUSY DUPA CICHO

ZDECYDOWANIE NAJBARDZIEJ BRAKUJE MI Z TYCH ASHA

KONIKOKK

PJUS…

NAJWIEKSZY SCIEMNIACZ POLSKIEJ SCENY HH.

KUMAM, ZE CHORY…ALE ZEBY PROMOWAC TYM PLYTE? ZEBY W TRAKCIE JEJ WYDAWANIA WYSTEPOWAC W UWADZE W TVN TVN TVN? DLA MNIE TO DNO…

SZKODA, ZE MADZIA Z SOSNOWCA NIE ZYJE, BO GDYBY WYDALA PLYTE, SCIAGNELABY PLATYNE JAK NIC.

GARDZE NIEUDACZNIKIEM…ZANIM BYL GLUCHY, TEZ BYL CHUJ WARTY, FLOW MEGA PRZECIETNE, ZRESZTA KTOS MU OBCIAL JAJA…PANIENKA…

Popularne