Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

BLASQ: „IRYTUJE MNIE BRAK SZACUNKU MŁODYCH GRACZY DO STARSZYCH”

Opublikowany

 

Dzisiaj mamy okazję prozmawiać z Blasq – wrocławskim raperem, reprezentantem wytwórni Hustla Music, który w grudniu wydał legalny album "Bez Urazy".

 

W grudniu zadebiutowałeś solowym albumem, dlaczego kazałeś na siebie czekać tak długo?

Blasq: Powodem było parę czynników. Zebranie odpowiednich bitów, czekanie na gościnne zwrotki, dogrywanie skreczy, oczekiwanie na aranże – to wszystko wymaga czasu. Przykładowo, jeżeli trafisz na „luźniejszy okres” u jakiegoś producenta, możesz dostać aranż na drugi dzień, ale jeśli jest bardzo zajęty i okazuje się, że trzeba trochę poczekać, a zależy Ci na tej współpracy – cierpliwie czekasz. Nie ma wyjścia. Drugą sprawą jest to, że tak naprawdę nikt mnie nie poganiał. Nie czułem presji, że album musi powstać do jakiejś konkretnie wyznaczonej daty. Cel był jeden – bez względu na czas zebrać bity. Dokładnie takie, jakie miałem w założeniu zebrać od samego początku tego projektu.

Czyli album jest w stu procentach taki jaki miał być – jak to sobie założyłeś w początkowej fazie?

Blasq: Dokładnie tak. Chciałem, żeby album mimo różnych producentów był spójny i myślę, że finalnie udało mi się osiągnąć ten efekt. To samo dotyczy warstwy lirycznej. Najpierw zbierałem bity, dopiero później pod nie pisałem. Tak zazwyczaj działam. Niektórzy piszą teksty, nie mając jeszcze bitów, ale ja wolę usłyszeć najpierw chociażby krótki loop. Dopiero kiedy słucham bitu przychodzą mi konkretne pomysły dotyczące chociażby samej tematyki numeru. W taki właśnie sposób działam od lat.

 

Szersze grono może nie kojarzyć Twoich wcześniejszych dokonań, jednak masz na koncie legalną płytę z Fatum Crew – jak wspominasz tamte czasy?

Blasq: To był mój pierwszy „legalny debiut”, więc wspominam tamte czasy z dużym sentymentem. Płyta ukazała się w 2009 roku przy współpracy z Fonografiką. Od tamtej pory minęło już parę lat i słuchając tamtych kawałków, oczywiście widzę dużą różnicę – chociażby w swojej technice rapowania, flow czy w dykcji, ale lubię czasem wrócić do tej płyty. W trakcie powstawania albumu działo się sporo pozytywnych rzeczy, poznałem wielu ciekawych ludzi. To były dobre czasy.

 

Płyta od strony muzycznej została wyprodukowana przez wiodących producentów „starej szkoły” – ciężko było zebrać taką ekipę?

Blasq: Przede wszystkim jestem bardzo dumny, że udało mi się zebrać taką „śmietankę” producencką. To wymagało również sporo czasu – to oczywiste. Ale mieć u siebie bity od O.S.T.R-a czy White House to dla mnie największy zaszczyt. Zresztą współpraca z każdym producentem z tego albumu była dla mnie sporym wyróżnieniem. SoDrumatic, Dj Creon, Opiat, Rockets Beats – ci Panowie naprawdę znają się na rzeczy.
Na efekty takiej współpracy naprawdę warto było czekać – czas nie grał tu większej roli.

 

Wcześniej współpracowałeś z Fonografiką, teraz wydajesz w Hustla Music, siedziba wytwórni ułatwiła podjęcie decyzji o wydaniu tytułu?

Blasq: Współpraca z Fonografiką polegała głównie na pomocy w dystrybucji. Natomiast Hustla Music tak naprawdę zajęła się wszystkim. To spore odciążenie, gdy nie musisz myśleć o tematach typu: zdjęcia do płyty, okładka, klipy, patronaty, ruchy promocyjne itp. Ja musiałem zadbać tylko o to, żeby pozamykać wszystkie kawałki od A do Z i dostarczyć skończoną płytę do Hustli. Bardzo się cieszę, że powstała taka wytwórnia jak Hustla Music. Wrocław tego potrzebował i mam nadzieję, że Hustla dalej będzie prężnie się rozwijać. Życzę im tego z całego serca.

Dostarczyłeś płytę do wytwórni,  zrobiliście teledyski – uczestniczyłeś w procesie promocyjnym albumu?
Blasq:
Stroną promocyjną zajmuje się Hustla Music. Jeżeli mogę im jakoś pomóc to oczywiście pomagam w większy lub mniejszy sposób, jednak promocja leży głównie na ich barkach.

 

Sporadycznie w Polsce promocja płyty odbywa się niestandardowy sposób, u Ciebie rewolucji nie było, nie sądzisz, że to zbyt mało, aby zainteresować szersze grono?

Blasq: Ciężko mi się na ten temat wypowiadać, ponieważ nie jestem specem od promocji, ale ja jestem zadowolony. Oczywiście, zawsze może być lepiej i z czasem zauważa się rzeczy, które można by ugryźć w trochę inny sposób, ale biorąc pod uwagę całokształt, jest naprawdę ok. Dostałem bardzo dużo wiadomości z gratulacjami i z bardzo przychylnymi opiniami na temat albumu, a to dla mnie najważniejsze. Odbiór jest bardzo pozytywny. Świadomość, że to, co robisz, ma sens to bardzo fajne uczucie.

Waldemar Kasta wrócił z emerytury, masz go na płycie – jak przebiegały negocjacje?

Blasq: Waldek to dla mnie chodząca legenda. Pierwszy album Kasty to według mnie niepodważalny klasyk sceny wrocławskiej, a właściwie polskiej. Znamy się już dłuższy czas i nie ukrywam, że od dawna miałem w planach zaproponować mu wspólny kawałek. Jak wiadomo, Waldek jakiś czas temu postanowił przejść na „rapową emeryturę”, jednak mimo wszystko chciałem spróbować go zaprosić. Moim zdaniem na to, że Waldek zgodził się na dogranie zwrotki, wpłynęły dwie sprawy. Pierwsza kwestia to potężny bit, który wyprodukowali Rockets Beats, a druga rzecz to wizyta Krs-One na koncercie we Wrocławiu, którego występ poprzedzał zresztą koncert Waldka. To tylko moje przypuszczenia, ale wydaje mi się, że również rozmowa Krisa z Waldkiem zmieniła podejście Waldka do „rap emerytury”. Bardzo mnie to cieszy, bo uważam ze Waldek Kasta to bardzo mocny zawodnik i jest w stanie jeszcze sporo namieszać w polskiej rap grze. Pozdro, brachu!

 

Mimo kilku producentów na płycie album jest spójny muzyczny, jak długo selekcjonowałeś bity?

Blasq: Okres, w którym szukałem bitów, począwszy od ich powstawania do momentu otrzymania końcowych aranżów to jakieś 2 lata. To sporo czasu, ale tak jak wspomniałem wcześniej, nikt mnie nie poganiał, więc spokojnie czekałem. Poza tym szukałem bitów, które idealnie wpasowałyby się w moją wizję albumu, co nie było łatwe. Poza tym takie osoby jak np. O.S.T.R. to bardzo zapracowani ludzie, którzy oprócz swojej pracy posiadają również życie prywatne, więc cierpliwość jest mocno wskazana, ale nie żałuję ani jednego dnia spędzonego przy powstawaniu tego albumu. Zebrane bity to mój prawdziwy powód do dumy.

 

Odniosłem wrażenie, że Blasq zakotwiczył muzycznie w latach 90-tych i to słychać na krążku  – inspiracja m.in. Mobb Deep – zgadzasz się?

Blasq: Pierwsze płyty Mobb Deep to w 100% mój świat, zgadzam się. Swoją przygodę z rapem zacząłem w 1998 roku. Wtedy właśnie inspirowały mnie takie zespoły jak: A Tribe Called Quest, Artifacts, D.I.T.C., Heltah Skeltah, Black Moon, Kool G Rap, Gang Starr, Wu-Tang, Kool Keith czy oczywiście wyżej wspomniany Mobb Deep. Ta muzyka mnie wychowywała, więc na pewno słychać naleciałości z tamtych czasów, to normalna rzecz. Swoją drogą brakuje mi tego, kiedy każdą zdobytą kasetę traktowało się jak skarb, coś niesamowicie cennego. W dzisiejszych czasach rynek ma tak bogatą ofertę, że czasem ciężko się odnaleźć i omija się wiele cennych i godnych uwagi rzeczy. Szkoda, że dzisiaj podejście do zbierania i kolekcjonowania płyt wygląda inaczej, ale cieszy mnie fakt, że jednocześnie dalej istnieją ludzie, którzy kontynuują tę tradycję.

 

Tytułowe „Bez urazy” do kogo skierowany jest tytuł płyty i jak należy go interpretować?

Blasq: „Bez urazy” jest skierowane do ogółu. Poniekąd inspirowały mnie pewne konkretne osoby, ale nie będę teraz wymieniał ksywek. Chodzi tu o zjawisko, jakie można zaobserwować od paru lat. Rap się rozwija i to naturalna kolej rzeczy. To że jestem fanem oldschoolowych brzmień nie oznacza, że nie lubię czasem posłuchać czegoś nowoczesnego. Moim zdaniem problem polega na  podejściu ludzi do niektórych spraw, tzn. braku szacunku „młodych” graczy do starszych – zero pokory, jechanie wszystkich dookoła i pierdolenie, że sikasz na całą resztę ciepłym moczem to coś, co strasznie mnie irytuje. Druga sprawa jest taka, że jak widzę tych spinających się, najgłośniej „szczekających” metroseksualnych chłopców to jedyne na co mam wtedy ochotę, to zapytać ich, w których sklepach się ubierają – w ZARA czy w H&M? Nic więcej. Jest sporo dobrych produkcji, ale nic nie wartego gówna jest niestety jeszcze więcej.

 

Nie jesteś tu od wczoraj, śledzisz jednak scenę i masz mocne zdanie na jej temat. Wymień ludzi, z którymi chciałbyś nagrywać – nie mówimy tu o osobach, z którymi już przeplatały się Twoje muzyczne losy.

Blasq: Jeżeli chodzi o osoby z polskiej sceny rapowej to nie wymienię teraz ksywek, ponieważ kto wie czy nie będziecie mieli okazji usłyszeć ich na drugim albumie 🙂 Natomiast jeżeli chodzi wykonawców spoza oceanu (mówię tu teraz bardziej o swoich marzeniach) to na pewno chciałbym zrobić kawałek z Prodigym z Mobb Deep lub Sean Pricem. Co do producentów, gdybym miał możliwość dostać bit od Alchemist-a, Apollo Brown, Pete Rock-a lub Dj Premier-a – to chyba oszalałbym wtedy ze szczęścia 🙂

 

Nawiążę jeszcze do roku 2009,  kiedy na półkach pojawił się album „Do przodu stale” – przygoda z Hip Hopem, czego Cię to nauczyło?

Blasq: Nabrałem na pewno sporo doświadczenia. Przy Fatum większość tematów ogarnialiśmy sami. Niektóre rzeczy „na czuja”, bo sami dopiero się ich uczyliśmy, ale niczego nie żałuję. Hip-hop to całe moje życie. Graffiti i rap mnie ukształtowały. Myślę, że bez rapu byłbym zupełnie innym człowiekiem.

 

Debiutujesz po trzydziestce, w Twoim wieku wielu raperów ma już kilka płyt na koncie, setki koncertów – stracony czas, czy może lepiej późno niż wcale?

Blasq: W żadnym wypadku nie jest to stracony czas. Muzyka jest częścią mojego życia. Zagrałem sporo koncertów na scenie undergroundowej, wydaliśmy dwa „nielegale” jako Wieczór Wrocławia, a debiutem tak naprawdę można nazwać Fatum Crew (jeżeli patrzeć na tę „legalną” stronę wydawania). Nie żyję z muzyki, mam inną pracę, więc nie mam absolutnie żadnego ciśnienia.

 

Pracujesz zawodowo, uprawiasz sport, prowadzisz normalne życie jak każdy z nas. Jak ważna dla Ciebie jest muzyka?

Blasq: Tak jak wspomniałem wyżej, muzyka to moje życie. Towarzyszy mi każdego dnia, słucham jej w pracy, w podróży, a przede wszystkim mam to szczęście, że jest mi też dane samemu ją tworzyć. Kocham to, co robię i wkładam w to całe serce.

 

Wytwórnia gwarantuje Ci koncerty, pojawisz się z płytą w Polsce, czy nie myśleliście jeszcze o tym?

Blasq: Z koncertami czas pokaże. Oczywiście fajnie by było zagrać kilka „grubszych” koncertów i pojeździć po Polsce, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jesteśmy świeżo po premierze albumu, więc zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Na co dzień mój czas zabiera praca, prowadzę ze znajomymi sklep streetwearowy, ale w weekendy można coś pomyśleć 🙂

 

Powiedz na koniec – kiedy nowy krążek?

Blasq: Nie jestem w stanie rzucić teraz konkretnej daty, ale od jakiegoś czasu pracuję nad nowym materiałem. Miałem na niego pomysł już w trakcie powstawania „Bez urazy”. Na pewno będziemy na bieżąco informować o wszelkich nowościach.

 

Dzięki za rozmowę
Blasq:
Dzięki również! Pozdrawiam, najlepszego!

0 0 vote
Article Rating
 
42 komentarze
42 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Wyssij bąka z pizdy
5 lat temu

Ty kurwa mentorze jebany po pierwszej solówce. Zawijaj dalej bujać się z naziolami. Łakiem byłeś, jesteś i będziesz.

asdsad
5 lat temu

jebac tedego

Pierdola
5 lat temu

[quote name=”asdsad”]jebac tedego[/quote]

Śmieszny jesteś, zgiń kurwa

Janusz
5 lat temu

[img]https://karty.net.pl/photos/25/82/75/karty-dragon-ball-z-i-gt-81szt-kolekcja-chio-2582750330_1_orginal.jpg[/img]
[img]https://i.imgur.com/YuSEp.jpg[/img]
[img]https://i.wp.pl/a/f/jpeg/23519/turbo_1_550.jpeg[/img]
[img]https://www.zabawnik.pl/wp-content/uploads/2011/04/bak.jpg[/img]

jebak na banicji
5 lat temu

IRYTUJĄ MNIE NO NAME KTORE SA NIKIM A PROBUJA ZGRYWAC HARDYCH

tomboy
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3j4t185wl-0[/youtube]

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee
5 lat temu

KIM TY JESTES TYPIE? BLASQ? HUSTLA MUSIC? SPIERDALAJ TEJ

tomboy
5 lat temu

░░░░░░░░░▄░░░░░░░░░░░░░░▄
░░░░░░░░▌▒█░░░░░░░░░░░▄▀▒▌
░░░░░░░░▌▒▒█░░░░░░░░▄▀▒▒▒▐
░░░░░░░▐▄▀▒▒▀▀▀▀▄▄▄▀▒▒▒▒▒▐
░░░░░▄▄▀▒░▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▄█▒▐
░░░▄▀▒▒▒░░░▒▒▒░░░▒▒▒▀██▀▒▌
░░▐▒▒▒▄▄▒▒▒▒░░░▒▒▒▒▒▒▒▀▄▒▒
░░▌░░▌█▀▒▒▒▒▒▄▀█▄▒▒▒▒▒▒▒█▒
░▐░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▌██▀▒▒░░░▒▒▒▀ ▌
░▌░▒▄██▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░▒▒▒ ▌
▀▒▀▐▄█▄█▌▄░▀▒▒░░░░░░░░░░▒▒ ▐
▐▒▒▐▀▐▀▒░▄▄▒▄▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▒ ▒▌
▐▒▒▒▀▀▄▄▒▒▒▄▒▒▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒ ▐
░▌▒▒▒▒▒▒▀▀▀▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒░▒▒ ▌
░▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▒▄▒▒
░░▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▄▒▒▒▒
░░░░▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄▄▄▀▒▒▒▒▄▀
░░░░░░▀▄▄▄▄▄▄▀▀▀▒▒▒▒▒▄▄▀
░░░░░░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒

radiozet2
5 lat temu

JEBAĆ POLSKI RAP BIEDAKI
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=r6I2Ek_j_Xc[/youtube]
[img]https://projectavalon.net/forum4/attachment.php?attachmentid=25021&d=1393127576[/img]

#twój_stary
5 lat temu

WG MNIE MŁODY GRACZ MOŻE JEBAĆ STARSZEGO JEŻELI TEN REPREZENTUJE SOBĄ GÓWNO
[img]https://share.gifyoutube.com/KrDgrx.gif[/img]

ObozowyKapo
5 lat temu

MNIE-IRYTUJE-POSIADANIE-CUDACZNYCH-KSYW+POCZUCIE-MISJI-NAUCZANIA-gIMBÓW-ŻYCIA-JAKBY-NIE-MIELI-STARYCH.
PS.WALDEMAR-CHUJEM-KLASKA.

A$AP ROCKY
5 lat temu

OHO
KOLEJNY NA HORYZONCIE LESNY DZIADEK CO POZJADAL WSZYSTKIE ROZUMY

JAK JESTESCIE CHUJOWI I ZAWSZE BYLISCIE, TO SIE NIE DZIWCIE, W USA MLODZI RESPEKTUJA STARSZYCH RAPEROW NAWET JESLI CI WYMIEKAJA TECHNICZNIE OBECNIE, PONIEWAZ STARSI PRZETARLI IM DROGE, A W POLSCE CO NAJWYZEJ PEJA POPISAL SIE ELOKWENCJA U KUBY WOJEWODZKIEGO A Z KOLEI Z DRUGIEJ STRONY BARYKADY STOI MES OBSZCZANY W KAPELUSZU I CZYTA JAKIES KURWA WIERSZYKI NA PIERDOLONYM KAJAKU NA PIERDOLONYCH MAZURACH CZY INNYM POLSKIM ZADUPIU

A$AP ROCKY
5 lat temu

[quote name=”A$AP ROCKY”]OHO
KOLEJNY NA HORYZONCIE LESNY DZIADEK CO POZJADAL WSZYSTKIE ROZUMY

JAK JESTESCIE CHUJOWI I ZAWSZE BYLISCIE, TO SIE NIE DZIWCIE, W USA MLODZI RESPEKTUJA STARSZYCH RAPEROW NAWET JESLI CI WYMIEKAJA TECHNICZNIE OBECNIE, PONIEWAZ STARSI PRZETARLI IM DROGE, A W POLSCE CO NAJWYZEJ PEJA POPISAL SIE ELOKWENCJA U KUBY WOJEWODZKIEGO A Z KOLEI Z DRUGIEJ STRONY BARYKADY STOI MES OBSZCZANY W KAPELUSZU I CZYTA JAKIES KURWA WIERSZYKI NA PIERDOLONYM KAJAKU NA PIERDOLONYCH MAZURACH CZY INNYM POLSKIM ZADUPIU[/quote]
AHA ZAPOMNIALBYM O TRZECIM WYMIARZE I TEGO TYPU GOWNACH CO PIERDOLA JAK TO BARDZO SA Z BOKU TEJ SCENY I JAK BARDZO ICH TO SMIESZY WSZYSTKO I W OGOLE CHUJ W DUPIE, W DODATKU TO PIERDOLENI FASZYSCI

Radio
5 lat temu

ten typ to ksero kasztana nastepny filozof jebac ciebie i tobie podobnych zawsze byles wakiem i bedziesz nic nie osiagniesz w rapgrze # na zmywak albo do prasowania w ciuchlandi

pozdro Szyms z Fatum

WchodzeWodbyt
5 lat temu

no widze zes sie rozkrecil z tymi obrazkami znacznie lepiej pozdrawiam
ps czy ktos mi podesle wiecej zdjec tej wspanialej kolekcji kapsli i kart z pokemonami? moje gadu gadu 112997666 ogolnie to podaj cene za caly zestaw plus bonk ale nie ten z dupy pozdrawiam

ayzu
5 lat temu
slo
5 lat temu

[quote name=”Dawka.Gwardzino”]ZAPRASZAM DO PRZESŁUCHANIA DISSU NA BRONKA! GŁOSUJEMY NA KORWINA!
https://www.youtube.com/watch?v=qBC9MBgpYZ0%5B/quote%5D
tylko nie na KURWINA!!!
Korwin jest antyPolskim pseudo kapitalistycznym rewolucjonistą. Jego Korwina mikkego pradziadek robił karierę przy urzędnikach carskiej Rosji(główny zaborca=80% terytorium Rzeczpospolitej), założył nawet jakaś antyniepodległościowa grupę i potepiał narodowe powstania(styczniowe). Dla korwina ważne jest tylko żeby nie było żadnych elementów socjalnych a reszta czyli niezależnośc, niepodległość, bezpieczeństwo terytorialne nie ma znaczenia. Zatem nie mylcie go z patriota bo nie był i nie będzie nim nigdy, to nie jego środowisko. Ja zagłosuje na kogos z otoczenia Gowina np.
albo nawet na Bronka, nie ma z nim tragedii. Stabilizacja elo

A$AP ROCKY
5 lat temu

[quote name=”dioxodbierz”]PROSZĘ NIECH KTOS POWIE Z JAKIEGO FILMU TO[/quote]
VERONICA STONE A FILM CHUJ WIE JAKI

TyDebilu
5 lat temu

[quote name=”slo”]tylko nie na KURWINA!!!
Korwin jest antyPolskim pseudo kapitalistycznym rewolucjonistą. Jego Korwina mikkego pradziadek robił karierę przy urzędnikach carskiej Rosji(główny zaborca=80% terytorium Rzeczpospolitej), założył nawet jakaś antyniepodległościowa grupę i potepiał narodowe powstania(styczniowe). Dla korwina ważne jest tylko żeby nie było żadnych elementów socjalnych a reszta czyli niezależnośc, niepodległość, bezpieczeństwo terytorialne nie ma znaczenia. Zatem nie mylcie go z patriota bo nie był i nie będzie nim nigdy, to nie jego środowisko. Ja zagłosuje na kogos z otoczenia Gowina np.
albo nawet na Bronka, nie ma z nim tragedii. Stabilizacja elo[/quote]

HAHAHA JEBŁEM

dioxodbierz
5 lat temu

[quote name=”A$AP ROCKY”]VERONICA STONE A FILM CHUJ WIE JAKI[/quote]
Dzięki film znalazłem
Liczyłem że będzie ręczny roku ale okazało się ze to murzyński gangbang, więc od razu zwiotczał jak czarnuchy wlazły na scenę

potluck4life
5 lat temu

Blasq na kodexie 4ce był a tak to nie znam skądinąd..

PR
5 lat temu

[quote name=”potluck4life”]Blasq na kodexie 4ce był a tak to nie znam skądinąd..[/quote]

MIAŁ SKŁAD TEŻ Z KOLEGĄ ALE POKŁÓCIŁ SIĘ O PIENIĄDZE

amoze
5 lat temu

JAK SA TAK MARNI JAK TY TO ZA CO CHCESZ SZACUNEK?

Penisss
5 lat temu

[quote name=”A$AP ROCKY”]AHA ZAPOMNIALBYM O TRZECIM WYMIARZE I TEGO TYPU GOWNACH CO PIERDOLA JAK TO BARDZO SA Z BOKU TEJ SCENY I JAK BARDZO ICH TO SMIESZY WSZYSTKO I W OGOLE CHUJ W DUPIE, W DODATKU TO PIERDOLENI FASZYSCI[/quote]

Tej ziomek matka ci się kurwi w lesie, weź sukę ogarnij :/. Zdradza mnie kurwa.

Penisss
5 lat temu

[quote name=”slo”]tylko nie na KURWINA!!!
Korwin jest antyPolskim pseudo kapitalistycznym rewolucjonistą. Jego Korwina mikkego pradziadek robił karierę przy urzędnikach carskiej Rosji(główny zaborca=80% terytorium Rzeczpospolitej), założył nawet jakaś antyniepodległościowa grupę i potepiał narodowe powstania(styczniowe). Dla korwina ważne jest tylko żeby nie było żadnych elementów socjalnych a reszta czyli niezależnośc, niepodległość, bezpieczeństwo terytorialne nie ma znaczenia. Zatem nie mylcie go z patriota bo nie był i nie będzie nim nigdy, to nie jego środowisko. Ja zagłosuje na kogos z otoczenia Gowina np.
albo nawet na Bronka, nie ma z nim tragedii. Stabilizacja elo[/quote]

Głosuj na Palikota, serio ma w porządku ustawy itd. Jest bogaty czyli kasy nie podjebie z rządu, bo sam się dorobił na własnym interesie.

VANDAL71
5 lat temu

BLASQ NA PROPSIE, ZAJEBISTY CZŁOWIEK I WPISAŁ SIĘ NA ZAWSZE WE WROCŁAWSKI UNDERGROUND PEDAŁY, POZA TYM ZAJEBISTE STYLE NA MURACH!! Z FARTEM BLASQ, JEBAĆ HEJTERSKIE KURWY CO JARAJĄ SIĘ ASAPEM ROCKYM, JEBANYM JEDNOSTRZAŁOWCEM

Good fellas vandalz
5 lat temu

Byles toyem ze swoimi pizdami 3t w miescie I toyem w rapie zawsze bedzie SZymsa na hajs Sam wyjebales panie PR

eeeo
5 lat temu

BLASQ

PSEUDONIM TAK CHUJOWY JAK JEGO RYJ

ELO ZAŁOGA

tb jarek
5 lat temu

na trojkacie ma druga ksywke policjant blasku sprzedawczyk

Traugutt
5 lat temu

„Jebać nazioli z TB! Wy kurwy.”

Popek

Traugutt
5 lat temu

[quote name=”Good fellas vandalz”]Byles toyem ze swoimi pizdami 3t w miescie I toyem w rapie zawsze bedzie SZymsa na hajs Sam wyjebales panie PR[/quote]

3t? Nie słyszałem o tym wogle.

Sdfhdg
5 lat temu

blasq blasq realista

KOSMITA
5 lat temu

[quote name=”Janusz”]https://karty.net.pl/photos/25/82/75/karty-dragon-ball-z-i-gt-81szt-kolekcja-chio-2582750330_1_orginal.jpg
https://i.imgur.com/YuSEp.jpg
https://i.wp.pl/a/f/jpeg/23519/turbo_1_550.jpeg
https://www.zabawnik.pl/wp-content/uploads/2011/04/bak.jpg%5B/quote%5D
hahahaha takim baczkiem najebalem dla brata za malolata, elo

jedzgówno
5 lat temu

mlasku to ten co okryciem wierzchnim handluje? z rapu nie kojarze. gada jak stara baba na jarmarku, że młodzież dzisiaj taka nieokrzesana…

mxqchsm
5 lat temu

JA SZANUJE STARYCH I NOWYCH GRACZY ALE NIE POLSKICH KURWY JEBANE ZROZUMCIE TO W KONCU

jebac tego cwela
5 lat temu

[quote name=”A$AP ROCKY”]AHA ZAPOMNIALBYM O TRZECIM WYMIARZE I TEGO TYPU GOWNACH CO PIERDOLA JAK TO BARDZO SA Z BOKU TEJ SCENY I JAK BARDZO ICH TO SMIESZY WSZYSTKO I W OGOLE CHUJ W DUPIE, W DODATKU TO PIERDOLENI FASZYSCI[/quote]

CHYBA ZA MOCNO ŚCISKAJĄ CIEBIE RURKI PIZDECZKO 😀

A$AP ROCKY
5 lat temu

[quote name=”jebac tego cwela”]CHYBA ZA MOCNO ŚCISKAJĄ CIEBIE RURKI PIZDECZKO :D[/quote]
PRZYNAJMNIEJ MAM DUPY TY PRAWILNA KURWO W DRESACH LUB WORKACH PO ZIEMNIAKACH

POPIERDALAM TEZ NAWET W SUKIENKACH, KAZDA Z NICH KOSZTOWALA WIECEJ NIZ TWOJE ZYCIE
[img]https://cdn.hiphopwired.com/wp-content/uploads/2012/12/ASAP-Rocky-Dress.jpg[/img]

LEON ZAWODOWIEC
5 lat temu

[img]https://www.blackvibes.com/images/blogs/3-2015/41362-hiphop-blends-mixes-.jpg[/img]

sdaswwwwwww
5 lat temu

Grand Theft Auto V | PC DVD | FULL UNLOCKED oraz Szybcy i wściekli 7 już do ściągnięcia !

… i wiele innych gier, programów, seriali i filmów z lektorem lub dubbingiem.

Od 8 lat ponad 300 tys użytkowników ściąga wszystko bez limitów. ŚCIĄGAJ BEZPIECZNIE, ANONIMOWO I LEGALNIE !

Dlaczego ? Nowa metoda pobierania, która symuluje pobieranie poczty mailowej z bardzo dużymi załącznikami.
Nic nie wysyłasz, nic nikomu nie udostępniasz. A w przypadku gdyby ktoś monitorował Twoją sieć, to nie widzi nic, poza dużą ilością maili.A maile są objęte tajemnicą korespondencji 🙂

Pamiętaj: CAŁY ROK ŚCIĄGANIA BEZ LIMITÓW ! (żadne konto premium tego nie przebije !)

Zapraszamy na http://www.p2m.org.pl

IBJISZ
5 lat temu

CO TO ZA KURWA KIEP JEST

Nakurwiacz_Salt
5 lat temu

„braku szacunku „młodych” graczy do starszych – zero pokory, jechanie wszystkich dookoła i pierdolenie, że sikasz na całą resztę ciepłym moczem to coś, co strasznie mnie irytuje. Druga sprawa jest taka, że jak widzę tych spinających się, najgłośniej „szczekających” metroseksualnych chłopców to jedyne na co mam wtedy ochotę, to zapytać ich, w których sklepach się ubierają – w ZARA czy w H&M?”

Przecież to kurwa widać na odległość, że ma na myśli SB pedaljide

Popularne